بازداشت عنایت الله قاسمی

بازداشت  عنایت الله قاسمی  وزیرسابق ترانسپورت و هوانوردی  یک  واکنش سیاسی  دولت است عنایت الله قاسمی

طبق گزارش رسانه های همگانی  بر اساس ادعای  دادستانی کل افغانستان  اقای عنایت الله قاسمی وزیر  پیشین ترانسپورت و هوانوردی  کشور  به  اتهام فساد مالی بازداشت  شده است .

عنایت الله قاسمی روز دوشنبه  به حکم لوی ثارنوالدر حین  ملاقات با مسئولین لوی ثارنوالی در کابل  بازداشت شده است  .

در مورد  علت باز داشت  عنایت الله قاسمی ، علی قاسمی  برادر  ایشان  چنین اظهار داشتند:

اینکه یک شهروند  افغان  یا یک مقام عالی رتبه پیشین  دولت افغانستان بازداشت میشود  حرف سر جای خودش اما  اینکه در شرایط کنونی که از قصر گلخانه  ریاست جمهوری  تا  دادستانی کل و تمام وزارت خانه  ها و ولایت های کشور  به فساد مالی غرق میباشند  چرا  شخصی  یک  مقام پیشین هزاره  به این اتهام بازداشت میشود این خود سوال بر انگیز است .

در کابینه  کنونی  رئیس جمهور  کرزی   به جز چهره های محدود ،  بیشتر افرادی وجود دارند که  از سرمایه  دولتی  تا املاک و جایداد های دولتی و حتی  جایداد شخصی مردم را تاراج  نموده اند و با سرمایه  اختلاس شده دولتی بر ان جایداد ها بناها و قصر های مجللی را بنا نموده اند .

بنأ  بازداشت  عنایت الله قاسمی در شرایط کنونی  کاملا  یک  برخورد سیاسی به مشاهده میرسد  و همگی میدانند  که با موجودیت این همه اختلاس گر ، لوی ثارنوالی اقدام به بازداشت  شخصی میزند  که اصلا اختلاسی نکرده است . بلکه این یک موضع گیری سیاسی  دولت کرزی  در مقابل  ملت هزاره و شخصیت کشی این قوم  به نظر میرسد .  

علی قاسمی می افزاید که  در قضیه بازداشت  قاسمی  دست های  توطئه گران نهفته است  و اقای  اسحق الکو  اله دست  باند افغان ملیتی ها  قرار گرفته  که  برای انتقام  گیری از افزایش ملت هزاره  در پارلمان  دست به این اعمال میزند .

درغیر ان  در کابینه کنونی  کرزی  افرادی  همانند رحیم وردک  و فاروق وردک که مهره های اداره  استخبارات  پاکستان هستند ، فعالیت میکنند و در حالیکه ملیارد ها  دلار از کمک های جهانی  در بین دولت مردان  افغان  حیف و میل شده  ، فقط  قاسمی  به اتهام  وارد نمودن  خساره  نه ملیون  دلاری به اداره  هواپیمایی شرکت آریانا باز داشت میشود .

در صورتیکه  این اتهام حقیقت داشته  باشد باید از رئیس همان کمیسیون که در ان مقطع زمان اقای  بسم الله بسمل  بوده  پرسش ها صورت بگیرد  و در قدم دوم  از اقایون قاسمی و نورالله دلاوری  که اعضای این کمیسیون بوده اند تحقیق گردد . او علاوه میکند که  اقای قاسمی  روز یکشنبه  یعنی یک روز قبل از بازداشتش  با معاون لوی ثارنوال  در مقر ثارنوالی ملاقات  نموده بود .

علی قاسمی  می افزاید که   بنای این پرونده در زمان  لوی ثارنوالی  محمود دقیق  به همکاری  حاجی ذبیح  مالک شرکت پامیر و  داکتر عبدالله وزیر خارجه وقت  گذاشته شد  که  در گام نخست  برای  از سر بر داشتن قاسمی  کا پی های پاسپورت اورا از وزارت خارجه در دسترس رسانه ها قرار دادند .

