!!! سکوت بی شرمانه دولت وجامعه جهانی در برابر زمزمه های دوکبوتر صلح وطن ملاعمر و خانم سلطانی

هما سلطانی

امروز خبری جالب وخوشحال کننده ی ازسایتهای خبری نشرشد. خبرخوش صلح و آشتی. خانم هما سلطانی یکی از نمایندگان پارلمان همچنان می گوید مولوی صاحب ملاعمر آماده ی صلح و خواهان امنیت در کشور است چرا دولت و مردم باور نمی کنند؟
هما وقتی می بیند دولت وجامعه جهانی در برابر فریادهای صلح او و جناب ملا صاحب  بی شرمانه ساکت هستند وکسی به ندای صلح این دو قاصد امنیت که ماههاست برای ایجاد صلح و صفا در کشور تلاش می کنند گوش نمی دهد بسیار آزرده ودلخور است. البته حق شان نیز هست زیرا در شرایطی که دیگران برای کشتن و بریدن و بردن مسابقه گذاشته اند و می کشند ومی سوزانند ومی برندآنها بی تاب و شمع گونه برای صلح و آرامش و رفاه مردم می سوزند اما کسی پیام روشن و پرمهر این دو دلسوز مردم و وطن  را نمی شنود.

    خانم هما می گوید مولوی صاحب باتمام وجود آماده صلح و دوستی والفت است و حتی هم اکنون   به ما افتخار داده مهمان عزیز کلبه حقیرانه ما می باشد اما ما مرم افغانستان ناشکری کرده قدر این مهمان گرانقدر وعزیز را نمی دانیم!

     اومی گوید من ومُلا مدتهاست که روی صلح افغانستان ونجات مردم از اینهمه قتل و ترس و ترور کار می کنیم وشبانه روز پیام صلح خودرا به نهادهای مختلف ارسال کرده ایم ولی بدبختانه مردم آنقدراز وحشت جنگ و ترور دستپاچه شده  درهراس و نگرانی بسر می برند که حتی صدای خوش صلح وآشتی را نیز نمی شنوند!

    نگارنده می گوید با این وصف، به نظر می رسد حق مردم افغانستان است که در آتش جنگها و خصومتهای  کورخانمان برانداز دیرینه همچنان سالهای سال بسوزد و بسازد. مردمی که به شخصیتهای مهربان ودلسوز روی نمی آورند و به  نصیحتها و پیامهای دوستانه ودلسوزانه مولوی صاحب و خانم هما سلطانی پشت پازده گوش و چشم شان به بیهوده گوئیها وشعارهای چرب و زیبای خارجیها و جنگ افروزان وخشونت طلبان است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان، هما در اظهارات جدیدی اعلام کرده است که ملا محمد عمر در افغانستان و مهمان اوست!

خانم سلطانی که روز شنبه در مجلس نمایندگان سخن می گفت ضمن انتقاد از حکومت افزود که هیچ گونه توجه ای به گفته های وی درباره گفتگو با ملا محمد عمر نشده است.

وی تأکید کرد که ملا عمر همین لحظه جدا از آی اس آی و جدا از پاکستان در افغانستان است. مهمان ماست و پیش ماست و پیام او این است که به مذاکره و مصالحه آماده هستیم.

به گفته این عضو پارلمان ، رهبرطالبان آماده است تا در صورتى كه مقامات دولت علاقمند باشند براي مذاكرات بسيار اساسي گفتگو کنند. گویا ملا عمر شكايت دارد كه دولت و امريکايى ها به هيچگونه خواست هاي طالبان لبيك نگفته اند.

خانم سلطانی بر درست بودن گفته هایش تأکید می ورزد و می گوید که اگراین ادعای وی درست نباشد آماده هرگونه مجازات است.

سر انجام پس از گفتگو های زیاد در این باره برخی از اعضای مجلس خواهان تعیین هیأتی برای بررسی ادعاهای خانم سلطانی شدند.

+;نوشته شده در ;دوشنبه دهم مرداد 1390ساعت;0:11 توسط;محمد حوتقولی; |;


23 دیدگاه برای “!!! سکوت بی شرمانه دولت وجامعه جهانی در برابر زمزمه های دوکبوتر صلح وطن ملاعمر و خانم سلطانی
 1. دوشنبه 10 مرداد1390 ساعت: 10:36

  ما کو نمی فامم سیاست اوغانستان بیخی کدود شده مالوم نیه کی به کیه؟ اگه راست باشه باید ای مهمان عزیز ره با احترام زیاد فوری اعدام کینه که قاتل دههاهزار آدم استه

 2. دوشنبه 10 مرداد1390 ساعت: 23:35

  از کپای خانم سلطانی فامیده میشه که شخصی ایشان به عنوان خبررسان بین حامد کرزی وملاعمر در ای دوسالی بوده.

