لیست کاندید های جاغوری

بنام خداوند بزرگ

 سلام دوستان

 این روز ها جای جای کشور  حال هوای خاص انتخاباتی به خود گرفته  حرف حدیث های زیاد در باره انتخابات در بین مردم وکاندید ها وجود دارد .  و هر کسی  به دیده خاص به این واقعه نگاه می کند . ولی در بین نگاه  ها ، نگاه های مضطرب زیاد به چشم می خورد  . بیش از همه نگاه ها ، نگاهی  مردم زجر کشیده است که  انسان را  پریشان و پریشان تر می کند . شما خود قضاوت کنید ؟ 

تعداد كانديد ها در سطح ولايت غزني به 92 نفر رسيد ه  كه 22 نفر ان متعلق به  ولسوالي جاغوري میگردد .

 گفته مي شود سهم ولايت غزني در پارلمان كشور 11 نفر است كه از جمله اي 11 نفر 3 كرسي آن به زنان و 8 كرسي ان متعلق به مردان مي باشد . و براي بدست آوردن 8 كرسي 92 نفر باید  رقابت کنند كه 22 نفر در جاغوري براي احراز كرسي رقابت دارند .

با در نظر داشت اينكه واجدين شرايط راي دهي در جاغوري  110000  يگ لگ و ده هزار  نفر مي باشد  بر ای تصاحب این آراء  ۲۲ نفر  به رقابت بر خواسته است .

حد اقل برای راه پیدا کردن  به پارلمان کشور  هر فرد نیاز مند  حد اقل دوازده هزار رای می باشد  با این تفصیل  حال وضع جاغوری ها را می تواند از حالا حدس زد البته  اگر  فرج در این کار حاصل نشود .

اسامی  رقابت كنندگان قرار ذيل است .

۱ – خداداد عرفاني ولد صفدرعلي از دلانه سنگماشه حزب وحدت اسلامي مردم

2  – استاد حسن نوری

 3  – انجنير نفيسه  عظیمی  از سنگماشه    حزب وحدت مردم  محقق

   4  –  علي زاده بابه  – حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان   محقق

 5  –  محمد عارف اكبري ولد محمد حسين از طورمي علياتو    

6  – دوكتور ناصري از داود    – حزب وحدت اسلامی (خلیلی )

  7  – عبدالاحمد فياض لومان

8  – حاجي رضايي از مومه الميتو

 9  –  اصف اميني ولد حاجي اميني از الميتو

   10  – عبدالخالق آزاد استاد ليسه نو  از چهل باغتوي اوقي

11  – هادي بشارت استاد دارالمعلمين  از پاطو

12  – ابراهم عباسي از پاطو

 13  – شفايي از حوتقول

14 –  فقهي از حوتقول

  15 – رضا يوسفي محصل از داود

 16 – فياض ريسي از انگوري

17  – ناصري وكيل سابق شوراي ولايتي از خارتيزگ مسكه

18 – شاگل زضايي وكيل پارلمان از چوب بدره زار مسكه

 19 –  حيدري از انجمن قلم از چوب بدره زار مسكه

20  –  سعادت از بوسعيد

21  – اخلاقي از هيچه

22  –  احمد حسین جاغوری

۲۳ –   قادر داد سعادت از قوغذار  

خبر مهم دیگر ی هم امروز درجاغوری در حال شکل گیری است  وآن جا بجایی ولسوال صاحب می باشد  منتظر تفصیل آن باشید  تا آن زمان خدا نگهدار  .

لیست کامل کاندیدهای ولایت غزنی

مهدی احمدی – جاغوری

+;نوشته شده در ;یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389ساعت;10:10 توسط;محمد مهدی احمدی; |;


15 دیدگاه برای “لیست کاندید های جاغوری
 1. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 10:59
  ماندنی واله شی نیستوم. او از مه چی زیاتی داره که مه خود ره کاندید نکنوم و او کاندید کنه؟!

  با سلام دوستان! تشکر از جناب مهدی احمدی بخاطر اطلاع رسانی اش و آرزومندم همیشه سبز و خرم باشد. اگر تعدد کاندیدان در ولسوالی جاغوری به همین منوال ادامه یابد براستی شکست ما از همین حالا رونما است. این عزیزان کاندید باید بدانند که راه یافتن به پارلمان زمینه جیب پور کردن نیست. بالاخره اگر همه خیره سر و یک دنده باشند باید مردم جاغوری در روز انتخابات به نشانه اعتراض از رای دادن منصرف شوند. در ضمن نهادهای فعال در منطقه باید دسته های مختلف مردم را بسیج نمایند تا علیه تعدد کاندیدان متفقا اعتراض نمایند و به آنها اخطار دهند که اگر تعدد کاندیدان تقلیل نیابد همه به خانواده ها و اقاریب شان توصیه خواهند کرد که در روز انتخابات برای رای دادن اشتراک نکنند. شخصا فکر میکنم در اینصورت بهتر است اشتراک نکنم.