او همچنان می افزاید که بازداشت عنایت الله قاسمی  فقط جنبه سیاسی  دارد  و دولت در صدد است تا برای  خفه نمودن  چهره های جوان ملت هزاره  این اقدام هارا  نماید  تا  فریاد این مردم را در گلو خفه نماید .  در مورد  گزارش های مبنی بر بازداشت  دکتور قاسمی از میدان هوایی کابل  توسط رسانه های همکانی ،  اقای علی قاسمی افزود  من با دفتر کاری ، سکرتر و همکاران دکتور قاسمی  در تماس هستم و انها  این گزارش را رد نموده و افزوده اند که دکتور قاسمی از دفتر لوی ثارنوالی حین ملاقات با مسئولین این اداره بازداشت شده است  .  و ایشان هرگز به میدان هوایی نه رفته اند .

همچنان خبر بازداشت دکتتور قاسمی  توسط  پولیس سرحدی میدان هوایی کابل نیز مورد تائید قرار نگرفته است . 


+;نوشته شده در ;سه شنبه نهم فروردین 1390ساعت;21:56 توسط;علی قاسمی; |;


23 دیدگاه برای “بازداشت عنایت الله قاسمی
 1. سه شنبه 9 فروردین1390 ساعت: 22:37

  قاسمی صاحب کاملاْ با نظریات شما موافق هستم. جناب عنایت الله قاسمی شخصیتی نبود که اختلاس کرده باشد و امید وارم که به زود ترین فرصت ممکنه ایشان از بند رها گردد. این موضوع را من نه بخاطریکه یک بچه هزاره هستم میگویم، بلکه اشخاص خیلی عالیرتبه دولتی غیر هزاره نیز میگویند

 2. سه شنبه 9 فروردین1390 ساعت: 22:39

  سلام و درود استاد قاسمی گرامی.من با نظر جناب عالی کاملا موافقم،ولی جای تعجب اینجاست که از رهبران خود خوانده هزاره تا هنوز صدای بر نیامده،در حالیکه همه میدانند که آقای عنایت الله قاسمی شخصیت مبراء از اختلاس بوده و هست،نه تنها اوغان ملتی ها بلکه دستهای عده از شورای نظاری ها هم در پشت این ماجرا دخیل است،دشمنان هزاره فقط می خواهند از نظر روحی روحیه،فرزندان هزاره را تضعیف کنند،تا دیگر فرزندی ازین قوم شهامت وزیر شدن و رئیس شدن را نداشته باشد.به نظر من باید در افشای این عمل غیر انسانی سهیم شویم و تا حد توان از آقای قاسمی حمایت کنیم و رسانه ها یکی از همین مورد است که می توان مظلومیت آقای قاسمی را انعکاس داد.اگر آقای قاسمی اختلاس می کرد،یقینآ حرفی وجود نمی داشت،چون اختلاس گران تا هنوز وزیراند،زیرا حمایت حزب و گروه خویش را قویآ با خود دارند،انهایکه اختلاس نکرده و نمی کنند،به بدترین وجه توسط دوستان جاهل و دشمنان متعصب به باد تهمت وافتراء قرار می گیرند و آقای قاسمی یکی از همین مورد است،چون معمولا کسانی به بهانه اختلاس شخصیت کش می شوند که دست اش به نام کدام حزبی ویا گروهی بسته نباشند،همه باید صدای مان را بلند کنیم،چون در شرایط فعلی هزاره ها مظلوم تر از زمان طالبان است،زیرا آنروز همه دنیا مظلومیت مارا درک میکردند ولی امروز باند کرزی و اوغان ذلت کاری را میکنند،که با یک تیر دونشان میزنن

