جلسه مهم بزرگان جاغوری در مورد مسایل مهم منطقه

سلام و دورد بی پایان خدمت همه دوستان خوبم .

جاغوری

همان طوری که برای شما گفته بودم  امروز چهار شنبه مورخه 26/3/89 جلسه  بزرگ قومی با درخواست ولسوالی محترم ولسوالی جاغوری  آقای ظفر شریف و شورای روحانیت جاغوری در مسجد مهدیه دایر گردید.

در این جلسه که سران اقوام جاغوری موسفیدان  و متنفذین  منطقه حضور داشتند ولسوالی فعلی جاغوری آقای ظفر شریف و ولسوالی اسبق جاغوری آقای عرفانی و شورای علما و تعداد از کاندیدا نیز اشتراک  داشتند .

دراین جلسه روی سه موضوع بحث وتبادل نظر صورت گرفت  .

1 : امنیت مسیر راه قره باغ جاغوری در پی مسدود شدن آن به توسط تهدید طالبان

2 : تقلیل کاندیدای پارلمانی

3 : و شایعات در مورد گرایشی بعضی از افراد به مسحیت  

این سه موضوع مورد بحث و برسی قرار گرفت  و این جلسه در حالی دایر می گردد که چند روز قبل چند مکتوب از سوی طالبان مسلح ولسوالی قره باغ به زبان دری و از نظر نوشتاری که بصورت دقیق نوشته نه شده بود برای مردم جاغوری مواصلت کرده بود . طی ارسال این نامه که از سوی مردم جاغوری غیر قابل قبول خوانده می شود بیان گر این موضوعات است .

مسدود شدن راه برای رفت آمد مسیر قره باغ جاغوری و داشتن تذکره به اشخاصی که از این مسیر عبور مرور می کنند . قطع پایه های آنتن مخابراتی در جاغوری.  این تهدیدات برای بار اول نیست که مردم ولسوالی جاغوری از سوی افراد طالبان ولسوالی قره باغ به آن مواجه می شوند بلکه در طول حکومت آقای کرزی و تجدید نفس دوباره طالبان در اکثر ولسوالی ها و ولایات افغانستان مورد این گونه تهدیدات قرار گرفته اند.  متاسفانه  مردم جاغوری قربانی هرنوع ظلم خشونت و توهین و  تحقیر طالبان در مسیر جاغوری قره باغ و جاغوری گیلان  گردیده اند .

جاغوری

وراه مواصلاتی از نگرانی های عمده مردم جاغوری محسوب می گردد که تا اکنون در تامین امنیت این مسیر ها  کدام اقدامات جدی از سوی دولت صورت نگرفته است .

جلسه امروز با حضور پررنگ علما و  بزرگان جاغوری دایر گردید . ابتدا آقای ظفر شریف ولسوالی جاغوری روی سه مسئله عمده که در  واقع از آجندای این جلسه بود  اشاره نمود.  و مردم جاغوری را از امنیت داخل ولسوالی جاغوری اطمنان داد گفت  : در داخل این ولسوالی کدام نا امنی که باعث نگرانی مردم باشد وجود ندارد  اما نا امنی و تهدید های که از سوی طالبان درمسیر راه قره باغ جاغوری صورت می گیرد مسئله است که مردم جاغوری با خبر باشند و جهت جلوگیری از آن  اقدام جدی نمایند . دیگر اقای ظفر شریف نگفت که وظیفه دولت که ایشان به عنوان نماینده آن در جاغوری تشریف دارند چیست آیا از مردم جاغوری که در زمره ای اولین کسانی بودند که به دولت اسلامی پیوستند جزا وسزایش چیست ؟!!!

 مسئله دوم را که آقای ظفر شریف در جلسه امروز آن را یاد آور شد مسئله تقلیل کاندیدا پارلمانی بود  وی تعداد کاندیدای جاغوری را نگران کننده  تصیف نمود و افزود : اگر مردم جاغوری همینطور سکوت را اختیار کنند و کدام تصمیم عاقلانه در این  مورد نگیرند بدون شک ما در صحنه ای سیاسی کشور ناکام خواهیم ماند و چناجه ما در گذشته شاهد بودیم و تجربه ای تلخ در این مورد داریم . اما اینکه ایشان در روز اول معرفی شان به عنوان ولسوال جاغوری قول تقلیل کاندید ها را داده بود حرفی به میان نیاورد از کوشش های خود نیز در این باره چیزی نگفت یا چیزی نداشت که بگوید .