 2. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 11:39
  وا مصیبت وامصیبت!!! این همه کاندید میخواد چی کار کند خدا بحال رحم کند!

 3. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 14:42
  سلام و عرض ادب خدمت گردانندگان محترم وبلاگ جاغوری یک .
  این واقعا فاجعه است برای مردم که داد از تعلیم، اگاهی ،حق خواهی و بلوغ سیاسی می زنند.
  این کاندیدان محترم باید از چند دور گذشته انتخابات پند بگیرند ویک ملت زجر کشیده را قربانی لجاجت های قومی ،خانخانی،حزبی وابدور زادگی های خانوادگی شان نسازند.
  این ملت مظلوم حق دارند نماینده داشته باشند، اذهان مردم را مغشوش نسازید و گرنه ملامتی این همه متوجه شماست .
  از جانب هم با وجود ادعای مان مبنی بر بلوغ سیاسی سخت دچار اشتباهیم .
  ما هیچ زمانی تحمل پذیر نیستیم و در هر جای که چند نفر باهم یکجاشویم به سر و صورت همدیگر مان می زنیم .
  در دور اول انتخابات ما مردم هزاره با قوت تمام یک نماینده به پارلمان اعزام داشتیم ویک نماینده دیگر هم به شورای ولایتی.
  اما متاسفانه دچار غرور کاذب شدیم و در دور دوم انتخابات شورای ولایتی پنج تن خود را کاندید کردند که حتا یک شان هم به شورا راه نیافت .
  حال در انتخابات پارلمانی نیز پنج تن کاندید شده اند و من باورمندم این بار هم هیچ یک به شورای ملی راه نخواهد یافت .
  بیایم به مظلومیت صدوچند سال گذشته مان نظر اندازیم و در راه دست یافتم به حقوق مسلم مان تلاش نمایم .
  ای وجدان های اگاه بیدار شوید و در راه منسجم ساختن ارای پراکنده مردم تان مبارزه نماید .

 4. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 15:51
  سلام خدمت تمام دوستان عزیز
  گمان مونوم که امسال هیچ کس نخاد کامیاب شد
  کل چارکی استه یک شی نخاد د نفع یک دیګه خو بشیه

 5. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 16:51
  سلام دوستان خوب ومهربان.
  به نظر من در جاغوری سطحی اگاهی مردم خیلی پائین است
  تا وقتیکه مردم اگاهی کامل پیدا نکرده است باید هر سال منتظیر چنین فاجعه بود البته هر دفعه و هرسال. این مردم است که باید انتخاب کند که به چه کسی رای میدهد وایا ابن شخص شایستگی همچون کاری را دارد یا نه.من فکر میکنم ماه و شما باید برای بالا بردن سطحی اگاهی مردم مان خیلی تلاش کنیم. و کمپاین کردن از طریق مکتب ها جائی خوبی هست برای شروع این کارو از تمام دانشجویان و استادان که دلسوز مردم است خواهش کنیم کاری انجام دهد. وقتکه مردم بفهمد که چه کسی شایسته است البته بدون با در نظرداشت منطقوی انوقت اگر 100 نفر هم خود را کاندید کند بازم مردم با موفقیت نماینده اش را به پارلمان میفرستد. تشکر اقای احمدی ازگزارش خوب تان

