9 – دیدار قومندانی امنیه غزنی از جاغوری

سلام دوستان

دیدار قومندانی امنیه غزنی از جاغوری

روز گذشته مقام محترم قومانداني امنيه ولايت غزني ريس محترم شورا ولايتي ، ولايت غزني اميريت جرايم مبارزه با جرائم جناي و تورن رمضان علي قوماندان امنيه اسبق جاغوري و هيئت همراه شان با جمع از خبر نگاران وارد ولسوالي جاغوري گرديد و در صحن اين ولسوال مورد استقبال تمام مديران ادارات دولتي قومانداني امنيه و جمع از موظفين و منصوبين پليس  ولسوالي جاغوري قرار گرفتند .

آقاي احساني امير اجرائيه ولسوالي جاغوري حضور مقامات و مهمانان را در اين ولسوالي خير مقدم گفته و از مشكلات كه فرا روي مردم جاغوري در بخش امنيتي و بازسازي وجود دارد اشاره نمود و از قوماندان امنيه ولايت خواست در تامين امنيت مسير راه هاي موصلاتي جاغوري الي قره باغ و جاغوري الي گيلان توجه جدی نمايند تا اين دغدغه و نگراني از بين مردم برداشته شود .

دیدار قومندانی امنیه غزنی از جاغوری

در اين گزارش مصاحبه هاي با قوماندان محترم امنيه ولايت عزني و ريس محترم شورا ولايتي ، ولايت غزني و باشي حبيب الله قوماندان ولسوالي خوكياني خدمت تان پيشكش خواهند شد .

در اين مصاحبه آقاي زور آور مجاهد قوماندان امنيه ولايت عزني با ابراز سپاس و قدرداني از مردم جاغوري افزود : مردم جاغوري واقعا صلح دوست و مردم معارف پرور اند كه در حقيقت اين مردم با دستان خود ضمینه امنيت و معارف را براي شان ایجاد كرده اند كه در هيچ ولسوالي هاي ديگر ولايت عزني همچون ضمینه هاي وجود ندارد . این مردم حق شان است که آرامی زندگي كنند . و دشمنان وطن به مردم اجازه نه ميدهند كه آرامش داشته باشند و معارف را دنبال نمايند .

دیدار قومندانی امنیه غزنی از جاغوری

وي گفت : اين جاي خوشي است كه مردم جاغوري با تحمل پذيري هرچه بشتر توانسته اند كه مكاتب را به روي فرزندان شان باز نگهدارند و حامي صلح و آرامي باشند .

با وجود كه در داخل ولسوالي از نگاه امنيتي كدام مشكل وجود ندارد اما نگراني اين مردم عدم امنیت  در مسير راه ها مي باشد كه جاغوري را به ولايت وصل مي كند .

تانک جدید در جاغوری

ايشان مي گويند : كه ما از تمام جريانات آگاه هستيم كه مردم در مسير راه ها قرباني داده اند و مال و اموال شان به غارت برده شده است اما كدام توجه از طرف دولت و مسؤلين صورت نگرفته است . قوماندان امنيه ولايت عزني وعده داد كه اين مشكل را با والي محترم ولايت عزني ، وزير داخله و وزير دفاع و جمع از نمايند هاي مردم در ميان خواهند گذاشت . تا اينكه بطور عاجل و جدي اين مشكل از سر راه مردم ولسوالي جاغوري برداشته شود .

آقاي حميد الله نوروز ريس شورا ولايتي ولايت عزني هدف از سفرش را در ولسوالي جاغوري برسي مشكل مردم جاغوري عنوان نمود و اولين ديدار شان از دارالمعلمين فيض محمد كاتب جاغوري بود و مشكلاتي كه در اين مركز تعلمي وجود دارد ياد آور شد گفت :  در بخش نبود امكانات و ليليه ها را  براي محصيلين ذكور و اناث يك چالش كلان خواند که هرچه زود تر حل شود .

همچنان در اخرين دقايق جلسه مقامات ولايت عزني دو فروند تانگ  ضد زره را به مسؤلين دولتي جاغوري به عنوان تحفه تحويل نمودند.  

متن كامل مصاحبه ها در گزارش بعد انشاء الله

 مومن زاده مركز جاغوري

+;نوشته شده در ;پنجشنبه بیست و پنجم فروردین 1390ساعت;20:46 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


13 دیدگاه برای “9 – دیدار قومندانی امنیه غزنی از جاغوری
 1. پنجشنبه 25 فروردین1390 ساعت: 20:49

  سلام به گزارشگر عزیز. گزارش خیلی خوبی بود اما حیف ازین عکسهای خوب که با کیفیت خیلی بد در سایت قرار می گیرد.