وبعد از اظهارات آقای ظفر شریف ولسوالی جاغوری قومندان آمنیه جاغوری صرف روی موضوع امنیتی صحبت نموده و گفت : در طول مدتی که من به حیث قمندان امنیه جاغوری ایفای وظفه می نمایم  تلاش می کنم تا حدی پولیس جاغوری را  از نظر امکانات تجهیز نمایم که خوشبختانه  در این اواخر تعداد اسلحه سبک و سقیل را در اختیار داریم که توانایی هر نوع مقابله با طالبان را داریم قومندان امینه جاغوری گفت  که پولیس چاغوری در برابر تهدید ها و خطرات احتمالی طالبان توان هر نوع دفاع از خود و مردم را دارند. ایشان با ترس از اینکه نکند این ها حرف های مرا جدی نگیرد  گفت : گفت قبل از آنکه پولیس ما در برابر طالبان قرار بگیرند  راه بهتر آن است که مردم جاغوری باید تصمیمات خود شان را بگیرند و این مشکل را از طریق مفاهمه و مزاکره با اقوام پشتون هم سرحد با جاغوری یا ولسوالی قره باغ حل نمایند .

بعد از قومندان امنیه جاغوری حجت الاسلام والمسلمین  الحاج اقای میرزای امام جمعه مسجد حضرت رسول اکرم (ص) اراد سخن نمود.  آقای میرزای روی سه موضوع مطرح شده  در جلسه پیشنهادات خود را مطرح نموده گفت : در مورد تامین امنیت مسافرین و موتروانان که در مسیر قره باغ جاغوری گشت گزار دارد . این مسئله باید از راه مسالمت ، منطقی و از راه مزاکره با طالبان حل گردد. جنگ  و در گیری راه حل نیست . نمایند گان ما در این مورد با طالبان نشست را باید داشته باشند .

پشنهاد دوم الحاج آقای میرزای در مورد تقلیل کاندیدان این بود و گفت :
ت


30 دیدگاه برای “جلسه مهم بزرگان جاغوری در مورد مسایل مهم منطقه
 1. دوشنبه 31 خرداد1389 ساعت: 14:36
  با عرض سلام خدمت همه و ارجگذاری از زحمات آقای مومن زاده.
  شنیدن این حرف و حدیث ها از اوضاع و احوال داخل مرا به یاد صحنه ای از نمایشِ می اندازد که سالها قبل در بامیان توسط مرحوم "انجنیر قیس" اجرا و کارگردانی شده بود. در صحنه ای از آن نمایش، شاید هم بخشِ پایانی، همه ای بازیگران نمایش با شمول "قیس" دائره ای تشکیل میدهند و ضمن حرکت دوره ای دست ها را تکان داده و نصفِ شعار میدهند که: "مرگ بر این"، و نصفِ دیگر شعار میدهند که: "مرگ بر آن"!
  قیسِ مرحوم استعدادِ فوق الاعاده داشت و حیفِ از دست دادن چنین استعدادی. واقعا که آن مرحوم ما مردم را خوب شناخته بوده و میدانسته که ما فقط بلدیم در جا بزنیم و یا همواره "دایره وار" گِرد خود چرخیده و به این و آن "بد و بیراه" بگوییم!
  قیس عزیز، دوست از دست رفته، مااینیم دیگر! روحت شاد باد.

 2. دوشنبه 31 خرداد1389 ساعت: 14:54
  سلام خدمت تمام دوستان و خوانندگان این سایت
  خیلی خوب است که تمام مردم برای سرنوشت اینده خود چنین جلسات را دایر میکنند. کاش این ها بیشتر در مورد کاندید های محترم صحبت میکردند
  که تعداد انها کم میشدند و کسانی درین لیست می ماندند که واقعا لیاقت این نمایندگی را میداشت
  فکر کنم این بیهوده است که در مورد یک شخص بیشتر صحبت شود که دین خود را رها کرده است چون این مسله شخصی است تا مسله جمعی