 3. سه شنبه 11 مرداد1390 ساعت: 2:24

  احترام به همه خوانندگان محترم.
  بی کمان اقای محمد حوتقولی هم چشم به پول که هما سلطانی ازکرزی بدست بیاورد دوخته است.هر ادم عاقل که هما که را می شناسدیقین پیدامی کندکه دنبال شهرت طلبی است.بنابر این شرم اور است که قلم فرسایی کنی.اکبری

 4. سه شنبه 11 مرداد1390 ساعت: 5:21

  اگه خانم هما راست بگوید او پا روی خون هزاران انسان مظلوم وبی دفاع که بدست این ملای وحشی که ننگ تاریخ بشریت است نهاده ومیزبان یکی از جانی ترین حیوانی شده است که انسان شرم دارد اورا انسانش نامد واگر دروغ بگوید الالعنه الله علی القوم الکذبین

 5. سه شنبه 11 مرداد1390 ساعت: 5:36

  من که باورم نمیشه ملاعمر کور که به ندای همه دنیا پاسخ منفی می دهد انوقت اتفاقی مهمان هما جان شود پس سازمان جاسوسی امریکا چه غلطی میکند دستگیرش کند دیگه ادرسش هم که مشخص است سالهاست که برای دستگیری اش جائزه گزاشته حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است مگر اینکه ملا عاشق شده باشد عاشق هم که کور است ملا هم که کور بود کور تر شده

 6. سه شنبه 11 مرداد1390 ساعت: 13:52

  شما هنوز نفهمیده اید که این یک نوشته ی طنز است و گپای خانم سلطانی را به ریشخندی گرفته است؟؟؟

  بنازم براین خواننده های فهیم مان!!

  ملا عمر کجا و خانم هما کجا؟؟؟؟

  کار، کار کرزی است. که یک خانم آنهم خانم هزاره وآنهم از وکلای غزنی را چندین ملیون دلار داده تا از ملاعمر ساختگی کرزی، یک چهره ی صلح طلب جلوه دهد که خشونت و وقساوت ملا عمر واقعی را کمی در نظر مردم بکاهد و طالبان را قابل اصلاح نشان داده انگشت انتقاد دیگر اقوام نسبت به پروژه ی صلح را کوتاه کند.

  البته کرزی همیشه برای فریب افکار عمومی و گیج کردن مردم، از این شایعات استفاده کرده است.

 7. سه شنبه 11 مرداد1390 ساعت: 14:37

  در همبن سلطانی هم کدام نیرنگ نهفته است واین یک توطئه از طرف کرزی است وگرنه نظر به اعتراف خودش امنیت ملی میتواند سلطانی را مجبور کند: یا ملا عمر را به انها نشان وتحویل بدهد ویا اینکه به صفت توطه گر وبه بازی گرفتن خون و حیثیت مردم افغانستان قانو نا دستگیر ومحاکمه سنگین شود. (اعدام)

  وقتیکه (ملاعمر) قاتل احمد ولی و سیدخیلی وجنرال داود وضحاک و احمد ولی و جان محمد و وطنوال و حکمت الله و… در کابل است وشما دستگیرش نمی کنید پس شما هم قطعا طالب هستید واین جوانهای اردوی ملی وپولیس ملی را به ناحق به کشتن می دهید.

 8. سه شنبه 11 مرداد1390 ساعت: 18:54

  آقای ممد جان حوقتقولی این گزارش شما را یک جوک تلخ بدانم یا یک حماقت گزارشی و بی نهایت سادگی و ساده لوحی اینترنیتی! کدام سفیران صلح؟ خجالت نمی کشید ملا عمر را کبوتر سفیر صلح و جامعه جهانی بی شرم میخوانید؟ ما مردم، مردم کم ظرفیت و بی مایه و احسان فراموش و زور پرست هستیم. از گذشته ها بگزریم فقط قبل از یازده سپتمبر 2001 را در کابل مزار و بامیان و قزل اباد و شمالی و یکاولنگ و ….. بیاد بیاورید!
  ایا واقعا چگونه حار ترین و و حشی و انسان کش ترین آدم روی زمین را کبوتر صلح مینامید؟ کسی که امینیت و صلح جامعه حهانی و بخصوص مردم ما را تباه کرده چگونه خود کبوتر صلح میتواند باشد؟ با دشمن صلح و امینیت و انسانیت و علم و فرهنگ چگونه صلح کرد؟
  از ابرو و قدامت و عظمت بودای شکسته بامیان خجالت بکشید هوتقولی ها و سلطانی زی ها، از خون سرخ رهبر شهید مزاری و هزاران انسان بیگناه که بر سر قران قسم کردند و وحشیانه کشتند خجالت بکشید. کدام صلح؟
  ممد جان از گذشته هما سلطان زی هیچ اطلاع دارید؟ اگر ندارید از تاریخچه زندگی ایشان در کویته پاکستان و هوتل های تفتان و ایران و کابل تحقیقات کنید.

