طالبان موتر جاغوری ها را به آتش کشاند . لیست آرای کاندیدای پارلمانی

بسمه تعالی

لیست آراء کاندیدا

طالبان موتر جاغوری ها را به آتش کشاند . لیست آرای کاندیدای پارلمانی

دوستان گرامی دنیا مجازی ، همراهان عزیز ، خوانندگان محترم جاغوری یک سلام احترمات حقیر را پذیر را باشید امید که در هر کجا این کره خاکی تشریف دارید صحتمند و سر حال ، روز های مملو از صفا وصمیمیت را سپری نماید !

زیاد تلاش کردم که برای شما عزیزان لیست نامزدان پارلمانی سال جاری کشور ، کسانی که  از سراسر ولایت غزنی  بلند ترین آرا را گرفته خدمت شما دوستان تهیه نمایم . اما متاسفانه از این زودتر موفق نشدم از کمیسیون گرفته تا دوستان که در کمیسیون  مرکز ولایت غزنی کار می کردند از دادن این معلومات خود داری کردند همه اسرار داشتند که ما اجازه این کار را نداریم .

قرار معلومات ابتدای از سوی دوستان که طی تماس تلیفونی از مرکز ولایت غزنی  دریافت کردم کسانی که بلند ترین آراء را دریافت کردند عبارت است از :

آقای ضابط اکبر (ناهور) نفر اول

آقای محمدعلی علیزاده (جاغوری)  نفر دوم

آقای محمد علی  اخلاقی مالستانی  نفر سوم

آقای خداداد عرفانی (جاغوری) ) نفر چهارم

آقای داکتر شاه جهان (ککرک غزنی) نفر پنچم

آقای سلطان زوی (اجرستان ) نفر ششم

و از گروه  خانم ها : انجنیر نفیسه عظیمی   ( جاغوری) نفر اول

هما سلطانی (مالستانی ) نفر دوم

شاگل رضائی    (جاغوری سوم می باشد .

این آمار ارقام همان طوریکه عرض کردم قطعی نیست برای قطعی شدندنش و برای زد بند یک ماه فرصت باقی است . البته این را یاد آور بشوم که  صاحبان اصلی تقلب بدون برگذاری انتخابات با رای  ۱۲ هزارالی ۲۰ هزار در پشت دروازه پارلمان خوابیده منتظر ورد می باشند. ولی  مردم ما سری ۷ هزار  رای ۵ هزار جنجال الکی  به راه انداختند . 

اما جدول 35 مراکز رای دهی  جاغوری که دارای 108 محل رای دهندگان بود نامزدان محترم که ازهر مرکز یا محل رای آورده قرار ذیل می باشد . این جدول ابتدائی را برای شما دوستان تهیه کردم امید که مورد توجه و عنایت شما عزیزان قرار بگیرد .

لیست کامل ارا’ی کاندیدها- پی دی اف  

لیست ارای کاندیدا

جا دارد همه ناظران محترم و برادران که در تهیه این جدول ما را همکاری کردند تشکر نمایم .

و اما از کجا بگویم از کجا بنالم از دست کی ها ؟ کاندیداتوران ، روشن فکران ، فرهنگیان ،ملت یا جاغوری ها طالبان  و یا از  نا امنی ها مسیر راه های موصلاتی ؟

1- فکر نه می کنم که تعداد از نامزدان محترم ما معنی اصلی کاندید و یا نمایندگی ازملت را به تمام معنا درک کرده باشند.  شخص خودم  از همین محترمین که خود را نامزد کرده بودند در وقت مصاحبه با تک تک شان می گفتم برای تقلیل کاندیداتوران یک فکر کنید . وقت کم است همه می گفتند.  حتما اما حالا کجا شد ؟ !

از محترمین سوال می کردم چند فیصد بالای خود اعتماد دارد که برنده می شود همه می گفتند صد فیصد ! کجا شد ؟!!!

2-سخن  دیگر اینکه :  کسانی که خود را روشن فکر می گیرند شما های که خود را چیز فهم می گیرید چرا کدام کار برای این مردم محروم نکردید چرا هر کدام تان به ستاد های انتخاباتی می رفتید حرف خود را جدی نمی زدید ؟

3- فرهنگیان ! کسانی که داد از فرهنگ می زنید کجا است فرهنگ تان چه شد حرف های که می زدید بیرون تان دیگران را دیوانه کرد درون تان ما مردم را و … چرا هر که به نوبه خود مقدار ناچیز از طرف هر یکی از نامزدان دریافت می کردید دیگر  فرهنگ فراموش می شد ؟!!!

