!جلسه وتوافقات والی غزنی با نهادهای بین المللی کمک کننده دور ازچشم نمایندگان پارلمان

    والی غزنی و همکارانش با نهادهای بین المللی کمک کننده در افغانستان جلسه نموده به توافقاتی زیادی در مورد بازسازی و  کمک به ولایت غزنی رسیدند. اما ازهیجکدام یازده نماینده ی پارلمان غزنی در این جلسه دعوت نشده بود وآنان گویا از این توافقات و طرحهای بازسازی و نحوه ی کمک رسانی در این ولایت بی خبراند.

سالهاست که کار سرک پرنفوس ولسوالیهای قره باغ،جاغوری،مالستان و اجرستان(دایه) که غزنی را به ارزگان وصل می نماید شروع شده اما عملا نه تنها کاری صورت نگرفته بلکه در بخشهای زیادی از این مسیر وضعیت راه  بد تر نیز شده است . هرسال در زمان شروع  دوباره ی کار سرک مذکور، کسانی بنام طالب در دشت قره باغ ، مانع کار آن می شوند.  نمایندگان مردم غزنی درپارلمان نیز ده سال است که کار این سرک و امنیت راه را، از طریق دولت و جامعه جهانی تأمین نتوانسته اند. مردم ولسوالیهای پرنفوس غزنی از نمایندگان شا به شدت گله مندند. دولت سالها پیش به ولسوالی پرجمعیت جاغوری گفته بود که شرایط ولایت شدن را دارد اما گذشت ده سال زمان قضاوت کرد که دولت مردم صبور این ولسوالی را به مسخره گرفته است و وعده های دولت فریبی بیش نبوده است.بازسازی زیر بناها در ولسوالیهای باجمعیت متراکم ناهور، مالستان،جاغوری ،جغتو و قره باغ به کلی تعطیل است و مردم از تمام خدمات و امکانات شهری کاملا محرومند. یونیسیف نیز در این جلسه یک ملیون و دوصد هزار دلار کمک به معارف غزنی تعهد کرد. دیده شود آیا این کمکها به دانش آموزان غزنی می رسد یا با بهانه های مختلف به جیب طالبان می رود.

+;نوشته شده در ;سه شنبه ششم اردیبهشت 1390ساعت;10:18 توسط;عبدالله بیدار; |;


4 دیدگاه برای “!جلسه وتوافقات والی غزنی با نهادهای بین المللی کمک کننده دور ازچشم نمایندگان پارلمان
 1. سه شنبه 6 اردیبهشت1390 ساعت: 10:24

  والی پشتون است و نماینده گان از قوم هزاره. مگر دیوانه است که با این نماینده گان مشورت کند؟! تازه این ولایت نیز گویا به قوم پشتون تعلق دارد و هزاره ها بطور موقتی در خانه آنها زندگی میکنند!!

 2. سه شنبه 6 اردیبهشت1390 ساعت: 10:26

  دوست عزیز مدت سی سال هست کی جلسه وتوافقات
  دور ازچشم مردم ما وانمایندگان ما هست
  اول بار نیست……….
  والی پشتون است و نماینده گان از قوم هزاره ……………اری این کار ادامه هاهد داشت……
  راهی برای جلوگیری باید پیداکونم ……

 3. سه شنبه 6 اردیبهشت1390 ساعت: 10:27

  راستش گله از خود مردم نیز هست که نمایندگان آگاه و دارای روابط بین المللی و شجاع را انتخاب نمی کنند. نمایندگانی که در ده سال حتی امنیت یک تکه از راه را برای مردم تأمین نتوانسته و صدای این مردم را به گوش نهادهای بین المللی و آیساف و دوایر مربوطه رسانده نتواند به درد مردم مانمی خورد و با پنجاه هزار دالر دهن شان چسب زده می شود. بیایید همیشه به آدمهای هوشیار و فداکار رأی بدهیم.

 4. سه شنبه 6 اردیبهشت1390 ساعت: 10:28

  این از خصلت دیرنه پشاتین والی است برای مردم هزاره کار صورت نگیرد و بنا براین 9 تا وکیل هزاره کجاست و جدان بیدار انسانی شان کجا شد چرا مستقیم خودشان را شور نمیدهد . خلیلی تمام وجودش بی حس شده و نیاز به یک طبیب در مانی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*