تیم باز سازی ولایتی ولایت غزنی به سوالات خبر نگاران پاسخ گفتند

سلام دوستان

 از روزی که تیم باز سازی در جاغوری آمدند  بنده در صدد شدیم که یک مصاحبه با آنها داشته باشم  تا اینکه هم از چند چون ماجرا بیشتر اطلاع حاصل نمایم در ضمن خواست مردم را نیز با آنها در میان بگذارم . از شما چه پنهان  چندين باربراي تهيه گزارش در مقر ساختمان جديد ولسوالي جاغوري مراجعه نمودم اما آنها هر دفعه به من گفتند که ما حالا فلان ساحه روان هستيم باشه براي فرصت ديگر . ظهر آن روز در مراسم تحويل دهي مكتب اتبدائيه چال ممدگ باز گزارش گر آنها را ملاقات كردم به آنها گفتم من براي تهيه گزارش داخل ساختمان وسوالي مياييم زمینه این کار را فراهم نماید . فردا آن روز نیز مراجعه كردم باز هم آنها ساحه رفته بودند . روز سوم نيز مراجعه نمودم آنها گفتند روز چهار شنبه ساعت 5 بعد از ظهر  كنفرانس مطبوعاتي برگزار مي گردد شما نيز آن روز بيايد.

خلاصه تیم باز سازی ولایتی ولایت غزنی که یک  گروپ شان در بخش هاي  باز سازی ، تطبیق پروژه های ساختمانی ، زراعت و حقوق در ولسوالی جاغوری بسر می بردند  دیروز طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر ولسوالی جاغوری دایرشده بود بعد از این همه برو بیا ، به سوالات خبر نگاران پاسخ گفتند .

روز چهار شنبه ما به عنوان گزارش گر سايت جاغوري يك و آقاي احمدي خبرنگار راديو جاغوري ، آقاي عارف همدرد كه خود را خبرنگار بي بي سي معرفي می نموده و اقاي ظاهر سلطاني يكي از اعضاي ماهنامه جاغوري خود را داخل سالن كنفرانس ولسوالي جاغوري که در آن جا كنفرانس مطبوعاتي داير می گرديد رساندیم  . و آقاي سيد قدير خبرنگار تلويزيون طلوع كه در اين سفر تيم پي ار تي را همراه مي كردند نيز در كانفرانس اشتراك نموده بودند .

ابتدا اعضاي تيم پي آر تي يكي يكي خود را معرفي كردند . سپس آقای ريزي ((Rizzi قوماندان این نیرو ها در مورد کار کرد های شان از دوسال قبل تا اکنون در ولسوالی جاغوری معلومات داد

 وی گفت : اعمار 3 پل و چهار باب مکتب و فارم زراعت از پروژه  های بوده که در ولسوالی جاغوری کار شان به اکمال رسیده و به بهره برداری سپرده  شده است .

سپس آقاي احمدي گزارشگر راديو جاغوري به عنوان اولین سوال پرسید ؟ : شما چه قدر صلاحیت دارید که خواست های عمده مردم را جواب بدهید . مثلا خواست مردم جاغوری این است که برای ما بند برق درست نمائيد در اين مورد معلومات ارائه نمايد .

آقاي ريزي قوماندان پي آر تي : ما خواست هاي مردم را با تائيد و خواست ولسوال و دولت محل قبول نموده و براي اجرا آن اقدامات لازم را مي نماييم .

آقاي سيد قدير خبر نگار تلويزيو طلوع گفت  : در مورد كار سركت جاغوري قره باغ معلومات بدهيد . نیز آقاي سيد قدير گفتند خانم كه خود را از بخش حقوق معرفي كردند  در پيش مقدمه سخنان اش  گفت كه ما در بخش حقوقي نيز با حكومت و مردم همكار مي باشيم . آقاي سيد قدر گفت: شما چرا كار هاي تان در ولسوالي هاي ديگر ولايت غزني گسترش نميديد . ولسوالي جاغوري خود شعبه قضا دارد و از امكانات نسبتا خوبي برخوردار هستند .

آقای ریزی در مرود کار سرکت جاغوری قره باغ گفت :  قرار داد جدید با یک  شرکت ساختمانی به امضا رسیده باید در هر ده روز یک کیلو متر سرك قیر ریزی صورت گیرد و در غیر آن این قرار داد فسخ خواهند شد .

در مورد فعالیت حقوقی که خانم به آن اشاره نمودند در جواب باید عرض کنم : ما در آنجا نيز فعاليت داريم و هميشه تلاش مي نماييم كه بشتر فعاليت هاي داشته باشيم .

