مشروح گزارش از ورود والی غزنی و هیئت همراه شان به جاغوری

فارم زراعتی در جاغوری

ابتدا مراسم با تلاوت قرآنكريم توسط قاري محترم آقاي محمدي آغاز گرديد ، سپس آقاي جاويد اعلان سر برنامه ، خواسته های مردم جاغوري را بطور فشرده مطرح نمود كه امنيت مسير راه هاي موصلاتي ، كار قير ريزي مسير قره باغ ،توجه به معارف جاغوري ، امتياز كمك هاي بين المللي به ولسوالي جاغوري و انرژی  …  در صدر این لیست قرار داشت .

خواسته دیگر ی مثل بخش هاي توسعه  وانكشاف تامین بودیجه مشخص برای این پروژه ها و … از مسایل بود كه توسط آقاي جاويد به خوانش گرفته شد .  همين موضوع بصورت مكرر توسط اقاي عبدالله محسني نماينده مردم ناوه انگوري پيشكش والي و مقامات اداراتي ولايت غزني گرديد.

بعد ازان ابتدا  آقاي ظفر شريف ولسوال محترم ولسوالي جاغوري تشريف آوري مهمانان و مقام محترم ولايت را به سر زمين علم پرور جاغوري خير مقدم گفت و از مقام محترم ولايت خواست كه به خواسته هاي مردم ولسوالي جاغوري توجه كنند و به نياز مندي هاي اين مردم نيز توجه  جدی شود .

گفته مي شود كه هدف از سفر والي محترم ولايت غزني به ولسوالي جاغوري افتتاح فارم زراعت و ديدار با مردم جاغوري بوده است . كه در اين جمع آقاي آصف رجائي مدير ترويج زراعت ولسوالي جاغوري اهداف و اساسات كاري اين فارم را به برسي گرفت ویاد آور شد که این  پلان ها به همكاري مردم و رياست زراعت ولايت عزني قابل تطبق مي باشد. این فارم  يك انكشاف تازه نقش حیاتی به زراعت و مالداري ولسوالي جاغوري دارد و گام مثبت در این راستا مي باشد .

افتتاح فارم زراعتی در جاغوری

آقاي آصيف رجائي مدير ترويج زراعت ولسوالي  جاغوري گفت : اين فارم به كمك مالي تيم اي دي تي ( A.D.T ) يا تيم بازسازي ولايتي ولايت غزني ، بنا به سعي و تلاش رياست محترم زراعت و مالداري ولايت غزني تدوين يافته است . آقای رجایی بنقل از رییس اداره زراعت و آبیاری ولایت غزنی گفت : این فارم به مصرف سه صد و سی هزار دالر از کمک مالی تیم پی، آر، تی ایالات متحده امریکا مقیم در ولایت غزنی ساخته شده است.

سپس سر رشته سخن به والی صاحب رسید والي محترم ولايت عزني ابتدا از مهمان نوازي مردم جاغوري قدر داني نمود  گفت : در ادامه سفر قبلي و وعده هاي كه به شما مردم داده بودم مي خواهم بگويم كه مسير نا امن جاغوري قره باغ با ایجاد يك بز يا پوسته امنيتي كه امكانات آن به ولايت غزني رسيده است و به زودي در مسير نا امن جاغوري قره باغ مستقر خواهند شد . و نيز كار مسير قره باغ تا زردالو ادامه دارد كه در طي همين سال به پايان خواهند رسيد . (بحق چیز های ناشنیده )

والي غزني وقتی که دید هیچ کس به وعده های قبلی که دادم توجه  نمی کند که بماند چه بسا بعضی از یادش نیز رفته است فرصت غنیمت شمرده افزود : مردم بايد شكر گزارش باشد كه از دو نعمت خداوندي امنيت و معارف برخور دار اند . والی صاحب وقتی که در مقابل بسیاری از مردم قرار گرفت  احساساتی شده وعده های تحقق نیافته دیگر به لیست گرفت و گفت :  ما مي خواهیم كه در آينده ها نيز هفت پروژه ديگر به شمول سه تعمير مكتب ، ميدان هاي ورزشي براي مكاتب ، چاه هاي آب آشاميدني براي مكاتب ، ایجاد يك باب ليسه مسلكي زراعتي ، و چندين موارد ديگر را  ایجاد نمایم  آقای والی طبق معمول ضمن طرح  این وعده ها  به مردم وعده سپرد که به این  وعده هاي خود نيز عمل خواهند كرد .

