گزارش مراسم فاتحه مرحوم استادفیاضی در کابل

مدبریت ۱۲:۳۶ ب.ظ ۱۰

گزارش مختصر از روند برگزاری فاتحه جهت وفات الحاج آقای استاد فیاضی در کابل

استاد فیاضی

امروز جمعه مورخ ۱۴ حوت ۱۳۸۸ مراسم فاتحه برای مرحوم الحاج آقای استاد فیاضی در مسجد قران و عترت واقع غرب کابل از طرف شورای علمای جاغوری ، مردم شریف پشی ، محصلین وروشنفکران پشی مقیم کابل وبا حضور پسر مرحوم آقای فیاضی انجنیر محمد ضیا محصل در دانشگاه پل تخنیک کابل برگزار شد .

مجلس فاتحه امروز ساعت یک و نیم بعد از ظهر شروع و در ساعت چهار اختتام یافت .مراسم فاتحه با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید توسط قاری محترم رحمت الله شروع و با اعلان سری محترم محمدی به پیش برده میشد .

بعد ازتلاوت آیات قران شریف از محترم آقای رحیمی چهل باغتوپشی دعوت شد تا بیوگرافی مرحوم آقای فیاضی را به خوانش گیرد . بیوگرافی جامع که شامل زمان تولد ، دوران تحصیل ، خدمات و کارکردها و تاریخ وفات مرحوم استاد فیاضی بود توسط جناب آقای رحیمی  قرائت گردید .

بعد از پیشکش بیوگرافی مرحوم استاد فیاضی از محترم استاد ذکی یکی از علمای  مقیم کابل دعوت شد تا به ایراد سخنرانی بپردازد آقای زکی ، بعد از عرض تسلیت وفات مرحوم آقای فیاضی به پیشگاه حضرت ولی عصر حضرت مهدی موعود (ع) ، شورای علمای جاغوری ، مردم جاغوری و خانواده مرحوم سخنان خود را به دو بخش ایراد نمود .

در بخش اول جناب آقای ذکی  به بعثت انبیاء پرداخت و در بخش دوم در باره علم و عالم سخنرانی خود را خاتمه داد.  بعد از سخنرانی آقای ذکی پیام تسلیت از طرف نماینده گان گذر ناحیه ۱۳ کابل به خوانش گرفته شد .

  بعد از آن از آقای بلاغی یکی دیگر از علما دعوت بعمل آمد تا با ذکر مصیبت مراسم فاتحه را اختتام بخشد ، مجلس فاتحه با روضه در باره حضرت امام حسین  وواقعه روز عاشورا توسط آقای بلاغی و با ایراد دعا توسط یکی دیگری از علمای اختتام یافت .

قابل یاد آوری است که در این مراسم فاتحه  نماینده گان پارلمان ( آقای بشردوست ، آقای سید عبد القیوم سجادی ، آقای قاسمی ) آقای داکتر نجفی ریئس دارالانشاء کمسیون مستقل انتخابات ، حجته السلام و المسلمین آقای تقدسی  ، معاون حزب وحدت مردم افغانستان آقای علی زاده ، نماینده گان مردم شریف بابه مقیم کابل ، نماینده گان محترم چهل باغتوی هوقی مقیم کابل و غیره نیز شرکت کرده بودند .

آقای محمدی به نمایندگی از ستاد برگزاری این مراسم از همه کسانی که در این مراسم شرکت کرده بودند و باما همدردی کرده وغم شریکی داشتند قدرد انی و تشکری بعمل آورد .

 والسلام. حسین پویا ۱۵ -۱۲-۱۳۸۸ کابل – افغانستان

ضمن عرض تسلیت مجدد این ضایعه بزرگ به همه مردم قدرشناس و عالم دوست پشی و جاغوری و بخصوص فرزندان آن مرحوم(محمدآصیف احسانی مقیم کانادا و روح الله و محمدضیا) و برادر آن مرحوم انجنیر موسی خان و سایر بازماندگان و…. از برگزار کنندگان و همچنین شرکنندگان این مراسم نیز تشکر میگردد.