 3. سه شنبه 9 فروردین1390 ساعت: 22:40

  شبکه سراسری مردم هزاره: دادستانی کل افغانستان در اقدامی سیاسی، دست به بازداشت عنایت الله قاسمی وزیر سابق ترانسپورت زده است. بعضی خبرگزاری ها گزارش کرده اند که عنایت الله قاسمی به هنگام سفر به داخل افغانستان بازداشت شد. این خبرگزاری ها به نقل از سخنگوی دادستان افغانستان نوشته اند که جرم آقای قاسمی اختلاس می باشد.
  این اولین باری است که دولت افغانستان دست به بازداشت یکی از مقامات بلند پایه سابق به جرم اختلاس می زند. این اقدام زمانی قابل توجه است که فساد در دولت افغانستان از جمله دادستانی کل بیداد می کند و این اداره به جای بازداشت عناصر اصلی فساد، دست به بازداشت یک هزاره با انگیزه های سیاسی و برای تخریب مردم هزاره می زند.
  عملکرد دادستان کل افغانستان در انتخابات و تلاش برای ممانعت از ورود چشمگیر نمایندگان مردم هزاره از ولایات مختلف بويژه غزنی به پارلمان گویای اقدام برنامه ریزی شده دستگاه دولت و دادستانی برای محدودیت و تخریب مردم هزاره است. واضح است که مقامات دادستانی افغانستان هیچگاهی در پی بازداشت عناصر اصلی فساد که با آن ها رابطه قومی دارند نخواهند بود.
  شبکه سراسری مردم هزاره بدون دفاع از عملکرد عنایت الله قاسمی در زمان وزارت ایشان، اعلام می کند که اقدام دادستان افغانستان با نیت مبارزه با فساد صورت نگرفته و تنها غرض های سیاسی برای تخریب مردم هزاره عامل آن بوده است.
  شبکه سراسری مردم هزاره هر نوع برخورد سیاسی با مساله مبارزه با فساد به هدف تخریب مردم هزاره را به شدت محکوم می کند.
  شبکه سراسری مردم هزاره از مردم هزاره، نخبگان، وکلای مردم هزاره و سایر وکلای ملت های تحت ستم بويژه تورکان می خواهد که با دقت حرکت های مشکوک دولت را دنبال کرده و اقدامات موثر در مقابل آن بسنجند

 4. سه شنبه 9 فروردین1390 ساعت: 23:19

  سلام. من تنها نام آقای قاسمی را شنیده ام و بیش از این نمی شناسم، لیکن از مطالعه اخبار سایت ها و تحلیل ها بدست می آید که دولت افغانستان که مبدل به یک جرثومه فساد شده است و از سوی سازمان های بین المللی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، برای اینکه نشان دهد با فساد مبارزه می کند، آقای قاسمی را دستگیر کرده است، چون دولت همه فاسد است و کسانی که مثل غده های ریشه دار در بدنه دولت ریشه کرده اند، به راحتی قابل جراحی نیستند، بلکه جراحی نیست که بتواند جراحی کند زیرا که خود جراح هم آلوده است، لذا آقای قاسمی را احتمالا به خاطر اینکه قدرتی ندارد و سهل تر از او را نیافته است، دستگیر کرده است که این بدون شک فسادی بر فسادهای بی شمار دولت می افزاید نه اینکه از فساد آن بکاهد زیرا بافساد به مبارزه فساد رفتن، باعث ریشه کنی فساد نمی شود، بلکه فساد را می افزاید و دوچندان می کند.
  البته آقای قاسمی را خیلی نمی شناسم که بتوانم دفاع قطعی کنم و نظرات برخی از دوستان نیز را بعید نمی دانم.

 5. چهارشنبه 10 فروردین1390 ساعت: 0:17

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، عنایت‌الله قاسمی، وزیر پیشین ترانسپورت و هوانوردی کشور روز دوشنبه به اتهام دست داشتن در فساد از سوی دادستانی کل بازداشت شد.

  امان‌الله ایمان، سخنگوی دادستانی کل به رسانه‌ها گفته است عنایت‌الله قاسمی به خاطر اتهاماتی که به خاطر دست داشتن وی در فساد مالی وجود دارد، دستگیر شده است.

