اختتامیه حوزه های علمیه افغانستان گذشته حال و آینده

بنام خداوند مهربان

در تاریخ 28/11/89 اختتامیه همایش «حوزه های علمیه افغانستان گذشته حال و آینده» در مجتمع عالی فقه و معارف برگزارشد. ابتدا آیاتی از قرآن مجید تلاوت شد سپس پیام حضرت آیت الله اعرافی به همین مناسبت خوانده شد و دو مقاله بر تر در اختتامیه گذارش گردید.

و بدنبال آن آقای فصیحی معاونت پژوهشی جامعه المصطفی در کشور گذارشی از فعالیتهای انجام شده در داخل ارایه نمود.ایشان ضمن اشاره به تعداد مقاله فرمود:

56 مقاله در این همایش از داخل و خارج ارایه شده بود.در این همایش علمی از سراسرکشور مهمان داشتیم همایش با شکوه برگزار شد ودارای نظم و انظباط خوبی بود شخصیت های برجسته علمی کشور سخنران ها  مطالب سودمند ی در موضوعات مختلف ارایه نمودند. در مجموع همایش بسیار خوب و باشکوه بود.

آقای مهدوی نماینده شورای منطقه ای از فعالیتهای این شورا گزارشی ارایه کرد و از مشکلاتی فارغ التحصیلان سخن گفت و انتقادها وپیشنهاد های خود را در این جلسه مطرح ساخت.

آقای محامی نماینده محترم الجامعه در افغانستان سخنانی ایراد نمود در فراز های از سخنان شان ضمن تبریک ولادت های میمون و مبارک رسول مکرم اسلام و ریس مذهب ما امام همام امام جعفر صادق (ع) فرمود: خداوند تبارک و تعالی رسول خود را به عنوان الگو برای بشر فرستاد که پرداختن به این شخصیت ها و نمونه ها فرصت دیگری می طلبد. تحمل و برد باری و حسرت او برای گمراهی مردم و نگرانی ایشان برای عدم هدایت کفار از خصوصیاتی وجود آن حضرت بود که آیه نازل شد و فرمود این قدر نگران نباش و زیاد خود را به زحمت مینداز.

در ادامه ازکارهای جامعه در داخل گزارشی ارایه نمود در پایان از مقالات برتر تجلیل شد و جوایزی نیز اهدا گردید لازم به ذکراست.پیش نشست این همایش از سوی انجمن اخلاق و تربیت در قم برگزار شده بود و از سوی همین انجمن 28 مقاله در داخل ارسال شده بود که 18 مقاله برای ارایه دعوت شده بود و مقالات برتر نیز از اعضای انجمن مذکور بود ضمن تشکراز همه نویسنده گان محققان و پژوهشگران کشور که در هر زمینه علمی و فرهنگی تلاش می نمایند ازخداوند توفیق همگان را مسألت مینایم.

بسمه تعالی

درماه دلو ۱۳۸۹ همایش تحت عنوان «حوزه های علمیه افغانستان گذشته،حال و آینده» از سوی معاونت پژوهش دفتر نمایندگی جامعه المصطفی (ص) در کابل بزگزار شد.

در این همایش شخصیت ها و فرهیخته گان از سراسر کشور حضور یافته بودند سخنرانی های متعدد و مقلاتی زیادی ارایه گردید اما بدلیل اینکه انجمن اخلاق و تربیت مجتمع عالی فقه و معارف در پیش نشست و ارسال 28 مقاله در همایش نقش فعال داشت که از میان 28 مقاله 18 مقاله برای ارایه در کابل دعوت شده بود ولی بدلیل عدم تفکیک گذرنامه و مشکلات اداری نتوانستند در کابل حضور یابند.لازم دانسته شد بمنظور تقدیر از پژوهشگران و اهدای جوایز مقالات برتر، روز پنجشنبه 28/11/89 ساعت 30/9 الی 12 با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محامی نماینده محترم جامعه المصطفی در افغانستان برگزار گردد. این نشست از سوی دفتر نمایندگی (المصطفی ) شورای منطقه ای طلاب افغانستان،انجمن اخلاق و تربیت و تشکلهای فرهنگی طلاب افغانستان دایرمی­گردد. انتظار می­رود علما و طلاب محترم افغانستانی با حضور خویش در این محفل محققین و پژوهشگران را تشویق نموده تا در آینده کشور تحقیق و پژوهش به عنوان یک ضرورت و یک فرهنگ تلقی شود. در انتظار حضور پرمهر و با شکوه تان هستیم .

وعده ما روز پنجشنبه 28/11/89 ساعت 30/9 در مسجد حجتیه

+;نوشته شده در ;سه شنبه بیست و ششم بهمن 1389ساعت;17:11 توسط;مدیریت بخش خدای داد -غفوری; |;


2 دیدگاه برای “اختتامیه حوزه های علمیه افغانستان گذشته حال و آینده
  1. چهارشنبه 4 اسفند1389 ساعت: 20:6

    گفتم شاید خوشش نیاید و یا معروف شود تروریزم که کم نیست !شوخی کردم عجله داشتم من از جمله مقالات برتر نبودم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*