پیام انجمن همفکری دانشجویی به ملت شریف جاغوری

پیام انجمن همفکری دانشجویان جاغوري

    نگذارید که تاریخ تکرار شود!                

 مردم شريف و عزتمند جاغوري!

علما، بزرگان، اساتيد، روشنفکران، دانشجويان و دانش آموزان گرامي؛

                                                                                    درود برشما!

جاغوري يک واژه نيست، بلکه کليد واژه­ي تاريخ، فرهنگ و سرزمين باستاني ما است. جاغوري، قلمرو خاک نيست، بلکه جغرافياي حوزه­ي فرهنگي است. جاغوري، يک واژه­ي بسيط در فرهنگ غبار گرفته­ي تاريخ نيست، بلکه تجلي جاه و جلالت غوريان است؛ که «جاغوري»، جاي غوريان است. احياي شکوه گذشته­ رسالت تاريخي فرهنگيان و فرهيختگان جاغوري است. جاغوري در تاريخ کشور، نماد و سمبل خردگرايي بوده است.

در سرفصل دوره­ي جديد، جاغوري بايد سمبل «خردگرايي جمعي» باشد. دست­يابي به چنين آرمان بلندي، رهايي از قيد بسياري از منافع شخصي و خودگذري­هاست!  جاغوري، ظرفيت بزرگ فرهنگي است، که با همگرايي طيف­هاي مختلف سياسي، قومي، منطقه­اي و قشري؛ به شکوفايي بيشتري خواهد رسيد.

انتخابات شوراي ولايتي ظرفيت احقاق حقوق اجتماعي و سياسي است و نه ميدان مسابقه­ي قدرت و شهرت! شوراي ولايتي غزني در اين دوره از حساسيت زيادي برخوردار است؛ که شهرغزنی در سال 2013 از سوي «سازمان کنفرانس اسلامي» به عنوان پا­یتخت جهان اسلام معرفي شده، بايد نمايندگاني بروند که از حقوق جاغوري به شايستگي دفاع و صيانت کنند.

شايسته است علما، روشن­فکران، موسفيدان، دانشجويان و نمايندگان مردمي، تلاش کنند تا کانديداها به اندازه­ي ظرفيت معقول راه­يابي به شوراي ولايتي يعني حدود 6-7 نفر تقليل يابد و «جرگه­ي همگرايي و منافع مردمي» در جاغوري تشکيل شود و تنها از همين ظرفيت و کساني که آراي بيشتري دارند حمايت جدي کنند، تا تجربه دوره­ي گذشته تکرار نشود و راه تدبير و همگرايي براي انتخابات پارلمانی هم باز شود 

                      خدا آن ملتی را سروری داد             که تقدیرش به دست خویش بنویشت

                     به آن ملت سروکاری ندارد              که دهقانش برای دیگران کشت

                      با احترام

    هیئت رهبری “انجمن همفکری دانشجویی”

 

+;نوشته شده در ;یکشنبه چهارم مرداد 1388ساعت;16:35 توسط;مدیریت بخش المیتو – شوکت محمدی; |;


2 دیدگاه برای “پیام انجمن همفکری دانشجویی به ملت شریف جاغوری
  1. یکشنبه 4 مرداد1388 ساعت: 17:27
    درود بر شما ره روان بابه مر حوم شهید مزاری ! که بخا طر هویت شما جان شرین خوش را قر بانی نمود . مردم که تا هنوز هویتش بودنش جرم است . بیایید یکبار دیگر پروانه وار به دور یک شمع بچر خیم تا با شد که در اینده نه چندان دور انشالله تصمیم گرینده خود ما باشیم . نه دیگران !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*