بازدید والی غزنی با هئیت همراه از جاغوری

بسم تعالی دیدار والی از جاغوری

سلام و درود خدمت همه دوستان خوبم

به روز جمعه مورخه 17/10 / ۱۳۸۹ سال جاری خورشدی آقای محمد موسی اکبر زاده والی ولایت غزنی ، قوماندان امنیه و ریس تحکیم صلح با هیئت همراه از ولسوالی جاغوری دیدن بعمل آوردند .

در این سفر والی غزنی با هیئت همراه روز جمعه از منطقه ناوه انگوری دیدن کرد و در راستائی بهبود وضعیت امنیتی و رفأ زندگی مردم با نمایندگان و بزرگان مردم ناوه انگوری ملاقات نموده است .

محمد موسی اکبر زاده والی غزنی با جمع از مقامات امنیتی و هئیت همراه شان ،  مورد استقبال گرم مسؤلین حکومتی جاغوری و مردم منطقه قرار گرفت . گفته می شود که والی غزنی به هدف بررسی پوسته ی امنیتی باشی حبیب الله ، ملاقات با بزرگان منطقه و افتتاح پل های دراز قول بابه و سنگ سوراخ در ولسوالی جاغوری در این منطقه سفر کرده است . والی غزنی پوسته امنیتی را که در سرحد میان جاغوری و گیلان قرار دارد آنرا یک ضرورت خواند گفت : این پوسته باید در چوکات قانونی دولت فعالیت داشته باشد و از هر گونه اعمال غیر قانونی واعمال سلیقه  خود داری نماید . ضمنا شایعه بازداشت آقای باشی حبیب واقعیت ندارد .

اظهارات والی غزنی در مورد چگونگی پوسته امنیتی باشی حبیب الله در حال صورت میگرد که مردم از موجودیت این پوسته نگرانی داشتند رعایت نکردن قانون  برخورد سلیقه ای یکی ازدغدغه های مردم است که ممکین است از نظیر این پوسته ها صورت بگیرد . والی صاحب وعده های تکراری والیان پیشین را تکرار نمود .گرچند این گونه وعده نوید ها را مردم جاغوری عمل عادی میخوانند زیرا هیچ وعده ها تاکنون به واقعیت تبدیل نشده است .  

جاغوری

مثلا مردم جاغوری گوشه از وعده های والیان مسولین قبلی را به یاد دارند از قبیل : اینکه  از هیچ امتیاز دولتی بر خوردار نشده است وعده اعمار بند برق ، پوهنتون ،شفاخانه ،قیرریزی سرکها ، امنیت راه های مواصلاتی جاغوری که یکی از خواسته های اساسی مردم بوده متاسفانه این  وعده ها کماکان بوده  در گذشته ها و در حال در گوش مردم جاغوری خوانده می شود بدون اینکه عملی شود .

والی ولایت غزنی بعد از ملاقات با مردم ناوه انگوری ، روز شنبه در مراسم افتتاح دو پروژه در منطقه سنگ سوراخ و بابه همراه با مسؤلین حکومتی و امنیتی جاغوری شرکت نمودند.

در مراسم افتتاح پل دراز قول بابه و سنگ سوراخ – که به کمک مالی پی آر تی غزنی و کمک شرکت ادیسن گروپ در ظرف چهار ماه به پایه ی اکمال رسیده است هذینه مالی پروژه این دو پل یکصد چهار هزار دالر بوده است – محترم والی غزنی از کمک های جامعه جهانی ابراز قدردانی کرد و از مردم خواست که از این پل های بصورت درست استفاده نمایند و در حفظ و نگهداری آن تلاش نمایند .

همچنان  والی غزنی پرداخت هذینه ی مالی به یک باب شفاخانه را در منطقه ناوه انگوری نیز وعده شده است اما  اینکه وعده ها کی جامه ی عمل می پوشد ما هم نمی دانیم.

هچنان سری ساعت 11:00 قبل از ظهر مقامات دولتی جاغوری توسط  رنجر های  در بازار سنگماشه اعلان می کردند که والی محترم ولایت غزنی در جاغوری آمده است و از تمام بازاریان محترم خواهش می شود که برای پذیرائی داخل ولسوالی جاغوری تشریف آورده از مهمانان خود استقبال نماید .

