مصاحبه با انجینر نفیسه عظیمی کاندیدای پارلمانی سال جاری کشور ()

بسمه تعالی

دوستان دنیا مجازی سلام امیدوارم در هر کجای این کره خاکی هستید صحتمند و سر حال باشید .

دوستان عزیز خوشبختانه امروز مصاحبه ای داریم با یکی از نامزدان پارلمانی کشور انجنیر صاحب نفیسه عظیمی . همانطوری که در جریان هستید کم کم نزدیک می شویم به روز موعود  که برای انتخابات پارلمانی تعین شده است . یعنی 27 سنبله سال جاری .

این روز ها کم کم تبلغات و کمپاین نامزدان در ولسوالی جاغوری گرم تر شده می رود و پوستر های تعداد از کاندیداتوران محترم را در بخش شورا ملی کشور  در ولسوالی جاغوری در اکثر نقاط منطقه و دیوار ها مشاهده می شود. البته با بسیار شعار های متنوع و مختلف مثل همیشه و مانند روز  وسالهای گذشته تکراری . 

انتخابات نوع مشارکت سیاسی مردم را نشان می دهد که مردم تا چه حد در تعین سر نوشت سیاسی خود آماده هستند و در انتخابات شرکت می کنند و سهم می گیرند .  خوب است که ما در ابتدای مصاحبه با محترمه انجنیر صاحب عظیمی  یاد آور شوم  که از همه کاندیداتوران محترم جاغوری کسانی که نامزد هستند در شورا ملی کشور با ما همکاری نمایتد . تا مصاحبه با  آنها  داشته باشیم . از طریق سایت  پایگاه اطلاع رسانی جاغوری خط مشی سیاسی و پلان کاری خود را برای مردم بگویند و خود را برای مردم معرفی کنند . لااقل مردم یک شناخت کامل در مورد نامزدان انتخاباتی  خود داشته باشند . 

خوشبختانه در خدمت یکی از کاندیدیای محترم هستیم . در آغاز از محترمه انجنیر صاحب عظیمی  صمیمانه تشکر می کنم که وقت گران بهای خود را در اختیار جاغوری یک قرار دادید

بنده مومن زاده هستیم  گذارشگری سایت جاغوری یک  از منطقه زیبایی جاغوری  ابتدا از شما  خواهش می کنم که خود را برای ما وخوانندگان پایگاه اطلاع  رسانی جاغوری بهتر  معرفی بفرماید ، بعد سوالات را خدمت تان به عرض  میر سانم  .

تشکر از شما جناب آقای مومن زاده که زحمت های زیاد را در نشر اخبار واطلاع رسانی  برای اهالی جاغوری وجاغوری دوستان می کشید خداوند به شما اجر عنایت فرماید .

بنده انجنیر نفیسه عظیمی بنت مرحوم انجنیر صاحب محمد نعیم عظیمی از قریه ممدک ، فعلا  خودم عروسی کردم در منطقه ریگگ ولسوالی جاغوری ساکن می باشم ، کاندیدای  پارلمانی  جاغوری ام  .  در خدمت شماهستیم  .

انجنیر صاحب گرامی  تشکر از معرفی تان  به  عنوان اولین سوال 1 –  : خلاصه ای  بیو گرافی تانرا برای ما توضیح دهید  مثلا  چند ساله هستید  میزان تحصیلات تان چند است . سابقه کارفرهنگی و یا و… دارید ؟..

انجنیر عظیمی : تشکر از شما . بنده  متولید سال 1352 شهر کابل می باشم و تحصیلات خود را تا صنف دوازدهم به  شهر کابل در لیسه افشار به پایان رساندم.  بعد از سپری نمودن امتحانات کانکور در فاکلته انستیوت پل تخنیک کابل در رشته تعمیرات و ساختمانی به تحصیلاتم ادامه دادم که به اثر جنگ های داخل مهاجر شدیم به وطن عزیزم خود آمدم در اینجا (جاغوری) البته برای پنچ و شش سال در یکی از مکاتب جاغوری مخصوصا لیسه نسوان شهدا ایفاء وظیفه می کردم .