در اين مراسم محترم آقاي  سلطان حسين عباسي ار ريس زراعت آبياري و مالداري ولايت عزني از سخن رانی بی نصیب نماند و به ايراد سخن پرداخت . ايشان حرف هاي والي غزني را در بخش هاي زراعت تائيد كرده و از مهمان نوازي مردم جاغوري نیز قدر داني نمود . ریس معارف - عزیزی

بعد از ريس زراعت ولايت عزني آقاي حسن مبارك عزيزي ريس معارف ولايت عزني يكي دیگر از سخنرانان اين مجلس بود . ايشان نيز حرف هاي و گفته هاي والي را تائيد نمودند.

همچنان آقاي استفا قوماندان پي آر تي پولند نيز در جایگاه قرار گرفت برای مردم صحبت نمود اقای پولند گفت  اين بار اول است كه من به جاغوري سفر مي نمايم و برداشت من از جاغوري اين است كه مردم اين جا بسيار خوب هستند و اين جا يك جاي بسيار عالي است و در آينده سعي و تلاش مي كنم كه كار هاي خود را در اين ولسوالي بشتر توسعه بدهم .تقدیر نامه مردم جاغوری به پی آر تی

در اخر تقدير نامه كه از سوي مردم جاغوري ترتيب شده بود توسط يكي از موسفيدان به قوماندان تيم بازسازي ولايتي ولايت غزني داده شد.

و مراسم با دعاي  آقاي محمدي به پايان رسيد .

شرحی بر این سفر :

۱- چيزي كه بايد در اين مراسم گفته مي شد متاسفانه نه ما از زبان والي صاحب شنديم و نه از زبان مقامات و سخنرانان جاغوري  وباعث شگفت اینجانب شد موضوع نقشه و شهري شدن جاغوري بود که هنوز از طرح این خبر چند روز نگذشته است .  درحالي كه چند روز قبل گزارش را در همين مورد از مقامات شهر سازي غزني  دريافت نموده بوديم. پروژه ای  به این مهمی را والی صاحب از آن بیخبر بودند .!!! 

۲ –  خبر دیگر  :  ادامه قیر ریزی راه قرباغ است . که والی صاحب گفت ادامه دارد !!! کسی هم نپرسید که کدام قیر ریزی  در کجا ؟ وکی  کدام قرباغ ؟!!! اگر منظور شما قرباغ خودمان است که از آنجا پشه پر نمی زند .  اینگار یادش رفته بود که این مسیر مدتی از طرف به اصطلاح طالبان مسدود است .

۳- شکر گزاری مردم : از دو موضوع که خداوند برای آنها فراهم کرده است : یکی امنیت  و دومی معارف  . ظاهرا  از شما چه پنهان ازاین دو مورد از ناحیه دولت رویش به دیوار است . وانگهی اگر ما معارف را بپزیریم  که به حمایت وکمک خداوند وبهدست توانمند خود این مردم فراهم شده است ولی  امنیت را را نمیتوان درجاغوری پیدا کرد . شما وقتی در یک قدمی قرباغ نمیتوانی حضور پیدا کنی  واین کار با نابودی شما همراه است  دیگر امنیت چه مفهوم می تواند داشته باشد .

