گنگ ترین لحظات تاریخ حزب وحدت ۱۴تا ۲۲-۷۳

عزیزالله جاغوری ۱۰:۰۰ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
گنگ ترین لحظات تاریخ حزب وحدت ۱۴تا ۲۲-۷۳

گنگ ترین لحظات تاریخ حزب وحدت ۱۴تا ۲۲-۷۳IMG-20200312-WA0009

از تاریخ ۱۴ حوت تا ۲۲ حوت گنک ترین لحظات تاریخ سیاسی حزب وحدت اسلامی افغانستان است. و فعلا هم به صلاح نیست که حقایق گفته شود و مردم هم باور کند.

رهبران فعلی هزاره ها علاقه مند است این خون بر دامن پشتون ها و طالب بماند به (قولی خودشان نان دارد) در صورت که جناب اقای شهید مزاری و یارانش بر اساس یک دسیسه در غرب کابل و در خانه ی که بود دست گیر شد و تا چهار آساب کسی نمی فهمید که این ها کیست ?!نیروهای جنگی – میدانی طالب از اهمیت موضوع اطلاع نداشت در چهار آساب فهمیدند.

آن دو طالب که در کنار استاد مزاری است یکی عبدالمنان و دیگری عبدالولی است (هردوش مرد) یکی سرطان گرفت دیگری را اطلاعات ارتش پاکستان در چترال کشت.

اگر یاد تان باشد شهید مزاری در آخرین مصاحبه میگوید طالبان عهد شکنی کردند و سخنگوی طالبان هم میگوید که عبدالعلی مزاری عهد شکنی کردند هر دو طرف راست میگوید این داستان را من بعدا می نویسم.

رهبر طالب دستور داد که شهید مزاری و همراهانش را به قندهار برده شود در چرخ بال ظاهرا دست شهید مزاری و ابوذر باز بوده است در منطقه نانی ابوذر و همراهان نگهبانان را خلع سلاح کرده پیلوت را وادار میکند که فرود آید.  پیلوت امتناع میکند و در نهایت شانی چپ اش بر اثر فیر زخمی گردیده فرود می آید در نزدیکی قریه ی نانی بعد از فرود همه اسیران فرار میکند حتی شهید ابوذر بسیار نزدیک خانه های قریه نانی شهید میشود.

واقعیت از این قرار است زمانی که چرخ بال فرود می آمده است گروه از طالبان در منطقه نانی بر سر جاده عمومی در حال نماز خواندن عصر بوده است اون ها این اسیران را شهید کردند.

این روایت از داستان بسیار دقیق و مورد تایید است. رهبران حزب وحدت هم قبول دارد فعلا به صلاح نیست. من سالهایی زیاد را در این مورد تحقیق کردم و اسناد و ادمهای زیاد را دیدم و خاطرات شان را جمع کردم اسم پیلوت چرخ بال را میدانم و تمام ادم های درگیر در ماجرا را هم می شناسم.  فقط یک ادم به اسم ابوذر را نمی توانم

FB_IMG_1583998819019تشخص بدهم که کیست و الا کتاب را منتشر میکنم.

ابراهیم شریعتی

170بازدید

کامنت بسته شده است.