مردم دسته دسته به طرف ساختمان جدید ولسوالی جاغوری در حرکت شده بودند اما قبل از رسیدن مردم به داخل ساختمان ولسوالی جاغوری چرخ بال ها از راه رسید و جناب والی صاحب که در حال سخنرانی بود در این زمان از چرخ بال ها تعداد اوراق به طرف زمین انداخته شد اما شدت وزیدن باد ها خیلی زیاد بود تمام اوراق را با خود برد  معلوم نشد که در این اوراق چه نوشته شده بود . 

چون زمین خاکی است و در وقت فرود آمدن چرخ بال ها خاک فراوان در آسمان بلند کرد و مردم در این زمان مراسم را رها کردند و به جاهای که از خاک باد در امان باشد پناه بردند .  بعد از تمام شدن خاک باد جناب والی صاحب داخل چرخ بال قرار گرفته بود.

ثمره نقدی آمدن والی صاحب اینکه : در وقت فرود آمدن چرخ بال هایش شیشه دو موتر  یک  تونیس و یک سراچه در اثر برخود سنگ شکسته شد  و تعداد چند دانه موتور سیکل نیز خساره بر داشته بودند.  

این جلسه و سخنرانی به دل کسی چنگ نزد . از یک طرف وزیدن باد صدای  بلند گو را  خراب  کرده بود واز  سوی دیگر آمدن چرخ بال ها آنهم در ابتدای سخنرانی در برهم زدن این مجلس کمک کرد . اما تا جای که از 4 دقیقه و 37 ثانیه از سخنرانی های جناب اقای محمد موسی اکبر زاده  والی محترم ولایت غزنی را شنیدم قرارذیل است :

1- ضمن سلام تقدیم احترام والی صاحب غزنی گفت :  که ضرورت شما مردم بود که آقای ظفر شریف دو باره  به جاغوری روان شد تا ولسوال این ولسوالی باشد . نمی دانم از مفهوم این سخن والی صاحب این برداشت می شود که یکی از وظیفه دیگر این سفر تمدید مدت وظیفه  ولسوال صاحب بوده است .

2- آقای والی گفت : چند مدت قبل من با ولسوال خود شما سفری به پ


28 دیدگاه برای “بازدید والی غزنی با هئیت همراه از جاغوری
 1. یکشنبه 19 دی1389 ساعت: 12:55

  سلام مومن زاده عزیز. اوغو نجیس کدام وقت به وعده شان عمل کرده که این دفعه عمل کند . بااین حرفها ی مفت و تکراری را 5 سال قبل پتان و سه سال بعدش فیضان و امسال این کو چی دیگرش گفته و عمل شان هم اصلا و جود ندارد و شاید مثل یک جاسوس از کار پی ارتی غزنی در جاغوری دیدن کرده باشد که سری بعدی باز یک کار شکنی دیگر بکند . مردم از مو هم زیاد ساده وخوش باور نباشد .

 2. یکشنبه 19 دی1389 ساعت: 17:30

  راستش اگر من می بودم که طاقت نداشتم برای هزارمین بار مردم شریف و غیور جاغوری را به مسخره بیگیرد. و با کفش به دهنش زده بر می گرداندم . یعنی هنوز کار پخته کاری سرک جاغوری شروع نشده ؟ سال 2002 من خبر شروع کارش را در اینجا شنیدم. نمی دانم مردم ما چقدر خود باخته و ضعیف النفس شده اند که هر سگی که می آید مثل شادی سر راهش می دوند و در اطراف شان می دوند. باید مردم عزیز ما از حکومت جدی بخواهند که بند برق و مخابرات و فرودگاه و سرک و تقسیم زمینهای بایر کشاورزی جنوب و …. را اعمال نماید که حق مسلم مردم ماست.
  وقتی شنیدم برای دانش آموزان قندهار لب تاب توزیع شده نزدیک از خشم وتنفر سکته کرده بودم. مگر دانش آموزان جاغوری چه گناه کرده اند که حتی کتاب کامل برای شان توزیع نمی شود ولی برای طالبان قندهار هر روز لب تاب و انواع وسایل مدرن توزیع می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. یکشنبه 19 دی1389 ساعت: 17:36

  از خنده گرده درد شدم!!!!!!!

  وقتی دیدم این اوغو به مردم ساده ی ما گفته " مردم از این پولها که من برای شما درست کرده ام خوب استفاد کنید!!!!!!!!!!!"

  مثل اینکه برای مردم کدام پروژه ی واقعی بازسازی و مفید خارجیها درست کرده.