 6. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 17:0
  سلام دوستان گرامی . ( استقلال ) یعنی چی؟ این کلمه استقلال چیست؟ برای نسل,نسل ما چی پیام را چی حرکت را چی درس را…به ما گزاشته است؟؟
  سال ها پیش( شاه امان الا)با اعلان(استقلال) افغانستان. از خون مردم بی فریاد و مظلوم ! به دنیا نشان داد. اما استقلال برای کسی که از بدو تا کنون با شکمش گریسنه,و غایت ازفقر فرهنکی,سیاسی,علمی, اقتصاد شکسته,تعصب عشره ئی, قومی و قولی و غایت از بدبختی حرف بزنند. این کلمه معنی ندارد. بازهم درقرن 21 آنهم چراغ موشک افغانستان(جاغوری) سرنویشت! بازیچه , علم بازیچه, انتخابات بازیچه, شهید بازیچه, قتل عام بازیچه,پیستان بریده دحتران غرب کابل بازیچه برای کودکان… چی چیها بازیچه.استبداد,استعمار, استقلال, سرنویشت اصلان(توتالیتر) است. این کلمه استقلال این افتخار را برای ما داده که از هر آغیل یک به تعهد میخواهد نام بکشد. در گزشته(دیروز) خود را پنهان میکرداند.
  جاغوری تا کنون! استقلال ندارد. من از آغیل تو هستم رائ را به من بده . او تو سواد نداری؟؟ خیر است بچه فلانی از دیگه قوم است. کدام استقلال ؟؟؟
  هر رائ 50 افغانی اگر رسیدم!!!!! اگر نه نه . او تریاک کشت کنید, شکم خود را سیر کنید. منتظر 50 افغانی( رائ ) نباشید سرنویشت تان خراب میشوند . (نه حرام است) سرنویشت مهطوم ات را قهقرائ میکشانی حرام نیست؟؟؟؟ برای مولاعمر که نهایت برای خدا کار میکند(نماینده خدا در روی زمین) حرام نیست؟؟؟؟ از پول تریاک ما را لیح میکنند. از پول تریاک در زیر خاک باد موتر ها میشویم .
  در انتخابات ما خر نداریم سوار شویم بیایم رائ دهیم . آنها کروزین داره( عقل ) خود را در 50 افغانی هم نمی فروشند. هر کس به من رائ میدهند(اگر کامیاب شدم 50 افغانی میدهم)( پول هم پول تریاک از افغان ملت ها) زیر بنائ چین تریاک است..

 7. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 17:31
  (2 ) چی باید کرد؟؟؟؟؟ در انتخابات آزاد هرکس حق داره خود را نامزد کنند .چی( کریم کر از غجور, چی بچه ملیکه) از سنگماشه .یا من یا تو . نماینده گان ما اکثرا مقاله خوانی را بلد نیستند چی رسد در برابر حق خود..درکجا؟؟؟
  ما یک نقطه مشترک داریم. که او ما را از چالیش و بحران نجات میدهد .
  (روحانیون و معلم و معلمه) بر مبنائ (وظیفه و رسالت خطیر پیامبر گونه) که ادعا میکنند داریم و واقعا دارنند. برای آگاهی ما دست به کار شوند و عملان عمل نمایند .
  در جلسه بازی نمی شوند. (جلسه بازی یعنی ارباب بازی)
  درانتخابات گزشته واثق خود را نامزد کرد . این بار صد در صد باید عرفانی کند. این منم باید نام بکشم, هزاره کیست؟؟؟؟؟
  آقای مدیر سایت ! در جلسه بازی کاندیدا کم نمی شوند. (جلسه بازی یعنی ارباب بازی) کاری هم نمی توانند. باید(معلمین و روجانیون) را متقاید نماید . در مکاتب,مساجد , در روز جمعه خاندن نمایند . درکی رائ دهید درکی رائ ندهید…
  از نظر من حا جی سعادت , علیزاده, خالق ازاد, بشارت. دیگران توتالیتر است. یعنی بخود است. تشکر از نام شان. در سال گزشته رائ ما را اکثرا افغان ملت ها ناقیص کرد . با تقسیم 50 افغانی خود که اصلان نبود. رائ را خراب کرد آقای وکیل ما را آقای اشرف غنی آقای خلیل زاد, آقای قانونی. پول گفت تو برنده نشده من رای را خراب کردم . تو به خود کرده ….چی دردناک.

 8. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 18:0
  تشکر از آقای احمدی که به جمع ما پیوسته و خبرهای داغی را می فرستد خیلی متشکر از مدیریت محترم با این ارتباطات وسیعش

 9. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 18:10
  دوستان عزیز تشکر از نظرات خوب شما
  ولی واقعا جای تاسف هست که درجاغوری همه ای مردم دنبال چند نفر ریش سفید قوم و و و روان هست من اکثرا متوجه میشوم که مردم فقط درباره کاندید که از قوم خودش هست حرف میزند و در فکر فهم و شایستگی نیست ولی تنها مردم مقصیر نیست باید بزرگان جاغوری و خود نمایندگان باید فکر کند که مردم میتواند خوب و خراب را از هم تشخیص دهد یانه آنها باید بین خودشان قرعه کشی یا رای گیری کند که باید کاندیدان بالای 4 نفر نشود

