افتتاح یک مرکز صحی خصوصی در جاغوری

سلام دوستان افتتاح مرکز صحی در جاغوری

ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات امروز دوشنبه اولین روز ماه مبارک رمضان در جاغوری است و مردم جاغوری امروز به استقبال اولین روز از ماه پر برکت رمضان رفته اند روزه دار می باشند.

تمدن و پيشرفت ، رفتن به سوي پله های ترقی از آرزو هایی دیرینه بشر است ، جامعه بشري بايد امروز اش از ديروز اش بهتر باشد و فرادايش از هر دو .

ولسوالي جاغوري رفتن ناگذیر به سوي شهري شدن خود را قطعي مي بیند.  و مردم  مي خواهند با نو آوري ها روز حود را وفق بدهند و مسایل نو بياموزند تا پاسخ گوی مسایل روز باشند . به دنبال افتتاح شهرك مسكوني شهید مزاري در بازار غجور جاغوري ، اين بار يك مركز صحي خصوصی  در این منطقه افتتاح و به فعاليت آغاز نمود. گرچند روی تابلوی شان اسم مشخص را نداشت . ولی در زمان صحبت از آن بنام كلينيك تشخصيه داكتر محمد بصير مرتضي یاد می کرد .

 در مراسم افتتاحيه این كلينيك تشخصيه ، مدیریت کلینیک جناب آقای داكتر محمد بصير مرتضي و جمع ازمردم منطقه  ،  علما به شمول پرسونل قومانداني امنيه ولسوالي جاغوري ،‌ مديران ادارات دولتي ،‌ بازاريان بازار غجور و تعداد از داكتران معالج حضور داشتند .

اين مراسم طبق معمول با تلاوت چند از كلام الله مجيد توسط آقاي محسني آغاز گرديد .

 و دگروال اسدالله خان قوماندان امنيه ولسوالي جاغوري اولين سخنران  این محفل بود .

وي از ایجاد اين مركز صحي و حضور داكتران موظف در آن قدر داني نموده  و از داكتران معالج در جاغوري و موظفين كلينيك محمد بصير مرتضي خواست كه نهایت همکاری را به مریضان داشته باشند . وی با بیان اینکه : در تمام ولسوالي جاغوري مردم  از نظر اقتصادي يك سان نيستند . و خيلي از افراد و اشخاص هستند كه در فقراقتصادي بسر مي برند. بناء داكتران با مريضان بي بضاعت همكاري داشته و از آنان توقع پولي را نداشته باشند .

و همچنان آقاي عرفاني مدير حقوق ولسوالي جاغوري كه اغلبا در مراسم ها به ایراد سخن مي پردازد امروز نيز در جمع حاضرين روي دو اصل سخنان اش را متمركز نموده  ودر باره صحت و امنيت صحبت نمود .

آقاي عرفاني صحت و امنيت را دو سمبول ، نعمت خواند كه مردم جاغوري از آن بر خورداراند . و برخورداري از اين نعمت زمينه را براي كار و فعاليت بشتر محيا مي سازد .

آقاي عرفاني در ادامه سخنانش اضافه نموده گفت : كساني كه مي خواهند وارد عرصه كار شوند بايد مسلك و تخصص اش بر مبنا مسؤليت باشد . مشكلات مردم را در نظر گرفته و از عدم آگاهي مردم استفاده سو نشود .

و همچنين اقاي احساني يك تن از اعضاي پرسونل ولسوالي جاغوري درجمع حاضرين اراد سخن نمود وي گفتند : متاسفانه مردم افغانستان با فرهنگ تمدن و بازسازي آشناي پيدا نكرده است .

در اين مراسم آقاي رضواني يكي از روحانيون جاغوري  نيز در جایگاه قرار گرفت ایشان در آغاز سخنانش افتتاح اين مركز صحي ،‌ اجتماعي را براي بهبود اوضاع اقتصادي و زندگي مردم يك خبر خوش خواند.

اقاي رضواني به فعاليت صحي در سطح كشور و جاغوري اشاره نمود گفت :استفاده  خود سري از دارو ها  ، بي كيفيتي و تجويز دوا هاي تاريخ گذشته و  بي نام و نشان و خطرات ناشي از آنها مسایل است که گریبان مراكز صحي  و مردم ما در جاغوری می باشند اقدام بجا این مراکز برای جلوگيري اين نوع خطرات می تواند برای مردم خبر خوشحال کننده باشند  .

و در پايان اين مراسم آقاي محمد بصير مرتضي مسؤلين اين كلنيك صحي از حضور گرم مهمانان قدر داني نموده گفت : كه ما تعهد مي كنيم كه هدف از ایجاد اين كلينك براي پيدا كردن پول و ماديات نيست بلكي ما مي خواهيم بنا به اصول ومقررات كه در بخش تداوي وجود دارد در خدمت مردم خود باشيم .

اين مركز جديد صحي كه در بازار غجور ولسوالي جاغوري به فعاليت آغاز نموده است در بخش هاي تداوي مريضان –نسايي  ولادي ، اكسري ، گراف قلب و معاينات تلويزيوني كار مي كند .

و اما آنچه باعث تعجب ما گردید عدم حضور  آمريت صحت عامه ولسوالي جاغوري در اين مراسم بود . که این غیبت می تواند حرف وحدیث های زیادی را در پی داشته باشند .

در ختم مراسم از اشتراك كنندگان در يكي از هوتل هاي بازار غجور جاغوري پذيراي صورت گرفت .

تا گزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مركز جاغوري  

+;نوشته شده در ;دوشنبه دهم مرداد 1390ساعت;0:13 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


2 دیدگاه برای “افتتاح یک مرکز صحی خصوصی در جاغوری
  1. دوشنبه 10 مرداد1390 ساعت: 17:22

    شنیدن این گونه خبرها برای مردم ماه خبرخوشحال کننده است زیرا هرروز که از عمر ما می گذرد خبرکشتن و سوز اندن و خراب کردن می شنوییم از همه دست اندارکاران این مرکز صحی نیز متشکریم که در این راستا تلاش نموده اند.از مومن زاده نیز ممنونیم که اخبار را بی هیچ گونه ادعا در سایت می گذارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*