۳- وعده های تکراری بدون عملی شدن : این مسئله ای است که دیگر حوصله مردم جاغوری به سر آورده  است .  و اگر بیش تر از این تکرار شود باعث جریحه دار شدن آبروی  وحیثیت این مردم منطقه خواهند شد . پیشنهاد می شود که والی صاحب و دیگر مسولین  تا عملی نشدن  وعده قبلی در این ساحه آفتابی نشود  والا ممکین است دانه بدانه وعده های شما را به رخ شما بکشد  آن وقت …

۴ – تکرار نمودن حرفهای والی صاحب و تاید نمودن آن از طرف هیئت همراه : گویا این آغایان هیچ حرفی برای گفتن ندارد یا اصلا بلد نیستند  واگر بلد هم هستند . در جریان این همه وعده خلاقی که قرار گرفتند بهت شان زده بود . ما هم چیزی دست گیر مان نشد .

۵ نکته ای   در خور ستایش :  جهت اطلاع اینکه  : کلیه پروژه های قابل  توجه  که تا هنوز در ولسوالی جاغوری  مورد  اجرا و استفاده و یا اقدام گردیده  است از طرف  موسسه پی آر تی بوده  ودولت نه تنها  کاری در این ساحه  انجام نداده  بلکه اگر می توانسته جلوی این پروژه را بگیرد مطمنا تا حال گرفته بود . نظیر پروژه راه قرباغ  و… . انصافا مردم  باانصاف جاغوری  امروز  تقدیر نامه را  نه به دولت  بلکه به موسسه  پی آر تی اهدا نموده  و تا یاد آور شود  که مردم جاغوری قدر آنهای را که برای شان خدمت می کند به خوبی می داند . واگر  به مهمانان به گرمی استقبال می کنند به مفهوم آن نیست که این مسایل را درک نمی کند   مهمان نوازی یکی دیگر از شاخص ها و خصلت های مهم این مرزبوم است  که نباید از آن سوء استفاده کرد .

ظفرشریف

۵ – طرح خواسته مردم توسط ظفر شریف :  ولسوال جاغوری انصافا بدون روی در واستی خواسته مردم را به طور جدی در حضور مردم و حضور والی به گوش آنها رساند . و یاد آور شد که از این ناحیه سخت تحت فشار هستند . مسولین وقتی وعده به مردم میدهند دیگر دست رسی به آنها ندارد  این ما هستیم که باید خجالت این مردم بکشیم . این مردم وقتی که شما شاسیتگی اینهمه خدمات را میدانید  باید در باره عملی شدن آن جدی باشیم  تا خدای نخواسته  اعتماد مردم به دولت از بین نرود  چیزی که در گذشته ازاین ناحیه ضرر جبران ناپزیری را  این کشور متحمل شده است .

۶ – دست آورد عملی  و هدیه والي محترم ولايت عزني در اين سفر  : اصلا طرح و گفتنش شرم آوراست متاسفانه این کار قبلا نیز تکرار شده است . چیزی باید یادآوری بکنم این است این مسئله به طوری جدی باید تذکر داده شود  که هدف تان از این کار چیست ؟!!!

باید مشاورین والی صاحب وکسانی که باایشان ارتباط دارد ونیز  مسولین جاغوری  انزجار شدید خود را نسبت به این مئله بطور واضح و جدی آشکار نمایند  وبسیار بجا بود که این هدایا  به خود ایشان بر گردانده می شد . که نه نیاز به این همه  فریب و وعده های بی اساس داریم و نه نیاز  به این هدایای شما  .  

آقای والی بعد از ظهر  همين روز توسط چرخ بال ها دو باره برگشتند . 

مومن زاده – جاغوری

+;نوشته شده در ;سه شنبه سوم خرداد 1390ساعت;8:43 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


37 دیدگاه برای “مشروح گزارش از ورود والی غزنی و هیئت همراه شان به جاغوری
 1. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 14:4

  احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت !!!!!!!

  مومن زاده جان درود بی ریا و تحسین و آفرین بی پایان برشما. چه زیبا و حرفه ی و هنر مندانه گزارش تهیه نموده اید. این گزارش بی تردید یکی از شاهکارهای این سایت خواهد بود. بازهم ممنونن. دعاگوی تان عاطفه نوری

 2. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 14:7

  راستی درد آورد عملی و هدیه والی محترم ولایت غزنی چه بوده که از گفتنش شرم تان آمده آقای مومن زاده عزیز. نکنه دوباره کتاب پاکستانی پنج سوره برای مردم جاغوری آورده که به گمان خودش به اسلام و قرآن برگردند!

