مشروح دیدار وزیر مسکن و هیئت همراه – افتتاح مجدد کار سرک جاغوری قره باغ و …

بسمه تعالی

دیدار وزیرمسکن با مردم جاغوری

سلام دوستان خوبم

در گذارش اول مشروح جلسه به خواطر نبود فرصت ، تایب و آماده نشد که نشرکنم  اکنون توجه شما را به مشروح این دیدار جلب می نمایم .

صرف نظر از اینکه در این جلسه چه گفته و مردم چه شنیده است به عنوان سند یکبرک دیگر از حرف های تکراری بی نتیجه به پرونده وزیر صاحبان اضافه شد و از این نظر  فکر کنم برای اینده ها ثبت آن جالب باشند. 

ترسم از آن است که حرف های مفت و بی نتیجه ازطرف مسولین ازیکطرف   وشنیدن آن بدون کدام عکس العمل از طرف مردم از ناحیه دیگر به یک عادت تبدیل نشود . آن وقت  …  به هر صورت . این شما و این هم مشروح گذارش این دیدار.    

همان قسم که در گزارش قبلی خدمت تان عرض کرده بودم قبل از ظهر پنجشنبه 15/7/1389  آقای داکتر سلطان حسین حصاری وزیر شهرسازی و هیئت همراه شان بشمول  داکتر عبدالهی ، انجنیر زمانی ، انجنیر لطیف اصغری ، و ریس انکشاف شهری سید عثمان ، انجنیر انصاری و  انجنیر محمد جلیل ابراهیمی و انجنیر احمد وحیدی و تیم بازسازی پی آر تی  ولایتی ولایت غزنی وارد جاغوری گردیده بودند و مورد استقبال گرم مردم شریف جاغوری قرار گرفتند . جلسه نیز  به همین منظور دایر گردیده بود .

 ابتدای محترم آقای احسانی آمر اجرایه ولسوالی جاغوری به نمایندگی از مقام ولسوالی جاغوری و ادارات دولتی تشریف آوری مهمانان خیر مقدم گفته و به گوشه از مشکلات که فرا روی مردم ولسوالی جاغوری قرار دارد اشاره نمود و آمدن وزیر انکشاف شهری را در این ولسوالی فال نیک گرفته و از وی خواهان توجه بشتر در این ولسوالی گردید.  ضمن خوش آمد گوی به مهمانان  وی اضافه نمود گفت :  مردم ولسوالی جاغوری همیشه خواهان صلح و امنیت در سراسر کشور بوده و از قانون اساسی افغانستان حمایت می کنند و هیچ گاهی خواهان تشنج و از همپاشدگی ملت افغانستان نه می باشند.

در این مراسم آقای محمد یوسف نایبی مدیر معارف ولسوالی جاغوری از کمبوتات و مشکلات معارف یاد آور شده و گفت : معارف جاغوری با وجود که 93 باب مکتب که  با خود دارد در  عین حال کدام بست و تشکلات اداری مشخص ندارد . نبود سرپناه و نبود ساختمان مکتب و کمبود کتاب درسی و بقیه مواد درسی مسایل است که معارف جاغوری شدیدا از آن رنج می برد . ایشان با اشاره با این کاستی ها  از وزیر محترم خواستند که صدای معارف جاغوری را به گوش مقامات ذیصلاح برسانند وی همچنان از وزیر شهر سازی خواهان ایجاد شهرک مسکن برای معلمین شد .

در مراسم امروز اقای سعادت قوغزار ، آگاه در مسایل سیاسی کشور و منطقه ،  مسایل سیاسی جاغوری را مورد ارزیابی قراد داد و گفت :  مردم ولسوالی جاغوری از طرح مصالحه ملی کشور و دولت حمایت می کنند که تمام اقشار مختلف در کشور باید در کنار هم در فضای صلح و آرامیش زندگی کنند.  وی در مورد انتقال هر نوع مواد مخدر در این ولسوالی گفت که مردم ما هیچگونه موافق با چنین قضیه شوم نیستند. و هر آنچه که باعث اختلال و نا امنی شود مردم جاغوری مخالفت شان را با آن پدیده اعلان می نماید. آقای سعادت با خیلی موضوعات سیاسی و اجتماعی سخن گفت و مسیر نا امنیتی راه های جاغوری قره باغ را در اولیت سخنان خود قرار داد و افزد : مسئله ناامنی راه های قره باغ چندین سال است که روی این معضل بزرگ هیچ گونه اقدامات در این مورد صورت نگرفته  و نمی گیرد . که بار بار مردم جاغوری جهت پیگیری این معضل بزرگ با مقامات دولتی صحبت کرده است .

