شتر چران به اصالت خویش پیوست!

میراحمد لومانی ۸:۰۹ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
شتر چران به اصالت خویش پیوست!

imagesسفر اخیر باراک اوباما به پایگاه هوایی بگرام در شمال کابل، و شرکت در مراسم یابود از قربانیان ارتش ایالات متحده در جنگ ی با تروریزم در افغانستان، و دیدار با سربازان ارتش ایالات متحده   از یک سو  می توان  کاری است عادی که ریس جمهور باید انجام می داد .

از سوی دیگر کاری غیر عادی  جناب کرزی بود  که در یاد بود سر بازان  که برای  به آرام به کرسی  نشستن  جناب کرزی  چند ساله گذشته جان شان از داده اند شرکت می کرد .

افدام ایشان  بیان گر ترشح اندیشه های فاشیستی-طالبانیسنتی جناب حامد کرزی و حلقه درون ارگ وی میباشد! این عمل یک بار دیگر علل و عوامل ناکامی مبارزه سنگین و نفس گیر جامعه جهانی بر علیه تروریزم و رادیکالیزم در افغانستان؛ و تبلور اوج فساد و ناکامی در دولت داری در این کشور، و اوج سر سام آور و معجزه آسا رشد طالبانیزم در افغانستان را به گونه روشن و مشخص بیان مینماید!

طالبانیزم قره قول به سر، و نیکتایی پوش، در درون ارک ریاست جمهوری؛ و در تبانی با طالبانیزم خشتک کشال و انتحاری در بیابان ها، علل و عوامل بقای “استبداد، خون ریزی، و خون خواری ” در درون جامعه و مردم افغانستان می باشند! برای نیل به جامعه عاری از استبداد و ستم، عاری از جفا و خون، عاری از گردن بریدن و زور گفتن و.. قشر در مند و آگاه جامعه خویش را به هوشیاری و درایت تاریخی فرا میخوانم! با حضور گسترده و بین المللی جهان دموکراسی در افغانستان؛ هرگاه، نسل حاضر درجامعه افغانستان، نتوانند برای خود، و نسل های آینده، خانه امن، و بقا عزت مند و انسانی را به ارمغان آورند، بدون شک بی کفایت ترین های تاریخ جهانی را رقم خواهند خورد!!!

دولت، ملت و ارتش ایالات متحده آمریکا در سیاه ترین، و دشوارترین ادوار تاریخ ملت و جامعه افغانستان حد اقل برای منافع  مشترک در کنار آنان بوده اند. در امر برداشتن کارد سلاخی طالبانیزم از گلو ملت شریف افغانستان؛ ملت، دولت، و ارتش ایالات متحده آمریکا قربانی های جبران ناشدنی را پرداخت نموده، و دشواری های سختی را به جان پذیرفته اند! آیا نیاز نبود تا جناب حامد کرزی به پاس قدر دانی از کشته شده گان جنگ با پدیده منفور طالبانیزم و احیای دموکراسی از کابل تا به بگرام قدم رنجه مینمودند؟؟! هرگاه اگر تداوم حضور نیرو های خارجی و بخصوص ایالات متحده، در راستای تحکیم حاکمیت استبدادی قبایل افاغنه در افغانستان کار ساز و تاثیر گذار میبود، بدون شک جناب حامد کرزی با حواریون درباری خویش در مراسم یادبود قربانیان جنگ در پایگاه هوایی بگرام حضور گسترده و چشم گیری را به عمل میاوردند!

علل و عوامل استبداد؛ مذبوحانه، عریان و هارگونه در راستای تحکیم پایه های حاکمیت استبدادی قبیله همچنان در تلاش و تکاپو میباشند! صف بندی ها در مجموع در راستای تحکیم پایه های حاکمیت استبدادی ” اوغانی ” همچنان دارد رقم میخورد! تنها این ” وارثین بومی ” این سرزمین اند که همچون گله یی از گوسفندان در راستای تعیین و تداوم سیاست ها به بازی گرفته شده اند! افغان و افغان تبار ها دارند حکومت مینمایند؛ بدا برما و تاریخ ملت و تبار مان که در راستای بقای حاکمیت اوغانی به همدیگر اهانت روا میداریم!!!!

895بازدید

کامنت بسته شده است.