  سخنگوی دادستانی کل جزئیات بیشتری در مورد دستگیری آقای قاسمی ارائه نکرده است.

  گفتنی است که آقای قاسمی در چند سال اخیر چندین بار برای پاسخگویی به دوسیه‌اش به دادستانی فراخوانده شده است و به دفاع از خود پرداخته است.

  عنایت الله قاسمی در دوره نخست ریاست جمهوری حامد کرزی به عنوان وزیر حمل و نقل بود و مدت یک سال و چهار ماه در این پست باقی‌ماند.وی در این مدت طرح تعمیر بیش از 17 میدان هوائی را در ولایت ها و ولسوالی های دور دست کشور ارائه و منظور نمود و اقدامات ارزنده ای را در وظیفه خویش به انجام رساند.

  این اقدام دادستانی کل در حالی صورت می گیرد که که فساد در دولت بیداد می کند و دهها مقام بلند رتبه‌ دولتی بر حال به فساد متهم اند، اما تاهنوز نه دستگیر شده اند و نه به پنجه قانون سپرده شده اند.

  آنچه مسلم است این است که دادستانی کل باید به بازداشت عناصر اصلی فساد بپردازد.برخی از رسانه ها این اقدام دادستانی کل را اقدامی نه در راستای مبارزه با فساد بلکه با اهداف سیاسی عنوان می کنند.

 6. چهارشنبه 10 فروردین1390 ساعت: 10:28

  بجای که از این مرد تقدیر کند برایش مشکل جور میکند . دولت پشتون تبار از قدیم الایام در مقابل هزاره ها چنین بوده است . نمیدانم که اقای خلیلی چه وا کنش نشان خواهد داد . گرگ زاده عاقبت گرگ شود . گرچه به ادمی بزرگ شود .

 7. چهارشنبه 10 فروردین1390 ساعت: 15:43

  سه شنبه 09 حمل 1390 ساعت 09:04 روزنامه 8صبح
  8صبح، کابل: عنایت‌الله قاسمی وزیر پیشین ترانسپورت و هوانوردی افغانستان، روز گذشته به اتهام دست داشتن در فساد از سوی لوی سارنوالی بازداشت شد. سخنگوی لوی‌سارنوالی بازداشت قاسمی را تایید کرده است.
  مهم‌ترین اتهام علیه آقای قاسمی این است که او به یکی از مشاورین آلمانی‌اش در وزارت ترانسپورت ماهانه 20 هزار دالر معاش می داده است.
  آقای قاسمی در چند سال اخیر چندین بار برای پاسخگویی به دوسیه‌اش به لوی سارنوالی فراخوانده شده است. قاسمی در سال 2004 وزیر ترانسپورت شد و مدت یک سال و چهارماه در این پست باقی‌ماند.
  پیش از این لوی سارنوالی گفته است که حمیدالله قادری وزیر پیشین ترانسپورت و محمد امین فرهنگ وزیر پیشین تجارت دوسیه‌های فساد دارند.
  صدیق چکری وزیر پیشین وزارت حج و اوقاف که متهم به فساد و اختلاس است در خارج از افغانستان به سر می‌برد

 8. پنجشنبه 11 فروردین1390 ساعت: 3:37

  سلام دوستان گرامی، گرچند واقعیت است ولی با این جمله خیلی حساسیت دارم( حامعه ی پشتون همیشه در مقابل هزاره ها و یا بالای هزاره ها چنین کردند یا میکنند) این در واقع تفسیری برای همیشه ی تاریخ یا همیشه ی زمان است. با این تفسیر، اگر کسی برای مقابله پشتون یا تاجک هدفی یا انرژی داشته باشد، همان انرژی خود را از دست میدهد. چون این روند همیشه ی تاریخ بوده است.

  این تفسیر با تفسیری از انقلاب امام حسین( غریبی از خانه امام مانده یا امام حسین تقدیرش به شهادت رسیدن بوده، مکتب ما مکتب شهادت است شهادت افتخار ماست. زیر دست بودن زیر ظلم بودن و یا مادون بودن بوده ایم ….