  همه می دانند همین دوتا پلچک رانیز خارجیها از پیش شما به زور و خود سرانه درست کرده اند و گرنه شما که درفکر نابود کردن و خراب کردنید. و دنبال فرصت می گردید که کار مردم را یکسره کنید.

  به امید روزی که مردم محروم ما بیدار و عاقل شوند و به صورت متملقان و جاده صافکنهای بیگانگان تف بیندازند.

 4. یکشنبه 19 دی1389 ساعت: 17:51

  راستش در وضعیت فعلی چیزی بهتر از فریاد کشیدن نیست. بیایید شجاعانه و عاقلانه محرومیتها و مظلومیتهای خود را فریاد کنیم . متأسفانه پشتونها و یک عده کله خامها و بادوگها ی خودمان چنان جاغوری را تعریف و پوف و پتاق کرده اند که کم کم در کشورهای خارج از ما مردم مهاجر نمی پذیرند می گویند چرا به جاغوری مهاجرت نمی کنـــــــــــــــــــــــــید؟!
  خبر ندارند که مردم جاغوری یکسره گرسنه و فقیرند و هیج بازسازی وتوسعه نیز در مناطق شان صورت نگرفته است! اگر یک هفته پولهای عمله کاران ما از خارج قطع شود همه ی تلف می شویم.
  چرا روباههای پیش گرگی و سوداگران مردم را که برای منافع شخصی شان مهر سکوت بر دهن زده اند رسوانکنیم و به سطل زباله نندازیم که دیگر ان مردم مارا با دوتا پلچک و چند هزار کلدار فریب ندهند.

 5. یکشنبه 19 دی1389 ساعت: 20:4

  تا کی در خوابیم یک کوچی والی ما باشد و پنج سوره بیاورد و ما با خدا باشیم و بی سرک ،,شفاخانه ،,مکتب و ……………………اگر من بودم به جایی استقبال تظاهرات می کردم و خوب لدش می کردم هرچه باد اباد
  .

 6. یکشنبه 19 دی1389 ساعت: 23:16

  ممنون از اخبار جدیدی که به اشتراک گذاشتید. اما از برف و سر ما نگفتید. اگر خواهشا اخبار را کمی زود زود آپدیت کنید ممنون میشویم. خوش باشید.

 7. دوشنبه 20 دی1389 ساعت: 0:21

  میگویند مردمان دو گروه اند. ذسته اول انانی اند که آزاده اند اما با زور و فشار و یا حیله انان را به دام میاندازند و به غل و زنجیرشان میکشند یا در قفس میکنند و ازادگی شان را میگیرند. ولی انان رام و سر سپرده نمیشود و از پا نمیافتند و در تلاش یافتن راهی برای به دست اوردن ازادی شان اند. اینان شیر غران اند که به هر لاشه نزدیک نمیشوند و سر بلندی را ترجیح میدهند. دسته دوم انانی اند که ممکن است ازاد باشند ولی ازاده نیستند. اینان کسان اند که خودشان طوق لعنت و حقارت را برگردن میگذارند، سر سپرده میشوند؛ و برای هر کسی و پیش پای هر نا کسی سر خم میکنند و دم تکان میدهند. همانند سگان که برای در یافت طعمه ای اندکی هر کاری را انجام میدهند.
  بسیار مایوس کننده است کسانی که تا این حد ذلت را میپذیرند و در عین حال دم از پیشرفت و بهتر بودن میزنند. خودتان قضاوت کنید. مگر همین مردم نبودند که میگفتند دولت و افرادش همیشه دروغ میگویند، به خواسته مان توجه نمیکنند، در راه پیشرفت مان سنگ اندازی میکنند و مانع میتراشند. مگر همین مردم نیستند که در صدد جدایی از ولایت و میخواهند ولایت خود را داشته باشند. مگر چی وابستگی ای به این ولایت و والی دارند و در طول این همه سال این ولایت چه گلی بر سر تان زده است که چنین گله وار به پا بوسی و پاچه خواری ارباب میشتابند در حالی که او ایشان را عدسی حساب نمیکنند وبا حالت تحقر امیز با چرع بالهایش خاک به چشم و چالشان میریزند و اربابانه نصیحتشان میکنند.
  زوال و تعالی هر قومی و هر مردمی در دست خودشان اند. اینان خودشان اند که تصمیم میگیرند که آزاده ، با پرستیژ و سر بلند باشند و یا اینکه همیشه غلام حلقه به گوش و مظلوم و محکوم تاریخ باشند.
  من از همه عذر میخواهم که کمی تند رفتم ولی بدانید که در عین حقیفت است.