و آقای سعادت مسئله اسیب های از سیلاب های چند ماه قبل و متضرر شدن مردم جاغوری در سال های خشک سالی چندین سال قبل  و نبودن کلینک صحی دولتی نیز اشاره داشت و گفت :  در مورد این همه معضل دولت جمهوری اسلامی افغانستان هیچ گونه توجه نداشته است . وی خواهان همکاری دولت در همه ای  زمینه ها گردید. وی  با اشاره به اینکه :  مردم جاغوری شهری زندگی می کنند و لسوالی جاغوری در حال حرکت بودن بسوی شهرشدن  است و این مردم نیاز دارد که با سیستم شهری زندگی کنند وبه  ایجاد شهر های عصری ضرورت دارند . مردم امروز از قریه و دهات مناطق شان را رها کرده راهی شهر ها می شوند و اگر ولسوالی جاغوری که زمینه کار نیز در ساحه مساعد و موجود است از وزیر شهری خواست که در روند  تبدل شدن جاغوری را به شهر زیبا کمک کند به یک شهر دیدنی  تبدیل شود که این امر باعث شکوه و عظمت دولت افغانستان دلگرمی مردم  خواهندشد.

در جلسه امروز محترم اقای حصاری وزیر شهر سازی در جمع مردم ولسوالی جاغوری با ابراز قدر دانی افزود:  ولسوالی جاغوری یکی از ولسوالی های توسعه یافته و  مدرن است که در راستای گسترش فرهنگ ، اقتصاد وپشرفت می باشد و جای بسی  تاسف است که در ولسوالی با آنکه زمینه هر قسم کار ، فعالیت و بازسازی است . تا حالا  هیچ کاری صورت نگرفته است . وی نیز از مقامات دولتی خواست که ولسوالی جاغوری باید عطف توجه قرار گیرد زیرا در این ولسوالی زمینه ای  برای شهری شدن ، بازسازی و ایجاد زمینه های  اقتصادی فراهم ساخته است و جای هیچ بهانه وجود ندارد که در این ولسوالی کار نشود .

آقای حصاری افزود آنچه را شما در مورد مشکلات این ولسوالی  گفتید ما شنیدیم و آنچه
که مربوط به وزارت انکشاف شهری می شود خودم اقدام خواهیم کرد. و آنچه که مربوط به دیگر نهاد های دولتی می شود با مسؤلین در میان خواهم گذاشت .

مسئله دیگر که آقای حصاری به آن اشاره داشت ظرفیت ولایت شدن جاغوری بود ایشان گفت : ولایت شدن جاغوری حق شما مردم است که قابل اینکار نیست و شما زمینه را هم برای ولایت شدن فراهم کرده اید جاغوری با تعداد نفوس که دارد مستحق ولایت شدن است که این مسئله در پلان آینده دولت افغانستان می باشد و همچنان ریس صاحب جمهور نیز در زمینه پا فشاری دارد .

خبردیگه اینکه :

افتتاح کار مجدد راه جاغوری قرباغ این باراز طرف جاغوری

و همچنان باید خدمت تا عرض کنم که کار سرک جاغوری قره باغ نیز از سوی تیم بازسازی ولایتی ( پی آر تی ) ولایت غزنی افتتاح گردید و قرار شده است که کار آن این بار از ولسوالی جاغوری طرف قره باغ شروع شود .  

