چهارمین برف زمستانی جاغوری را سفید پوش کرد

چهارمین برف زمستانی جاغوری را سفید پوش کرد

سلام دوستان عزیز  امید وارم که در هرکجای این کره خاکی تشریف دارید موفق صحت مند  سری حال باشید . ما هم سعی خود را می کنم  شما در جریان آخرین تحولات جاغوری قرار بدهم .

چهارمین برف زمستانی در جاغوری

در ابتدا یک خبر برفی خدمت تان داریم :

از دیروز حوالی ساعت چهار بعد از ظهر شنبه مورخ ۳ / ۱۱ / ۸۸  برف شروع به باریدن کرد تا پاس از شب ادامه داشت  . محصول این برف باری ۱۰ الی ۱۲ سانتی برف است که در زمین تصاویر آن را  مشاهده می کنید .  این در حالی است که مردم  از نبود بارندگی و سالی بدون بارش کاملا نگران است. بارندگی امروز دلهای مردم را شاد نمودند  امید وارم که رحمت الهی شامل حال مردم ما شود و امسال شاهد  بارندگی های بیشتر باشیم . با وجود که بخش مهم از دوران زمستان و بارندگی را گذارانده ایم ولی  این چهارمین برف است که جاغوری را فقط سفید پوش کرده  و نمی شود حساب جدی رویش باز کرد . با این حال  اگر وضع به همین صورت ادامه پیدا کند معلوم نیست که امسال از نظر خشک سالی دچار مشکل جدی نشوم.  امید وارم  که رحمت الهی شامل حال جاغوری شود و بارندگی خوبی را از این به بعد شاهد باشیم .

حال هوای انتخابات در جاغوری –  به  تاخیر افتادن زمان انتخابات پارلمانی  :

مسؤلین کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کردند که انتخابات پارلمانی که قرار بود یک جوزا برگزار شود به مدت 4 ماه به تعویق افتاده و در 27 سنبله سال 1389 برگزار خواهد شد

حرف حدیث در باره به تاخیر انداختن انتخابات زیاد است بعضی منابع علت این تاخیر چهار ماهه را  نتیجه فشار آمریکا و کشورهای غربی بر رییس جمهور کرزی برای مبارزه با فسادهای سیاسی او می داند . که زیادی بساد فساد را پهن کرده است .
 با این  وجود  هنوز آیا اسم نویسی کاندیدها  نیز به تاخیر خواهند افتاد یا نه ؟ چیزی در این خصوص نشر نگردیده است . با همه این حرف حدیث  اسم نویسی نامزد های پارلمان رسما در جاغوری آغاز نشده در عین حال جاغوری حال هوای انتخاباتی به خود گرفته  است  ولی شنیده ها حاکی از آن است که امسال بد تر از سالهای گذشته خواهد بود  تعداد نامزد های پارلمان افزایش چشم گیر خواهد داشت و اگر تدبیر درست اندیشیده نشود  معلوم نیست که یک ناکامی دیگر در پرونده این منطقه اضافه نشود .

لذا از شخصیت ها و متنفذین منطقعه و علماء  و روشن فکران بخصوص قشر فرهنگی انتظار می رود  در این خصوص به یک تدابیر جدی بیندیشند . تا جاغوری از این امتحان سر بلند بیرون بیایند .

با تشکر – مومن زاده جاغوری

+;نوشته شده در ;یکشنبه چهارم بهمن 1388ساعت;13:4 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


5 دیدگاه برای “چهارمین برف زمستانی جاغوری را سفید پوش کرد
 1. یکشنبه 4 بهمن1388 ساعت: 21:3
  سلام مو من زاده عزیز. زنده و سر حال باشی که هر از گاه گزارش خوب تان را درج این سایت میکنی . خداوند خیر و برکتش را از شما مردم ستم کشیده دریغ نفر ماید .خدار ا شکر که مردم ما به یک خود باوری کامل رسیده است . اما در نظر سنجی بالا دستهای غرض الود کار میکند ,امید وارم که مردم ما دیگر فریب اجانب را نخورد .

 2. دوشنبه 5 بهمن1388 ساعت: 11:27
  سلام جناب آقای رضای
  تشکر از پیام تان
  راستی در باره ادرس تان من چیزی متوجه نشدم که منظور کدام ادرس است ؟ اگر توضیح بدهید اقدام خواهیم کرد ممنون

  ………….

  سلام دوباره

  من درست متوجه نشدم ببخشید توضیح بیشتر بفرماید
  در عین حال یک ادرس را به دستور شما عملی شد اگر همان مورد نظر بوده باشد ممنون

 3. دوشنبه 5 بهمن1388 ساعت: 13:31
  سلام 2 باره دوست . اگر منظورت من هستم و سوالی ازمن نمودید . منظورم در نوشتاری جناب محمدی که در مورد انتخاب نماینده پارلمان ولسوالی جاغوری است نوشتم , که یکعده متا سفانه غرض الود نظر داده و میدهد و به هم دیگر توهین میکند و اب را بیشتر به ناودان دشمن دیرینه ما روان میکند , !!!
  دشمن سوگند خورده مردم ما که چهره پلید شان صفحه تاریخ را برای ابد لکه دار نموده است ! دشمن 260 ساله مردم ستم کشیده ومهنت دیده ما !!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*