4- وقت شرکت مردم جاغوری  را در مراکز رای دهی دیدم یک امیدواری بسیار بزرگ برایم پیدا شده بود با خودم می گفتم الحمدالله مردم شریف با فرهنگ مان این دفعه نماینده های خود را به خانه ملت افغانستان توسط آرای خود روان می کنند. اما متوجه نه بودم که همه طبق معمول به اساس این قول و آن  قول ، گرو ، قبله ، دسته گرائی ، خویشاوند ها حرکت می کنند. و هیچ کسی متوجه نیست که دوشمنان تان آرای شما مردم را پراکنده می کند و چرا همیشه مایان و ماها قربانی این حرف باشیم ؟

اما فواید نقدی انتخابات و طرفداری ازدولت … کرزی :

5 – در فواصل قبل و بعد انتخابات در حدود 20 روز ، مسیر راه های موصلاتی به جاغوری  فواید نقدی که بر مردم  جاغوری رسیده بالای  یک میلیون افغانی پول نقد و یک موتر کورنا ، یک موتر سکیل صفر کیلو متر 2010 چاپانی می باشد  .

چند روز قبل از انتخابات طالبان مسلح مسیر راه های موصلاتی جاغوری را محاصره می کنند و تک تک مسافرین جاغوری را سخت تلاشی می کنند که از جمله اقای سرور پشتنه را می گیرند که بنده خدا در بلد 5 صد هزار افغانی و یک موتور سکیل صفر کیلو متر آزاد گردید.  که مختصرا در گز


21 دیدگاه برای “طالبان موتر جاغوری ها را به آتش کشاند . لیست آرای کاندیدای پارلمانی
 1. دوشنبه 5 مهر1389 ساعت: 14:5

  مومن زاده عزیز برادر گرامی و زحمت کش درود بر شما !
  عزیز ما یک جهان سپاس از گزارش های تلخ و شیرینت که معنی این دو کلمه متضاد را باید خودت فهمیده باشی و لازم به تشریح نمیدانم .
  اما عرض من به حضور شما گرامی این است که بایان همه اوضاع آشفته هم شما و هم تمام چهره های بدرد بخور و شناخته شده مردم ما حتی جوانان عزیز و تاجرات در رفت و امد تان به سمت غزنی و غیره مناطق سخت احتیاط و دقت را در نظر بگیرید.
  اندک ترین آسیب به شما جبران نا پذیر است . ولی از مردم جاغوری باید تقاضا کرد که در صدد چاره برای امنیت راه رفت و امد شان برایند ، با ولایت و وزارت داخله صحبت کنند ، در صورت امکان یک گروپ افراد شجاع و جسور را قانونی مسلح و برای کوبیدن این کوردلان بگمارند در غیر ان با نرمش اینها چیز فهم نیستند. جواب کلخ را باید با سنگ داد نا با گل دسته اینها اهل گل دسته نیستند.
  صحت و سلامتی شما و دیگر فرزندان غیور جاغوری را خواهانم

 2. دوشنبه 5 مهر1389 ساعت: 18:2

  Salaam ba hame dostan ba khosos Aghaee Momen Zadeh!! ba in hesab Jaghori metawanad 4 ta nomayandah dashta bashad 2 ta az khanom ha wa 2 ta ham az aghayon, natijeh behtar azin digar nameshwad, khoda konad ke natijeh nehaee ham hamin bashad,
  Dar zemn khanome Shagul Rezaee arzeshe in ra darad ke az taraf Jaghori nomayanda bashad!! shayad ba man dosta ham nazar nabashad darin mored wale rozaee man telvision afghanistan ra mebinam waqti khanom Rezaee sohbat mekonad iftekhar mekonam ba khodam mebalam ke hamcho nomayande darim, baghiya ke misle bote Bamyan faqad nishastan-o ba digaran gosh medan, wale khoda konad Khanom Rezaee baz ham nomayande ma Jaghorian dar parleman bashad!!
  Mehdi Almitoo

 3. دوشنبه 5 مهر1389 ساعت: 20:7

  سلام دوستی عزیز مومن زاده وبقی دوستانی کی آذین ساید دیدن مکوند اول تشکر زیاد از برادر مومن زاده
  کی اخباری جاقوری را برای ماهی کی دور از وطن بزود ترین مراساند برداری عزیز خانوم رضایی در نظری من کدام کاری نکرده کی شما از ایشان انقدر تغریف مکنید من فقط در تولی پنچ دیدم کی همجا هست فقط چیزی دیگر ندیدم اکر شما کدام کاری از ایشان دیدید بوکوید کی همه باخبر شود در نظری جاقوری امروز نفرهای دارا کی خانوم رضای شاید هیچ چیز هم نباشه اما چی بگم کی در دستی خون خارا جاقوری قرار دارد

 4. دوشنبه 5 مهر1389 ساعت: 22:21

  سلام مؤمن زاده گٔل. ازینکه ما دور از وطن‌ها را در جریان تازه‌ترین تحولات جاغوری قرار می‌‌دهی‌ بسیار سپاس و تشکر.
  ما که از بیرون به تحولات منطقه نگاه میکنیم انتظار داریم جاغوری را با ولسوالی‌های دیگر و در کل غزنی را هم معلومات حاصل کنیم. می‌‌دانم که این یک انتظار بی‌ جا است. اما خوب تا جای که ممکن است به خصوص در مورد انتخابات جزئیات بیشتر را لحظه شماری میکنیم. باز هم تا همین اندازه که زحمت می‌‌کشی خانه آباد.