 3. دوشنبه 31 خرداد1389 ساعت: 16:13
  ادامه:
  سران قوم، موسفیدان، متنفذین و،و،و! واقعا فاجعه است. ما را چه شده است؟ و ما در کجا ایستاده ایم؟ از خان خانی و قریه داری به مذهب گرای صرف، و از مذهبگرای به هزاره گرای کور؟ حال گرایشات ضد دینی و گرویدن تعدادی بگو به نصارا نقل محافل و مجالس!
  و بلاخره، سران اقوام هم گرد هم می آیند که چاره ای بیاندیشند!
  خوب، قرنها این سران را ما داشتیم و اگر کاری از اینها ساخته بود وضع ما این نبود!
  سران اقوام ما با سران کوچی چه فرقی دارد جزء نسبتی یکی از آنها با یکی از ما و شما؟
  روی آوردن به قبیله و قوم و راه حل های ریش سفیدی برای مسایل اجتماعی و سیاسی، بدن ترید، یک پسرفت است و چون آن صحنه ای نمایش، یک "دور باطل و بی حاصل".
  در دراز مدت، تحزّب تنها راه حل میباشد و تنها پله ای ترقی مسالمت آمیز در دنیای مدرن. ترس از برگشت به گذشته یک توهم بیش نیست زیرا نه "زمانه" آنست که بود و نه "ما" آنانیم که چنان کردند.
  البته معنی تحزب هم تک حزبی نیست و جامعه ای ما حد اقل نیاز به دو حزب دارد که باید با هم رقابت کند و در غیر آن میشود "شورای اتفاق" و یا "حزب وحدت".

 4. دوشنبه 31 خرداد1389 ساعت: 20:38
  اوبرادران محترم اول سلام خدمت هریک شما تقدیم میدارم
  ثانباَ خدمت دوست عزیز جناب اقای مومنزاده عرض شود که آیا این آ قایو ن چاشت به خانه های خود شان نان خورده یا اینکه کدام جای دعوت بود بخاطراینکه وقتیکه شکم ما مردم چرب شد بین خو د ماه بسیار تصمیم های بزرگ میگیریم بعداز چند لحظه همه آن ازیاد میرود چنا نچه همه مسائیل گذشته تقریباَ فراموش شده یکی از سخنا ن خدا بیامورز شهید مزاری این بود من ازطریق رادیو میشنیدم که برای افراد خود ومردم میگفت هوشیار باشیدهرباریکه هئیت صلح ازطرف شورای تظاربیش من می آیدکه جنگ بس است صلح کنیم من قبول میکنم به بچها میگفتم صلح شده فیر نکنیدبه خاطرکه غافلگیرکرده باشد هئیت ازده مزنگ تیرنمیشدکه تعرضازطرف آنها شروع میشدکه اوهم عقب زده میشداین سخنا ن بنده حقیربخا طرتائیدحرفهای بالای ام بود که یا د ما میرودمثل داستا نها ی خا لق ، شیرین، عبدالرحمن و…..به نظرمن حقیر چند نفر از علما ریش سفیدان به شمول ولسوا ل صاحب به غزنی بعد به کا بل تشریف ببرد از دولت کرزی صاحب بخواهند که تو وعده ولایت به این مردم داده بودی حا ل رای ولسوالی هم بسته با شد شما یکبار به شمالی سفرکنیدحتی راه بین قریه ها پخته وپلچکها اعمار شده فقط بلدین که بین خودبسیار کلا ن باشید سرخانه خوده کاندید کنید که بالاخره به جای شما کسی دگربه پارلمان رود وشما بین خود اربابی کنیدبرویدبه رسانه ها سر وصدانمائیدبه پارلمان شکایت کنیدوغیره درلا بلای او سنگها هرچه سروصدا کنم کس نمشنود تاصدای ما از رسانه ها بگوش مسولین بی کفایت وبا کفایت برسد این چند حرفی که نوشتم فقط از درد دل بود خداوند همه ما وشماراهمدلی دهد ومن الله توفیق

 5. دوشنبه 31 خرداد1389 ساعت: 23:17
  سلام
  اقایان وبرادر محترم مومن زاده در اصل موضع بحث درست بوده و بر طبق خواست جامعه ما است حقیقتش تماما حرفهای ارائه شده قابل تامل است این (3) موضوع نکاتی استند که باید در داخل جامعه مطرح ونکات منفی ان نهی وبرنکات مثبت ان اقدام گردد

 6. سه شنبه 1 تیر1389 ساعت: 3:2
  سلام بر مؤمن زده عزیز با گزارش خوب شان.

