اتوبوس که از کویته عازم تفتان بود مورد حمله وحشیانه تروریستها قرار گرفت

کویته 20-9-2011:  اتوبوس که از کویته عازم تفتان بود، در منطقه مستونگ نزدیک شهر کویته مورد حمله وحشیانه تروریستها قرار گرفت. در این حادثه غم انگیز 26 هزاره شیعه شهید شده اندو 6 نفر دیگر مجروح . جوانان که برای انتقال زخمی ها و جنازه عازم محل حادثه بود موتر نیز مورد تیراندازی تروریستها در منطقه اختر آباد قرار گرفت که 3 نفر شان به شهادت رسیدند و 2 تن شدید زخمی شدند.این حادثه روز سه شنبه بعد از ظهر رخ داد.

به گفته موتروان، تروریستها که تعداد شان به 8 تا 10 نفر بودند سوار بر دو موتر   بوده و مسلح به سلاح های ثقیل و خفیف بوده اند. ابتدا با شلیک از چهار طرف اتوبوس را توقف نموده بعد از آن شناختی کارد مسافرین را یکی یکی برسی نموده از اتوبوس پایین کرده  و در یک صف ایستاد نموده و  با شلیک گلوله شهید می نمایند.

افراد  شهید شده  هزاره اند و از ساکنین هزاره تاون می باشند. بیش از 50 نفر سوار بر این موتر بوده اند و  مثل اینکه از اول مقصد شوم انها هزارها بوده اند. مدت 10 دقیقه تروریستها طرف مسافرین تیر اندازی می کنند و به خیال راحت موفق به فرار می شوند.

موتر تاکسی که برای کمک به زخمی ها و آوردن جنازه طرف محل حادثه روان بود در منطقه اخترآباد سریاب مورد تیراندازی تروریستها قرار گرفت. دراین حادثه 3 نفر شهید 2 نفر دیگر زخمی شده اند.

افراد امداد رسانی و انتظامیه بعد از یک ساعت در محله حادثه خود را رسانیده و شروع به انتقال زخمی ها و شهدا شدند.  به اثر دیر رسیدن افراد امداد رسانی بشتر افراد زخمی ها جان خود را از دست دادند. و تقریبا ساعت 8 شب زخمی ها و جنازه شهدا به کویته انتقال داده شدند.

مسئولیت این حرکت وحشیانه را  لشکر جهنگوی مربوط به گروه سپاه صحابه به عهده گرفته است.

+;نوشته شده در ;پنجشنبه سی و یکم شهریور 1390ساعت;8:18 توسط;عاقلی – کویته; |;


7 دیدگاه برای “اتوبوس که از کویته عازم تفتان بود مورد حمله وحشیانه تروریستها قرار گرفت
 1. پنجشنبه 31 شهریور1390 ساعت: 11:35

  خیلی دلم گرفت. به همه ی مصیبت زدگان این حادثه تسلیت عرض می کنم.
  می شه اینا به زیارت کمتر بیایند؟ راستی در خود کشورمون نیز میگن این بعدیا مردم به زیارت زیاد شوق کرده اند آنها هم پولهای شانرا به نیابت از امامان (ع) برای فقرا و مدرسه ها و … مصرف کنند ثواب زیارت می برند انشاء الله

 2. پنجشنبه 31 شهریور1390 ساعت: 15:14

  مدیریت و مدیران جاغوری سلام علیکم
  از نشر و اخبار و گزارش دهی شما یک دنیا ممنون. لطفا لطف نموده یک حادثه و خبر را یکدفه در یک پست نشر کنید. لازم نیست هر مدیر یک خبر را تکرارا نشر کند، اگر قرار باشد هر مدیر برای خود نشر کند پس باید ده ها مدیر یک واقعه کویته را ده ها بار پشت سر هم به تکرار نشر کنند. مثل همین واقعه کویته که آقای خرمی نشر کرد، بعدا اقای حیمی بیکار ننشست و بعدا اقای عاقلی با نشر مکرر آن باید از دیگران کم نمی آورد جناب برای بار سوم هم باید تحت نام خودش نشر کرد. چه لازم پشت سر هم خبر و جملات تکراری را کاپی پست و بنام شان نشر کرده اند.

  خدا وکیلی خود تان صفحه را باز کنید ایا از دیدن 3 پست تکراری ده قطار خسته نمی شید؟

 3. جمعه 1 مهر1390 ساعت: 9:42

  تاسف و تسلیت چه دردی را دوا میکند؟ وقتی مینویسیم و میگوییم که هزاره های کویته قربانی سیاست های مذهبی و… پیامدهای مظاهرات روزجهانی قدس … میشود، مثلی که سنگ به کعبه خورده باشد، نام "…" را از نوشته پاک میکنند!!!!
  هزاره تا مزدور مذهبی … باشد، سرویسهای اطلاعاتی اسراییل و امریکا و و هابی های دست نشانده شان، قتل عام میکنند. قدس از عرب است و عرب ساکت است؛ اما عجم گلو پاره میکند و هزاره بدبخت بینوا هم تقلید کورکورانه میکند و نشان تیر مشود!!! خدا هوش مان بدهد قومای محترم!!
  کاروانهای زیارتی؛ سرطانی دیگری که بر پیکر شیعه افتاده است؛ عاقبت بخیر!!!!

 4. جمعه 1 مهر1390 ساعت: 17:41

  تمامی افراد که در مسافرت کشته و شهید میشوند افراد کارگر هستند که برای یک لقمه نان مجبور به مسافرت ند. کاروانهای زیارتی که در اخبار استفاده می شود بخواطر این است که این افراد ویزا که میگیرند بنام ویزا زیارتی است.
  این افراد قانونا برای کار ویزا گرفته نمی تواند.
  26 نفر که در اخیر به شهادت رسید آنها تمام جوان بوند که در اتوبوس مسافری مسافرت می کردند نه در کاروان زیارتی. در این اتوبوس از هر قوم نفر بودند اما تروریستها هزاره ها را از اتوبوس پیاده نموده به گلوله میکشند.

 5. شنبه 2 مهر1390 ساعت: 23:26

  تسلیت می گویم.
  خون بناحق ریخته انتقام صاحبش را میگره در افغانستان که طالبان بی رحم هزاره های مظلوم ومسلمان وبی گنا را زیاد کشت آخرش خدا خودشان ره گرفتار کرد گرفتار که تمام دنیا ره ده سرشان آورد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*