 10. یکشنبه 19 اردیبهشت1389 ساعت: 20:29
  سلام دوستان و اقای مهدی احمدی
  واقعا جای تاسف است من فکر میکنم ازین نوع بحث ها چیزی ساخته نیست زمان درگزر است اگر انهای که میتواند برای برون رفت ازین شکست و مرحم گزاشتن روی درد بینوایان و انتظار چشم منتظران واسطه شده باشد روی بعضی طرح های سازنده دوستان عمل نماید ویکی ازان طرحها همان رایگیری مقدماتی است .که تمام ساحات جاغوری بر مبنای مساوی نفوس در چهار حصه موقت تقسیم گردد. وکاندیداتوران نیز بر ایجاب مصلحت چهار گروب شده درین چهار ساحه انتخابات ابتدائی صورت گیرد در نهایت فقط از هر گروب برنده ای ان در انتخابات رسمی شرکت نماید و بعد با وجود گزاشتن صندوق از هر نماینده برنده در هرساحه مردم عزیز مادقیق و هماهنگ به نماینده منتخب ساحه خودشان رای بدهند درین صورت ما بصورت قطعی 4 نفر نماینده در بارلمان خواهم داشت. و در غیر ازین هر نوع دیالوک ویا گفت وشنود با هیچکدام از نماینده های محترم موثر نیست زیرا ما تا هنوز فاصله زیاد داریم با انچه که باید باشم .تشکر

 11. دوشنبه 20 اردیبهشت1389 ساعت: 19:59
  سلام و دورد خدمت همه خوانندگان محترم پایگاهی اطلاع رسانی جاغوری سایت قشنگ جاغوری یک !
  تشکر از آقای احمدی با این گزارشات شان
  هموطنان عزیز بادرک حقایق و خدمت گزاری کاندیدان محترم بدون در نظرداتشت گروه،قوم،و نظریات اربابان که اکثریت آنها فقط عاشق مادیات و پر نمودن جب شما می باشند و آگاهانه به سه الی چهار نفر که شایسته باشد رای بدهید تا مردم از دولت و سرنوشت شان به دور نمانده باشند .
  شاد و موفق باشید
  خدا یار و سخی مددگار شما باد

 12. دوشنبه 20 اردیبهشت1389 ساعت: 20:6
  سلام به کل قومای گلم و خوانندگان عزیز سایت جاغوری یک !!!!!!
  مردم از مو که همیشه زیر باری اربابو و روشن فکرانی بی سواد بوده و اید وقت ده اختیار خودونخو نبوده و دائم از گفتای از وا پیروی کیده و اونا همیشه با سرنوشت از مو بازی کیده و همیشه موره ده مردم سودا کیده و اگه از جمع از مو یک کس واقعا خدمت گار بوده مو از او پشتبانی نکیدی و یک تعداد که ده ضرر بوده تای پای شیره غوچیلی کیده تا او بال بور نشنه .و یک تعداد مردم غیر از مو بلدی امزی روشن فکرای بیسواد روپی دیده که بورید خود خوره کاندید کنید و مخصد از وا ایه که رای مردم از مو تیت پرک شنه تا ده میدو را پیدا نتنه
  بلیاز خدا بید که بیدار شونی تا کی ریسپو گردو کیده کار کنی و اربابو خون از موره خورده بوره ده باری کاندیدا فقط ده اوتر کس رای بیدید که خوب بنیخشید و بلدی شوم خدمت کیده شه او ده پیش مردم آبروی دیشته شه فقط امزو امایت کنید و بلدی امزو رای بیدید.
  یک شعر آزرگی ام بلدی شوم موگیم اگه کدام کمی و کاستی دیشته شه ده بزرگواری خو مو ره بوبوخشید .
  او کاندیدای عزیز غدر بیروبار نکید **** ملت بیچاره ره بی زار نکید
  او مردم بائید کمی بیدار شونی **** لج کیده خودونخو خوار و زار نکید
  کلی مردم کار مونه ده قومی خود **** مردما را سری از مو بادار نکید
  خدمت اکثرشومو مالوم شده **** زیاد ازی خودونخو تای بار نکید
  از خاطر پورکیدونی جیب خود **** مردم ره ده دانی تیغ قطار نکید
  مرگ خو حقه کلشوم مردو دیرین **** مردم ره خوار خود خو شرمسارنکید