 3. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 14:10

  والی راس گفته مردم باید شکر کنند که هنوز توسط برادران ناراضی کرزی قتل عام کامل نشده ان . بازم شکر کنن که مکتبای شانه آتش نزده ان. فقط راه شانه بسته ان و اگر گیر بیارن کاری دیگه نمی کنن فقط سرمبارک شان را جداکرده به روی سینه شان می گزارن!

 4. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 14:17

  یک جهان سپاس ازمومن زاده عزیز با این گزارش جالب و تلخ و شیرین شان!

  بنده فکر می کنم وقتی والی دیده تیم باز سازی ولایتی غزنی به جاغوری می رود وممکن کدام پروژه جزئی را نیز راه بیندازد از فرصت استفاده کرده فورا همراه با تیم پی آرتی خودرا به جاغوری رسانده تا طوری وانمود کند که گویا این منم که این پروژه را راه اندازی کرده افتتاح می کنم. مردم عزیز و هوشیار ما باید با تیم پی آرتی از نزدیک نشسته برای آنها تفهیم کنند که هزارجات بخاطر تبعیضهای بی رحمانه هیجگاهی مورد توجه و بازسازی قرار نگرفته است. تشکر

 5. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 14:19

  ماباید یخن نمایندگان خوده جفت کنیم که در مرحله اول سرکهای جاغوری ره پخته نمایند. اگه آدم داشته باشیم این کار شدنی و بسیار آسان است. از آغای مومن زاده عزیز و همه گردانندگان این سایت زیبا تشکر.

 6. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 14:34

  خاک برسر والی، بزرگترین پروژه ی را که بلده ازمو گفته آنهم اگه عملی شوه سه دانه مکتب درست مونه. ما ده یک سایت خواندم تنها ده قریه های سرحدی ولایت بدخشان پنجاه مکتب مجهز و مکمل و پیشرفته ساخته شده. ده داخل ولایت بدخشان که ده یک جای دیگه خواندم هفتصد مکتب ساخته شده آلی والی بی انصاف موگه ما سه دانه مکتب بخیر بلده شوم جور مونوم. مردم از مو خوب موفامه که بعضیا نه تنها جور نمنه که خراب کاری هم مونه و اگه ده توان شی باشه و خارجیا بیله امی مکتبای ساخته شده ره هم خراب خواد کد.

 7. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 14:38

  ولا سایت شوم بیخی دیر وازنه گمشکو اگه امکان داره کمی سبکتر کید. وی خیر بنگیرنید. ماکه باد از چند مرتبه زحمت بیلا باز کدم. خداحافظ

 8. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 14:53

  افسوس دانش عزیز اجازه ی سخن پیدا نکرده وگرنه او به والی بی شرم و چشم سفید دولت خائن و متعصب خوب خیر مقدم می گفت!

 9. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 14:58

  یا صبر ما مردم بسیار زیاد است یا بسیار ترسو و محتاط شده ایم. هرروز در جاهای دیگه تظاهرات و سروصدا ولی جاغوری عزیز با آنهمه ظرفیتی که برای بازسازی دارد خاموش و ساکت است.

 10. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 15:4

  ای والی بی انصاف! عجب خوده ده سایه نیروهای بازسازی پوت کرده بودی.
  توکه وعده دادی بودی تا تابستان امسال صد در صد سرکهای جاغوری کامل پخته می شود پس چرا حتی یک مترش پخته نشده بلکه اصلا کار ش تعطیله و کاری صورت نمی گیره؟؟؟

 11. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 15:52

  من خود در مرکز هستم واقعا ازین حرف های سر خرمن زیاد شنیدم و تا اینکه عملی شود خیلی راه است . بقول مومن زاده راه قرباغ بکوللی بسته است و پشه هم نمیتواند پر بزند والی سیا گوش با دروغ شان میخواهد مردم را بازی بید هد .

