یک تاکسی دیگر باز مورد تیراندازی قرار گرفت

مدبریت ۳:۳۱ ب.ظ ۹

کویته: ۱۶-۴-۲۰۱۲: تقریبا ساعت ۳ امروز یک تاکسی دیگر از هزاره ها که از هزاره تاون به طرف بازار در حرکت بود نا رسیده به پول بی نظیر مورد تیراندازی تروریستها قرار گرفت. چهار مرمی در طرف دروازه و پیش روی راننده این تاکسی اصابت نمود. خوشبختانه کدام آسیب به سرنشینان این تاکسی وارد نشده است. سر نشینان این تاکسی می خواستند که مریض شان را به داکتر برساند که این واقعه رخ داد.   موتروان اولین هدف تروریستها است تا اینکه موتر متوقف گردد و انها به هدف شوم شان برسند. خوشبختانه  موتروان تاکسی بدون از دست دادن روحیه و خود باختگی توانست از محل فرار نماید. این حادثه درحال رخ می دهد که هزاران نفر پولیس، ایف سی و دیگر نیروی انتظامی در شهر مستقر گردیده اند.

از طرف دیگر روی صفحه تلویزیون وزیر اعلی و دیگر افسران پولیس نشان داده می شوند که برای برقراری امنیت شهروندان کویته مشغول جلسه می باشند. صفحات روز نامه ها از بیانیه ها و تفصیل پلانها برای حفظ و برقراری امنیت راه ها و بین شهری چشم ها را خیره میکند ولی عملا علیه تروریستها هیچ گونه اقدام صورت نگرفته است. 

طبق گفته موتروان این تاکسی، وقتیکه با ایف سی موجود در پول بی نظیر اطلاع چنین حادثه را میرساند در جواب “ما کاری نداریم” را میشنود. شاید تمامی نیروی انتظامی مستقر در این مسیر کور و کر اند که با صدای شلیک گلوله از جای خود تکان نمی خورند و تاکسی که با مرمی سوراخ سوراخ شده است نمی بیینند.  از وقوع این چنین حوادث چه نتیجه را خواهد گرفت؟؟؟

  +;نوشته شده در ;دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۱ساعت;۱۵:۳۱ توسط;عاقلی – کویته; |;

1بازدید

۹ دیدگاه »

 1. sharifa حمل ۲۸, ۱۳۹۱ در ۶:۳۲ ب.ظ -

  دوشنبه ۲۸ فروردین۱۳۹۱ ساعت: ۱۸:۳۲

  kojast dega waqt harkas megan manham hala kasy peda namesha az mardomash defa kona aya dar quita yagan dewana ham nest ke shafi shawad.

 2. yari shafe qahraman حمل ۲۹, ۱۳۹۱ در ۹:۳۷ ق.ظ -

  سه شنبه ۲۹ فروردین۱۳۹۱ ساعت: ۹:۳۷

  این برادران کویته ما در درگیری های بین خودشان زود خنجر شان بیرون میشه و همیشه هم در بین خودی مسلح هستند اما در این موارد نمی دانم چرا هیچ عکس العمل نشان نمی دهند