  باز داشت آقای قاسمی یک کاری وحشیانه و غیر عقلانی است. و باید در مورد برسی کرد 1: سیاسی 2: قدرت و وصل نبودن جامعه هزاره با همدیگر.
  بعضی برادران هم نوشته است که جامعه جهانی از فساد دولت مردانی افغانی به تنک امده ولی سارنوالی قدرت به دیگر دولت مردان نداد (اشرف غنی احمدزی). و باید تلاش خود را باید نشان داد….و هم سری نخ به انتخابات پارلمانی هم دارد

 9. پنجشنبه 11 فروردین1390 ساعت: 4:3

  امروز جامعه ی هزاره با همدیگر وصل نیستند و در تقابل هم قرار دارند، آقایان محقق و خلیلی جنگ های سلیقه ی خود را حتی در درون پارلمان کشانده است. جاغوری ها اکژا محقق پارتی است، اگر کسی به عنوان وزیر محقق معرفی میکند از طرف خلیلی بدنام می شود توسط فاطمه نظری، و اگر خلیلی از طرف محقق.

  ما دربین خود کشمکش داریم وصل نمی باشیم در این صورت نباید میدانی تیثت قدرت شویم نباید در هر گوشه خفه شویم، مارکسیستان هم قدرت خود را بر ما تیثت کردند بینی پوچوقان را هر کی بودند زبح کردند.

  نمی شود ملیتی عمل کرد هم وصل نمی باشیم هم قانونی بنام دموکراتیک داریم،
  اگر ملیتی شود خلاف قانون عمل کردن است, باید نخبگان فکری ما سیاسی مل با حل کنند و خود آقای قاسمی مردانه وار جواب بگوید. اگر ما وصل نشویم انتظار بد تر از این را هم داشته باشیم.
  واقعا آقای قاسمی درد هزاره گی داشت به قوم کمک کرد و از کمک او به قومش، اقوم دیگر را زور داده است و حالا فشار میدهد و آبروی او را میبرند.

  من خودم در ان زمان شاگرد مکتب بودم پیش از ان از غجور تا سنگ ماشه من 40 الی 40 افغانی کرایه میدادم هر روز، او 6 تا ملی بس روان کرد کرایه رسید در 7 افغانی این خود کمک است.

  وصل شوید تا از تکرار ها جلو گیری شود هر نوع تکرار.

 10. پنجشنبه 11 فروردین1390 ساعت: 10:31

  سلام قوما .باز داشت اقای قاسیمی از میدان هوایی این یک دروغ سیاسی و تهمت سیاسی محض است . پشاتین چشم شان کور میشود که مردم ما در هر عرصه سیاسی خوب درخشیده و میدرخشد. بدانید که این کوردلان را خود سران هزاره بالای تولغی خو شانده و خود ما هم زیاد کاسه لیس داریم . خدا برقوم ظالم لعنت نموده است . قران کریم .

 11. پنجشنبه 11 فروردین1390 ساعت: 11:19

  فساد، سوء استفاده، اختلاس و غصب زمين

  بعد از ظهر روز گذشته اعلام گردید که نورالله دلاوری رییس آیسا (اداره حمایت از سرمایه گذاری افغانستان) به جرم فساد دستگیر شده است، اما دیری نگذشت که خبر آزادی وی به نشر رسید.

  برخی از وکلا در مجلس نمایندگان می گویند که فساد در ادارات افغانستان سبب شده است تا با مجرمان و متهمان به فساد اداری برخورد دوگانه صورت بگیرد.

