گزارش شانزدهم از جاغوری

۶:۱۸ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
گزارش شانزدهم از جاغوری

‎گزارش شانزدهم از جاغوریScreenshot_۲۰۱۸۱۱۱۱-۱۰۱۹۳۶_1

۱.جاغوری و همچنین غرب جاغوری شب آرامی را سپری کرد. در غرب جاغوری دیروز نزدیک شام، مواضع دشمن تا جنگلی کوبیده شد و عملیات تا آن ساحه را صورت گرفت. سمت مرغ دلنه، جیجیگه و چارتوت هم پاکسازی گردید. شاهدان عینی گزارش دادند که چراغ های زیادی از موتر و موتور دیشب دیده میشد که از سمت خاکیران به سمت جنگلی میامدند که احتمالا نشانه فرار دشمن و مردم است.

۲. روحیه ی مردم و مقاومان خیلی بالا و خوب است.

۳. سمت حیدر و چوب بدره زار هم بازدید شد که روزی طالبان تا حیدر هم آمده بودند. اکنون این مناطق از امنیت کامل برخوردار است اما مکاتب این ساحه به خاطر برنگشتن شاگردان هنوز تعطیل است. شاهدان عینی گزارش کردند که طالبان وارد خانه ها شدند و دستگاههای بسیار پیش رفته در دست داشتند که با آن اتاق های خانه ها را میپالیدند.FB_IMG_1543212489406

۴. در مرکز جاغوری زندگی مردم حالت عادی به خود گرفته است اما در اطراف هنوز بسیاری از جمعیت بیجاشده برنگشته اند؛ بصورت کلی روند برگشت بیجاشدگان هر روز شتاب بیشتر میگیرند.

۵. در زمان جنگ موتر سراچه و کرولا تا یک لک افغانی را نیز از جاغوری تا کابل کرایه شده است. این در حالی است که کرایه ایام عادی ۷۰۰ افغانی میباشد و قیمت یک سراچه یک و نیم لک افغانی است.

۶. منابع موثق گزارش دادند که در حدود ۸۰ درصد پولیس جاغوری و مالستان وظیفه را ترک و فرار کردند که اینها از وظیفه برکنار و به جنایی و سارانوالی معرفی شدند.

۷. اکنون دولت طرح سیصد نفر اردوی محلی، سیصد نفر خیزش مردمی و در حدود چهارصد نفر نیروی پولیس را با ایجاد بیست پوسته امنیتی و بیست پوسته پولیس برای تامین امنیت پایدار جاغوری در نظر گرفته است.

۸. تیل از ۶۵ افغانی به ۶۰ افغانی رسیده است و سایر اجناس نیز ارزان شده است.

۹. بسیاری از مناطق جاغوری در مورد اوتقول بی مهری و نامردی کردند که جای تاسف است. مقاومت و مردانگی مردم اوتقول ستودنی است.

۱۰. فساد اداری، رشوه ستانی، قوم گرایی، حزب گرایی و…از مشکلات عمده جاغوری است. ته نشست های در جاغوری وجود دارند که برچسپ های از پیش آماده به همراه دارند و تلاش دارند برای دیگران مجال کار و فعالیت ندهند.

۱۱. …

184بازدید

کامنت بسته شده است.