در اخیر جوایز به رسم تحفه از سوی مقام ولسوالی و اداری  جاغوری نیز به مهمانان تقدیم گردید. آنچه مسلم است رد بدل تحفه است  گور پدر اصل پروژه . با این وضع آشفته ای  راه قره باغ  الی جاغوری ،  آیا این بار به طور جدی این پروژه دنبال خواهند شد یانه ؟ سوال است که پاسخ آن با گذشت زمان روشن خواهد شد .

خبر دیگر اینکه :

آقای ناصری که قبلا به اسارت طالبان در آمد روز جمعه گذشته  آزاد گردید . ایشان را  طالبان در مرز جاغوری آورده به بزرگان منطقه تحویل داده اند اقای ناصری را  تعداد بیست موتر که همه جاغوری ها و موسفیدان جاغوری بوده تحویل گرفته در بازگشت همراهی کردند . اما اینکه ایشان به چه صورت ازاد گشته و واسطه شان کی بوده وچه بهای برای آزادی وی و از طرف کی پرداخت شده است  مسئله ای است که کسی حاضر به پاسخ گوی آن نیست . به هرصورت  خدا را شکر  جناب آقای ناصری عزیز ازاد گشته است .  

بالاخره ولایت غزنی جز از ولایتهای است که آمار ابتدایی آن درلیست کمیسون مستقل انتخابات قرار گرفت . 
غزنی
نتایج قسمی ابتدائی انتخابات ولسی جرگه
به ترتیب کاندیدان پيشتاز
وضعیت نتایج: نا تصدیق شده
۱۷ میزان ۱۳۸۹ ۹:۵۴ قبل از ظهر

شماره ورقه رأی                 اسم کاندید                                    ‌رأی
١٤                                  علی اکبر قاسمی                            ٣,٦٩٨
٢٦                                  علی یاور حسین زاده                       ٢,٢٩٣
٦٨                                   محمد عالم اخلاقی                         ١,٩٩٢
٨٠                                  دوکتور شاه جهان                             ١,٩٠٩
١٣                                  الحاج مولانا عبدالرحمن حکیمی           ١,١٤٢
١٨                                  الحاج خداداد عرفانی                          ٩٨١
٢٨                                  داکتر عبدالقیوم سجادی                       ٩١٩
٥٠                                  فیضان الله فیضان                                ٨٣٤
٥٧                                 محمد عارف رضائی                              ٨٠٢
٤                                  استاد محمد عارف رحمانی                     ٧٥٣
٣٥                                داکتر علی جان جمال                              ٦٤٥
٢٧                               حاجی عباسی                                       ٦٢٨
١٩                                عبدالخالق آزاد                                       ٥٣٥
٢٩                                فاطمه نوری                                          ١,٤٢١
١٧                                 شاه گل رضایی                                     ٦٥١
٦٦                                   فاطمه مشتاق سید                              ٣٩٥
٥٤                                راحله بی بی کبرا عالمشاهی                    ٢٥٨
٧٧                                 شمایل نیکزاد امیری                                ١٣٢
١٥                                انجنیر نفیسه عظیمی                                ١١٨
٣٢                                خالده غزنوی                                           ٤٦
٢٣                                انیسه امیری                                             ٤٤
 

مصاحبه کوتاه با وزیر صاحب داریم که در گزارش بعدی خدمت تان ارائه خواهم کرد. 

تا اماده شدن عکس ها التماس دعا خدانگهدار                      مومن زاده جاغوری

+;نوشته شده در ;دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت;20:26 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


17 دیدگاه برای “مشروح دیدار وزیر مسکن و هیئت همراه – افتتاح مجدد کار سرک جاغوری قره باغ و …
 1. یکشنبه 18 مهر1389 ساعت: 21:2

  سلام خدمت برادرعزیزآقای مومن زاده تشکرازاینکه همیشه اخبارهای جاغوری رابصورت متواترنشرمینماید واگرآمارمکاتب وتعدادشاگردان جاغوری رادرسایت نشرنمایدبعیدازلطف تان نخواهدبودآرزوی موفقیت تانرادارم بشیرهستم فعلآدرکشورناروی ازلومان جاغوری