 8. دوشنبه 20 دی1389 ساعت: 0:32

  ولسوال باید با احساست مردم بازار سنگیماشه بازی نکند و دفعه بعد این کو چی والی را با دو سه نفر بیش بدرقه نکند و این مردم نا اهل ارزش بدرقه مردم شریف جاغوری را ندارد . مو من زاده عزیز این پیام را به خود ولسوال برسان .

 9. دوشنبه 20 دی1389 ساعت: 6:0

  هاهاها بیچاره مردم مردما. وقتی یک والی بی سواد بی فرهنگ به جاغوری می آید همه مثل گلته ای گوسفند به استقبالش می روند. نمی دانید که او یک عضو حزب اسلامی است ؟؟؟ او یک پشتونگرای متعصب است. به جای استقبال یکی دو راکت فیر می کردید که لااقل چند وقت به یادش می ماند و با خود نمی گفت که چقدر این مردم بی عقل و ساده است.

  آدمهای بی سواد و دزد و بی بند و بار مثل باشی حبیب هیچ وقت به درد مردم ما نمی خورد. اینها حتی برای دشمنان مردم ما مزدوری می کنند تا یک چند روزی به بی بند و باری و دزدی و چپاول خود ادامه بدهند. واقعا وای به حال مردم ناوه اوتقول و انگوری و داود و زیرک و کل جاغوری که با داشتن معارف پ آوازه باز هم یک دزد بی بند و بار مثل باشی حبیب بر شما حکومت می کند.

 10. دوشنبه 20 دی1389 ساعت: 13:18

  اینه همی خر و امی پالو .باشی حبیب جو قوماندان و عرفانی جان ام وکیل و ملا قضنفر خان هم نیکه وبابا . ها ها ها بهتر ازی نموشه ده بین گله خرو .
  تا وقتی که خر باشه شادی هم اوره سوار موشه چی رسدده کوچی . هر کس خر ره زیاد تر ساند و سوته زد ازو زیاد تر گپ شنوی مونه ، او ! بدا به حال مو که حتی تمام دنیا موره ادم جور نه ته نیستن اونه امو خر کی هستیم دیگ نموشیم . خدا هم موره فراموش کیده . موگی نه اطراف خو خوب سیل کو !
  اوی مردم شما دنبال کی روان هستید ! کی ره به انخاب میگرید . و گذشته ازو کی ده سر شیم حکومت مونه . چرا رای مردم ده جاغوری زود تمام شد . مه از آدم کار کیده خبر دیروم که رای ره نفر عرفانی جو دزدی کیدن و بادده بین چار کلا نظر امر کابل شیشتا تقسیم کیدن تا برنده شونن شمو هم دل خوره خوش کدین که نماینده رایی کدین چار تا دزد و قلوخ چیم تو رایی کدین . حال و روز مو بهتر نموشه تا چیمای خورا از خواب باز نکنیم و ای پالوی نجیس ره که بنام رهبر ده گرده موایشته از خو دور نکنیم . باییم امی کار کنیم باز او وقت نتیجه ره بنگینئد . بلی بور هزاره هوشیار و باتور بچه مثل خالق مو

 11. دوشنبه 20 دی1389 ساعت: 17:24

  من نمیدانم کی‌ ما مردم جاغوری زیاد چاپولسیم، یا به‌‌ ادبی‌ ماف زیاد احمق. بیسیاری چیز‌ها زود در میان مردم تبدیل به‌‌ یک فرهنگ و عادت میشود. مثلا همین به‌‌ استقبال رفتن هر کس و ناکسی. خانه آباد کی‌ کدام گاو نکشتن، یا لونگی و چپن ندادن ایندفعه. بهترین استقبال از این انسان‌های به کیفیت این است کی‌ اصلا به‌‌ اینها توجه نکنند. من به‌‌ امید روزی هستم کی‌ والی‌ دا سنگیماشه یا انگوری بیاید و یک نفر، حتا یک نفر هم به‌‌ استقبال آنها نروند. اصلا یک زره اهمیت ندهد به‌‌ چنین انسان ها. باور کنید اینکار خیلی موثرتر خواهد بود تا به‌‌ استقبال رفتن. من وقتی میشنوم کی‌ مردم گروه گروه به‌‌ استقبال فلان والی‌، فلان قومندان یا فلان کس و ناکسی دیگری رفته، جانی گاوی را گریفته، کی‌ اکثر اینها به‌‌ اندازه همان گاو زبان بسته هم ارزش ندارد به‌‌ آینده ناامید میشوم.