 2. پنجشنبه 25 فروردین1390 ساعت: 20:50

  سلام گرم خود را خدمت تمام جاغوریان عزیز و خصوصاً مومن زاده تقدیم میدارم انشاالله که سلامت و سرحال باشید. مردم عزیز جاغوری همیشه صلح دوست و معارف پرور بوده و هست انشاالله که مردم ما بزرگان ما همیشه یک دست شود م برای ارتقای ولسوالی جاغوری به ولایت کوشش کن که در غیر از این جاغوری هیچ وقت ترقی نخواهد کرد.

 3. پنجشنبه 25 فروردین1390 ساعت: 21:34

  سلام و خسته نباشيد
  انجمن هاي آزاد خانه 3 شروع به کار کرد
  با عضويت و شروع فعاليت خود و يک درخواست مديريت مديريت بخشي از تالار را برعهده بگيريد

  طريقه مدير شدن به قرار زير است

  ابتدا همکار انجمن » مدير ازمايشي » مدير انجمن » مدير ارشد تالار
  به کاربران فعال در تاپيکي اجازه تبليغ سايت و يا وبلاگ خود داده مي شود.
  همچنين:
  اگر ميخواهيد دو رکعت نماز از جانب شما در حرم امام رضا بخوانيم
  ارسالي توسط بخش تبليغات ايميلي سايت خانه 3

 4. پنجشنبه 25 فروردین1390 ساعت: 21:36

  به این موترهای زرهی تانک گفته نمی شود بلکه رینجر زرهی گفته می شود . تانک تجهیزات خیلی زیاد و پیشرفته دارد.

 5. پنجشنبه 25 فروردین1390 ساعت: 21:39

  اینها چقدر زبان بازند همیشه مردم ما را به زبانبازی و تعریف و تمجید بازی داده اند. شنیدم کرزی در خصوص مردم هزار ه سفارش نموده که اینها را پیش روی شان زیاد تعریف کنید و لی یک صدم بودجه کشور را برای شان مصرف نکنید. حیف که مردم ما هوشیار نمی شوند و با چند کلمه تعریف آتش شان آب می شود. از گزارش عالی مومن زاده جان نیز یک دنیا تشکر می شود. کاش آگاهان ما به مردم عمق مسایل را تفهیم نمایند!!

 6. پنجشنبه 25 فروردین1390 ساعت: 21:41

  از مومن زاده جان یک عالم تشکر ! راستی پایگاه در آرزوی عدالت مطالب جالبی نشر می کند. من اینجا نیز اطلاع رسانی می کنم اگر کسی مایل بود سر بزند. آقای بیدار نکته های خیلی جالبی را یاد آوری می کند.

 7. شنبه 27 فروردین1390 ساعت: 10:15

  در باره وعده های که دولت به مردم هزاره در مورد رفاه و امنیت راه ها میدهد مردم دلخوش نکند باید خود مردم آستین بالا بزند و در مورد آینده خود تصمیم بگیرد. چه خوب گفته است آن ظریف: شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لف لف خورد گه دانه دانه

 8. شنبه 27 فروردین1390 ساعت: 10:32

  برادر عزیزم مومن زاده خسته نباشی امید که در راه اطلاع رسانی هیچگاه خستگی به خود راه ندهی . اما معلوم نشد که برادران حکومتی از کدام راه به جاغوری آمده اند از هوا یا از زمین باز زمین از چه راهی ؟ راه قره باغی به چه صورت است باز است یا بسته ؟

 9. شنبه 27 فروردین1390 ساعت: 14:35

  به عرض سلام !
  گزارش خیلی خوبی بود .
  تشکر از شما آقای مومن زاده که چنین ما را به موقع از همه چیز آگاه می سازید . مومن زاده عزیز …. شخصیت های خیلی بزرگ از این سابت دیدن می کند

  …. ……..
  سلام دوست عزیز
  ازشما نیز تشکر واز تذکر خوب تان . لطفا نمونه حتما ذکر کنید تا ما در اصلاح آن اقدام کنیم . باتشکر

 10. شنبه 27 فروردین1390 ساعت: 21:36

  اصطلاح فروند در افغانستان اصلا رایج نیست. اگر ادم بگوید دو تانک ضد زره همین کافی است. لازم نیست دو فروند تانک بگوییم. دو دانه تانک زیاد تر رایج است. در ضمن نام اصلی این موتر ها هاموی است. اینها تانک نیستند. اینها زره دار هستند نه ضد زره. زره به چیزی حمله نمی کند که به ضدش ضرورت باشد. اینها زره دار هستند. موتر های زره دار محاربوی. یا نفربرهای زره دار .

  هدیه دادن هم درست نیست. اینها یک قسمت از سهم جاغوری است که فعلا به جاغوری داده شده است. مگر مال پدر شان بود که به جاغوری هدیه دادند؟ اینها سهم جاغوری است.