 3. نصیر حمل ۳۰, ۱۳۹۱ در ۱:۴۵ ب.ظ -

  چهارشنبه ۳۰ فروردین۱۳۹۱ ساعت: ۱۳:۴۵

  مقابله نظامی و جنگی، نمیتواند گزینه مناسب و نجاتبخش برای مردم شریف کویته در شرایط موجود باشد. تاکید برخی دوستان بر عمل متقابل، غیرمسوولانه است و نشان میدهد که هیچ شناختی از موقعیت جغرافیایی هزاره در شهر کویته ندارند. حداکثر کوشش شود تا با این وحشت مذهبی از سوی گروه جنگوی، با توسل به راه های قانونی از طریق دولت ایالتی و مرکزی پاکستان، برخورد شود و بهانه به دست نظامیان بیرحم آی اس آی که احتمالا بی خبر از حملات نیستند، داده نشود.
  متاسفانه صدها عالم دینی هزاره و شیعه هم در پاکستان، هم در افغانستان و هم در ایران، در قبال شبکه یهودی الله یاری، ساکت اند و در رد این منبع اختلاف و نفاق، لب از لب باز نمیکنند.
  وقتی گروه جنگوی در حین رگبار "شیعه کافر" میگوید، مشخص است که قضیه چیست و هزاره بدبخت کویته، قربانی چه نوع تضاد و تقابل مذهبی در منطقه میشود!
  متاسفانه این شبکه در تلویزیونها راه پیدا کرده و در مذاق عوام متعصب، خیلی دلچسپ است؛ اما این پیامدهای خونین و سنگین را هم دارد.
  گذشته ها که گذشته و دیگر هرچه اشتباه شده، بر نمیگردد، لااقل از همین حالا باید فکر اساسی کرد و مواضع مذهبی خودرا باید تغییر داد. به هزاره بدبخت چه ارتباط دارد که ریگ گندم علی و عمر در ۱۴۰۰ سال قبل را، حالا بچیند و به حق و باطل خلفای اسلام بپردازد. هرچه هست، در جوامع دینی، همه شان واجب الاحترام اند.
  وقتی خود علی ۲۵ سال سکوت کرد و چیزی نگفت و با خلفای راشدین همکاری هم کرد، به الله یاری چه میرسد که در شبکه یهودی خود، این تضاد را دامن بزند و با قیافه و قواره هزارگی، به خلفای دین اهانت کند و دستاویز قتل عام مذهبی مردم را فراهم فرماید.

 4. ندیم حمل ۳۱, ۱۳۹۱ در ۲:۴۱ ق.ظ -

  پنجشنبه ۳۱ فروردین۱۳۹۱ ساعت: ۲:۴۱

  کار الله یاری را هم ستایش نمیکنم گیرم که الله یار ی فردا فوت شد خدا شاهد است باز همان اش و همان کاسه .
  برادر ! وهابیت یک افکار پلید است که مثل خوره اگر قدرتش برسد همه شیعه را میخورد ..

 5. نصیر حمل ۳۱, ۱۳۹۱ در ۱۱:۴۷ ق.ظ -

  پنجشنبه ۳۱ فروردین۱۳۹۱ ساعت: ۱۱:۴۷

  عمل وهابی ها قابل توجیه و دفاع نیست و معلوم است که با اعتقادات شیعه و سنی مخالف است.
  اما شیعه ای که امروز ، پیروانش از آن درست کرده اند؛ افراطی ترین مذهب و ضمنا خرافی ترین مذهب است. بیاییم کمی از عصبیت های خود کم کنیم و برنامه های مذهبی خودرا نقد کنیم و خوب هایش را بگیریم و بدهایش را رها کنیم و بهانه به دست دشمنان ندهیم.
  - شیعه امروز، ده روز محرم که هیچ؛ حتی تاچهل روز را هیاهو و مرثیه و سینه وقمه و به کوبیدن برسر وصورت ادامه میدهد.
  - ده روز آخر ماه صفر را یکسره هیاهو و عزاداری و مرثیه و مصیبت دارد.
  - دهه فاطمیه را متصل هیاهو و عزاداری و ماتم میگیرد؛ بگذریم که درین فرصت، چه چیزهایی بر منابر گفته میشود.
  - روزهای جمعه را بلا استثنا مصیبت و نوحه و روضه دارد. همچنین شب های جمعه هم روضه خوانی در برخی خانه جریان دارد.
  درهمین کویته برنامه روضه خوانی، یک رسم شده و هر خانه و خانم، برای خود روضه میگیرد و مصیبت وماتم برگزار میکند و تبدیل به یک سنت کلان شده است.
  این همه مصیبت وماتم، روز شیعه را سیاه کرده و یک توت هم به درد دین و دنیا نمیخورد.
  همین افراطیت مذهبی باعث شده که برخلاف مصالح ملی و کشوری خود، مردم شیعه، فتوای مذهبی برخی کشورهای منطقه را مقدم بر مقامات ملی و کشوری خود بشمارند و متاثر از فکر وفرهنگ آنها شوند. طبیعی است که در قطب دیگر مذاهب دیگر قرار دارند و تضادهای سیاسی و رقابت های منطقوی و مذهبی دارند و درین میان، آنکه ضعیف و آسیب پذیراست، بیش از همه قربانی این تضاد و تقابل میشود.