تشکر ویژه دارم از برادر محترم جناب آقای حسن پویا که گزارشی جامع و جالب از این مراسم را در وبلاگ خود منعکس کرده و با اجازه مذکور ما هم آن را در این وبلاگ به نشر رساندیم.

روح مرحوم استاد فیاضی شاد و یادش گرامی باد!

+;نوشته شده در ;شنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت;۰:۳۶ توسط;افضلی; |;

1,164بازدید

۱۰ دیدگاه »

 1. علی فدایی حوت ۱۵, ۱۳۸۸ در ۸:۴۳ ق.ظ -

  شنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۸:۴۳

  سلام خدمت بیننده گان پایگاه اطلاع رسانی جاغوری ( جاغوری یک )
  درگذشت آقای استاد فیاضی یک ضایعه بزرگ برای همه مردم جاغوری است بنده این ضایعه المناک و اسفناک را برای عموم مردم حاغوری – مردم پشی – مردم و محصلین جاغوری و پشی مقیم کابل وخانواده مرحوم تسلیت عرض می نمایم از خداوند بهشت برین برای مرحوم وصبر برای بازماندگان خواهانم .
  روح آقای فیاضی شاد و یادش گرامی باد !
  و نیز از مدیریت پایگاه اطلاع رسانی جاغوری ( جاغوری یک ) – جناب آقای افضلی و برادرم عزیزم آقای حسین پویا مخلصانه تشکری می نمایم .
  خدا حافظ
  علی – فدایی فرانکفورت آلمان

 2. افضلی حوت ۱۵, ۱۳۸۸ در ۸:۵۹ ق.ظ -

  شنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۸:۵۹

  برادر محترم جناب آقای علی فدای سلام!از لطف و ابراز همدردی شما تشکر.مانیز این ضایعه المناک را خدمت شما دوست عزیز و دردمند تسلیت عرض می نماییم.
  خدانگهدار

 3. پویا حوت ۱۵, ۱۳۸۸ در ۱۰:۳۲ ق.ظ -

  شنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۱۰:۳۲

  سلام خدمت دست اندرکاران پایگاه اطلاعی رسانی جاغوری و خوانند ه گان عزیز!
  از نشر گزارش فاتحه جهت وفات مرحوم آقای فیاضی در کابل در این وبلاگ تشکری می نمایم .
  و همچنین از همدردی و پیامک تسلیت برادر ما جناب آقای فدایی نیز صمیمانه قدردانی می نمایم .
  خوش و سبز باشید .
  خدا حافظ

 4. لیاقتعلی افتخاری حوت ۱۵, ۱۳۸۸ در ۱۰:۴۵ ق.ظ -

  شنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۱۰:۴۵

  سلام! بازگشت همه به سوی اوست. درگذشت مرحوم فیاضی را به همه من جمله خانواده محترم شان تسلیت عرض میدارم.

 5. محمد جواد برهانی حوت ۱۵, ۱۳۸۸ در ۵:۴۲ ب.ظ -

  شنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۱۷:۴۲

  بنده نیز بار دیگر این ضایعه بزرگ را خدمت مردم فرهنگ دوست منطقه تسلیت گفته و از عموم دوستان که با احساس مسولیت و قدرشناسی مراسم تجلیل از خدمات انسان های خدوم برگزار می کنند کمال سپاس را دارم و امید وارم این روحیه در میان همه مردم ما نهادینه گردد و همواره از انسانهای خدوم جامعه هم در زمان حیات و هم بعد از رحلت مراسم تجلیل برگزار نمایند.
  قابل یادآوری اینکه چندی قبل مراسم فاتحه و ختم قرآن کریم در قم از سوی علمای منطقه پشی و بابه جهت تجلیل از خدمات مرحوم فیاض برگزار گردید. خداوند روح این عالم فرزانه را با نیکان و پاکان محشور نماید