  ۱: در قدم اول باید عرض کنم که قانون انتخابات اشکال دارد و به نفع برادران پشتون به تصویب رسیده است.

  ۲: حذف کاندید‌ها بحث نا‌ ممکن است چون کسی‌ حق ندارد حق دیگری را ازو سلب کند.

  ۳: این امکان وجود دارد که مردم به توافق برسند تا به چند کاندید مشخص رأی‌ دهند.

  ۴: کاندیدا‌ها می‌‌توانند خودشان به توافق برسند برای ادامه یا انصراف از کاندیداتوری، تا بدین طریق بتوانند از کمند قانون تبعیض آمیز انتخابات عبور نمایند.

  ۴: مردم باغچاری اقدام زیبای برای تقلیل کاندیدا‌ها کرده اند که خود می‌‌تواند سر مشق برای دیگر جاها نیز باشد. در یک رأی‌ گیری مقدماتی استاد فیاض لومان فرد اول در این منطقه معرفی گردیده که به نظر نه‌ می‌‌رسد اقایان سعادت و اکبری به حیث کاندید باقی‌ بمانند. چون آنها نیک‌ می‌‌دانند که عدم انصراف آنها به خودشان لطمه میزند. و همین رأی‌ گیری مقدماتی خود نشان دهندی این است که آنها رأی‌ نه‌ می‌‌اورند. که اگر هم در رقابت‌ها باقی‌ به مانند هم به خود و هم به مردم خیانت کرده اند.

  آرزوی به روزی در انتخابات برای مردم جاغوری دارم.

 7. سه شنبه 1 تیر1389 ساعت: 13:38
  ازره الی او قار ماف !
  چیکه هر دفه که مه از پیتو موگوم بوی چلمه قوتو ده دماغ تو موخره . ای پتو که مه موگوم شاید از جزیره مالت باشد برار که هزارن فرسنگ با قوتو و طبیله از تو فاصله دیره . بیرار او .
  نوری زیاد از اته خو گفته بود که ده امی موضوع هیج ارتباط نداشت مه هم فکر کدوم از کاسه خلیلی کرزی و یا محقق سیاف استه .بدیم اماد نوشته کدوم

 8. سه شنبه 1 تیر1389 ساعت: 14:26
  الی پیتوی جان . اگر ام بوی چلمه گاو ده دماغ از مه خورده ده دماغ از تو هرروز زیاد تر مو خره ازینکه نزدیک تر هستی و پتو شیشته هستی و هر روز از گفته خو تو خوب بوی کده وگوفته قومای کو یته دماغ تنده مونی و گب نوری را را تحمل ننی . تو مو گی نوری از اته خو گوفته منظورت بابه مزاری استه ؟
  اگر بابه مزاری باشه . مزاری اته بیخی از مو استه اگر دفه دیگه باز زیاد در این بابت نوشه کنی اموته بریت بنوسم که تا دلت از پتو ششتو بد شینه .یالی باشد تا دفعه بعد.

 9. سه شنبه 1 تیر1389 ساعت: 14:31
  سلام و احترام خدمت آقای مومن زاده عزیز و سپاس از گزارشات جالب تان .
  دوستان در گزارش اقای مومن زاده یک موضوع سخت تکان دهنده است .
  سال 2000 یک ملای شیعه پاکستانی در روز عاشورا درمیزان چوک کویته در سخنرانی اش گفته بود که هزاره ها در کویته مسیحی شده اند .
  به مجزد این خبر طالبان مردم مارا در قندهار دستگیر میکردند و به اتهام مرتد و گرایش به مسیحیت به قتل میرساندند.
  اکنون هم مسیحی دیگر اقوام به خارج پناهنده میشوند و اتهام به مردم ما زده میشود.
  بنای مسیحیت در افغانستان توسط پشتون ها در زمان انقلاب از پشاور نهاده شد ولی انان در هر میدان پیروز هستند و مصیبت بر سر هزاره ها می آید .
  علمای ما هم این موضوع را در جلسات کلان اوازه دروازه میکنند وبعد مصیبتش را مردم مسافر ما میکشند .
  من در هزاسم که با سر وصدای گرایش به مسیحیت پیش تر از این هم ما مردم به گونه های مختلف متهم میشدیم و این باز که این سر وصدا از زبان ملاهای ما شنیده شده هزاره و بالخصوص جاغوری زا به این اتهام باز توسط دشمن کشته ها خواهد داد .
  امید وارم این موضوعات زیاد اوازه و دروازه نشود .

