۱۲۰ سرنشین کشتی سرنگون شده ای عازم استرالیا نجات یافتند: نخست وزیر استرالیا

احمد نوید طنین ۱۱:۳۰ ق.ظ ۲

به نقل از وبسایت خبری دِ استرالیا، خانم گیلارد اعلان کرد که از جمله ای ۱۵۰ تن پناهجوی عازم استرالیا، ۱۲۰ تن انها نجات یافته اند. خبرنگار ABC  گفته است که درمیان سرنشینان کشتی سرنگون شده، زنان و اطفال افغان هم موجودند.

 

نخست وزیر که روز چهارشنبه در پارلمان این کشور سخنرانی می کرد، افزود:” همین حالا که صحبت می کنم، رقم دقیق گزارش شده این است که ۱۲۳ پناهجو نجات یافته اند.” وی افزود که این کشتی به ساعت ۱۱:۳۰ محلی سرنگون شده است.

جو میهین، یک مقام اداره ای محافظت استرالیا خبر از نجات یافتن برخی از سرنشیان داده است. وی، اما، تعداد نجات یافته گان را بصورت دقیق، بیان نکرده است.  وی علاوه کرد:”مطابق به معلومات من، آنها{کشتی ها} توانسته اند عده ای را نجات بدهند، اما تعداد انها معلوم نیست.” وی گفته است که عملیات نجات ادامه داشته و گزارشها می گوید که شرایط  آنجا، خوب است، اما نه چندان خوب.”

این درحالی است که مه تیو، خبرنگار اندونیزیایی از قول مقام های اندونیزیایی به رسانه ای ABC گفت: “مطابق به گزارش مرکز تحقیقات و نجات اندونیزیایی …. گفته می شود که سرنشینان این کشتی افغانها بوده… و از همه مهمتر این که زنان و اطفال نیز در میان آنها بوده اند.”

هفته ای قبل هم کشتی حامل پناهجویان عازم استرالیا سرنگون شد. ازجمله ی ۲۰۰ تن سرنشینان ۱۱۰ انها نجات یافته، جسد ۱۷ تن انها پیدا شد و بالغ بر ۷۰ تن آنها هنوز مفقود اند.

 

منابع

+;نوشته شده در ;چهارشنبه هفتم تیر ۱۳۹۱ساعت;۱۰:۵۶ توسط;احمد نوید – طنین; |;

829بازدید

۲ دیدگاه »

 1. ایجنیر قادرعلی عالمی سرطان ۷, ۱۳۹۱ در ۳:۲۳ ب.ظ -

  چهارشنبه ۷ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۵:۲۳

  سلام دوستان!
  خبر ناخوشایند است از چننین یک حادثه دلخراش وامیدواریم که تلفات به حداقل ویا پاهینترین سطح باشد این دومین حادثه المناک در کوتاه ترین زمان که واقعا تکاندهنده
  ورنج اور است به وقع می پیوندد و از خداوند رحمان سلامتی ونجات جان افغان های مسافر وهموطنان عزیز ماراارزودارم با وجود این همه رنج ودرد حاکم دروطن که جامعه ماهرروز شاهد انست به درد ورنج هموطنان دیگر علاوه نشود وهیچ مسافردر سفراز ارویش ناامید نشود وخانوادهایش را در ماتم ودرد مبتلا نکند ومن الله توفیق

 2. علی فرهنگ سرطان ۷, ۱۳۹۱ در ۴:۴۳ ب.ظ -

  چهارشنبه ۷ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۶:۴۳

  این یک گپ نو نیست که جوانان افغان در رای استرالیا غرق شده ولی من فکر میکنم ک…