  داکتر علی اکبر کاظمی وکیل کابل در مجلس نمایندگان به خبرگزاری بست باستان گفت: "متاسفانه کسانی هستند که از پشتیبانی سیاسی برخوردار می باشند و با وجودی که مجرم بوده و پرونده های اختلاس و فساد دارند، آزاد می گردند و دستگیر و تعقیب نمی شوند و افراد و اشخاصی که آن ها درجایی وابسته نباشد و اتهام داشته یا نداشته باشند مورد پیگرد قرار می گیرند.
  وی افزود: "مردم افغانستان خواستار شفافیت قانون می باشد. ما به عنوان شهروند افغانستان و عضو پارلمان افغانستان اعلام می کنیم که قانون ستیزی هیچگاه مورد پذیرش نیست و باید تطبیق قانون بصورت شفاف باشد. "

  داکتر رمضان بشر دوست یک وکیل دیگر ولایت کابل به خبرگزاری بست باستان گفت: " آقای فقیریار معاون اسبق لوی سارنوالی در تاریخ 18 جدی سال 88 در تالار مجلس نمایندگان نام چند وزیر در کابینه اسبق را فاش ساخت که در فساد اداری، جعل اسناد و اختلاس دست داشتند."

  آقای بشردوست گفت: برخی از این افراد در کابینه کنونی مصروف وظیفه می باشند که نه تنها مورد پیگرد قرار نگرفته بلکه از نزدیکان رییس جمهور نیز هستند.

  وی درپاسخ به این که چرا دادستانی با متهمان برخورد دوگانه می کند گفت: " سارنوالی زورش به کسانی که آزاد می گردند، نمی رسد یا آن از سوی رهبران سیاسی شان حمایت می گردند و سارنوالی توانایی دستگیری آن ها را ندارد."

  یک تن وکلای مجلس نمایندگان در گفتگوی تلفنی به خبرگزاری بست باستان گفت: "نورالله دلاوری که واسطه و پول داشت با آن که شریک پرونده آقای عنایت الله قاسمی بود آزاد شده و حتی سر وظیفه خود می رود، اما قاسمی به زندان می ماند." به گفته وی سارنوالی نباید برخورد دوگانه و سیاسی انجام دهد بلکه باید قانون را بالای مجرمین یکسان تطبیق کند.

 12. پنجشنبه 11 فروردین1390 ساعت: 11:21

  در ادامه :امان الله ایمان سخنگوی دادستانی که با خبرگزاری بست باستان سخن می گفت، این اتهام را رد کرده و بدون این که دلیل روشنی از آزادی دلاوری ارائه کند گفت: " این ها (قاسمی ) دوسیه های دیگر هم داشت و این یک موضوع جداگانه است و موضوع این ها ایجاب این را می کرد تا دستگیر شود. اینکه چرا این (قاسمی ) دستگیر شده و آن (دلاور) نشده، بعضی ایجاب این را می کند که دستگیر شود و بعضی ایجاب این را می کند که باشد یا مهلت داده شود."

  وی گفت: "آقای دلاوری با قاسمی یک دوسیه مشترک داشت و وی (دلاوری) را به سارنوالی خواستیم تا از زبانش یک تحقیق بگیریم و پس آزاد شده و سرکارش می باشد. این ایجاب می کند که بعضی آزادی باشد بعضی نه"

  سخنگوی دادستانی کل همچنان این موضوع را که این ارگان برخورد سیاسی می کند و نیز توانایی دستگیری شماری از متهمان به فساد را ندارد نمی پذیرد و می گوید: "البته بررسی پرونده مقامات بلند پایه ای که متهم به فساد هستند این اداره را با چالش هایی مواجه کرده است اما اینگونه نیست که دستگیری شان از عهده این ارگان خارج باشد."

  ارگان های قضایی افغانستان به ویژه دادستانی کل (لوی سارنوالی) از ارگان هایی است که متهم به بیشترین فساد بوده و بسیاری از هموطنان و آگاهان امور می گویند که این ارگان ها نه تنها که به فساد آغشته است، بلکه برخوردهای سیاسی هم می کند.