 12. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 17:50

  شاید این والی ادم خوب باشد اما در زمان والی قبلی پی ار تی 11 پروژه را پلان کرده بود که درولسوالی جاغوری قره باغ و مالستان بسازد اما زمانیکه والی خبرشد بااین پروژه ها مخالفت کرد گفت عادلانه نیست

  موضوع دیگر اینکه پروژه مکاتب سازی در معارف طوری است که به اساس ولسوالی پلان میگردد مثلاَ ولسوالی جاغوری باید مساوی به ولسوالی زنخان باشد که در زنخان 6 مکتب و در جاغوری حدوداَ 85 مکتب است.

  ماباید بکوشیم که جاغوری ولایت شود ولسوالی بودن هرچه کمک کند درد را دوا نمیکند به امید انروز

 13. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 19:13

  من که نفهمیدم که فارم تجربیوی شان چیه و چقدر هزینه کرده اند؟ به نظرم بسیار گنگ و پا در هوا می رسد اگر همین تیم خارجی کاری نکنند دولت به جای آبادانی در خراب کدرن بیشتر میل دارد. بله اگر قندهار می بود خواه مخواه که 600 ملیون دلار در یک مرحله هزینه می کردند یا بدخشان که همان 50 مکتب مجهز را فقط در دورترین نقاطش درست می کردند.
  تشکر ازبرادر عزیز مومن زاده بزرگوار.

 14. سه شنبه 3 خرداد1390 ساعت: 19:21

  بنده نیز به نوبه خودم به همه مردم خوب جاغوری تبریک وتهلیت عرض می کنم. چقدر لذت دارد که آدم شاهد این عضمتها و سر بنلدیهای جاغوری جان و هزاره های کل جهان باشد.

 15. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 0:52

  سلام

  ( ایجاد يك بز يا پوسته امنيتي ) بز به چه معنی؟ من که مطلب اینرانفهمیدم.

  واینرانگفتی که تقدیرنامه رابخاطرچه مردم به قول شمابرای آقای پولند داد؟
  درمناطق پشتون نشین که هست هرچه که این مردم راکت باری شود بیشترخدمت میکند ومردم ما برعکس آب ندیده وتمبان خودرا تا دوشاخ بالامیکند همراه با دامنش تفدیرنامه دادن یعنی چه؟
  کارهای که ازطریق تیم بازسازی ویا ارگانهای دولتی درجاغوری اجراشده تاحال هنوز مالیه که مردم پرداخت نموده ارزش آن به این اندازه نبوده است.
  فکرکنم مردم بازهم مثل سال 1385 کمپل های لکس ولگهادالررا به جیب هیئت بازان انداخته والی دشت زردآلو/ قرباغ همراهی کردند اگریاد تان باشد که جاغوری را ولایت میساختند.
  خداوند این مردم غریب راچه وقت ازشر موسفیدان/اربابان/ واین کاسه لیسان که کله شان مثل کدو است خلاص کند. بیم آن میرود که کدام روز کدام دخترراتهفه برای همچو کسان که ارزش یک قران راندارد بدهد این مردم کم فکروبی اندیش مان.
  – عزیزان عیب ها………………………………………………………………… ماوشما زیاد است ازکدام جایش آدم شروع کند این چند نکته بود که من شمارادرد سردادم.
  میبخشید مدیران وبازدیدکننده گان عزیز من که ازاین کارهارنج میبرم. وخواستم که درد دل خویشراباشما عزیزان درمیان بگذارم اگرگستاخی کرده باشم آیم سو ساری.
  حسن > افغانستان

 16. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 1:3

  با سلام و عرض ادب خدمت باز دید کنندگان این سایت
  گذارش بسیار عالی بود ممنون اقای مومن زاده

 17. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 5:25

  دوستان عزیز درست 14 ماه پیش تهداب همین فارم زراعتی را ماندیم و امروز خدا را شکر که توانستم شاهد بهره برداری این فارم ګردیم دوستان تیم باز سازی ولایتی غزنی دارای پروزه های زیاد است اما پروزه ګرفتن از این منع مثل میدان بزګشی است درقدم نخست از برادر محترم حسین خان جاغوری باید تشکر و تقدیر کنیم که باعث آوردن پروزه های مثل فارم زراعت پل، و پمپ هایی آبرسانی ګریده.