 5. دوشنبه 5 مهر1389 ساعت: 22:26

  ای جوانان هزاره شاد باش
  بعد از این یا مرگ یا آزاد باش

  آخر ذلت و ترس هم حدی دارد . مردم عزیز جاغوری در کابل همه باهم جلو دفتر ناتو یا سازمان ملل جمع شوند و تظاهرات و شکایت مستند و دسته جمعی بکنند. که دیگر برادران ناراضی کرزی راه جاغوری را به دستور کرزی نبندند. اینها دذد و زورگیرند و از روحیه ی ضعیف و ترس مردم جاغوری سوء استفاده می کنند.
  با ید از ناتو بخواهیم به ما اسلحه بدهد که از خود دفاع کنیم درضمن دولت را مجبور کند که برای همیشه در دشت قره باغ پسته ی امنیتی بزند و جاده را زود پخته کند که امنیت بیشتر شود.

 6. دوشنبه 5 مهر1389 ساعت: 22:29

  هه هه هه هه هه هههههههههههه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  مومن زاده جان در باره ی نتایج آرای کاندیدان … ماهم حتی از همینجا تماس تلفنی مستقیم با کابل و غزنی داریم . واقعیت چیز دیگری است. عزیزم … شخصیت خودت و اعتبار و بلاگت را بسیار پایین می آورد .
  می توانی همین حالا یک زنگ به غزنی بزنی و نتایج را بپرسی.

 7. دوشنبه 5 مهر1389 ساعت: 22:30

  من متا سفم
  اگه ما همه اتحاد میکردیم
  مسعله قومی و طایفه ای را نادیده گرقته چند نفر لایق را در پارلمان میفرستادیم
  اوضاع اینطور پیش نمی رفت .که هر کس و نا کسی ازما مردم بیچاره این طور پیسه
  مفت به زوربگیره.مگر یک موتروان بد بخت از هر پیره که در ان مسیر پر خطر مسافر میبره .چقدر میگیره؟ و چقدر ان را به زور گیر ها بدن /هر بار که هر نفر از ما را گروگان بگیره 500000 هزار افغانی بخواهد ………..از کجا بیاوریم به اینها بدیم_؟البته بار اول نیست که این اتفاق افتاده باشه……… بار ها..جرا جاهای دیگر افغانستان این اتفاق نمیفته؟
  باز هم این بدبخت مردم ما بخاطر این نماینده های محترم که بخاطر مرام های
  شخصی شان زندگی ما مردم بیچاره را به بازی میگیرن..هر کس که انقدر مطمعین
  نیستن که حتی 1000 رای بیاورن. جرا رای ها را ناقص میکند …………….؟
  این خودش خیانت هست و این را بداند که هیج کسی انها را نمیبخشد
  اگر چند نفر از طرفدار هایش ببخشد..بقیه مردم و اطغال های که در مسیر راه ها
  عزیزان شان را از دست دادن نمیبخشن.

 8. دوشنبه 5 مهر1389 ساعت: 22:45

  خادیم جان تو اگر راست می گوی واقعیت را می دانی چرا چیزی ننوشته ای بجای تشکری داری داری متهم هم میکنی .

  حیف به ادم مثل تو که دا از شخصیت میزند اصلا ادم که شخصیت داره کسی دیگر به متهم خلاف گوی نمیکند تو آنقدراحمق هستی که مطالب را هم نفهمیدی ایشان متعرض شده که این آرا’ قطعی معلوم نیست تو باز چزنیدیات سری هم کرده ای هروقت خواستی اسممومن زاده بگیری اول دهن کثیف تان آب بکش بعداسم ایشان را بیار . اگر باز خادیم رااز خایین تشخیص ندادی خودم ترا آدم می کنم . تا تو باشی کسی را دروغ گو خطاب نکنی

 9. سه شنبه 6 مهر1389 ساعت: 10:31

  مردم جاغوری باید یخن ناتو و وزارت داخله را محکم بیگیرند که به آنها اسلحه و معاش کافی بدهند تا نیروی محلی تشکیل داده امنیت راههای خودرا تأمین کرده از مناطق خود دفاع کنند. اگر این کار از طرف تحصیلکرده ها و با یک اقدام قانونی و شایسته صورت بیگیرد صد در صد ناتو همکار ی می کند .آنها از خدا می خواهند که مردم خود شان مسؤلیت را به عهده بیگیرند.
  باید در کابل سمینار جهت تحلیل و بررسی نا امنی راههای هزارجات و نحوه ی مقابله با آن تشکیل داده در خواست رسمی و کتبی از تما م ادارات مربوطه و نهادهای مسؤل بنماییم .

