حکومت استرالیا هشدار داده است که مهاجرت های غیرقانونی افغانها به این کشور عواقب ناگواری را برای انان

احمد نوید طنین ۶:۳۱ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
حکومت استرالیا هشدار داده است که مهاجرت های غیرقانونی افغانها به این کشور عواقب ناگواری را برای انان

حکومت استرالیا هشدار داده است که مهاجرت های غیرقانونی افغانها به این کشور عواقب ناگواری را برای انان در پی خواهد داشت. سفیر استرالیا در کابل میگوید انعده افغانهائیکه هنوز تلاش میکنند با استفاده از راه های غیر قانونی به استرالیا بروند هرگز چانس پذیرفته شدن را نخواهند داشت.

جان فیلیپ سفیر استرالیا در افغانستان  در گفتگو با رسانه ها از جوانان افغان خواسته است که تلاش نکنند که برای ورود غیر قانونی واز راه های غیر مصئون برای رسیدن به استرالیا جانهایشانرا به خطر بیاندازند. سفیر آسترالیا در افغانستان میگوید که مهاجرت غیرقانونی افغانها به آن کشور عواقب نا گوار را برای آنان در پی دارد و کسانی که به صورت غیر قانونی وبا استفاده از کشتی به استرالیا میروند هرگز چانس ان را نخواهند یافت که به عنوان پناهجو پذیرفته شوند. سفیر استرالیا هشدار میدهد که قوانین استرالیا اکنون تغییر کرده است وبه اساس پالیسی جدید پس ازین کسانی که بصورت غیرقانونی وارد استرالیا شوند دوباره اخراج خواهند شد. سفیر استرالیا گفته است باید از پولی که افغانها انرا برای قاچاقبران میدهند برای عمران وابادی افغانستان استفاده شود.

جان فیلیپ سفیر استرالیا در افغانستان(تکس ) « این یک مسالهء خطرناک برای افغانستان است که مردمانش را از دست میدهد. کسانی که زنده گی محفوظ و پول شان را به مجرمان و قاچاقبران میدهند باید آنرا برای پیشرفت خود و فامیل های شان مصرف کنند. ما از آنان می خواهیم که در کشور شان باشند و پول خود را داخل سرمایه گذاری کرده و برای آیندهء افغانستان متعهد باشند. “

سفیر استرالیا در افغانستان همچنین گفته است که کشورش  حاضر است کسانی را بپذیرد که از طریق راه های قانونی وارد استرالیا شوند. در حال حاضر راههای قانونی رسیدن به استرالیا اقدام از طریق کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان است. استرالیا طی سالهای گذشته یکی از پرطرفدار ترین مقصد برای پناهجویان افغان بوده است. سفرهای غیر قانونی به استرالیا به دلیل اینکه با استفاده ازکشتیهای کهنه وفرسوده صورت میگیرد برای پناهجویان بسیار خطر ناک است. سالانه صدها پناهجو هنگام سفرهای غیرقانونی به استرالیا در ابها غرق میشوند وجانهایشانرا از دست میدهند. حکومت استرالیا اخیرا به دلیل جلوگیری از تلفات پناهجویان در مسیر این کشور پالیسی مهاجرت شانرا تغییر داده و شرایط پذیرش را به صورت بی سابقه ی دشوار نموده است.

+ نوشته شده در شنبه هجدهم آبان ۱۳۹۲ ساعت ۶:۳۶ توسط احمد نوید – طنین

1,051بازدید

کامنت بسته شده است.