 13. پنجشنبه 11 فروردین1390 ساعت: 15:14

  سلام دوستان بلی دولت مداران متعصیب تحملی شخصیتی شجاع ودلسوز مردم مارا ندارند به هر طربقی در پی آن هستند که شخصیتهای که شهامت خدمت به مردمش را داشته باشد چنین به چالش کشیده میشود و برایش پا پوش در ست میکنند.همه میدانند که جرم آفای داکتر قاسمی فرستادن ملی بس و منظور نمودن میدان هوای در جاغوری و پلان های دراز مدت او در مناطیق مهروم هزاره جات است حال متعصبین میخواهد از آقای قاسمی سوال کنند مردم که صادقانه برایش خدمت کردی برایت چه میکنند ?چونکه بعد ازایشان کسی جرات نکرد که اسمی از جاغوری و منایق دیگر هزاره ببرد.

 14. پنجشنبه 11 فروردین1390 ساعت: 16:11

  بازداشت عنایت الله قاسمی ما هزاره ها را هیچ گاهی مانع پیشرفت و ترقی نمی شود اگردولت فاشیست کرزی فکر می کند که با بازداشت شخصیت های عالی و سیاسی هزاره ، هزاره را از مسیرش منحیر می سازد سخت اشتباه می کند مگر نشنیده اند که می گید شیشه هر بار بشکند برنده تر گردد ما( هزاره ها) به شیشه می مانیم هر باری که شکسته شویم بار دیگر برنده تر ظهور میکنیم

  آقای عنایت را قاسمی تنها شخصی و تنها وزیری بود که آن وزارت را سر پا ایستاد کرد گرنه فرزند محبوب خائین اسماعیل خان که کشته شد در این منصب تکیه زده بود بجز از پر کردن جیب خود و پدر کاری نکرده

  آقای الکو اگر می خواهد که واقعا شخصیت کشی کند این را هشدار باشد که آینده خوشی را هم در کنار هم وطنانش آرزو نداشته باشد

  پرسش ام این است که آقای الکو چرا معین اسبق تخنیکی این وزارت آقای علمی را بازداشت نمی کند حالانکه حساب بانکی جهانی وی به ملیارد های دالر می رسد که تنها فرزند صادق هزاره آقای عنایت الله قاسمی بازداشت می شود

  ما هزاره ها این عمل آقای الکو و تیم قبلیه را دور از چوکات منطق و وجدان می دانیم چی می گویم دور از منطق و جدان ببخشید که شما را نیز در زمره مردان با منطق و با وجدان محسوب کردم شما که هرگز چیزی در فرهنگ تان به این نام ندارید

 15. پنجشنبه 11 فروردین1390 ساعت: 20:51

  راست اش من از کار کرد های آقی قاسمی چندان اطلاع ندارم و اما کسانیکه دستهای شان به فساد آلوده میباشند باید جواب پس بدهند و محاکمه شوند فرقی نمیکند که از هر ملتی باشد. امیدوارم که آقای قاسمی از این بهتان پاک باشد. ولی اینرا مطمئنم که برخورد دوگانه صورت گرفته و کسانی را که تا گلو غرق در فساد اند نه تنها محاکمه نمیشوند بلکه هنوز هم در پست های دولتی مشغول به دزدی و اختلاس هستند و مورد حمایت آقای خرزی هم قرار دارند. تف به ریش این دولتمردان دزد و سفاک.

  علی از بلجیم

 16. جمعه 12 فروردین1390 ساعت: 0:17

  عنایت الله قاسمی وزیر اسبق ترانسپورت و هوانوردی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه 11 حمل) آزاد شد.
  شنیده شده است که آقای قاسمی طی فرمانی که از سوی حامد کرزی به دادستانی کل ارسال شد، رها گردید.

  همچنین مطرح است که دلیل دستگیری اقای قاسمی نامه تند وی به آقای کرزی بوده است که طی چند روز اخیر به شخص رییس جمهور ارسال کرده است.
  عنایت الله قاسمی وزیر اسبق ترانسپورت و هوانوردی به اتهام سوء استفاده از مقام دولتی در زمان وزارت خود، در اوایل این هفته دستگیر و به بازداشت گاه فرستاده شد

 17. جمعه 12 فروردین1390 ساعت: 0:20

  هموطنان محترم قاسمی طی فرمان کرزی خان نه بلکه با همکاری و پشتیبانی محترمه دکتور سمر و وکلای ملت هزاره ازاد شده است . ایشان به زودی کنفرانس مطبوعاتی داده و علیه لوی ثارنوالی و باند فاشزم اقامه دعوای می کنید .
  این تصمیم در جلسه امروزی بین دکتور قاسمی و وکلای ولایت غزنی گرفته شده است .