  آقای حوتقولی ادعایی مضحک هما سلطان زی چیزی جز ادعا های واهی چیزی دگری نیست، نه ارزش خواندن دارد و نه ارزش گزارش دهی چون به یک جوک مسخره سیاسی و شهرت طلبی میماند. اگر باشد هم اله دست دگران شده است.

  البته جاغوری ها یا احمد زی های هزاره از درد و رنج دگر هزاره ها چی میتواند درک و احساس کرد چون خود آنها هیچگاه مثل دگران نه مردانگی نشان دادند و نه درد و غم را متحمل شدند. پس از حوتقولی جاغوری و همسایه مالستانی شان هما سلطان زی بیشتر از این توقع نباید کرد.

 9. سه شنبه 11 مرداد1390 ساعت: 19:24

  فرزند صدیق بودا و دیگر دوستان سلام!
  اگر بیشتر تأمل بفرمایید این گزارش با رویکرد طنز نوشته شده است و خود عنوان عنوان طنز آمیزی است. ممنون از دقت و حساسیت دلسوزانه شما.

 10. سه شنبه 11 مرداد1390 ساعت: 23:47

  درود برشما حوتقولی عزیز! عمیق و هنرمندانه نگاشته اید. چقدر خنده آورداست!!!!!

  " اومی گوید من ومُلا مدتهاست که روی صلح افغانستان ونجات مردم از اینهمه قتل و ترس و ترور کار می کنیم وشبانه روز پیام صلح خودرا به نهادهای مختلف ارسال کرده ایم ولی بدبختانه مردم آنقدراز وحشت جنگ و ترور دستپاچه شده درهراس و نگرانی بسر می برند که حتی صدای خوش صلح وآشتی را نیز نمی شنوند!!!!

 11. سه شنبه 11 مرداد1390 ساعت: 23:58

  طوری که دوستان هم گفته اندهماجان توسط کرزی و سفارت امریکا مأموریت دارد تا از یک کسی مجهول الحا بنام ملاعمر چنان چهره ی عادی و صلح طلب جلوه دهد که چره ی ملاعمر واقعی را نیز کمی عادی تر کند.

  به نظر کرزی مردم افغانستان یک جو عقل و شعور ندارد که چنین تبلیغات و تلبیسات را باور کند. هماهم که هماست. آدمی که سواد و تحصیلات نداشته باشد واز طرف دیگر جسارت وشجاعت گرفتن پول و معامله هم داشته باشد راحت دست به همین کار می زند.
  کرزی می خواهد به خارجیها بفهماند که آری ملاعمر حتی حاضر است از طریق یک زن که شما اورا دشمن زن می دانید آنهم زن هزاره و آنهم یک زن دموکرات، به صحنه ی صلح بیاید.

  یک احتمال قوی دیگر نیز وجود دارد که خارجیها با این طرح می خواهد وجهه ی دینی و مذهبی ملاعمر را خدشه دار و عقاید پیروان پروپاقرص و انتحاری اش را متزلزل نماید. این طرح فاش کردنش خوب نیست ولی حالا که نظرات گوناگون داده شده و از این حرفها زیاد گفته شده من هم مطرح کردم. وگرنه نه ملاعمری است ونه طرح صلحی فقط می خواهند ملاعمر اصلی را یک آدم ملی نه مذهبی معرفی کنند تا تند روان اسلامی دچار حیرت و سستی در اعتقادات شان شود.

