«یاران مؤمن و همدل هنوز به معجزه ای شما خوبان ایمان داریم!؟»

مصطفی خرمی ۴:۰۱ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
«یاران مؤمن و همدل هنوز به معجزه ای شما خوبان ایمان داریم!؟»

«یاران مؤمن و همدل هنوز به معجزه ای شما خوبان ایمان داریم!؟»

تابستان سال ۹۲ که تصمیم گرفته شد، تا کار بازسازی و نوسازی «مسجد جامع ولیعصر(عج) شهرک انگوری» آغاز شود، هیچ کس فکر نمی کرد، که پروژه ای با آن بزرگی و عظمت، بدون کمترین «بودجه و هزینه» مشخص و بدون کدام «بانی» معین، امکان بازسازی داشته باشد. با تغیر در نحوه اداره مسجد از «تک کاری و تنها کاری» به کار جمعی و تشکیل «هیأت امنأ» بر اساس بافت اجتماعی منطقه و انتخاب اعضا از میان بازاریان متدین، خیّر و خداجو؛ خوشبختانه این طرح جدید، کاملاً در میان 10822619_1490025811280286_641204528_nمردم جا افتاده و «هیأت امنأ» مؤمن و دلسوز به خوبی توانسته اند اعتماد مردم و خیّرین منطقه را به خود جلب نمایند.

««داد خلق داد خدا !»»

هنوز به این ضرب المثل پدری ایمان داریم که «داد خلق داد خدا !» خوشبختانه کار بازسازی که از بهار سال گذشته(۹۳) عملاً آغاز گردید، از چنان سرعت و پیشرفت خوبی برخوردار گردید که دیگر برای کسی شکی باقی نماند که «معجزه مردم» تحقق یافته است. اعتقاد راسخ پیدا کردیم که اگر کسی بتواند اعتماد مردم خود را بدست آورد، بهترین منبع خدادادی را بدست آورده است. اکنون افتخار داریم که اعلان کنیم که کار «اسکلت» این مرکز«عبادی- فرهنگی» تمام بتون، بصورت هشت ضلعی و در سه طبقه به پایان رسیده است.

«هیأت امنأ» که در آغازین روزها با ناباوری کار را آغاز کردند، امروزه بحمدالله به ادامه کار امیدوار و به یاری مردم ایمان پیدا کرده 10846573_1489891971293670_2046614115_nاند. اکنون در پایان مرحله نخست بازسازی، همچنان به «معجزه ای شما خوبان و مؤمنان خدا جو» ایمان داریم و همچنان نیازمند کمک های سبز و با برکت تان هستیم، زیرا: بخشی زیادی از کارهای این مرکز فرهنگی- عبادی همچون: دیوار چینی، زیبا کاری، برقکاری، کلکین ها، دربها و… هنوز باقی مانده است.

««مرکز عبادی- فرهنگی بزرگ»»

دست اندرکاران این بنای عظیم، از همان آغاز در نظر داشتند، که نه تنها مسجد مذکور را بازسازی نمایند؛ بلکه، در کنار مسجد، یک «مرکز عظیم فرهنگی» راه بیندازند، تا مسجد از حالت عبادی خاص بیرون آمده و به یک مرکز عبادی- فرهنگی تبدیل و حالت چند کاربره به خود بگیرد، همانگونه که در صدر اسلام بوده است. افتخار داریم که به اطلاع همگان 10841551_1489892594626941_84443177_nبرسانیم که پس از آماده شدن طبقات فوقانی، درگام نخست زیرزمین این مرکز به نخستین «کتابخانه مدرن و مجهز» منطقه تبدیل و در اختیار تمام دانش آموزان و دانشجویان دختر و پسر قرار خواهد گرفت. کتابخانه ای که در دو شفت به خدمت رسانی خواهد پرداخت. هیأت امنأ همچنان به کمک های نقدی و غیر نقدی شما عزیزان نوع دوست و دیندار از وجوهات شرعیه و غیره امیدوار بوده و یقین دارند که شما مردم خیر و خداجو، بویژه جوانان وطن دوست در سراسر جهان، این جمع خدمت گذار و بی توقع را تنها نگذاشته و تا پایان همچنان یاریگر شان خواهید بود.

 

و من الله التوفیق

دفتر بازسازی و نوسازی مرکز فرهنگی و مسجد جامع ولیعصر(عج) شهرک انگوری- جاغوری

تلفن: «۰۰۹۳۷۹۰۴۸۳۲۴۰» و «۰۰۹۳۷۹۰۴۸۳۲۴۱» 

منتظر تماس ها و کمک های سبز و با برکت شما هستیم.

1,476بازدید

کامنت بسته شده است.