  به امید پیروزی حق بر باطل کل شوم ره ده خدای پاک می سپاروم
  بامان خدا

 13. سه شنبه 21 اردیبهشت1389 ساعت: 1:24
  سلام به همه
  تشکر از زحمات و گزارش اقایان مهدی احمدی و مومن زاده گرامی.
  بنظرم فعلا نا امید شدن و زیاد تاسف خوردن زود است و نه باید مردم را نا امید ساخت . به یقین که اشخاص کاندید در وقت مناسب، بعد از وزن و سنگین نمودن وضعیت فردی شان ، شرائط جامعه و وضعیت مردم ، به نفع هم خواهند نشست.
  خیلی زود است، تازه آغاز کار است و نه باید آغاز کار را فاجعه خواند، بگذارید اینها حرکت کنند و در جریان کار تصمیم خواهند گرفت، ما برای قضاوت و نقد وقت زیاد داریم.

 14. سه شنبه 21 اردیبهشت1389 ساعت: 13:45
  این تعداد برادرای که از تعدد کاندیدا ناراحت چنان ذهنیت و تفکر استبدادی دارند که هنوز باور شان نشده که در یک جامعه دموکراتیک همه انسان اند و هموزن هم و مساله اعمال حقوق شهروندی است نه اینکه در پارلمان بجای یک نفر ما دو نفر از جاغوری داریم عزیزم آیا این که تو بیایی مردم را از حق شهروندی شان که مطابق قانون مملکت هم هست صرف بخاطر یک افتخار واهی که از جاغوری چند نفر در پارلمان داریم محروم کنی می ارزد؟ نمی دانم این همه ناله و فریاد و دریغ و درد کشیدن و نوحه سرای بر این تن لش و متعفن استبداد و کیش زور پرستی از روی چیست هنوز اینهای که این ناله و فریاد دارند یک دلیل درست و منطقی ارایه نداده اند که چرا تعدد کاندیدا ها بد است. من می گویم او برادر تو زیاد انگولگ نکن روال طبیعی قضیه بهترین راه است مردم میخواهند هم رای بدهند و هم رای بگیرند به تو چی؟ تویی که خیلی وقتها از ظلم امیر عبدالرحمان و اذنابش گله داری چرا استبداد منطقه ای و قبیله و طایفه ای و خانوادگی و هرگونه ستم دیگر که ستم ستم است و ماهیتا یکی , حمایت می کنی مگر نمی دانی که برای مظلوم چه فرقی می کند که ظالم چی کسی باشد. اگر فلان ارباب تو و خانواده ات را به تاراج کند خیلی شیرین است و ظلم فلان اوغو تلخ؟
  این همه آه و ناله نکن تعدد کاندیدا نه تنها یک بی فرهنگی و امر زیانبار و زشت نیست بلکه نشانه قوت و توسعه یافتگی حداقل در اذهان مردم است. یعنی این که دیگر مردم بر گرده اذهان شان که مساله محوری است دیگر این احساس را ندارند که باید فلان ارباب اجازه دهد او خود تصمیم میگیرد و احساس می کند که در این میدان برای خودش او نیز کسی هست.
  گیرم که یک نفر دیگر در ازای این حق کشی شما به پارلمان راه باید ایا یک نفر بیشتر بهتر است که یا برخورداری بدون دغدغه و انگولگ مردم از حقوق سیاسی و مدنی شان؟ این دونفر هم که مشخص است میرود انجا به کار و تجارت می پردازد و از حیثیت و شان پارلمانی خود حداکثر سود شخصی را خواهد برد.
  لذا برادر بی جهت خود را دردمند و روشنفکر و دانا و همه چیز فهم قرار نده و بجای عقل مردم تو خردورزی بیجا نکن!!! برو کمی هم به قضیه از بسیاری جهات دیگر مغفول گذاشته ای فکر کن
  این ره که تو میروی به استبدادستان است
  برگرد!!!!

 15. سه شنبه 21 اردیبهشت1389 ساعت: 18:3
  واقعا که کچ نشسته ای و کچ زدایی میکنی . شاید خودت هم نامزد پارلمان باشی و کچخای میکنی . فقط این را قبول کن که خلق پسند خوب تر از خود پسندی است . نظر کلی مردم را بخوان و بعدا سرت را در گریبانت ببر و خوب قضاوت کن .
  از 22 نفر اگر یک نفر هم به پارلمان راه نیافت به نظر شما به جهنم چون ازادی است . عجب تحلیل تبله گاو گوسفندی داری برارمه .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*