تشکر انجنیر صاحب عظیمی که لطف نمودید مختصر بیوگرافی خود را  برای دوستان ما ارائه نمودید  .سوال : از سابقه کاری خود برای ما بگوید آیا تا حالا در ادارات دولتی هم ایفاء وظیفه کرده اید ؟

انجنیر عظیمی : تشکر خدمت تان عرض کنم که معارف هم جز از دولت است که رکن اساسی دولت را تشکل میدهد و مدت شش سال بحیث معلم در لیسه نسوان شهدا مرکز ایفای وظیفه کردم و بعد از آن در دوران حکومت طالبان  برای یک سال مهاجر شدم به دیار عربت کشور پاکستان و بعد با دعوت موسسه فیوچرجنریشن(Feature Generation ) در بخش اجتماعی دوباره به وطن آمدم و به مدت شش ماه در بخش اجتماعی همراه شان کار کردم و درضمن با موسسات اس دی او(S.D.O) و موسسه جی آر اس پی  (J.R.S.P ) در بخش های نتیرشن یا سوء  تغذیه ، بخش سواد آموزی و  استاد در بخش سی اف دبلیو (C.H.W  ) بودم که کارمند صحی را در منطقه تریبت می دادم در این بخش ها من کار کردم و بلاخره در سال 1384 در پروسه انتخابات سهم گرفتم که موفق شدم .

تشکر انجنیر صاحب همانطور که دوستان هم در جریان هستند شما نماینده مردم جاغوری در شورا ولایتی غزنی بودید در این مدت  4 یا 5 سال  شما نماینده مردم جاغوری در شورا ولایتی بودید چه دست آورد های دارید و چه کارها را برای مردم جاغوری  کرده اید چرا که فکر می کنم  این سوال برای تعداد از دوستان جالب باشد که شاید کار های را شما برای مردم انجام داده باشید  مردم ما خبر نباشند لطف نماید از کار کردها تان بگوید  چه ها می باشد؟

انجنیر نفیسه عظیمی : تشکر از سوال بسیار خوب تان . وقت که من در شورا ولایتی کامیاب شدم مدت سه سال را بحیث ریس شورا ولایتی غزنی ایفاء وظیفه کردم . واقعا هدفم خدمت به مرد
م بوده است صداقت ، وفاداری و راستی خودم را برای مردم تثبت ساختم که  خودم در شورا ولایتی انتقال دهنده نظرات ، خواستها ، پیشنهاداد مردم بودم . البته یک پل ارتباط بین مردم و دولت بودیم.

 واقعا اگرزیاده روی نکنم درسطح ولایت غزنی از منافع عموم مردم  هزاره دفاع کردم خصوصا در قسمت پوست های دولتی ، در سال اول وقت که ما در راس کار قرار گرفتم متوجه شدم که حضور مردم  ما هزاره ها در ریاست ها ، شعابات دولتی و قوماندانی بسیار کم رنگ بوده  واقعا برایم سخت تمام شد. عرایض خود را به تمام مسؤلین دولتی خصوصا ریس صاحب جمهور جمهوری اسلامی افغانستان حامد کرزی در راس قرار داشتند رساندم .حتی لیست از راءسا ولایت غزنی را برای شان بردم و تفکیک برشان کردم که در کل سه پست در ریاست ها و شعابات دولتی ولایت غزنی  از مردم هزاره است. واقعا عادلانه نیست و حق مردم ما در این قسمت ضایع شده و محروم بوده است. بنا خواهش ما این است که باید همین مشارکت ملی و وحدت ملی را که شعار در افغانستان است باید به شکل عملی اش تطبق شود . مثلا سه پست از مردم هزاره بوده و متباقی از برادران پشتون و تاجک بوده و ما حضور خود را کم رنگ دیدیم . بعد از سعی و تلاش ها که بر شخصیت های سیاسی که در مرکز بودند. جناب آقای استاد محمد محقق و آقای استاد خلیلی وشخصیتهای دیگر بودند. پیش وزیر صاحب داخله ذلال احمد مقبیر و قوماندانی امنیه رفتیم  به آنها یاد آور شدیم که حضور ما بسیار کم رنگ است به آنها  عرایض خود را رساندم. امروز ما نتیجه کار خود را شاهد هستم. هفت پست در ولایت غزنی از مردم ما است و این کاری است که خودم در عموم برای مردم هزاره انجام دادم .این موفقیت ها را نادیده گرفته نه میتوانیم .