 10. سه شنبه 1 تیر1389 ساعت: 17:52
  دوستان سلام!
  اول من با نظر آقای قاسمی کاملاً موافقم که راه اندازی آوازه مسیحی شدن هزاره ها یک توطئه بیش نیست. که خوب شد حذف کردید.
  دوماً وقتیکه بزرگان جاغوری واکنش سریع در مقابل تهدید طالبان نشان میدهد این خود بمعنای انست که امید هنوزهم زنده هست که در ارتباط با سرنوشت مردم خود تصمیم گرفته میتوانیم. اگر چه عمدتاً اینکار در حالات اضطراری صورت میگیرد ولی بازهم قابل قدر است.
  درمورد کاهش کاندیدان نمایندگان مردم به شورای نمایندگان ، یا باید حس مسئولیت عمیق قومی وجود داشته باشد و یا هم باید انتخابات میان دوره یی صورت بگیرد . به حکم و فتوا نمیشود اینکار را انجام داد و لازم هم نیست.
  فکر میکنم همان شکل دموکراتیک و انسانی اش انتخابات مقدماتی میان دوره یی است و بس.
  موفق باشید !

 11. سه شنبه 1 تیر1389 ساعت: 18:21
  پتوی جان از, … مالوم است که از نام بابه مزاری زورت داده . یالی خودره ده بیخبری و بیخیردی میزنی . .. اول ازخودت بود که هیچ از دومت گرفته نمیشد . باد ازی شاید خوب شونی .

 12. سه شنبه 1 تیر1389 ساعت: 20:59
  حیف که نام مقدس آزره ره ده سر خو ماندی و الی تو … ره آدم جور موکدوم
  مه یک دانه بابه داشتوم که ده بازار سیاه خاک جوالی گری مو کد . ده امو وقتای گرم جنگ بابه از تو کشته شد . آیه مه دیگه شوی نکد شیشت یتیمو ی خوره جم کد به همو خاطر مه دیگه بابه ندرم . نماک ده زخمه نپاش او بی وجدان کاسه لیس نه موفاموم که چند بابه اته و.. دیرید شمو

 13. سه شنبه 1 تیر1389 ساعت: 23:46
  ازره جان سلام برادر . امید وارم که بعد ازین این روم را دشنام خانه درست نکنید . بگذارید هرکس به زعم خود برای خودش ببافد . مثل معروف اب دریا به چلچل سگ مردار نمیشود . امید وارم حو صله داشته باشید . مزاری نام مردم هزاره را زنده کرد امروز در سراسر دنیا مردم هزاره سالگرد شان را با جان ودل برگذار میکند .

 14. چهارشنبه 2 تیر1389 ساعت: 9:32
  هیچگاه مقوله اکسریت مصداق حقیقت نبوده است . مثلا در جامعه ارتجاعی افغان اکسریت مطلق با ملا عمر است و در جامعه تاجیک با ربانی و در جامعه ارتجاعی و عقب مانده ا هزاره با بابه … .
  زنده گی بابه تان به سه قسمت تقسیم میشود . که هرسه قسمت ان جنایت بار و مملو از اشتباهات عمیق تاریخی استه .
  1- جنگهای خانمان داخلی که هزاران نفر کشته شد و ده ها هزار نفر اواره .
  2- جنگها خونین کابل که پیامد تخریب این از هم پاشی شالوده اتحاد ستمدیده گان میباشد و بر گشت افغانستان به قهقرا و….
  3- در نهایت تسلیمی زبونانه باباه تان به طالب جزای دنیایی خداوند عادل برای ان همه کشت و کشتار بود . الله لعنت الله علی القوم الظالمین و

 15. چهارشنبه 2 تیر1389 ساعت: 14:33
  ازره جان سلام . سیابخت و پتوی هر دوشی یک ادم در دو چهره است . من پوست ایته ادمکهارا از خوراو مینوخشوم .در زمان طالبان ای مردم خود خواه که ابی خوره ایه موگیه از مردم جاغوری نفرت داشت و تبلیغ مو کد که مردم جاغوری وحدت را قبول ندارد یالی خودش با چند نام میه همان نظر سابق را دنبال مونه
  شما ازره جان و باقی دوستان خوب نظر بالا بنام پتوی تبله شیشته و وسیابخت و سیا داه را دقیق شویند باز مو فامید.