 18. جمعه 12 فروردین1390 ساعت: 1:6

  اقای قاسیمی در حقیقت بیگناه بوده و بنا براین تیم فاشیست کرزی خواست که این فرزند صدیق هزاره را فقط وفقط بد نام کند در حالیکه به چل چل سگان اب دریا مردار نمیشود .

 19. جمعه 12 فروردین1390 ساعت: 9:0

  رادیوی بی بی سی در برنامه بامدادی خود در ساعت 6 جمعه 12 حمل گزارش داد جناب داکتر صاحب عنایت الله قاسمی در تاریخ 11 حمل یعنی دو روز پس از توقیف‘ به دستور شخص لوی ثارنوال آزاد شده است. آزادی جناب او را به تمام مردم خود‘ دوستان و هواداران و آن هایی که از توقیف او ناراحت شده بودند تبریک می گویم.

 20. جمعه 12 فروردین1390 ساعت: 15:36

  از تمام عزیزان و ملت شریف هزاره که در راستای آزادی دکتور قاسمی به نحوی تلاش و همکاری نمودند و جملاتی نوشتند ، یک جهان سپاس .
  وحدت و همدستی قوم نتیجه اش چنین است و الی اگر تنها باشیم مارا در هر گوشه گرگ خواهد خورد .

 21. جمعه 12 فروردین1390 ساعت: 15:56

  سلام من هم آذادی فرزند غیور و دانشمند کشور آقای دوکتور قاسمی برای تمام دوستداران عدالت وملت هزاره تبریک عرض میکنم همچنان از تلاشهای شیرزن تاریخ داکتر سیماسمر و وکلای مردم هزاره صمیمانه سپاسگذاری میکنم.موفق باشید

 22. جمعه 12 فروردین1390 ساعت: 17:47

  با تشکر فراوان از اقای قاسیمی عزیز که این گزارش که واقعا درد آور بود در اسرع وقت دراین سایت گذاشت ! تازه این تهمت بناحق بود ه و دراین مورد طرف هیچ اسناد ومدرک هم نداشته است .
  سران قبیله هر ازگاه دست به ترور و انتحار چنین شخصیت ها زده و بعد ازین هم خواهند زد . با اتحاد و انسجام میتوانیم پلان شوم این کور دلان را همانند اسپرو ماتوزید ازهم بپاشیم !
  غافیل نباشیم اتحاد ما مایه بهروزی و پیروزی ماست !!

 23. یکشنبه 14 فروردین1390 ساعت: 5:49

  سلام و سلامتی دوستان
  با شناخت نزدیک که از جناب دکتر قاسمی و خانواده محترم ایشان دارم، این عمل ناشایست، و تصمیم مضحک ثارنوالی را فاقد مدرک و اسناد قانونی میدانستم، بنا اصلا بخود دلهرگی و ترس را ندادم، بر عکس امید بر این داشتم که آنان با این بازی پوچ و خنده اور شان آبروی خود را خواهند برد ، دکتر قاسمی پاک و نیکام است و نیکنام تر خواهد شد.
  خوشحالم که چنان شد و امروز دکتر قاسمی بار دگر صدای صداقت و عزت نفس و شرافت میلیت هزاره را به جهانیان به شیوه دگری رساند.

  تشکر از همه دوستان که دردا خل و خارج تلاش کردند و صدای حق طلبی شانرا در دفاع از نام و شرافت و حیثیت یکی شخصیتهای سیاسی و فرهیخته کشور اقای دکتر قاسمی بلند کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*