  در ضمن در خود ولسوالی جاغوری که مردم شریف به ما اعتماد کردند و به ما رای دادند دست آورد های دارم که قابل ملاحظه است ، دارالمعلمین جاغوری که قبلا اسکلت ساختمان اش بود به اساس سعی و تلاش که خودم انجام دادم که از وزیر صاحب معارف احکام فوق الاده را آوردم که شخصا دارالمعلمین را فعال ساختم همه حالا شاهد هستند . سنگ فرشی بازار های سنگماشه ، ناوه انگوری ، بابه ، غجور برای پی آر تی (P.R.T ) که البته  پیشنهاد از طرف مردم بود تقیب کردم و به مرحله اجرا قرار گرفته که مردم عملا مشاهده می نمایند .در رابطه خود مردم نماینده های را تعین کرده بودند که داکتر صاحب نوری و پسر حاجی صاحب سقیله پدر ضیا بودند آمدند عریضه را برای ما رساندند که وقتی را برای آنها از  پی آر تی گرفتم و عرضه شان را تحویل دادم و تقیب کردم که تا این حد رسیده است مردم مشاهد می کنند. تاسس چهار باب مکتب جدید دارم که مکتب ابتدائی تبرغنک ، مکتب ابتدائی ممدک و چال ، مکتب ابتدائی جودری که تشکل اش را خودم گرفتم . مردم بدون مشکل سعی و تلاش کرده بودند اما و من گفتم که وقت شما این خاست را داشتید از من می کردید که ما منظوری اش با تشکل این مکتب را برای شما می گرفتم و در این زمینه شاروال صاحب هم درجریان هستند که بعضی کمک ها قرطاسیه بوده در دست رس شان قرار دادم . همچنان مکتب در پاتو و راش دهمرده گلزار می باشد که برای شان تشکل گرفتم که قابل ملاحظه می باشد و کلنیک در منطقه زیرک با سعی و تلاش مردم که عرضه را برایم دادند من هم تلاش کردم این کلنیک را آوردم و برای مردم فعال ساختم که فعلا در دست رس مردم قرار دارد و کلنیک دیگر را در منطقه شرداغ است که واقعا منطقه دور افتاده و محروم بودند که آن منطقه دچار مشکلات زیاد در عرصه صحت بودند که این مشکل شان را حل کردم و حال تلاش می کنم و در صدد ارتقا این کلنیک هستم که به بی یو سی احکام فوق العاده از وزیر صاحب ثریا که وزیر صحت عامه است گرفتم. در دستم است . در ضمن ده ها کمک های دیگر میباشد که تعداد 900 نفر محصیلین  در ولایت  برای امتهان  آمده بودند.  در همان وقت و زمانش هوتل به هوتل گشتم و از حال شان با خبر بودم در صحنه امتحان که سخت ترین صحنه در طول زندگی یک شاگرد می باشد در همین صحنه سر ورق امتحان شان من حاظر بودم که شاید محصیلین محترم این قضاوت را داشته باشند و خود شان در جریان هستند و در ضمن در بخش های معارف ، صحت و دیگر مسایل که مردم ما مشکلات داشتند در همان وقت و زمان اش ما رسیدگی کردم و در آنیده انشاء الله که موفق شوم همین هدف من و همین گب من است که واقعا می خواهم برای مردم خود خدمت بکنم و خدمت واقعی نیز انجام دادم .

تشکر انجنیر صاحب شما گفتید که سنگ فرشی داخل بازار های انگوری ، غجور، بابه و سنگماشه از دست آورد های شما است  بلی سنگ فرشی داخل بازار سنگماشه را ما هم شاهد هستیم و اما از بازار های بابه ، غجور ، انگوری عملا کار نشده موضوع اش چطور است ؟

انجنیر نفیسه عضیمی : بلی در این رابطه عرض کنم که موضوع اش در جریان است چند وقت پیش در منطقه بابه رفته بودم که آقای معلم بابه نماینده منطقه بابه هستند و آنها برایم اطمنان دادند و گفتند که آنها با یک شرکت قرار داد کردند و در طول همین کمپاین ها امکان دارد که کار هایش شروع شود و برای مردم اطمنان می دهم که وقت قراردادتی این پروژه مراحل خود را طی کند کارش شروع می شود .