 16. پنجشنبه 3 تیر1389 ساعت: 21:52
  برادران گل سلام.

  این کامنت‌ها آدم را مایوس می‌‌کنه. هر کس بابه خود خو ره دیره. ما و شومو به جای که از تقلیل کاندیداها گپ بزنیم یک دیگه خو دو دشنام می‌‌دیم. ده بال جای که شد دیگرو را جنگ سالار مو گیم. تا به کی ده سر صورت یک دیگه خو مزنین؟

  مو باید یکپارچه از تقلیل کاندیداها حمایت کنیم تا از بد روزی خلاص شنیم.

  جور باشین .

 17. شنبه 5 تیر1389 ساعت: 12:21
  من با هما جان موافقم واقعا جای شرمندگی است که به جای نظریات سازنده ، جگر خور و سوزنده ای هم باشیم و با دشنام های رکیک اعصاب همه را خراش دهیم و همچون … هار پنجه بر صورت هم کشیم !؟ بهتر است بیدار و هوشیار شویم و با این کار ها آب به آسیاب دشمن نریزیم و در فکر چاره درد های مردم و جامعه باشیم !؟ اما جناب قاسمی سوگمندانه تشت رسوائی برخی از جاغوری ها از بام افتاده است و اشخاص همانند …. آن هم تنها با انگیزه ای کسب بناهندگی فلان کشور غربی … و تنها این عمل نا بخردانه را انجام داده اند که سی دی آن را هم پخش کرده اندما از که و چه می توانیم دفاع کنیم مردم کثافت کاری فلان احمق اوتقولی را در …. پخش سی دی آن در پارسال آن هم با همین انگیزه ای احمقانه هنوز از یاد نبرده اند و متسفانه هنوز سی دی های آن کار کثیف در خیابان ها کابل به فروش می رسد و حال نام جاغوری به ظریق دیگری از طرف یک عده آدم نادان بار دیگر به سخره گرفته شده و مردم دیگر جاها شعار مرگ بر … سر میدهند !؟ به قول معروف این کار های سرنگگ است پسنه گگ شی پس مانده !؟ خدا بخیر کند! که نام جاغوری زیبا باعث همچون گذشته باعث افتخار باشد نه … !؟ .

 18. یکشنبه 6 تیر1389 ساعت: 10:38
  جناب ظالمی !
  اگر جامعه سیر روند رشد سالم و انسانی خویش را میداشت ، آنگاه گل میگفتیم و گل هم میشنویدیم ! آغای ظالمی ! در این جامعه و سرزمین بر اساس حاکمیت استبدا و ارتجاع ، تکرارا ( استبدا و ارتجاع ) انسان و انسانیت به سلاخی گرفته شده و میشود . و ما به این پوسیده گی ایمان و باور پیدا کرده ایم . باید در چنین شرایط وحشت ، از حقایق تلخ باید گفت . متاسفانه از حالت گوسفند بودن خارج شده ام که به کاه آخور خود فقط دل خوش نمایم و برای صاحب دمب بجنبانم . آن چه در زهن ام به حقایق بر میخورد افشاه خواهم کرد . اگر اشتباه هم گفته باشم خواهش مندم فاکت وار مشخص نمایید شما و یا هم هر دوست با همت دیگر . در غیر ، با سخن هایت روح عبدالرحمن خان را شاد مینمایی و هزاره و مردم هزاره را به بیشتر و بیشتر به قهقراه تاریکی و سقوط هدایت میکنی شما و امسال شما !