  اما هنوز معلوم نیست برایم که دو زخیره آب که در بالا ساخته مشد . در چه وضعیت است تا ادامه حیات این فارم ګردد.
  دوستان والی و ریس این مردما کسانی اند که خودشان مشکل خلق میکند وقتی نتوانست میخواهد در افتحاح کردیت کسب کند.

  نوت: اشتبا نشود فارم که ما در باره اّن ګفتم در دشت اشتر کربله در عقب لسه نور واقع بود جون من زیاد در محیط ان جا بلد نیستم کدام پروژه نو باشد خدا را باز هم شکر.

  در اخر از برادر عزیز مومن زاده سپاس

 18. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 12:5

  به نظرم دیگه جاغوری همان جاغوری سابق نمانده قرار نظرات، بچه های ما و شماهم خیلی زرنگ و سیاست باز شده اند بازی دادنش بسیار سخت شده. والی چلباز را چلش نا چل کرده از آمدن پشیمان کرده اند

 19. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 13:53

  آقای مومن زاده تشکر از شما با این گزارش و تبصره ی خوبی بر این گزارش.
  قسمیکه من میدانم والی غزنی سابقه ی حزب اسلامی را دارد و من می ترسم که هدف او از این دیدار بیشتر جنبه ی تخریبی نداشته باشد تا تعمیری. ما در شرایطی و در همجواری آنهایی زندگی میکنیم که موفقیت ها و پیشرفتهای خودرا که توسط خود مردم جاغوری و به پول وسرمایه ی مردم جاغوری بدست آمده اند ، به کش آشکارا گفته نمی توانیم که مبادا ازروی کینه وحسد پلان تخریب مارا نگیرند. به همین خاطر است که باید خیلی سنجیده و آهسته و بدون سرو صدای اضافی کار کنیم. متاسفانه حسودان و بخیلان و دشمنان مردم ما زیاد اند و ما هم مثل چاقوی بیدسته واری..

 20. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 14:3

  ایکاش یک کسی به والی غزنی پیشنهاد میکرد که از طریق راه جاغوری – قره باغ دوباره به مرکز ولایت برگردد تا در عین زمان هم امنیت راه وهم کار قیر ریزی سرک را از نزدیک مشاهده نماید!!!!!!!

  سلام به دوستان و تشکر از مومن زاده ی محترم با این گزارش و تبصره ی خوبی بر این گزارش.
  قسمیکه من میدانم والی غزنی سابقه ی حزب اسلامی را دارد و من می ترسم که هدف او از این دیدار بیشتر جنبه ی تخریبی نداشته باشد تا تعمیری. ما در شرایطی و در همجواری آنهایی زندگی میکنیم که موفقیت ها و پیشرفتهای خودرا که توسط خود مردم جاغوری و به پول وسرمایه ی مردم جاغوری بدست آمده اند ، به کش آشکارا گفته نمی توانیم که مبادا ازروی کینه وحسد پلان تخریب مارا نگیرند. به همین خاطر است که باید خیلی سنجیده و آهسته و بدون سرو صدای اضافی کار کنیم. متاسفانه حسودان و بخیلان و دشمنان مردم ما زیاد اند و ما هم مثل چاقوی بیدسته واری..

 21. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 16:42

  با تشکر از مومن زادهت عزیز..