تشکر انجنیر صاحب وقت که ولسوال جاغوری تبدل می شد آقای عرفانی ولسوال اسبق جاغوری یاد آور شدند که
سنگ کاری داخل بازار سنگماشه از اثر سعی و تلاش آنها بود و شما گفتید که سنگ فرشی داخل بازار از دست آورد های کاری ما می باشد آیا هر کسی به نوبه خود این سنگ فرشی را  به اسمش ثبت می کند ؟

انجنیر عظیمی : در این رابطه باید عرض کنم که قبل از عید روزه بود که آقای داکتر صاحب نوری و پسر حاجی صاحب سقیله پدر ضیا اینها آمدند در عزنی و برایم زنگ زدن که ما یک درخواستی آوردیم .تمام بازاری ها از شما خواهش کردند که عرض ما را به پی آر تی (P.R.T ) برسانید که بازار ها ما را بخته کنند که البته به دیگر وکیل صاحب ها زنگ زدیم که آنها مصروف بودند و نتوانستند که این فرصت را مساعد سازند. بنا ء آنها به ما مراجعه کردند که شب های عید هم بود در همان شب از پی آر تی وقت گرفتم که ساعت 5:00 عصر بود که حتی پی آر تی تفحه عیدی را برای ما دادند که اگر مردم شریف در این کار شک دارند داکتر صاحب نوری و آته ضیا در جاغوری هستند از آنها معلومات بگیرند که واقعا ما راست می گویم و یا کسانی دیگر .

تشکر انجنیر صاحب عظیمی سوال دیگر اینکه شما نامزد مستقل هستید یا که از کدام مرجع یا نهاد دیگر توضیف شده اید ؟

انجنیر نفیسه عظیمی : اینجانب کاندیدا یکی از احزاب سیاسی هستم که یکی از پایه های دیمکراسی در افغانستان ایجاد احزاب سیاسی است که در یکی از این احزاب خودم هم عضویت دارم و از طرف حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان حمایه می شوم و سعی تلاش می کنم که از طریق این حزب برای مردم خود خدمات شایسته تر را داشته باشم .

تشکر انجنیر صاحب عظیمی شما گفتید که ما از طرف رهبر یک حزب در اینجا توظیف شدم ظرفیت  جزب ولسی جرگه از ولایت غزنی خیلی کم است و تعدد نامزدان هم زیاد شده چرا این حزب شما که کاندیدا دارد که  همراه با شما چند نفر دیگر هم است که شاید چهار یا پنج نفر باشید آیا به حق مردم جفا نیست که از طرف یک حزب چهار یا پنج نفر نامزد باشدند ؟

انجنیر نفیسه عظیمی : تشکر عرض شود که این حزب شخصا برای ما دستور ندارده است که انجنیر تو خود را کاندیدا کنید قبلا هم عرض کردم چون عضویت حزب وحدت اسلامی افغانستان را دارم به این اساس همان احساسات درونی ، فکر و ضمانت های که پیش مردم دارم مرا وادار ساخته است  که یک بار دیگر  در صحنه حاضر شوم تا بتوانم از مرجع که واقعا خدمت برای مردم است و مرجع بسیار با صلاحیت می باشد از این طریق زیاد تر برای مردم خود خدمت کنم که همین موضوع مرا وادار کرده است . حزب مرا وادار نکرده است .

تشکر انجنیر صاحب بااین وضعیت به نظر شماازجاغوری  کی ؟ و چه شخصی  شانس برنده شدن را دارد  و شما شانس خود را چطوری ارزیابی می کنید فکرمی کنی موفق خواهی شد ؟

انجنیر نفیسه عظیمی :یک ضرب المثل هزارگی است که می گویند هیچ کس دوغ خود را تورش نه می گوید ، در واقع و از حقیقت که نگذریم  شانس خانوم ها زیاد تر است و در سطح ولایت غزنی ده نفر از طبقه خانم ها خود را کاندیدا کرده است که سه نفر در مجلس یا پارلمان راه پیدا می کنند و رقیب های ما به دیگر ولسوالی ها بسیار ضعیف هستند و آنطور هم نیست که آنها سطح مردمی داشته باشند با وجود که همه می فهمند ولسوالی جاغوری بسیار پر نفوذ و پر جمعیت هستند من  اطمنان دارم . صداقت که برای مردم خود نشان دادم و به این اساس باور زیاد دارم و امید وار هستم که انشاء الله من موفق می شوم و از این طریق برای مردم خود خدمت کنم .