 6. ندیم حمل ۳۱, ۱۳۹۱ در ۷:۲۳ ب.ظ -

  پنجشنبه ۳۱ فروردین۱۳۹۱ ساعت: ۱۹:۲۳

  نصیر عزیز باز سلام . ببین دوست این حرفای که شما میگید ۴۰ روز عذاداری در همچی یک فضا درست نیست و افراط در عمل و گفتار تنددرست نیست . ما هم میگیم درست نیست . جان برادر میدانی که شیعیان پارچنار در عذاداری افراط هم ندارد هر هفته به جرم شیعه قربانی میدهد . شما قبول کنید پدیده و هابیت هم یک جر یان سیاسی که تبدیل شده به یک مذهب خرافی افراطی . چی ما عذا ۱۳ روز بگیریم و چی زیاد ویا کم به تعبیر انها مشرک هستم و مشرک کشتنش واجب است .
  بهترین راه در مقابل افراطیون این است که مردم ما در کویطه یک گروه شکاری داشته باشد تا سران این خوارج زمان را بدرک و اصل کند . غیر ازین هر هفته باید قربانی بدهیم .

 7. نصیر ثور ۲, ۱۳۹۱ در ۱۱:۱۱ ق.ظ -

  شنبه ۲ اردیبهشت۱۳۹۱ ساعت: ۱۱:۱۱

  ندیم محترم با سلام و آرزوی موفقیت تان
  اتفاقا شیعیان پاراچنار افراطی ترین شیعه وخرافی ترین شیعه در جهان است؛ اینها در ایام عزاداری محرم وعاشورا، چه ها که نمیکنند. بر روی توده ای از ریگ گرم شده با آتش، پابرهنه سینه میزنند وهمچنین بر روی توده ای از ذغال افروخته سینه وقمه میزنند. با تیغ سینه و سر را خون میکنند. آوردن اسپ سپیدی به عنوان ذوالجناح و زیارت آن که دیگر معروف است.
  با نگفتن و چشم بستن که نمیشود؛ دیگران میبیینند وبه همین خاطر دارند تکفیر میکنند.
  وقتی یک ذوالجناح می میرد، اورا غسل و کفن میکنند و دفن می فرمایند!!! خرافی تر ازین ها دیگر چه میخواهیید.
  بدبختانه تمام این اعمال در برابر چشم همان وهابیت خشن وافراطی پاکستان صورت میگیرد!!!!

 8. اسد ثور ۲, ۱۳۹۱ در ۳:۳۳ ب.ظ -

  شنبه ۲ اردیبهشت۱۳۹۱ ساعت: ۱۵:۳۳

  برادر عزیز باز بشما تسلیت که امروز دونفر ازره را شهید کردند و یکعده هم میگه خیراست شهید میشود ممکن دل خود شان را راضی بسازد .

 9. baradar ثور ۳, ۱۳۹۱ در ۱۰:۳۳ ق.ظ -

  یکشنبه ۳ اردیبهشت۱۳۹۱ ساعت: ۱۰:۳۳

  از سال ۲۰۰۴ تا اکنون هزاره ها را بعنوان شیعه رافیضی گفته ازبین میبرد . ده افسر پلیس هزاره و صدها نفر جان شرین شان را ازدست داد نا گفته نماند حرکات های سیاسی ای ان هم تو سط یکعده اخند های هزاره بنام پاکستانی در کویته باعث و شیعه بودن هزاره هم جرم دیگر و حرکتهای تند الله یاری هم این مسله های و …
  باعث تلفات مظلوم مردم ما شده است