 12. پنجشنبه 13 مرداد1390 ساعت: 8:43

  به فرزند مجهول الهویه بودا. یکی از جنایتکارانه ‌ترین خطای ذات البشر تعمیم است. به این صورت که بگوییم هما سلطانی خطا کار است و چون از مالستان است، پس هر مالستانی خطا کار است. تعمیم شما از مالستان به جاغوری شاهکار تعمیم‌ها است. به قولِ معروف هیچ کسی‌ به گور کسی‌ دیگر نه می‌‌خوابد. گیرم که اگر بتوانیم گناه یا خطای از هما سلطانی را ثابت کنیم، این چی‌ ربطی‌ به یک هموطن شریف مالستانی یأ همسیگان آن که شامل نصف هزاره جات می‌‌شود دارد؟!

  از خودت، که معلوم نیست فرزند کدام یک از میلیون‌ها مجسمه بودای که در سراسر جهان گسترده اند انتظار بیشتر از این نه میرود. کاش می‌‌نویشتی فرزند صلصالی، تا راحت تر می‌‌شد به حرامزادگی آن کامنت نفرت انگیز ات پی‌ برد. از ذهن مالیخلیای ات به جز نفرت چیزی دیگری بیرون نه میزند.

 13. شنبه 15 مرداد1390 ساعت: 4:45

  سلام خوانندگان خوب سایت جاعوری 1
  تاریخ تکرار میشود این رسم دیرینه دشمنان مابوده است که از ضعیف ترین مردم بعنوان جاسوسان وعاملان درونی سود برداشته اند.
  مردم ما در عموم ومردم شریف مالستان باید بحال این بیچاره سیه روز در دام افتاده فکری کنند که اگر گرسنه است نان جمع کنند برایش و اگر سواد ندارد وفقط از اعتبار زن بودنش بهره گرفته باز هم جبران نماید.
  زنده باد آبه میرزا؟؟؟

 14. یکشنبه 16 مرداد1390 ساعت: 0:34

  باور کنید دوستان من 5 دقیقه روی عکس هما تمرکز کردم. واقعا حسودی من شده حیف که من بحای عمر صاحب مهمان هما نیستم …

  من و نسل من! در قتل عای های دست حمعی و فروش دختران افشار وووو دشت داشتیم ولی برای حتی برای آخرین بار هم نیستم مهمان هزاره.

  آقای حوتقولی عزیز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! از احساسات نیک تو تشکر میکنم. آما بیش از حد از احساسات کارگرفته ای ما هزاره ها نسل اندر نسل قربانی احساسات خود شده ایم. در هر مسیری مزهبیِ/ ناسیونالیستی ایکاش مانند دیگران ناسیونالیست کار آمدی می بودیم در هر بعد ما قربانی احساسات شده ایم. میشود در متن تاریخی مراحعه کنی. هزاره های بخش عزنی را نیکان همین هما گل در عبدالرحمان فروخت.

  آقای حوتقولی تو یک روشنفکر خود ره حساب میکنی و تو هم بر روح و روان نسلم تاخت وتاز میکنی. از نسلم معزرت خواهی کن!!!!!!

  هما و ملاعمر هااهاهاهاهاه ملاعمر کسی است که از متن قرآن آیه کشف کرده که شندنی صدای بای زن حرام است. ملا عمر کسی هست که هر روز برای دین خدا انسان را میکشد و دین نبوی و محمدی را به دین ملاعمر تبدیل کرده . دین رحمت را مدعیان زحمت متولی گری میکنند…

 15. یکشنبه 16 مرداد1390 ساعت: 16:10

  سلام من که اصلا باورم نمیشه این حرف ها که ملا عمر بیاید در خانه یگ هزاره .این فقط یگ سوی استفاده است از خانم هما صاحب خیلی صاده است

 16. یکشنبه 16 بهمن1390 ساعت: 19:44

  دودلیل بنظرشخصی ام رسیده:1- یاکدام اوغان کورخوده ملاعمرجازده ومهمان محترمه هماسلطانی وکیل صاحب مالستان شده است چون این اوغانابرای استفاده جویی طالب زیادشده وپول کرزی صاحب راازارگ برده وحتی استاد ربانی راکشت به عنوان اینکه شخص بلندپایه طالبان است و….2- یا آی اس آی ازطریق کدام هزاره پاکستانی که حتمادردستگاه دولتی دارندبامحترمه سلطانی که عمری درکویته مهاجربوده وفرداجتماعی است درارتباط شده وچنین زمزمه های راالقا میکندوچون مردم ماراست است گمان میکند این واقعیت دارد .والاملامحمدعمرآخوندمجاهدکه باقدرت مندان حاظر به گفتگو نیست چطوربایک زن نشسته وخواهان وساطت صلح شود؟درحالیکه انها دشمن زنان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*