 12. دوشنبه 20 دی1389 ساعت: 19:48

  سلام برادران عزیز

  مه فکر می کنم با این مهمان ها ما دو رقم بخورد می توانیم بکنیم
  یکی اینکه تا بحال انجام شده یعنی بسیار محترمانه از مهمان پذیرایی شده
  دوم : اینکه بیایم طبق نظریه بعضی دوستان نه تنها استقبال نکنیم بلکه چند نا سزا هم به او بگویم .

  فرض دوم گپ گفتن اش راحت است ولی مردم که یک عمر مهمان داری کرده به تعبیر خود شان اگر دوشمن شان هم باشد ولی امروز به طریق مهمان آماده خود را مکلف می داند که از او پذیرایی کند .

  حال اگر در کله پوک از او مهمان یا والی باشد یا هر کس دیگر اگر یک ذره عقل هماگر باشد این نان این پذیرایی زار جان شان می شود ولی اگر نفامد که مطمناا نمی فامد ای خر همان پالا دیگه نمی شود کاری کرد .

  با این تفصل من نتیجه گیری می کنم که استقبال از مهمان خصلت خوبی مردم ما است ولی ضمن استقبال باید گپ های خود را نیز هم بزند تا نان ده دانشی زار شود . استقبال گوشت جانی شونه .
  با تشکر

 13. دوشنبه 20 دی1389 ساعت: 20:28

  اوف خداجان! با ای قومای ساده خود چه کارکنم ای خدا؟
  آخر برای دوتا پلچک چرا از این دشمن کینه توز که با کتاب کهنه و ارتجاعی پنج سوره شما را به مسخره گرفته اینقدر استقبال و خیز خیزک کرده اید.

  های مردم! های مردم! های های های های های های های!
  بخدا بدانید همین دوتا پلچک را هم او درست نکرده. مگر هنوز اینا ره نشناخته اید که در این ده سال مارا تاچه حد تحقیر کرده و مابین بازسازی قندهار و جاغوری تفاوت از زمین تا آسمان است. آنهم در عین نا امنی شدید قندهار و امنیت کامل و بی نظیر هزارجات .

 14. دوشنبه 20 دی1389 ساعت: 20:31

  مریم جان گل!
  خیلی دختر باهوش و فهیمی. هرکجا که هستی دنیا در کامت شیرین و جاودان باشد. نظرت حرف ناگفته ی دلهای خونین همه هزاره های بی کس و بی پناه است.

 15. سه شنبه 21 دی1389 ساعت: 0:0

  سلام :
  زمانی که فرعون در سرزمین باستانی (مصر امروزی ) حکم روایی میکرد، او ادعایی خدایی کرد ومردم او روز هم، ازا ومنحیث خدا اطاعت میکرد،روزی یکی از دوستان دوران کودکی فرعون پرسید،که او خدا زده فرعون تو چرا ادعایی خدایی میکنی؟تو که خدا نیستی! فرعون با لبخند جواب داد ، من برایت ثابت میکنم که من خدایی این مردم هستم، فردای انروز فرعون دستور داد که همه مردم شهر جمع شوند ومردم را به سه دسته دراطراف کاخش تقسیم کردند، مردم در زیر افتاب سوزان مدتی طولانی به انتظار ماند که خداوندگار چه دستور میدهد،بالاخره فرعون سر از کلکین دفترش برون کرد و به دسته اولی دستورداد که مثل خر صدا در بیاورند مردم اطاعت و شروع کردند به انگ زدن، به دسته دومی گفت که شما به سلی به روی یکدیگر بیزنید مردم شروع کردندو به دسته سومی هم گفت که مسل گاو صدا کنید بالاخره مردم را گفت که بروید از اینجا مردم هم تعظیم کرد ورفت، فرعون رو به دوستش کرد گفت شما قضاوت کنید من خدای این مردم هستم یانه؟کسی از بین این همه جمعیت پرسان نکرد که او فرعون چرا ما این همه ادای نا معقول را انجام دهیم. پس من هم تایید میکنم که فرعون وقعا خدای او مردم جاهل بود، حالا در جاغوری هم عین قضیه هست.

