مصاحبه با جناب آقای زورآور مجاهد قوماندان امنیه ولایت عزنی

                                سلام دوستان زور آور مجاهد قومندان محترم امنیه ولایت غزنی < ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

ببخشيد كه متن كامل مصاحبه ها دير در اختیار تان قرار گرفت بنا به مشكلات كه داشتم نه توانستم كه به موقع  مصاحبه را آماده و منتشر نمايم . چون مصاحبه ها ابتدا ضبط می شود پیاده کردنش باتوجه با نبود برق دایم  مشکلات به همراه دارد تازه اگر گرفتاری دیگر به گرفتاری هااضافه نشود . اميد كه دوستان عزیز مشکلات ما را درک کرده و عذر بنده را پذيرا باشند .

  

جاغوري يك : نخست از همه حضور شما جناب آقای زورآور مجاهد قوماندان محترم  امنيه ولایت عزني  و هيئت همراه تان را در سر زمين علم پرور و فرهنگ دوست جاغوري خير مقدم گفته و از جناب عالی خواهش می کنم كه خود را براي ما و خوانندگان سايت جاغوري يك معرفي بفرمايد تا ما سوالهای دیگری را خدمت به عرص برسانم .

قوماندان امنيه عزني : اين جانب زورآور مجاهد قوماندان امنيه عزني می باشم  .

تشكر قوماندان صاحب هدف از آمدن تان در جاغوري به چه منظور صورت گرفته مختصر توضح بدهيد ؟

آقاي مجاهد قوماندان امنيه عزني :  در قدم اول احترامات خود را خدمت همه مردم صلح دوست و فرهنگ دوست جاغوري و خوانندگان سايت شما از صميم قلب تقديم مي نمايم . دیدار از ولسوال جاغوري جغه تو ، خكياني ، مالستان و ناهو كه در پروگرام ما است  و در راس هيئت ما ريس صاحب شورا ولايتي و وكيل صاحبان و ديگر مقامات نیز هستند . باز ديد از ولسوالي ها بخاطر مشكلات پرسنل و مردم شريف اين ولسوالي ها مي باشد . امديم تا از نزديك ببنيم كه مردم ما چه مشكلات و بشنهادات دارند و حرف هاي شان را از نزديك بشنويم هدف خاص ما همين بوده  است . همچنان ژورنالست ها نيز همراه ما مي باشد و ما از طريق خود و ريس صاحب شورا ولايتي و رسانه های همراه ،  مشكلات مردم خود را یاداشت  ورسیدگی می نمایم مردم ما  مردم صلح دوست هستند . امروز كه ما در اينجا هستيم احساس ارامي خوب داريم و ما از تمام مردم شريف جاغوري قلبا تشكري مي نمايم و مشكلات مردم خود را شنيديم و مردم اينجا امنيت خيلي خوب دارد كه در واقع خود شان براي خود تامين نموده است. و همچنان تشكر مي كنم از تمام مردم شريف جاغوري كه بالا پليس اعتماد كرده و با پليس خود همكار هستند اين مردم فهميده كه امنيت به فايده خود شان مي باشد . اين امنيت به كمك و همكاري خود اين مردم  بوجود آمده است . اما وقت كه ما در ساحه جاغوري داخل شديم مردم به ما گفته اند كه مشكلات هاي مانند نا امنيت بودن مسير راه هاي قره باغ جاغوري و همچنان ديگر مسير راه هاي موصلاتي كه از طرف دشمنان صلح و امنيت تحدید می شود وجود دارد  و براي مردم جاغوري از طرف اين ها آزار داده مي شود . اما قبلا اين مشكلات از طرف مقامات و ارگان هاي  دولتي  جناب ولسوال صاحب محترم جاغوري و قوماندان صاحب امنيه جاغوري براي ما و مقام محترم ولايتي  گفته شده بود وما کامکلادر جریان هستیم . شخص خودم مشكلات مردم را كاملا درك نمودم و براي قوای ا ئتلاف و ليوا اردو ملي كه مسؤليت شاهر هاي نمبريك و نمبر مستقما به دوش شان است بايد شهر هاي مذكور را تامين امنيت كنند . و ما براي شان ياد آور شده ايم كه از طرف مردم به ما راپور ها مي رسد كه وقت مردم در اين مسير عبور و مرور مي كنند مال هاي شان به سرقت برده مي شود لذا ما تمام مشكلات مردم را گرفته ايم و اين مشكل مردم را به والي صاحب ولايت ، وزارت دفاع ، وزارت داخله ،  و ريس صاحب جمهور هم از طرق تليفوني ، مكتوبي ، و شفاهي روان مي كنيم گپ مي زنيم  تا اين كه مشكلات مردم ما حل شود.