 10. سه شنبه 6 مهر1389 ساعت: 14:5

  اره مبارک جان من کی سواد ندارم چی کار کنم اما باید انرا بدانی کی من سوادی فارسی ندارم اکر تو از خانوم رضای خیلی خوش هستی کی خدمت کرده
  فقط یکتایشان را بکو کدام کی ماه هم خبر شوم

 11. سه شنبه 6 مهر1389 ساعت: 22:57

  آماری که در این سایت زکر شده ساختگی است و عاری از حقیقت..

  بهتر است از نشر خبرهای دروغ خود داری نمایید…

  تقلب گستره بوده و همچنین در جاغوری آرای علی زاده و عرفانی تقلبی است و کسانی که در روز انتخابات در سنگماشه بودند خوب می دانند..

 12. چهارشنبه 7 مهر1389 ساعت: 8:36

  مومن زاده عزیز سلام
  یک جهان سپاس از گذارشهای خوب ات از جاغوری زیباوحال واحوال آن دیار یک عرض کوچک که داشتم این است که امی جدول آراء مناطق 35 گانه ای جاغوری بسیار بحروف ریز نشر شده که هیچکدام نامها وآراء از یکدیگر قابل تشخیص نیسته که اگر امکانش باشد لطف کنید یکمی بزرگترش کنید بسیار مهربانی است

 13. چهارشنبه 7 مهر1389 ساعت: 9:1

  سلام مدیر صاحب و مومن زاده قند
  خدا توره عمر بدیه قد ازی رقم گزارشا ده کور مردا قسم که مو ره غدر خوش مونی
  ———————
  س ز آلمان سلام
  او قندی بول لونی عکس قد خط سرخ کیته نوشته استه که( لیست پی دی اف کاندیدا 35 مناطق جاغوری ) اموره چیز موگیه عینک موگیه که میرس موگیه امو ره پای کو موگیه یا چم موگیه کنو بیسه شاید اوش کنی

  او قندی س ز آلمان او بیرار استه که خوار استه – مومن زاده که زامو خو کشیده یالی که تو وآز نه میتنی مو چیز کار کنی
  خدا آدم ره اوشدم بدیه .
  بامان خدا

 14. چهارشنبه 7 مهر1389 ساعت: 9:10

  آقای مومن زاده جان سلام امید وارم که بخوبی و خوشی سر کنید
  یک دنیا ممنون از زحمات تان در این ایام ما بیشتر از زمان های دیگر منتظریم تا خبرها را زود به زود در سایت بگذارید به خصوص نتایج انتخابات را اگر فرصت داشتی در باره ی سرور پشتنه بیشتر توضیح بده که دلیل گرفتاری اش چه بوده اگر حمل پوستر بوده پوستر کدام کاندیدا بوده است و … شما در این مورد به گزارش قبلی تان اشاره کرده بودید اما من آن را نیافتم. ممنون و دوصد تشکر.

 15. چهارشنبه 7 مهر1389 ساعت: 10:30

  نازیه جان ناز
  تشکر از راهنمائ تو بیسوادی بد چیز بوده دیگه هروقت که نفهمیدوم از تو پرسان مونوم هم ازتو هم از مومن زاده عزیز بخشیش میخواهم

 16. جمعه 9 مهر1389 ساعت: 14:43

  محترم امی جدول تو خو هیچ کیفیت نداره و هیچ مالوم نه موشه
  گرچند از زحمات شومو قدر دانی مونوم و همی زحمت خو ره خو مونی مگر اگر یگ کمی ده بلای امزی عکس های سایت هم کوشش کنی مه از شمو بسیار تشکری خاد کدیم
  ===========
  سلام دوست عزیز
  لیست پی دی اف شان را بیبینید نه عکس

  با تشکر

 17. جمعه 9 مهر1389 ساعت: 15:45

  معلوم نشد چقدر رای یک منتخب ره به پارلمان میبرد و ایا به تعداد کاندیدان یاد شده ضرورت بود و یا که مسله دستوری بوده تا با تعدد کاندیدان با رای کم به پارلمان راه نیابند ایا این مسله را اقای مومن زاده توضیح کرده میتواند …تشکر یعنی چند نفر بایست به پارلمان میرفت و به اثر سهل انگاری نتیجه چطوری شده است…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*