 16. سه شنبه 21 دی1389 ساعت: 13:15

  به گفته دوستان هزاره ها نباید هیچ وقت به مردم پشتون اعتمات کند و نباید منتظر دیگران باشد تا برای شان کاری انجام دهد چون دیگران هیچ وقت این کار را برای ما نمی کند به خصوص مردم قاتل و آدم کش پشتونها. جاغوری در صورتی پیشرفت می کند که مردم خود جاغوری برای جاغوری عزیز کاری انجام دهد. تا زمانیکه دولت افغانستان در دست پشتونها باشد هیچ جای افغانستان آباد نمی شود چون اگر از یک طرف آباد کند و از طرف دیگر برباد می کند.

 17. سه شنبه 21 دی1389 ساعت: 21:52

  بیرارجان چرا خودره ناق بازی بدیم. استقبال از روی مهمان نوازی نیست از روی عدم اعتماد به نفس و بزدلی و تملق است. ما وشما که خوده خوب می شناسیم. بیایید بی اساس پوف و پتاق نکنیم و مردم خودرا جهت بدهیم و بفهمانیم که چه استقبال کنید یا نکنید نتیجه به گفته ی همه نظر دهندگان یکی است.
  پس بهترین نظر همان است که مرتضی جان گفته یعنی خودما متفق و شجاع و آگاه باشیم و به انسانهای تحصیل کرده، باخدا و هوشیار و شجاع رأی بدهیم و همه ما از آنها حمایت کنیم . دیگه نیاز به تملق پیش والی نداریم بلکه با زور و اقتدار خودمان به حقوق مان می رسیم اما تا وقتی به آدمهای بی سواد، متملق و مفطن و کاسب رأی می دهیم و اختلافات احمقانه زیاد داریم اگر در هر سفر والی صاحب دوتا دختر جوان نیز به دامنش بیندازیم نتیجه همان است که هست . او پشتون و تو هزاره بی دین جاغوری که نیاز به پنج سوره و یاد گرفتن قرآن داری!!!! درعین حال از همه امکانات و بازسازی محروم و راه نیز بروی تان بسته!

 18. چهارشنبه 22 دی1389 ساعت: 9:41

  سلام دوستان! از اینکه از یکی از سفرها و خوشگشتی های والی صاحب حضرت کوچی چنین استقبال میشود متاسف ام. این گروه فریبکار بعد از وعده های دهن پرکن: ولایت شدن جاغوری و… الان با چه چیزهائی دل ما-مردم ساده- را خوش میکند؟!!!!!!!!!!!!
  ما هم ساده لوحانه از هر اقدام آنها تشکر و قدردانی کرده و به اندازه دوبرابر پروژه های انجام شده خارجی ها- خدا پدر این خارجی ها را بیامرزد و برکارشکنان داخلی لعنت کند انشاالله- به این نژاد پرستان ناانسان چپن و… هدیه میدهیم! آخر ما کی از خواب خوش و مرگ آور مان بیدار میشویم؟
  بنا بود تا کنون جاغوری ولایت شود ولی مکر و حیله های پشتون خدایان ما را چنین سرگرم مسایل روزمره کرد که از تمام خواست های اساسی مان دست برداشته اکنون به تکرار وعده های کهنه شان دل خوش میکنیم.
  راستی این مسولیت کیست که مردم را از این فجائع و حیله های غیر انسانی آگاه نموده آنان را به حق مسلمی که دارند راهنمائی کنند؟ لطفا برای یک انقلاب فرهنگی و آگاهی بخش اقدام نمائید. موفق باشید.