 امروز وقت كه گپ هاي مردم را شنديم مردم نه از ما تقاضا پول داشتند و نه تقاضا كمك كرد . صرف خواست مردم از ما تامين امنيت بود . وظيفه ما است كه بايد تامين امنيت نمايم .( واین واقعا برای یک دولت  مایه شرمساری است  که ملتش جز امنیت جیزی دیگر خواستارنباشد  ودولت ازپسش برنیاید ) 

 كرنل كين كه در بخش امنيت با ما مشاور  است از گروپ امريكايی ها هستند از تيم پي آر تي آنها نيز ياداشت كرده اند و براي تيم پي ار تي این گذارش را خواهند رساند. طرف ديگر يك نفر افسر بسيار تكله از منطقه جاغوري هستند كه ما براي شان به حيث امر حوضه در منطقه قره باغ  پيشنهاد داده ايم  تا كه منظوري اش براي ما بيايد ما در مسير راه بوسته را فعال خواهيم كرد . ما با ريس صاحب شورا ولايتي هم صحبت كرده بودم كه بايد مردم و موسفيدان بيايند به مركز ولايت بعد بروند پيش وزير صاحب داخله تا در منطقه زردالو و دشت قره باغ يك پوسته مانده شود تا كه اردو ملي و نيرو هاي خارج نيز در اين پوسته حضور داشته باشند . 

اگر قبول نشد باز هم ما براي شان پليس مي دهيم تا اينكه مردم رنج ديده ما از اين مسير كه در واقع شير دان شان است در يك فضاي امنيت عبور و مرور نمايند و هرچه كه در توان ما باشد براي مقامات ذيصلاح مكتوبي و شفاهي روان ميكنم و تا وقتي كه يك قطره خون در بدن ما باشد از مردم شريف خود دفاع مي كنيم و دفاع خواهيم كرد.

جاغوري يك : قوماندان صاحب تشكر از توضحات مفصل تان قسمي كه شما هم در جريان هستيد و شنیده مي شود كه كار سرك قره باغ الي زردالو شروع شده است تا چه حد در بخش امنيتي مطمئن هستيد كه اخلال در امنيت اجاد نشود تا كه اين كار يا پروژه به پايه اكمال برسد؟

قومانداني امنيه ولايت عزني : قرار داد ها ارتباط مي گرد به پي آر تي و به  جناب محترم والي صاحب ولايت عزني . وكار قرار داد  در راس كار و وظيفه ما نيست و اما در مورد تامين امنيت همانطور كه قبلا گفتم شايد حل شده باشد كه ما از هيچ نوع امكانات خود دريغ نه مي كنيم و خواست ما هم اين است كه مردم ما راحت باشند و سرك خوب داشته باشند و همچنان مكاتب خوب ، كلينك و شفاء خانه خوب داشته باشند و ما از نگاه امنيت رسيدگي مي كنيم و رسيدگي خواهیم  كرد . و همكاري مردم خود را نیز مي خواهيم و ما در خدمت مردم خود هستيم.

جاغوری یک  : قوماندان صاحب تشكر سوال آخر ما اين است كه مردم ولسوالي جاغوري تقاضا هاي شان را در بخش تامين  امنيت با وزارت داخله و حتي به جناب ريس جمهور كرزي ارائه كردند و بابعضي مقامات امنيتي ولايت عزني نيز ارائه  داشته بودند اما متاسفانه تا حالا كدام جواب مثبت نشنیده اند و هيچ توجه جدي صورت نگرفته و وعده هاي كه شما در بخش تامين امنيت مي دهيد چه قدر جدي خواهد بود .

آقاي زورآور مجاهد قوماندان  ولايت عزني: از طرف وزارت داخله كه من نماينده شان در ولايت عزني هستم براي مردم خود وعده مي دهم كه تا تمام امكانات كه در اختيار ما است در خدمت مردم ما قرار بدهم . با دوستان ما در این رابطه صحبت هاي داشتيم و ريس صاحب شورا ولايتي نيز بودند ما به همين نظر و فیصله رسيديم كه موسفيدان ولايت غزني با ريس صاحب شورا ولايتي عزني بيايند با والي صاحب صحبت كنند و تا پيش وزير صاحب دفاع بروند . وزير صاحب دفاع را مجبور بسازند كه در منطقه دشت قره باغ يك پوسته مشترك ساخته شود . كه اگر نيرو هاي خارجي همكاري نكردند ما براي شان پرسنل مي دهيم اما متاسفانه كه با همين امكانات كم كه پليس در دست دارد و ولايت عزني كه بش از يك مليون دو صد هزار نفوذ و 18 واحد اداري دارد كه دو هزار پنچ صد نفر پليس داريم و ولسوالي هاي كه بشتر آسيب پذير هستند نسبت به ولسوالي جاغوري وضعيت بعضي از ولسوالي هاي ديگر ولايت عزني مانند ولسوالي ، گيرو ، ولسوالي وغض ، رشيدان ، زنا خان ، اندر ، مقر، قره باغ و بعضي از ولسوالي هاي ديگر نسبت به جاغوري زياد تر خراب مي باشد . و چالش هاي بزرگ سدی را مردم مي باشد با  وصف اينكه ما چه قدر امكانات در دست داريم با آنهم براي مردم خود مي دهيم و ما در خدمت مردم خود مي باشيم و همين دونيم هزار پليس شب و روز سعي و تلاش مي كنند . با آنكه وظيفه پليس تطبق قانون مي باشد باز هم به جنگ هاي رو برو با دشمنان صلح و امنيت ما قرار داريم و ما آمادگي هر نوع كمك با مردم خود هستيم و همكاري مردم خود را مي خواهيم .