  احمد حسین جاغوری یکی اوباشهای ار باب صفت و از مخالفان ولایت شدن جاغوری است. ایشان در یک جلسه که در وزارت داخله برای بررسی دوسیه ولایت شدن جاغوری دایر شده بود می گفت به مردم جاغوری کمک مالی کنید بهتر است تا اینکه جاغوری را ولایت بسازید.
  هدفش او کمک کردن این بود که خودش یک اینجو دارد اگر کمک شود حتمآ مقدارش نسیب اینجو خودش میشود.
  فارم زراعتی را ظفر شریف اورده نه احمد حسین جاغوری

 22. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 19:31

  سلام دوست عزیز! ضرب المثل زیبا و معروف وبلاگ نویسان در باره بامیان وسراسر مناطق هزارجات محروم را شنیده اید؟ :
  (( دولت برای ساختن یک دستشویی در بامیان، ابتدا چندین کنفرانس برگزار می کند وقتی خوب در رسانه ها پخش شد چندین بار افتتاح می کند. بعد از آنی که همه مردم از افتاح آن کاملا با خبر شدند خاموش وبی صدا به بهانه های مختلف کارش را تعطیل می کند. اما در ولایات دیگر که در دولت و وزارتخانه ها نفر دارند درست برعکس، اول پرژه های بزرگ با هزینه های ملیونی و ملیاردی ساخته می شود و در یک روز دهها پروژه افتتاح و به بهره برداری رسیده فقط در یک خبر کوتاه انعکاس داده می شود. ))
  هنوز نشده که یک خبرگزاری یا وبلاگ از تعطیل شدن کدام پروژه در بامیان که دولت کارش را متوقف کرده خبر داده باشند. از سوی دیگر، ریزه کاریهای که در بامیان می شود هزینه اش فقط به چندهزار دلار می رسد اما پروژه های که در دیگر ولایات به اجرا می رسد معمولا با هزینه های بالای صد هزار دلار تا دهها و صدها ملیون دلار می رسد.

  نکته ی خوب در گزارشهای وبلاگهای بچه های ما اینکه : در اول یا آخر هر گزارش دولتی به وعده خلافی دولت و محرومیت مطلق مردم ما اشاره می کنند. موفق وعزتمند باشید.

  با ارسال این پیام به یک وبلاگ دیگر به گروپ پاسبانان بیدار شبهای قوم بپیوندید.

 23. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 19:46

  برادرای عزیز بیایید روی پخته کاری سرکهای جاغوری بیشتر از دیگه چیزها پافشاری کنیم. همه ولسوالیهای افغانستان که دارای نفوس بیشتر از ده هزار نفر است سرک شان پخته شده اما ولسوالیهای هزاره نشین غزنی که بیش از یک ملیون نفوس دارد هنوز یک متر سرک شان پخته نشده است!!!
  چرا مردم عزیز ما در همان جلسه سخنرانی والی نگفتند که چرا دروغ می گویی؟ سرک قره باغ و جاغوری که درحال کارنیست که هیج، بلکه حتی به قول برادرا یک پشه هم عبور نمی تواند.

  همه روی پخته کاری سرکهای جاغوری اصرار و پافشاری کنیم.

 24. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 19:58

  والی از غزنی امده قد گل وقیچی امده
  کاره خارجی کده او خوده نامی مونه

  کته کته توره ره از پیش خو ناقی موگه
  مونفامیدی که کَی؟ کار سرک شروع شده!

 25. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 20:3

  خوب معلومه که والی صایب برای چه کتاب پنج سوره آورده. یعنی مسلمان شوید!!!!!!!!!!!!!
  من بودم با همان سفاره پنج گنجش به دهنش می زدم.

 26. چهارشنبه 4 خرداد1390 ساعت: 23:18

  سلام مومن زاده جان بسیار زیبا نوشته اید
  اما بعضی ها می گویند من این می کنم و آن و دوست دیگر می گوید که من بودم به دهنش می زدم بابا تو از گوره پر خو توره موگی بیه یک دفعه ده میدو تاشو باز مالوم موشه که کی چیز کار مونه قبل ازی که تو ده دهنش بزنی اونا توره ازی دنیا رخصت مونه . خدا کنه که فامیده شی
  برار عزیز مومن زاده جان تو افتخار سایت هستی و تو افتخار جاغوری و هزاره ها . همیشه موفق باشی .

