بیانیه ­ی مهاجران «المیتوی جاغوری» مقیم ایران در مورد «شورای ولایتی غزنی»

بيانيه­ي مهاجران «الميتوي جاغوري» مقيم ايران در مورد «شوراي ولايتي غزني»؛

                      ( خطاب به مردم شريف الميتو!)

در جلسه­ي ماهانه­ي نمايندگان مهاجران الميتو مقيم ايران كه براي پيگيري كارهاي مسجد جامعِ در حال ساخت الميتو تشكيل می شود و از هر «ملاشريك» نمايندگاني حضور دارند؛ در مورد جوابِ نامه­ي آقاي حميد الله دانش، نامزد «شوراي ولايتي غزني»، كه براي مهاجران فرستاده بود؛ بحث و تبادل نظر شد و به اتفاق آراء در بيانيه­اي از كانديداتوري آقاي حميدالله دانش در «شوراي ولايتي غزني» اعلام حمايت شد.

متن بيانيه­ي مهاجران الميتوي جاغوري مقيم ايران

بسمه­تعالي

مردم شريف الميتو، علماي بزرگوار، موسفيدان محترم، دانشجويان عزيز، دانش آموزان گرامي؛ خواهران و برادران محترم، درود بر شما!

با توجه به تدبير خردمندانه­ي شما در مورد كانديداتوري «شوراي ولايت غزني»، كه تنها يك نامزد معرفي كرده­ايد؛ تصميم خردمندانه­ي شما را مي­ستاييم و حفظ اتحاد عمومي و حمايت همه جانبه از آقاي حميد الله دانش را لازم مي­دانيم؛ تا از حقوق «الميتو» و «جاغوري» در شوراي ولايتي غزني حفاظت و دفاع شود.

«مهاجران الميتو» مقيم ايران انتظار دارند مردم شريف الميتو، با حفظ اتحاد و وحدت، با رأي متمركز، از تنها نامزد منطقه، يعني جناب آقاي حميد الله دانش حمايت شود، تا با رهيابي ايشان، تسهيلاتي براي احقاق همگاني فراهم شود.

پيشرفت، اتحاد و سربلندي الميتو و جاغوري آرزوي ماست.

مهاجران الميتوي جاغوري مقيم ايران

تهران  ۲/۵/۱۳۸۸           

——————————————————
توضیحی بر انتخاب «المیتوی جاغوری»

حميدالله دانش، فرزند شهيد حاج مردان علي است که فعلا «اولسوال کجران» است و پيش از آن «معاون تحرير اولسوال جاغوري» بود. حميدالله دانش، براي مردم جاغوري خدمات بي شايبه­اي کرده است؛ که ماندگار ترين آن آوردن اداره احصائيه به جاغوري است که قبلا صدور تذکره در مركز ولايت غزني انجام مي­شد و براي مردم جاغوري هزينه­ي مادي و معنوي فراواني داشت، و مردم مجبور بودند با خانواده تا غزني مسافرت کنند که دوري راه، نا امني و…..هزينه­ي رواني و مادی زيادي بر مردم تحميل مي­کرد! خود ايشان گفته بود، بارها شاهد بودم مأمور صدور تذكره، براي صدور آن، عكس را با چهره­ي خانواده­ها انطباق مي­داد كه اگر چه كار قانوني است؛ اما با غيرت مردم ما ناهمخوان است، لذا تلاش فراواني انجام داد؛ تا سرانجام موفق شد اداره صدور تذكره را به جاغوري بياورد.

شهيد حاجي مردان­علي، پدر حميد دانش، زمين خود را در اختيار فرهنگ و توسعه­ي منطقه و مردم قرارداد تا «مدرسه علميه­ي جعفريه­ي الميتو» ساخته شود كه بسياري از فرهيختگان جامعه جاغوري و مالستان در اين مكان درس خوانده و به جايي رسيده اند.

با تلاش مردم شريف الميتو  و با پيگيري آقاي حميد دانش کادر آموزشي «ليسه دخترانه شاهيار سلطان(ره)» به تعداد هفت نفر معلم رسميت يافت. ليسه شاهيار سلطان(ره) دومين ليسه­ي الميتو است که ساختمان بسيار زيبايي براي آن در دو طبقه ساخته شده است.

همچنين با تلاش هاي مردم و به ويژه الميتويي هاي مقيم کابل و تلاش آقاي حميد دانش به نمايندگي از مردم، کلينيک الميتو به «کلينيک درجه يک» ارتقا يافت که تسهيلات امکاناتي و بهداشتي براي منطقه به ارمغان خواهد آورد!

+;نوشته شده در ;جمعه نهم مرداد 1388ساعت;22:37 توسط;مدیریت بخش المیتو – شوکت محمدی; |;


دیدگاه برای “بیانیه ­ی مهاجران «المیتوی جاغوری» مقیم ایران در مورد «شورای ولایتی غزنی»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*