و نه ميفهمم كه به كدام زبان ما از مردم شريف جاغوري تشكر و قدرداني نمايم  كه اين بار دوم ما است كه به ولسوالي جاغوري مي ايم آن قدر از ما پذيراي و استقبال خوب از طرف مردم صورت مي گرد كه ما نه مي دانيم چطور از اينها تشكري نمايم . در افغانستان  كساني است كه  نه مي خواهند ما ، پل ، معارف ، مكاتب خوب داشته باشيم و ما اين را درك كرده ايم كه انها دشمنان صلح هستند . و ما با آنها مبارزه مي كنيم .

جاغوری یک : تشكر قوماندان صاحب اگر كدام گفتني ديگر داشته باشيد بفرمايد سايت جاغوري يك در خدمت شما است .

قوماندان امنيه غزني : تشكر از شما جناب آقای مومن زاده و سایت جاغوری یک که اطلاع رسانی خوبی را در منطقه دارند و تشكر از تمام مردم شريف جاغوري كه بسيار خوب از ما استقبال نمودند . قبلا هم يك بار به جاغوري سفر داشته بودم وقتي كه برگشتم به غزني با كساني كه صحبت مي كردم به آنها مي گفتم اگر كسي دولت داري خوب مي خواهند ياد بگيرند و اگر مي خواهند مردم با دولت همكار باشند  بروند به جاغوري نمونه آن را ببينند همكاري خوب مردم است كه جاغوري دارائي امنيت خوب مي باشد . و در اين سفر ما نيز از مردم جاغوري قدرداني مي نمايم  و دو دانه تانگ ضد زره را براي شان داديم و ديگر هر قدر امكانات كه بدست ما باشد براي شان كمك مي كنيم .

با تشكر فراوان از قوماندان امنيه ولايت غزني .

+;نوشته شده در ;شنبه سوم اردیبهشت 1390ساعت;16:25 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


2 دیدگاه برای “مصاحبه با جناب آقای زورآور مجاهد قوماندان امنیه ولایت عزنی
 1. یکشنبه 4 اردیبهشت1390 ساعت: 2:42

  سلام جناب آقای مومن زاده عز یز خیلی تشکر از زحمات که می کشید و ما را در عالم غربت و مهاجرت با احوالات وطن آشنا می سازید. امیدوا رم که حال شما خوب باشد آرزوی موفقیت بیشتر برای تان دارم خدمت تان عرض می شود که ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تان یک ایمیل به آدرس ایمیل شما در یاهو خدمت فرستاده شده است در بخش اتچ فایل آن سه صفحه مطلب است کسی خدمت می رسد همان سه صفحه را برایش پرینت گرفته تحویل دهید راجع به مسجد قریه مطالبی نوشته ام. قوما خواسته بودند. انشاء الله زحمت تان جبران خواهد شد. شما نیز در این کار خیر شریک خواهید بود. موفق باشید.
  مظفری پشی از شهر قم

 2. دوشنبه 5 اردیبهشت1390 ساعت: 20:14

  سلام
  تشکرآقای مومن زاده ازگذارش که خدمت بازدید کننده گان تان ارایه نمودید وماهم به نوبه خویش گذارش تان رامطالعه کردیم دربعضی جاها کمی نواقصات وجود داشت که ازجمله:
  خودم مشكلات مردم را كاملا درك نمودم و براي قوای ا ئتلاف و ليوا اردو ملي كه مسؤليت شهر هاي نمبر يك و نمبر مستقما به دوش شان است بايد شهر هاي مذكور را تامين امنيت كنند.
  اون (شاهراه نمبریک) است اگرمنظورتان ازسرک باشد.

  کامکلادر جریان هستیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*