 2. دوشنبه 19 مهر1389 ساعت: 10:50

  علیزاده که فقط از جاغوری 8 هزار رأی آورده بود چرا در لیست نیست؟ چرا آرا اینقدر کم هست؟ چرا؟

 3. دوشنبه 19 مهر1389 ساعت: 11:20

  تشکر برادر محترم آقای مومن زاده از زحمات شما که طور مفصل اخبار جاغوری را به نشر رساندید در خصوص بازدید وزیر شهر سازی وشهرک سازی در جاغوری عرض شود که بهتر بود بجای وزیر شهرک سازی جناب کرزی وزیر صاحب امور داخله را به جاغوری میفرستاد تا معضله ومشکل عمده مردم جاغوری که همانا تامین امنییت مسیر را جاغوری وقره باغ که ضرورت اولیه است درحل ان اقدام می نمود در قسمت ساختن شهرک مردم جاغوری نیاز کمتر دارند انچه که ضرورت است کار قیر ریزی سرک وتامین امنییت راه های مواصلاتی جاغوری ایست که دولت از چند سال تاکنون قادر به ساخت وامنییت ان نیست . بهر صورت شما وبیننده گان سایت محترم موفق باشید .

 4. دوشنبه 19 مهر1389 ساعت: 14:46

  سلام آقای مؤمن زاده تشکر از زحمات تان ولی خوب است وقتی گزارش نوشته میکنی کمی به درست نوشتن هم فکر کنی. مثلا ارزیابی ره ارضیابی نوشتی، مصالحه ره نوشتی مسالحه و اشتباهات دیگر مثل تبدیل شدن ره تبدل شدن جاغوری و… لطفا تصحیح کنید چون سایت اینترنتی پیتو بیگای یک آغیل نیست که دیگرا اشتباه ره نبینه.

 5. دوشنبه 19 مهر1389 ساعت: 18:15

  قرار شنيده‌ها و گزارش‌هاي كه برخي كاركنان و همكاران من از كميسيون انتخابات و كميسيون سمع شكايات ارائه دادند آقاي علي زاده و معلم قاسم بسيار ناشيانه و به صورت آبروريزانه تقلب كرده و مداركي كه آقايان معلم آزاد و عباسي رو كرده است كاملاً تقلب آنها را اثبات مي كند. تمامي شعباتي كه در آنها تقلب صورت گرفته بود باطل اعلان شده و به همين سبب علي زاده از راه يافتن در مجلس ناكام مانده است.

 6. دوشنبه 19 مهر1389 ساعت: 18:19

  برادری که اشتباه املایی را اعتراض گرفته ای… خیلی به این چیزها فکر نکن. باید از آقای مومن زاده که گزارش را به موقع منتشر می کند متشکر باشی. املا مهم نیست. همین که حرف را می فهمی کافی است. بنا نیست، گزارش یک مقاله علمی باشد. هدف از گزارش لفاظی نیست. البته اگر املا خوب باشد نور علی نور می شود.

 7. دوشنبه 19 مهر1389 ساعت: 19:48

  ممد جان سلام چطوری بچیم حالاتوم ادم شدی آلی تذکر غلط املای به دیگران دادی به هر صورت از این بابت تشکر ولی از این به بعد ده بلی خو …. گدی ممد موگیه :سایت اینترنتی پیتو بیگای یک آغیل نیست . اووووو ه ه ه ه ه ه اگر پیتو بیگاه آغیل نمی بود تو یکی بی شعور نافام به او در نظرات نیز دست رسی پیدا کرده نمی تانیستی . تا این چرندیات بعدی سری هم کنی اگر آدم نشدی که با خدمت گذاران درست صحبت کنی خودم آدمت می کنم .

  مردم ازهمه زندگی خود زده از زندگی شخصی خود برای تو آدم عوضی گذارش تهیه می کنه دوربین دیجتال هزینه اینترنت و… بازم بگم نافام حالا تا آدم به . . . . کردن افتادی :که سایت اینترنتی پیتو بیگای یک آغیل نیست . توکه که این قدر مدعی استی تا به حال شده دو صفحه گذارش تهیه کرده باشی آنهم با چه عجله ای دو سطر جان کندی نوشتی ادم مرض خداترا شفا بدهند وگر نه ازصحفه هستی برت دارد .

