گزارش هفتم استقبال از کربلایی ها

برهانی محمد جواد ۳:۵۹ ب.ظ ۱
گزارش هفتم استقبال از کربلایی ها

گزارش هفتم استقبال از کربلایی هاScreenshot_۲۰۱۹۱۱۱۳-۱۸۵۱۱۸_1
۱. در این ایام زائران عتبات عالیات تازه از سفر زیارتی برگشته اند و مردم به استقبال آنها رفته هدایایی خود را دریافت و ولیمه خود را هم نوش جان میکنند. تعداد از اقارب دور و نزدیک تا بیست کیلومتر، به استقبال کربلایی های خود میآیند و به گردن کربلایی ها گل میاندازند. آوردن گوسفند از سوی فامیل های نزدیک نیز معمول است.
۲. هدایا معمولا شامل یک تسبیح یا جوراب همراه با مهر است. البته برای فامیل های نزدیک لباس و جانماز هم جزء هدایا میباشد.
۳. غذای که برای مهمانان در نظر گرفته شده آب گوشت همراه با سیب وطنی، ماست یا کشته تر شده میباشد. برای هر زائر حد اقل دو تا گوسفند ذبح میشود و در مجموع هفتاد کیلو گوشت مصرف میشود.
۴. کربلایی ها به شکرانه بازگشت از زیارت قرآن خوانی میگیرند.
۵. تعداد زائران در اربعین سال به سال در حال افزایش است، امسال از مجموع هزار خانه و شش هزار جمعیت که در بابه وجود دارد، در حدود بیست نفر به زیارت کربلا رفته و برگشته اند که در مقایسه به سال گذشته دو برابر شده است.
۶. از لحاظ سنی اکثر زائران بالای پنجاه سال عمر دارند و نود درصد زائران بالای شصت سال میباشد.
۷. نکته بی ارتباط اینکه سه انگشت برف پشت بام خانه ما است و امروز برف جارو کردم و هوا اکنون آفتابی است.

۹- اطلاعیه:
به اطلاع عموم مومنین رسانیده میشود که با حضور خانواده های شهدای غرب جاغوری، مراسم نکوداشت از اولین سالگرد شهدای مقاومت جاغوری، مالستان و ارزگان در غرب جاغوری برگزار میگردد. امید با شرکت خود روح شهدا را از خود شاد گردانید.
زمان: پنجشنبه ۲۳ عقرب ۹۸ از ساعت ۹ صبح تا ختم مجلس.
مکان: مسجد بازار بابه
سخنران: محمد جواد برهانی

۲۲ عقرب نود و هشت بابه

277بازدید

یک دیدگاه »

  1. علی ظاهری عقرب ۲۹, ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۶ ب.ظ -

    خداوند دور بر تان را از وجود مبارک طالبان پاک نکند. وگرنه این چوچه های مثل خسک وری در هر چلونگ وجود دارن تا با این تبلیغات خرافاتی خود بر گرده های مردم سوار شوند . اول انهای که در کشور های عربی میروند یک مشت احمق بیش نیستند این ها اگر احمق نباشند یک بار چار طرف خود نگاه کند همه طرف بسته فقط یک چلونگ بازه که با چه هزینه میرن مریض ها شون در شفا خانه ها رسیده نمیشه میمیره باز احمق ها پول ها را به عرب میده که تا یک چند تا داعش برای شان روان کنند خرافات از خود حد و اندازه دارد یک چند تا شیطان های خسک در گوش این احمق ها خواند این خر ها خر تر می شوند ای جاهل و نادان های احمق خرافاتی