آقاي سلطاني يكي از اعضاي ماهنامه جاغوري چنين سوال نمودند : شما گفتيد كه كار سرك جاغوري قره باغ بخاطر ناامني تا حالا به بهره برداري نرسيده است چرا كار سرك را از طرف جاغوري به طرف قره باغ آغاز نه مي كنيد . در ایجا که مشکل امنیت نیست !!!

آقاي ريزي قوماندان پي ار تي گفت : حالا كه ما قرار داد كرده ايم آنها بايد در هر ده روز يك كيلومتري  قير ريزي بکند در ادامه به آنها مي گويم كه از داخل ولسوالي جاغوري به طرف قره باغ  نیز کار شروع نمايند .

اقاي احمدي گزارش گر راديو جاغوري گفتند : قرار معلومات و گفته هاي شما هر 9 ماه تيم پي ار تي  مسولین شان تغير مي كند تا حالا پيشنهاد ها و پروپوزل هاي زیاد از طرف مردم به شما داده شده در حالي كه شما تغير و تبديل مي شوید . با این وضع ايا باز هم به در خواست هاي مردم رسيدگي مي شود ؟ .

آقاي ريزي گفت : ما هيچ وقت به مردم وعده نميدهيم كه ما اين كار را حتما براي شما انجام مي دهيم ما وقتي كار مي كنيم كه خواست مردم از طرف دولت براي ما پيشنهاد گردد. وی گفت هدف ما از آمدن در ولسوالی جاغوری ارزیابی خواست های مردم است که در مشوره با ولسوال منطقه خواست های عمده مردم را در پلان گرفته و روی آن غور می کنیم اما به مردم وعده صدرصد نمیدهیم ، تلاش ما بر این است  تا برای مردم کار کنیم .

 جاغوري يك : شما گفتيد كه پروژه ها  را وقت روي اش غور و برسي مي كنيم كه اول پيشنهاد از طرف مردم به دولت سپس ازطريق دولت به شما تسليم داده شود. برای مردم سیر اداری یک پروژه مهم نیست آنچه که مهم است این است که مردم مي گويند شما وعده مي دهيد ولی عمل نه مي كنيد . ما بار ها شاهد اين بوده ايم كه مردم جاغوري چندين پشنهاد را تهيه و توسط نماينده هاي شان  و مقامات دولتي به شما تسليم نموده اند .از طرف تیم باز سازی وعده هاي نيز ب


14 دیدگاه برای “تیم باز سازی ولایتی ولایت غزنی به سوالات خبر نگاران پاسخ گفتند
 1. جمعه 1 مهر1390 ساعت: 2:54

  سلام برای همئ برادران

  در دوران ریاست اقای عرفانی کم و بیش ساخت ساز دیده میشد اما فعلا چیزی دیده نمیشودحتی کاری ساختمانی قوماندانی هم ایستاداست که سنگی بنای انرا اقای عرفانی گذاشته بود

 2. جمعه 1 مهر1390 ساعت: 15:4

  خدمت آقای ع حیدری استرالیا:
  متاستفانه که درجاغوری یک جوان پرکارهم تاهنوذ بروز نکرده که حداقل درمورد زادگاهش همرای مردم تصمیم درست بیگیرد ومردم را بی فهماند که شمارا دولت مرکزی توسط چند شخص مافیای پول وزمین از قوم هزاره خود شما دارد بازی میدهد فقط سالانه بالای هزاران نفر وارد دانشگاه ها میشوند ولی یک توت هم ارزش ندارند مثلاً درانتخابات پارلمانی ازجاغوری چی کسانی وارد مجلس شده است آیاتاهنوذ چهره یک نفرآنرا درپارلمان دیده اید که حرف ومشکل مردم را گفته باشد حتی چند تن شان قراربود که ازمجلس بیرون شوند ولی درمورد سرنوشت خود هم یک روزی حرفی نگفت آرزو دارم که قهر دوستان سرمن نیاید چون ازنظربنده درست گفتم.

 3. جمعه 1 مهر1390 ساعت: 16:29

  مومن زاده ی عزیز ممنون. از سوالات شما پیداست که واقعا محرومیت ومظلومیت بی مانند مردم مان را درک کرده اید و تمام وجودتان دراین آتش دیرینه سوخته وخاکستر شده است.
  کاش چنین سخنان با وقت کافی ودقت و سنجش لازم از سوی وکلای پارلمان وبزرگان مردم ما به خارجیها انتقال داده شود!
  اگر من بگویم ما هنوز نتوانسته ایم رو در رو و مستند و مفصل خواسته های مان را به نهادهای مربوطه برسانیم باور می کنید؟

  آیا ما کس داریم؟ اگر در ضعف شدید ارتباط ودیپلماسی ما شک دارید سری به دفاتر رهبران و متولیان امور مان بزنید تا بدانید فکر شان تاکجا قد می دهد و ریسمان باریک روابط شان تا کجا می رسد؟
  دست گل شما درد نکند کاش همه ی مردم ما در صدد رساندن صدای مظلومیت شان به گوش جهانیان باشند!