 19. چهارشنبه 22 دی1389 ساعت: 9:51

  خوب بود به این والی جائر و ستمگر میخندید و طردش میگردید چرا فریاد نکردید که: ما دروغ زیاد شنیده ایم لطفا کم بگو ولی راست!
  چقدر بی حیا و وحشی اند اینهائیکه حق مسلم مردم ما را غصب وغارت میکنند که بازهم حرف از انسانیت و عدالت وآبادی و…. میزنند؟ اینان میخواهند با دزدی حق ما خودرا آباد کنند غافل از آنکه خانه دزد را خدا خراب خواهد کرد. تنها زحمتش میماند برای دزد.
  چرا پشتون پرستان به عقل نمی آیند؟ اینها در طول دوصد و پنجاه سال چه کرده اند که ازین بعد بکند آیا این روشن ترین دلیل غضب خدا براینها نیست؟ گروه که تمام داشته های دیگر هموطنان شان به غارت برده و دزدی کرده اند و مدام مشغول راه گیزی و دزدی و… اندف امروز فقیر تر از دیگر و اقوم ذلیل تر از دیگران بسر می برند این نشان میدهد که بالا تر از دست مکاران ناانسان دست دیگری هم هست که به داد آنها میرسد. ولی این به معنای این نیست که ما از وظیفه خود در مورد دفاع از حق مشروع خودمان غفلت کنیم. ولایت شدن جاغوری کجا شد که الان رسیده به قیر ریزی- نه پخته کاری- سرک؟ خدایا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بیدارمان کن.

 20. چهارشنبه 22 دی1389 ساعت: 14:14

  آفرین به بچه های بیدار و با غیرت جاغوری! من وقتی تمام نظرات را مرور کردم خدا می داند اشک در چشمانم حلقه زد. می دانم این نظر دهندگان همه جوانان آواره ی ما هستند که شاید سالها پدر و مادر و فاملین خودرا ندیده اند و هر روز به این وبلاگ سر می زنند که یک خبر خوش از هزارجات بشنوند اما با هر خبری که نشر می شود نمی دیگری بر زخمهای سوزان شان پاشیده می شود. واقعا خداوند قهار و داور مطلق هر دو جهان متملقان و روباههای پیش گرگی و گرگان و ظالمان قبیله پرست را لعنت نموده به خشم و غضب خدائی اش گرفتار کند که اینچنین با سرنوشت این مردم بیچاره و بی پناه بازی می کنند.

  قومای گل! این نظرات را به دقت بخوانید نکته های بسیار عمیق و آموزنده از زبان جوانان روشن دل جاغوری نگاشته شده . مگر ما انسان و مسلمان نباشیم که دیگر به چا پلوسان و بی سوادان رأی دهیم.

 21. چهارشنبه 22 دی1389 ساعت: 15:2

  ما هم می گویم که آفرین به بچه های بیدار هزاره لخصوص جاغوری ها!

  هه هه هه امینی جان اشک برای چه برای بربادی مردم یا برای خوشی ؟

  خودت تا حالا چه کار ها را برای این مردم بچاره کرده ی که از دیگران شکایت داری ؟

  (نکنه که تو ام از کاسه لیسا باشی ) کاسه لیسا وقت این خبر ها ر می شنوند دیگه لالک شان چهار بلگه گل می کند !!!! و اشک شما هم شاید !!! یک چیمگ هم کنوم ده دل خو نگر .

 22. جمعه 24 دی1389 ساعت: 12:13

  خوب بخا طر دارم در زمان طالب هم همینطور ادمها در پیشا پیش طالبان کو چی مید وید در حالیکه طالبان بیخی در مسلمانی هزاره شگ داشت و امروز نیکتای دران ازره در پیش یک کو چی بنام والی میدود و انهم در بین خاک باد هلو کپتر گم میشود .

 23. دوشنبه 27 دی1389 ساعت: 18:48

  اگر در جاغوری دو طایفه نبود مردم به این روز گرفتار نمی شد یکی جماعت احمقهای کله خام که دربند هیج مسئولیتی نیستند و دیگری جماعت خطرناک متملقان فتنه گر که جز به جیب خودشان نگاه نمی کنند.
  هردوجماعت جامعه را به … می کشاند.

 24. دوشنبه 27 دی1389 ساعت: 21:53

  خادم جان سلام تشکرازاینکه شما احساسات منطقوی دارید ما وشما باید در مقابل همچینین ادمها نیاز به یک انقلاب داریم ان هم انقلاب فرهنگی خاموش تا بتوانیم جامعه خود را نجات بدیم امید وارم فرد فرد جامعه ما باید هوشیار باشد ریشه یابی کند مشکیل اثاسی جامعه را از ریشه دربیاورد که از رشت و شکوفه های به بار به زمین بخورد تا ادمهای ما جدیدا از نو کاشتن را شروع کند به بار برسد با طعم نیکو ولزت بخش به امید ان روز که جامعه ما از هم افت ها مهفوظ باشد یک جامعه الگو در مملکت داشته باشیم با احترام حمیدرسولی ا المیتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*