 19. یکشنبه 6 تیر1389 ساعت: 23:30
  جناب … لومانی ! واقعا برای شما باید تاسف خورد و نیز برای این سایت که به امثال شما اجازه ای هر نوع اهانت به دیگران را می دهد ولی از دیگران را ناشیانه سانسور می کند ! من واقعا نمیدانم علت این پرپر خار الی در گرفته اید چیست ؟! کجای نوشته بنده در تایید کامنت هما جان به شما بر خورده که درون و بیرون شماسوخته و این گونه به بنده تاخته و اهانت نموده اید ! نوشته ای من اصلا ربطی به شما و یا نوشته ای شما ندارد بلکه فقط در تایید نظر هما جان بوده و نیز با آغای قاسمی درد دل کرده ام !؟ به نظرم بهتر است شما کمی دقت به خرج داده وآن گاه به دیگران اهانت کنید و از مدیرت سایت هم خواهشمندیم که عدالت به خرج داده و از اهانت های رفقایش هم جلوگیری کند وگرنه به بی طرفی و ادعای ایشان باید تردید کرد !؟ از نوشته هایت پیداست که تو حتی یک … هم نیستی چه رسد به … کدام نوشته ای تو با ارزش و خواندنی بوده که برای کسی قابل قبول یاشد !؟ هر چه هم بر چرندیات ات اضافه می کنی و دل خوشی که مثلا نویسنده ای برای تو همان … خوب بوده است نوشته هایت یک پر کاه هم ارزش ندارد بی خود مغرور نشو !!!! حالا حلا ها باید تا پخته شود خامی !!! خیلی خامی خامی خامی … !؟.

 20. دوشنبه 7 تیر1389 ساعت: 10:26
  الیگو مو مردم ازره اگر قار شیم بلنمیه وتوهین هم نشنه بیخی کم ظرفیت هستیم . نه تحمل سیری ره دیریم ونه از گوشنگیشی . در مقابل یکدیگیخو کاردی تیز کیده وری هستیم و در مقابیل اوغو اشپیش بینی خو هم بلکشیده نمیتنیم .
  شمو ره بخدا قسم میدیم که مو وشومو همدیگیخو ره تحمل کنیم . تا نقاق باشه بدبختی هسته .

 21. دوشنبه 7 تیر1389 ساعت: 11:20
  … یکسال همرای گلم جم تاجک ها در لومان حکومت خود مختاری داشت همان ها به عمل امده که در زا تش بگانه پرستی بش نست

 22. سه شنبه 8 تیر1389 ساعت: 9:18
  سخت زن و ویروسهای دیگه امید وارم حرف شخصی خودرا از طریق ادرس ایمیل هر کس که با ایشان مشکل داری در میان بگذارید واین خانه مشترک همه مردم است نباید تو هین باشد . دیر کش .

 23. سه شنبه 8 تیر1389 ساعت: 19:40
  پتوی برار , قوم , دوست , غمشریک و هم خونم سلام بر شما . اوبرار درد ازمو و شمو از تامو شده نیسته هر روز اردم شهیدی و بد بختی !
  اینه خوب میگرنید که بیگانه در باره ازمو وشمو چیز کارها مونه ؟
  مو وشمو اگر خلقی , پرچمی , نصری , نهضتی ,ملا و روشن فکر از مردم خود خو دریم که دلشی بلدی ازره مو سیزه بلدی از مو با ارزیشه امید وارم که دیگه نفاق ندیشته شیم و ,وقتی ازی هسته که همه ای از مو سر خو ازیک گریبان بنام ازره بیکشیم و در غم یکدیگیخو بسو زیم .

 24. دوشنبه 14 تیر1389 ساعت: 21:48
  برادرپیتوییلام فکرمیکنم که خودت درست مطلب را مطالعه نکردی ویا اینکه از سخنا ن لا و لحب خوشت می آید برادر بخدا قسم که من درهیچ تنظیم وگره نیستم وازهیچ گروهی جز وطن ووطن پزستا ن وهزا ره خوشم نمی آید مزاری فقط بخاطر خوشم می آمد که من مصا حبه آنرا با خبرنگار انگلیسی شنیدم که میگفت من فقط می خوا هم که هزاره بودن درافغا تستا ن ننگ نبا شد ودولت همین حق را به ما نمیدهد ودیگراینکه یونوس خا لص درپاکستا ن گفته بود البته باخبر نگا ران که ما گپ هزا ره وزنها را بعدا میگوئیم برادرخدا پدرت را بیامورزدالبته درآن زمان خودت شاید خورد بوده باشی ایا ما درت از درد هزاره ازظلم های که بالای هزاره شده ومیشود چیزی نگفته من فقط درد هزاره را دارم وهزاره را دوست دارم خودت اگر هزا ره هستی درین شرایط که مسافر هزاره بدون گنا سربریده میشود اگرسخنی از اتغاق وهمدلی نداری سخنا ن توهین آمیزهم به کس نگوئید ودگر اینکه دسترخوان پدر را بدنام نکن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*