 4. جمعه 1 مهر1390 ساعت: 21:43

  یک کمی خجالت ام خوب است آغا از استرالیا امده داخل منطقه را قضاوت می کند .
  شاید خودت از …………….عرفانی باشی او بود که جاغوری را بدبخت کرد دیگر از او توره نگی که با گرفتن نام او حالم بهم می خورد . او چه کار کرده که شما خدمت می گویند ؟

  حالا چرا خدمت نه می کند معلوم است که شما از کاسه لیس های عرفانی و امسال او هستید و ………..
  حالا که داخل پارلمان هستند تا حالا از کدام رسانه های جمعی کدام روز دیده اید که نماینده های جاغوری کدام حرف بزند . معلوم است که عرفانی و امسال و برای کرسی رفته نه برای خدمت و خدمت کجا و مردم اوغانستان کجا . بابی مه اد وخت خارج از منطقه بودی قضاوت نکو . اگر ما کل چیز ره درباره عرفانی بنویسم باز نظر ما را نشر نه می کنند . اگر فیس بوک یا یاهو داری بدی ما خدمات عرفانی را برای شما ابلاغ نماییم بعد اگر مسلمان بودی هر کجای که عرفانی و باقی عرفانی ها را دیدی به روی او توف می کنی . ازی که به نام مستعار آدم مغذرت . ع محیبی دانشجوی حقوق کابل . مومن زاده جان لطف کن نظر مه را نشر کنید .

 5. جمعه 1 مهر1390 ساعت: 21:49

  مومن زاده تشکر ازی که نظر مه ره نشر کدی مخصد جواب مره ندادی ما روست موگیم استوم این دفه جای خو موگیم اگه جواب مه داده باز خود خو معرفی نوم .
  ما از کویته کومنت اشتوم از سایت جاغوری یک تشکر نوم که موره ار روز از اوال وطن با خبر مونه . جواب مه ضروری استه بوگی تو چطور ده ار کجا خود خو مرسنی و از کجا خبر موشی . تو که یک دوکان دار استه .
  روست موگیم از کویته

 6. شنبه 2 مهر1390 ساعت: 10:8

  بنده به گفته های آقای سیدعصمت الله نقوی کاملاًموافق هستم بله متسافانه که دانشگاهی یان جاغوری فقط موی چرب کدن را بلدهست دیگرهیچ چیزی را نمیفهمند.

 7. شنبه 2 مهر1390 ساعت: 11:26

  متأسفانه بعض ها آنقدر دو آتشه مرید بعض کسان شده اند که آدرس وبلاگ شانرا تبلیغ کرده رایی اند!!
  اگه کسی خودش وبلاگ نداره از دیگرا هم تبلیغ نکند

 8. شنبه 2 مهر1390 ساعت: 12:48

  رشوت نمی گیرم برار از تو کده ما احوال جاغوری ره زود خبر میشوم بخاطر که اینجا ما

  در امکانات روز دست رسی دارم

  دوم اینکه شما جواب من رااز روی عقل نویشته کرده یااز روی احساسات و روان خود

  اگر از روی عقل نویشتی خیلی مانده که در عقل کامیل برسی اگر از روی روان نویشتی باید در داکتری روان شناس بروید

 9. یکشنبه 3 مهر1390 ساعت: 0:37

  سید عصمت الله نقوی شما در سایت خود از جاغوری نوین نام کرده اما عکس که در
  سایت شما دیده میشود از دوز دان سنکلاخت است که در معامیله افشار دست دارد

 10. یکشنبه 3 مهر1390 ساعت: 12:41

  آقای عقیل:
  من نمیفهمم که شمادرچی قرن زنده گی میکنید ؟
  دامن زدن این حرفهافایده ندارد همه اش به ضرر ماوشمااست او کسی را که شمامیگوید دزدان سنگلاخ درواقع اشتباه میکنید یک کمی مطالعه نماید .

 11. دوشنبه 4 مهر1390 ساعت: 12:47

  رشوت خور به شرم باید بدانی شما از ان ادم نما های استید که یکپایشیم ده در وازه
  ربانی و سیاف یکپایشیم ده دروازه ملا عمر اقای عرفانی مردانه توانیست تعدادی را
  درجهنم تعدادی را در حاشیه و اینضوا قرار بدهد مرک بر اجیران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*