 27. جمعه 6 خرداد1390 ساعت: 10:48

  سلام خدمت آقای مومن زاده و خوانندگان گرامی ! بنده از آقای مومن زاده بابت این زحمات تشکر می کنم و تشکر ویژه دارم از اینکه وعده های فراموش شده مقامات را به خاطر آنها و خوانندگان عزیز آورده است اگر این روحیه بازخواست از مقامات در همه تقویت شود دیگر هیچ مقام و مسئولی به خود جرئت نمی دهد که پف پتاق کند و برود. مردم جاغوری این درس را باید به مقامات بفهماند که جاغوری با جاهای دیگر فرق دارد کاری که در جای دیگر ثمر داده و با وعده های توخالی دل مردم را خوش کرده اند در جاغوری ارزش ندارد. خداحافظ موفق باشید

 28. شنبه 7 خرداد1390 ساعت: 13:10

  سلام و درود بی پایان به اقای مومن زاده و خوانندګان محترم سایت جاغوری یک:

  دوستان نهایت عزیز: 2 دلیل و جود دارد که دولت وپی آر تی به ولسوالی جاغوری توجه ندارد و نخواهد داشت. 1: اگر بالای والی صاحب ولایت غزنی و نماینده تیم پی آر تی در جاغوری کدام کمین افراز میشد و یا درمسیر راه شان ماین فرش میشد آنها صد درصد یک فکر برای راه مواصلاتی جاغوری میکردند و مکتب و کلنیک هم میساختند حتی سرکهای بین جاغوری را هم قیرریزی میکردند و ده ها پروژه دیگر را در این ولسوالی براه میانداختند.
  2: اگر 5 درصد ساکن ولسوالی جاغوری پشتون میبود هم دولت و هم پی آر تی کارهای زیادی را برای مردم انجام میداد شما در جریان هستید که در ولایت قندهار و هلمند چقدر کارهای بازسازی شروع است مکتب ها ساخته میشود و دوباره سوزانده میشود سرکها و پلچک ها ساخته میشود و دوباره خراب میشود. صدها پروژه بازسازی در ولایتهای پشتون نشین و نا امن ساخته میشود که هم شهر شان آباد میشود و هم مردم شان میلیونها دلار از این پروژه ها سود میبرند.

  به نظر من اگر جوانان جاغوری خود شان اقدام نکنند دولت هیچ کاری برای شان نخواهد کرد. همین جوانان جمع شوند بروند به کمب پی آر تی در ولایت غزنی و مشکلات شان را همرا خارجی مطرح کنند الحمدلله جوانان با استعداد در جاغوری زیاد است بنشینند و با خارجی ها مشکلات مردم جاغوری را بیان کنند اگر میترسند که مشکل امنیتی برای شان ایجاد نشود ایمیل بفرستد حتما نتیجه خوبی عائد حال شان خواهد شد هیچ وقت منتظر دولت نباشید دولت به بهانه مردم از خارجی ها میگیرد و به جیب خود میزند دولت همیشه راه خارجی ها را میزند و والی غزنی چرا به یک ولسوالی پشتون نشین مصرف نکند تا بیاید و به مردم غریب جاغوری کمکی بکند.
  فقط جوانان باید خودشان اقدام کنند از ریش سفیدان کاری ساخته نیست
  به امید موفقیت و سرفرازی مردم غیور و فرهنگ دوست جاغوری

  خدا یارو ناصر تان باد

 29. شنبه 7 خرداد1390 ساعت: 17:21

  آفرین بر نظر هزاره نظر بسیار جالبی داده ی . اصل گپ را کوتاه و خلاصه گفته ی . بیایید خودمان با پی آرتی تماس بگیریم.

 30. شنبه 7 خرداد1390 ساعت: 19:14

  دستت درد نکند آقای مومن زاده از این که وقت میگذاری و گزارشهای
  خوبی می نویسی.
  خداوند تو را موفق بدارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*