 8. دوشنبه 19 مهر1389 ساعت: 20:9

  آقای مومن زاده و دوستان خواننده دیگر سلام بر شما!
  از آقای مومن زاده بابت نشر گزارش های خوب و جدید شان تشکر می کنم و بسیار خوشحالم که خبرهای جدید نسبتاَ خوشحال کننده و امیدوار کننده به نشر می رسد و از اینکه آقای ناصری صحیح و سالم از دست طالبان آزاد شده است بسیار خوشحال شدم خدا کند که در آینده چنین کارهایی تکرار نشود و طالبان به گرفتن افراد و آزاد کردن آنها با گرفتن باج و پول و… عادت نکند . در صورت تکرار بایددرس خوبی به آنها داده شود.
  اشتباهات املایی مهم نیست شما به کار تان با دلگرمی ادامه دهید همیشه موفق و سربلند باشی

 9. سه شنبه 20 مهر1389 ساعت: 10:13

  سلام به کل شوم به مدیر صاحب و مومن زاده قند !
  اوهو امی نفر چیز نام دشت … اننینه بخدا دم بی خبر شی او بیرارو بید ازی نوده پینه کین
  الی مردک مو که کم کم فارسی موفامی د بخش نوسیندگان نام از تو ام استه
  کجایه استه کد مالوم نه موشی از نوشای خود تو ام مالوم موشه که مزدور ایرو بیرو استه راستی شی مو اد سر مه درک نه موشه ام اشتباه املائی گه گفتی امو چیز استه قیرون شوم نکیده لونگی سفید و سر نین شیخ شیخ شوین کش که ده رای حق باشه آدمای رقم از شومو الی ره چیز موگیه ریا کار یا اگو چیز دیگه …….
  امان یوسفی یک غزل خانده بود که اتما خود تو گوش کیدی لب ………
  یالی تو ام از جمله امزوا شودی

 10. سه شنبه 20 مهر1389 ساعت: 10:55

  الی قوما بخشیش باشه دیگه مو کم کم روستکی نوشته مونی ام مردک نام شی ازیادیم رافت یک وبلاگ ام دیره وختی خاندوم فامیدوم که مزدرو ایرو بیرو استه
  وبلاگ شی ام رقم خود شی الی استه اگو چیز که نوشته است اد بدرد نه موخره
  ما tv ده نام اهل بیت (ع) ره ده مهواره اورپا اوش کیده دوم کم کم او ره توغ ام کونی یالی ده وبلاگ شی نام مهواره اهل بیت را او کدوم فامیدوم که یالی چیز خبر استه یک روز مصاحبه امزی مظفری ره ده امزو اوش کدوم لونگی سفید خو سر کیده بود یک قرینکی از ایرو بیرو و کفرای امریکا چیم تشکلی توره موگفت اوی اوی خدا چره از اسمو سنگ نه موباره بیسه مردم موگیه بارش نه مونه سال شک آوی استه اوهو یالی امر رقم آدما یک قرینکی که دیشته شی چره بارش کنه خو خیره الی مردک چل بوغتو غدر خوب آدم استه بخشیش باشه دیگه اگو کس شاید باشه که بلی علف چار تو بزنه و یار تو پکر نی که مردم سر شی درک نه موشه الی مردم یالی اموتر بیبخت شده که تو ….برنی وخت مردم خبر شده
  او گمکو ار چیز که نوشته کنی موشه ده نظریمه که بسه بزو امر رقم آدومو لایق شی ندیره .
  راستی یک دفه ده وبلاگ شی بورین چیز خیل نوشته کیده بیسه بلی دیگو انتقاد مونه .
  سر بلندی کل قومای خو را از خدا تلب دیروم – نازیه شویم
  بامان خدا