تشکر انجنیر صاحب  می خواستم از شما موضوع را که زمزمه در بین مردم است و شما از ما بهتر می دانید بپرسم . یک تعداد بعضی وقت ها می گویند که یک مقدار کمک های  که از طرف دولت یا موسسات شده است این کمک ها را حیف میل کردند و به مردم نرسانیده اند منظور از این سوال این نیست که شخصا از خود شما نام بگریم خدای نکرده یک وقت برای تان سوی تفاهم نشود یعنی شخص خود شما مورد سوال نیستید  مردم در باره شخص شما چنین فکر نمی کند بلکه همان سه یا چهار نفر که عضو شورا ولایتی غزنی بودند مورد اتهام بشتر قرار دارد . شما در این مورد چه گفتنی دارید در حال که همین ادعا و اتهام تنها بنام شما نیست فقط گفته می شود که همین وکیل صاحبان و نماینده های ما در شهر غزنی کمک ها را  گم کرده اند آیا این شایعه است یا حقیقت دارد ؟

انجنیر صاحب نفیسه عظیمی : تشکر لطف دارید سوال بسیار خوبی است که اکثریت مردم و حتی خودم این موضوع را شنیده بودم . بخاطر که به مردم عزیز خود وضاحت داده باشم و مردم را در جریان گذاشته باشم این سوال بسیار خوبی برایم می باشد باید برای مردم واضح شود . شورا ولایتی در سطح نظاره و مشوره کننده است قوه اجرایه نیستند که عملا کمک ها بدست اینها باشد و اینها بیایند برای مردم بدهند باید مردم این تفکیک را داشته باشند که قوه اجرایه ، قوه مقنینه و قوه قضایه چه هستند همان قسم که قبلا عرض کردم شورا ولایتی پل ارتباطی بین دولت و مردم می باشد صرف نظاره می کنند از عمل کرد دولت . اما اگر خدای نخواسته این گب هست برای آنها سوی تفاهم شده است و اگر کسی این گب را زده است بخاطر غرض های شخصی که ذهنیت های مردم را به سوی دیگر بکشاند و این سوال ها را برای مردم
خلق می کنند . مردم مسلمان و شریف جاغوری این آگاهی را داشته باشند که خدای نخواسته هیچکدام سوی استفاده از حق مردم و ملت شریف جاغوری از حق یتم،حق بیوه ، از حق بی بضاعت مردم جاغوری و این حرفا در بین وکیل های تان صورت نگرفته است باید مردم شریف ما تفکیک داشته باشند و اگر مردم اشاره شان طرف من باشند در اینجا ما کمیسیون صم شکایات داریم هر کاندیدا وکیل که می خواهند خود را نامزد کنند از طریق کمیسیون مورد برسی قرار می گیرند و اگر خدای نخواسته در کدام اختلاصی دست داشته باشند و یا کدام اتهام ویا کدام دوسیه داشته باشند اصلا از همین کمیسیون خارج شده نمیتواند که بیاید خود را ثب نام کند. و از سوی دیگر اینجا سرانوالی است ، امنیت ملی است ، قوماندانی امنیه است و مرکز ولایت هم در جریان است که کسانیکه خود را نامزد می کنند سوابق کاری شان را مطالعه می کنند که اگر خدای نخواسته مشکل داشته باشد نه می مانند که باز هم سر گرده مردم سوار شوند و باز هم مردم را فریب بدهند و امیدوارم که این سوی تفاهم را مردم شریف ما درک کرده باشند و همه ای  اتهمات را از سر خود دور بسازند .