 6. خرمی داوودی حوت ۱۵, ۱۳۸۸ در ۷:۴۲ ب.ظ -

  شنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۱۹:۴۲

  بی گمان درگذشت مردان بزرگ و دانشمند همچون مرحوم استاد فیاضی ضایعه ی برزگی برای مردم هزارستان و بخصوص جاغوری است و مسلماَ چنین درگذشتی آن گاه غیر قابل جبران میگردد که جای چنین عالمان پرهیز گار و خدمتگذاری خالی بماند ! بنده نیز این ضایعه المناک را به حضرت ولی(عج) علما و دانشمندان و مردم فرهنگ دوست جاغوری به خصوص خانواده ای داغدار شان از صمیم دل تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن عزیز سفر کرده غفران و رحمت بی پایان الهی و برای مردم فرهنگ دوست جاغوری و بازماندگان آن مرحوم اجر و صبر جزیل ، خواهانیم ! روحش شاد و یادش گرامی باد .

 7. افضلی حوت ۱۵, ۱۳۸۸ در ۸:۱۶ ب.ظ -

  شنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۲۰:۱۶

  باسلام و تشکر مجدد از کلیه دوستان و سروران عزیزی که ابراز همدردی نموده و مینمایند. بخصوص از دوستان نهایت گرامی جناب آقای پویا و آقای افتخاری و آقای خرمی داوودی و آقای برهانی تشکر ویژه دارم.قابل یادآوری است که قبلا گزارش مراسم فاتحه در قم و نیز زندگینامه مرحوم استادفیاضی را در همین سایت و در ادامه اطلاعیه برگزاری مراسم فاتحه گزاشته ام.عزیزان میتوانند در ذیل اطلاعیه برگزاری مراسم فاتحه مرحوم استاد فیاضی در قم این مطالب را بخوانند.
  روح مرحوم استاد فیاضی شاد و یادش گرامی باد

 8. احمد مطهری حوت ۱۶, ۱۳۸۸ در ۱۲:۳۶ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۶ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۰:۳۶

  سلام دوستان
  با تشکر و احترام از عموم سروران که برای یاد بودی از مرحوم استاد فیاضی
  چهل باغتو بهر نهوی که جلسه را مساعد نموده اند وهمچنان از محترمین که در جلسه تشریف اورده اند و مهم دیگر اینکه زمینه اتحاد وهمدلی هر چه بیشتر را در بین جامعه ما بوجود میاورد کمال قدر دانی را مینمایم وبرای بزرکان علما ودانشجویان عزیز ما. موفقیت. اتحاد. واحساسی انچه را که لازیم است ما داشته باشیم ارزو میکنیم و روح ان مرحوم شاد برای بازماند گان شان از خداوند بزرک صبر را خواهانم
  وبا تشکر از جاغوری یک

 9. سید خلیل عادل زاده حوت ۱۶, ۱۳۸۸ در ۷:۴۰ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۶ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۱۹:۴۰

  ضمن عرض سلام در گذشت مرحوم مغفور استاد فیاضی را به عموم مردم شریف جاغوری و به خصوص خانواده و فرزندان آن مرحوم تسلیت عرض مینمایم

 10. عبدالمجیدناصری حوت ۲۰, ۱۳۸۸ در ۸:۰۸ ق.ظ -

  پنجشنبه ۲۰ اسفند۱۳۸۸ ساعت: ۸:۸

  رحلت مولمه ی روحانی بزرگوارومتقی استادشیخ فیاضی پشی را به خانواده محترم آن عزیز, جامعه روحانیت وعموم مردم شریف جاغوری تسلیت گفته برای آن مرحوم غفران اللهی وبرای بازماندگان صبر واجر مسالت دارم.