 11. سه شنبه 20 مهر1389 ساعت: 12:6

  آقای مومن زاده عزیز سلام! امید وارم در کارهایتان موفق باشی و از نظرهای بد از کارت دلسرد نشی من همیشه اول که انترنت را باز می کنم از سایت جاغوری یک سر می زنم و از احوالات جدید شما پاسخ سوال های خود را می گیرم. دستت درد نکنه . از آزاد شدن ناصری هم خیلی خوشحال شدم اگر پسرش را دیدی از طرف من سلام برسان و برایش چشم روشنی بده. من همانم که فردای به اسارت رفتن ایشان برای اولین بار در دفتر تان آمدم و شما گفتید که خبر دستگیری ناصری را به انترنت نمی دهم چون پسرش منع کرده است. و من هم از درایت تان خوش حال شدم و با شما هم نظر بودم. اگر خوب نشناختی از روبروی دفتر تان از دکان یاسین احسانی مامایم بپرس

 12. سه شنبه 20 مهر1389 ساعت: 12:39

  لعنت بر دروغ گو اقا ی طو فا ن قر ار ی اطلا ع که من دارم این شمار ش نها ی نیست و ری اقا ی علیز ا ده هنو ز شمر ش نگر دیده. به نظر بند ه شما هم یکی از همان شکست خوردگا نی هستیت چند روز ی را هم غنیمت شمر ده و با دروغ دل شکست خور ده خود را خوشحا ل میکنید. شعر ذیل قصه شما را باز گو میکند وجد ان هم چیز ی خو بی هست اقا ی طو فان ازحو س هم دل من شاد نشد غصه از دست دل ازا د نشد

 13. پنجشنبه 22 مهر1389 ساعت: 0:23

  سلام بر همه دوستانی کی از جاغوری 1 دیدن مکوند تشکری فروان از محترم مومین زاده کی کزارش های جاغوری عزیز با زودترین وقت برای برادران دور از وطن کزارش مکوند نه میدانم کی نازیه تو کی هستی و اسم خودرا هم نه کوفته تو از کجا میدانی کی محمد از کجا است و مظفری است هواه هیش مکنم تاکسی را کی مطمین نیستی توهین ناکونی من خودم هم از مزدورهای ایران خوشم نه میاد اما آنرا کی تو فکر مکنی نیست

 14. پنجشنبه 22 مهر1389 ساعت: 15:23

  سلام (بیرار یا خوار ) هزاره
  بیرار یا خوار قندیم اول خود تو اگه ……….استی ده نامای مفت امده اگو چیز مفت نمیزنی باز هم خیره ما رقم از تو الی نیوم قندیم چرا انه یالی خود خو بلدی شوم ماریفی نوم (نام مه نازیه استه ما اصلا از جاغوری استوم از مردم آزره یا هزاره فعلا د کشور سوئدن – شهر مالمو قد فامیل خو زندگی نی ) آیدی از مه که استه
  h_ge20@yahoo.com استه و کل وقختا ام روشن نیه اگه کار داشتی از بخش نظر وبلاگ خودون خو http://www.h-ge.blogfa.com نظر بدی ما بیسه ارغیتا که خلاص بودوم جواب شوم میدیم . خیر کنی
  —————————————–
  بیرار یا خوار قندیم (هزاره) اگه شومو اگو کم سواد دیشته شین یا از سایت خوبی جاغوری یک ره توغ کنین ام که موگیه ما مظفری استوم ام نوسینده استه قیرونی جاغوری یک نکیده که امی رقم آدما نویسنیده باشه الی چیز بوگیم ار کسی که مومن زاده ره بد بوگیه د گور مردا قسم اگه ما خود خو کنتورول بتنوم بیسه از ار مالومات دیشته شوم نه دیشته شوم نا نوشته نوم یالی فرق نه مونه که ار کس باشه و راستی اگه ده خانه خو تی وی دایره یک بار شبکه اهل بیت ره توغ کو بیسه موفامی که امی رقم آمدما آق شی استه یانه .
  تشکر خدا کنه که جواب خوره گیرفته شی نازیه مالمو – کشور سوئدن
  از خدای بزرگ تمنا دیروم که شیجیر کل قومای گلیم ره کامیاب دیشته شه
  بامان خدا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*