تشکر انجنیر صاحب عظیمی :اگر به  شما حالا  خبر بدهند که  به عنوان نماینده مردم درپارلمان انتخاب شده اید  اولین کاری را که باید بکنید چیست ؟ چه طرحی وبرنامه ای  برای خدمت به  مردم دردست دارید ؟

انجنیر نفیسه عظیمی : تشکر از شما در صورت که اگر خواست خداوند مهربان باشد که اول اراده خداوند برایم مهم است و بعد حمایت مردمی  که انشاء الله که در قبال خود دارم که موفق شوم و در پارلمان راه پیدا کنم از منافع عموم مردم هزاره دفاع خواهم کرد که آنجا به عنوان یک زن هزاره معرفی خواهد شدم که در تمام افغانستان تمام مشکلات هزاره ها را از مراجع بسیار قوی که درانجا است عبارت از پارلمان است به گوش چهانیان و در ضمن محصیلین محترم که در کابل هستند به گوش آنها خواهم رساند و آنچه که خواست مردم شریف جاغوری هستند مشکلات شان از معارف گرفته تا صحت ، انکشاف دهاد ، از بازسازی وامنیت که امنیت  موضوع مهم وبسیار حیاتی است در صورت که اگر امنیت نه باشد ما از هیچ چیزی استفاده عظم کرده نمیتوانیم و به این اساس سعی و تلاش خود را در این راستا انشاء الله خواهد کردم که تا توانسته باشم برای مردم خود مصدر خدمت واقعی شویم .

تشکر انجنیر صاحب سوال دیگر: مصارف که شما در کمپانی تان می کنید آیا امکان دارد که بگوید از کجا تامین می نماید ؟

انجنیر نفیسه : تشکر می خواهم سه موضوع را خدمت شما و خوانندگان سایت جاغوری یک به عرض برسانم هر کسی که می خواهند خود را کاندیدا نماید باید چند موضوع را پیش خود داشته باشند ، اول حمایت مردمی ، دوم تجربه کاری وسوم بودجه کافی در صورت که همین سه موضوع را هر شخص داشته باشد باید خود را کاندیدا کند و میتواند  کامیاب شود در غیر این صورت اگر مشکلات یکی از این سه موضوع را داشته باشند که حتی کمپان را نیز به سر رسانیده نه میتوانند به این اساس برای مردم شریف جاغوری اطمنان می دهم که در این قسمت آمادگی دارم و در قدم اول از خداوند مهربان این آرزو را دارم که در این راستا ما را کمک کند و حمایت مردمی را انشاء الله در قبال خود دارم و تجربه هم دارم و در قسمت بودجه الحمدالله آن قدر هم ضعیف نیستم .

تشکر انجنیر صاحب : هدف وانگیزه ای  تان از کاندید شدن در پارلمان چیست ؟

انجنیر نفیسه عظیمی : هدف از کاندیدا نمودن من در پارلمان این است که بتوانم از این طریق خدمت بیشتر را برای مردم و سرزمین خود داشته باشم  و درضمن تجربه کاری

به  نظر شما چه  راه حل برای تقلیل کاندیدها وجود دارد  واصولا چه باید کرد  تا ازاین معضله نجات پیدا کنیم  ؟

انجنیر نفیسه عظیمی :تصمیم بدست مردم است و باید مردم درایت در تشخص افراد شایسته را داشته باشد.

 تشکر برفرض  که همه شانس برنده شدن را ندارد  چرا کاندیداتوان  با هم  ائتلاف نمی کند   فکرمی کند چه مشکل دراین راستا  وجود دارد  ؟  آیا اینکه کم کم دارد این جوک تبدیل به واقعیت می شود که جاغوری ها تحمل همدیگر را ندارد  . شما نیزاین طوری فکرمی کنید ویا مشکل چیزی دیگر است ؟

انجنیر نفیسه عظیمی : عرض شود که موضوع عمده و اساسی عدم تحمل پذیری در کاندیدای محترم وجود دارد.

انجنیر صاحب تشکر : از وظیفه واختیارات یک نماینده  چه قدراطلاع دارید  ؟  نظر شما نسبت  به وعده های رنگارنگ  که در صلاحیت  وقدرت یک نماینده نیست  چیست ؟ .