 11. یکشنبه 28 فروردین1390 ساعت: 15:5

  مومن زاده عزیز سلام
  شما بزرگواری کرده بودید و از این حقیر تقاضای نمونه خواسته بودید .
  بنده هم به امر شما دست به کار شدم و در میان نوشته های تان به غواصی پرداختم .تا اینکه موارد زیر را از میان کلام شما برگزیدم .
  "دغه دغه. مصيلين. ضمینه. جناي . امير"
  در روزگار ما موارد ذیل را چنین می نگاشتند. " دغدغه. محصیلین . زمینه. جنایی. آمر" ……… تا آن زمان بدرود!
  ……………
  سلام از ما خدمت شما خانم رضایی
  تشکر از تذکر شما و از یاد آوری اشتباهات تایپی
  با اجازه شما گوشه کنایه تان را حذف کردیم گر چند مدت زیاد صرف کردیم تا دست پخت در همان وزن قافیه خدمت تان عرضه بداریم .ولی در اخیر نظرم عوض شد و ما نیز با اجازه تان ضمن حذف گوشه کنایه به جناب اقای مومن زاده نظرات را به روال معمول دوستانه برگرداندیم که امید وارم ملاحظات را درک کرده باشید . در غیر این صورت ما مشکلی در پخش کوشه کنایه شما همراه با جواب نداریم .

  در ضمن اگر کاری و یا همکاری در همین راستا از کسی ساخته است ما به گرمی استقبال می کنیم .
  یاد مان باشد که که این جواب ها از طرف مومن زاده نبود . به حساب آن بنده خدا نگذارید. هرچه هست از قامت ناساز بی اندام مااست
  ور نه تشریف تو بر بالای کس کو تا نیست – مدیریت

 12. دوشنبه 29 فروردین1390 ساعت: 11:11

  سلام برادر من شیرین جاغوری هستم و در ایران درس می خوانم رشتهام ادبیات دری است من به اینکه یک جاغوری هستم افتخار می کنم چون در ایران بزرگ شده ام چیز زیادی از وطنم نمی دانستم تا با سایت شما اشنا شدم . ممنون برادر . صمیمانه دست شما را می فشارم

 13. سه شنبه 30 فروردین1390 ساعت: 15:28

  مدیریت محترم سایت جاغوری یک سلام
  امیدوارم که صحت مند باشید.
  نوید از دست پخت لذیذ شما را انتظار داشتم . اما متاسفانه که شما در پختن ان غفلت به خرچ دادید . من هیچگونه قصد مشاجره و بحث ندارم . هدف از نوشتن آن روز من فقط این بود که جناب مدیریت محترم در نوشتن گزارش های شان یک کمی دقت داشته باشند . چون اشخاص خیلی بزرگ از این سایت دیدن می نماید .
  مدیریت محترم گاهی دست به دامن واژه های فرنگ می زند و گاه در اشتباهات املایی فارسی خودش فرو می رود . غرض من فقط دقت نویسنده محترم در انجام گزارش هایش بود .
  این که شما تقاضای همکاری نموده بودبد . من قکر می کنم که با مطالعه و غواصی در دریای بیکران زبان فارسی بر این خلا می توان فایق آمد .
  …………….
  باسلام مجدد خدمت سرکارخانم محترم سیما رضای
  تشکر از لطف شما در مورد سایت خود تان جاغوری یک
  وممنون از دقت شما .
  عرض مااین بود که باتوجه به گرفتاری ومشغولیت که همه دست اندر کاران دارند مخصوصا برادر محترم ما جناب آقای مومن زاده آنهم در شرایط که نه برق است نه کدام امکانات دیگر و انصافا بدون چشم داشت از همه امورات زندگی شان زده اقدام در اطلاع رسانی می کند دیگر سزاوار گوشه کنایه نیست . البته تذکر اشتباهات به صورت اصلاحی به دور از کشاندن ما بندگان سرا پا تقصیر را به کدام اداره مثل فرهگستان و غیره لطف است مضاعف . چون سریعا به همان مورد رسیدگی خواهد شد منظورم این بود .
  در مورد همکاری نظرم این بود که اگر کسی مایل باشد مقلات و یا گزارشات را ویرایش وتصحیح نماید ما فورا ضمینه ای این کار را فراهم خواهیم کرد . یعنی کسی خودش وقت بگذارد ما دیگه وقت مان همین است توان ما نیز چنین .
  خلاصه : ما بدان مقصد عالی نتوانم رسید
  هم مگر پش نهد لطف شما گامی چند .
  بازم از تذکر شما و لطف شما نسبت به سایت خود تان سپاس گذارم .
  مدیریت .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*