چله ی بی برف جاغوری – ظفر شریف رفت والی نیامد

درود سلام خدمت همه دوستان خوبم

چله ی بی برف

 جاغوری بدون طلا باشد اما بدون برف نباشد !

زمستان امسال از جهاتی زمستان استثنائی است روزانه هوا تقریبا گرم و هوای سرد شبانه ی  آن آنهم  بدون برف برای مردم جذابیتی ندارد .  امروز پانزدهم ماه نخست زمستان است یعنی 15 روز از چله ی معروف زمستان گذشته است اما از برف و باران خبری نیست.  حتی به قول مردم برف سری کوهها نیز هم نزده است نمیدانم خداوند کی این نعمت الهی را شامل حال مردم خواهند کرد . گویی آسمان با زمین قهر کرده است ابر ها سرگردان هر از چندگاهی خود را می نمایاند اما بدون اینکه اشک بریزد آهی بکشد منطقه را ترک می کند . دیگه  همه مردم به این قایمک بازی با ابر ها عادت کرده اند اگر نبود آن جمله حضرت دوست لاتقنطوا من رحمه اله می گفتیم دیگه امید هم نداریم بگذریم . 

اگر چند اقتصاد جاغوری چندان وابسته به زمین و زمینداری نیست حد اقل در این چند سال آخیر این موضوع عمومیت پیدا کرده است. زمینداری در جاغوری بنا بر دلایل مختلف اکثراً کنار گذاشته شده است و نسل جوان متاسفانه در زمینداری و جمع آوری محصولات چندان رغبتی از خود نشان نمی دهند . و اگر اشتباه قضاوت نکنم، کار کردن در زمین امروزه  یک نوع ننگ اعلان نشده پنداشته می شود! بیش از هفتاد فیصد درآمد خانواده ها را در منطقه ، داشتن افراد کارگر در کشورهای خارج تشکیل می دهند و تنها بیست تا سی فیصد عواید را شغل آزاد از قبیل تجارت و داد و ستد تشکیل می دهد. اما بیشترب مردم چشم به راه اند  تا کدام حواله برسد تا آن را به سرنوشته حواله های قبلی مبتلا کند . خدا کند این حواله  ها که معلوم نیست با چه خون جکر و با چه رنجی بدست می اید صرف رقابت های بیحاصل نشده  ودر مورد ضروی خودش خرج شود .

آما جاغوری و خبر های تازه :

چند روز قبل آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری تورن رمضانعلی قوماندان امنیه جاغوری بشمول ولسوال مالستان اقای احمدی توسط دو فروند چرخ بال به مرکز ولایت غزنی انتقال یافتند گفته می شود هدف از این سفر  ولسوال ها اشتراک در یک سمنار دولتی می باشد از موضوع این سمینار ویا جلسات اطلاعات دقیقی در دست نیست  فراخواندن ولسوالهای ولایت غزنی حدس گمان های زیادی را درپی داشته خدا کند هرچه باشد نتیجه آن به نفع مردم رقم بخورند .

قرار شده بوده که بعد از سیمنار یعنی دیروز چهار شنبه  والی غزنی همراه با ولسوال های جاغوری و مالستان از جاغوری بازدید نماید و این بازدید  قرار بود که روز چهارشنبه  از جاغوری و مردم آن آغاز شود . اما تا حالا که ساعت 4:00 بعد از ظهر است تشریف نه آوردند ظاهرا  این دیدار که دلایلش معلوم نیست به تعویق افتاده است .

کورسهای زمستانی از قبیل کورس انگلیسی گرفته تا مضامین ساینس و آمادگی امتحانات کانکور در بازار های جاغوری به راه افتاده اند . شاگردان مشتاق به این کورسها و به شدت مشغول و آماده شدن برای سال جدید تحصیلی هستند .

موضوع دیگر که مردم به ویژه جوانان بسیار سرگرم کرده است اینترنت موبایل است نرم افزار های مخصوص موبایل و بویژه چت با موبایل طرفدار زیاد پیدا کرده است . باری برای بیکاری در فصل زمستان و هزینه کم چت چه هزینه بهتر از این ؟

تا گزارش بعد همه تان را به خداوند مهربان می سپارم التماس دعا

مومن زاده مرکز جاغوری زیبا  

+;نوشته شده در ;پنجشنبه شانزدهم دی 1389ساعت;15:33 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


3 دیدگاه برای “چله ی بی برف جاغوری – ظفر شریف رفت والی نیامد
 1. شنبه 18 دی1389 ساعت: 5:35

  سلام خدمت تمام دوستان و خصوصا مومین زاده عزیز ! تشکر از تلاش و زحمت بپایان تان که مارا از خبر‌های جاغوری مطلع میسازی، موفقیت هر چه بیشتر تان را می‌خواهم

  تنها از ناروی

 2. یکشنبه 19 دی1389 ساعت: 5:36

  مومن زاده لالی سلام علیکم خدا کند جور باشی.

  اگر امکان دارد از ماجرای دستگیری باشی حبیب و نحوه دستگیری او برای ما بنویسید.

  تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*