انجنیر نفیسه عظیمی :تشکر اطلاع بسیار دقیق از صلاحیت و وظیفه یک نماینده را دارم . و اگر یک نامزد وعده خارج از صلاحیت میدهد عدم اگاهی شخص مذکور را نشان میدهد .

تشکر انجینر صاحب گرامی : شما ازرابطه بین مردم ونماینده چه می دانید ؟ یعنی این ارتباط به چه صورت باید  باشد  شما به عنوان یکی از کاندیدا های پارلمانی  ایااین درست است که فقط در موقع گرفتن رای سراغ مردم بیایم  ؟!!!

انجنیر نفیسه عظیمی :تشکر عرض شود که ارتباط نماین


12 دیدگاه برای “مصاحبه با انجینر نفیسه عظیمی کاندیدای پارلمانی سال جاری کشور ()
 1. سه شنبه 9 شهریور1389 ساعت: 2:14

  آقای مومن زاده تشکر از گزارش زیبایت.

  دوستان عزیز شما قضاوت کنید! این سوال است که مومن زاده عزیز از این خانم پرسیده است

  تشکر انجنیر صاحب : یک نماینده شایسته چه صفات ومحسنات باید داشته باشد ؟

  و این هم جواب که انجینیر صاحب ارایه دادن.

  انجنیر نفیسه عظیمی :سر نوشت مردم را معامله نکند ، مسلمان باشد و امانت بیشه باشد

  مگر ما در جاغوری غیر مسلمان هم داریم ؟ که این خانم به عنوان یک کاندیدا یکی از شرط های نماینده مردم شدن را، مسلمان بودن میداند؟ آیا با این وضع، این جانم میتواند نماینده مردم بافرهنگ معارف دوست و سر بلند جاغوری در پارلمان باشد؟؟؟؟

  تازه، حرفهای پخته کاری کردن بین بازار سنگماشه را آقای عرفانی از دست آورد های خودش میداند. از بین بازار غجور و انگوری که اصلاً خبری نیست؟

  آیا صنف دوازده سواد کافی است برای نماینده شدن در شورای ملی، آنهم نماینده مردم جاغوریـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  اگر مبالغه نشود امروزه پاینترین سطح سواد در جاغوری صنف دوازده است با اینحساب همه باید خود شانرا کاندید کنند

 2. چهارشنبه 10 شهریور1389 ساعت: 3:0

  man kamelan ba Ghafur jan mowafeqam ein mohem nist ke nomayenda mard ya zan bashad mohem ein ast shayestagi e nomayendagi e mardome farhangi e jaghuri ra dashta bashad haqiqatan amsale Engeneer saheb Nafisa ein shayestagi ra nadarad

 3. چهارشنبه 10 شهریور1389 ساعت: 3:17

  برار گل آغای مومن زاده صائب سلام بر شما با کمال تاسف که شما از این سایت خوب و وزین سو استفاده کرده اید با اینکه تحت عنوان مصاحبه مطالب تان را نشر داده اید اما در واقع غیر مستقیم از یک کاندیدا که شاید نسبت با شما دارد غیر مستقیم تبلیغ نموده اید و این خلاف تعهد شما به این سایت است ! تصور کنید اگه هر کسی از کاندیدای قوم یا رشته دار خودش با هر عنوانی تبلیغ نموده و عکس های او را با لب سیرنگ اش به نشر بسپارد این سایت تا چه اندازه ضربه خاد دید و به بازار لیلامی فروشی تبدیل خاد شد از مدیر محترم هم خواهش است که از این گونه تبلیغات یک جانبه برای یک کاندید خاص جلوگیر کند و مواظب این سایت که خانه مجاز ی کل جاغوری است باشد .

 4. چهارشنبه 10 شهریور1389 ساعت: 12:21

  سلام اولن این گزارش اشتباهات املایی داشت مثل : ذلال احمد مقبیر به جای زرار احمد مقبل و ….. و همچنان از آقای مومن زاده خواهش میکنم یا با همه ی نامزدان گفتگو کند و یا هیچیک.

 5. چهارشنبه 10 شهریور1389 ساعت: 15:13

  سلام دوستان و مومن زاده قند.
  راستی فرق میان دورغ و شاهکاری هست؟ راستی فرق میان خدمت و دورغ و فریب چیست؟ راستی اگر ما سن و سال حضرت ایشان را با و کار کرد هایش که در پاکستان رفته در موسیسه ها کار کرده و 7 سال را هم در پولی تخنیک کابل در بخش ساختمانی خانده و ریس شورائی ولایتی بوده تقسیم کنیم برای صنف 12 هم 2 ماه قرص دار می شود چه رسد برای دانشگاه، و که کار کرده درس خانده خدمت کرده وووووو

  اصلا ایشان سواد نداره یک مقاله را خانده نمی تواند چه رسد که قانون اساسی را تجزیه و تحلیل کند. میگوید من درد هزاره گی دارم خیلی ها درد هزاره گی داره منم دارم بچه ملیکه دیوانه هم داره تا کی در احساس مظلومین بازی میکنید؟؟؟؟؟

  ایشان این همه خدمت برای جاغوری کرده که من حسادت مثبت خوردم کاش راست میبود. کاش من از اول تا آخر در جاغوری نبودم و هم دیگران خبر نمی داشت.

  مومن زاده قند چرا سوال نکردی تو نماینده مردم مالستان هم بوده از قره باغ و اندر هم بوده برای آنها چه کار را کرده؟
  برای مردم جاغوری هیچ کار نکرده صرف کار انجام شده مردم را در نام خود میکند، همه انجام شده بوده آوز اش را برای خود انعکاس میدهد.
  حس یعقوبی، ناصری و نفیسه گل همین مال یتیم . بیوه را خورد….
  مکتب ساخته راست نیست 22 چند مکتب در تمام جاغوری داده بود دو دانه اش در منطقه غجور داده یا با رشوه حالا او از نفیسه شده

 6. چهارشنبه 10 شهریور1389 ساعت: 15:19

  سلام هدیه جان دل خود را در درد نرسان چون نفیسه هم سواد نداره که کسی به او رای بدهد

  من که متن مصحابه را خاندم اه کشیدم سواد و حرف زدن را بیا برسی کن و نماینده جاغوری شدن را بیا برسی کن آنهم با دورغ ننگ و حیله گری

 7. پنجشنبه 11 شهریور1389 ساعت: 12:55

  سلام دوستان عزیز و هواداران حزب وحدت این خانم نفیسه سری دسترخان آوار شده شیشته اقای عرفانی که یک عمر صادقانه خدمت کرده مرد شجاعت ومرد سیاست باید از یاد نبرید به امید وحدت سراسری هزاره ها

 8. پنجشنبه 11 شهریور1389 ساعت: 15:15

  امی نفیسه خانم در مصا حبه شان که در یو توب بود پارسال مه گوش کیدوم هم خیلی با احساس حرف مو گفت . در شورای ولایتی هم کارهای خوب را انجام دیده است . اگر مردها شود توانی کار ی زیاد دیره . ازیکه زیاد منافع خو زیاد تر در نظر دره فکر ننونم که بلدی ازره کار کینه . تمام مردای ازره جاغوری به اندازه چیرک خانم سیا ثمر کار نکده و اگر ده توانشی باشه کار هم نمونه غیر ازی که بلدی خودش باشه.

 9. پنجشنبه 11 شهریور1389 ساعت: 23:2

  salam dostan agar mikhahid bishtar az in mamlakat ba goo kashide shawad. baz ham ba akhonda ha ray bedid . be nafise ray nadid—– akhonda ha khob baladand chetori sare shoma mardom hokomat konannd

 10. شنبه 13 شهریور1389 ساعت: 22:6

  سلام آقای مومن زاده!انتظار اکثر مردم از شما این بود که یک گزارش انتخاباتی تهیه کنید.نه اینکه بایکی از کاندیداها مصاحبه داشته باشید چون مصاحبه درشرایط فعلی تبلیغات به نفع همان کاندید به حساب می آید.برعکس گزارش دفعه قبل تان مردم را امید وارنمود که شاید تقلیل کاندیدها پس از مناظره صورت بگیرد.ولی متاسفانه تقلیل صورت نگرفت واحتمال آن زیاد است که جاغوری مانند دفعه قبل ناکام بماند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*