مسؤولان حکومتی غزنی دشواری می آفرینند

دانش نماینده شورای ولایتیمسؤولان حكومتی در ایجاد دشواری ها در ولسوالی های مالستان و جاغوری ولایت غزنی دست دارند.
نماينده گان شوراهای ولایتی غزنی از نحوۀ برخورد مسؤولان محلی با باشنده گان ولسوالی های جاغوری و مالستان انتقاد کرده، می گويند که مسؤولان حكومتی در این دو ولسوالی افزون بر این که به دشواری های مردم كم توجه هستند، در برخی موارد سبب ايجاد دشواری برای مردم می شوند.

آقای دانش، نمايندۀ مردم جاغوری و مالستان در شورای ولايتی غزنی در نشست خبری امروز گفت که در سفر كاری اش كه به نماينده گی از شورای ولايتی غزنی به منظور بررسی دشواری های مردم به این دو ولسوالی داشته، دريافته كه افزون بر وجود كاستی ها در پروژه های انجام شده و دشواری های مردم در بخش صحت، مسؤولان حكومتی در ایجاد برخی از این دشواری ها دست دارند.

آقای دانش افزود: «چندین پروژه كه به كمك مالی وزارت انكشاف دهات در ولسوالی جاغوری اجرا شده است، ناقص و غير معياری است.»
او از سرك منطقۀ موسوم به «داوود» تا «لومان» ياد نموده، افزود كه اين سرك و يك سرك ديگر ناقص ساخته شده است.
به گفتۀ وی، دليل غير معياری بودن پروژه ها اين است كه شركت های قرارداد كننده در تبانی با مسؤولان حكومتی بودجۀ پروژه را حيف و ميل می كنند و در نتيجه مقدار اندك بودجه، صرف پروژه می گردد كه باعث می شود پروژه ناقص به انجام برسد.
او از موسسۀ «ادا» كه مسؤول رساندن دارو به مراكز صحی غزنی است، نيز انتقاد كرده و افزود كه اين مؤسسه داروی لازم به كلينيك های ولسوالی های نامبرده نرسانده است و در حال حاضر مراكز صحی اين ولسوالی داروهای لازم را در اختيار ندارند.
آقای دانش می گوید که در صورتی كه اين دشواری ها برطرف نشوند، مردم اين ولسوالی ها در زمستان پيش رو ـ كه راه های مواصلاتی شان با مركز غزنی بسته می شود- با دشواری های زیادی روبه رو خواهند شد كه برای بزرگ سالان و زنان باردار كه قشر آسيب پذير جامعه هستند، بيشتر از همه گران تمام خواهد شد.
خبرگزاری بست باستان تلاش نمود تا نظر مقامات ولایت غزنی را نیز در مورد به دست آورد، اما مؤفق نگردید.
گفتنی است كه ولسوالی های مالستان، جاغوری، اجرستان و ناهور از مناطق سرد غزنی اند كه معمولاً در فصل زمستان راه های مواصلاتی اين ولسوالی ها با شهر غزنی بسته می شود.

اول عقرب 1390 خورشیدی – رحيمی – غزنی

منبع بست باستان

+;نوشته شده در ;دوشنبه دوم آبان 1390ساعت;9:59 توسط;مدیریت وب سایت ; |;


9 دیدگاه برای “مسؤولان حکومتی غزنی دشواری می آفرینند
 1. دوشنبه 2 آبان1390 ساعت: 11:48

  تا زمانیکه جاغوری ولایت نشود و تمام امکانات و بودجه یک و لایت بنامش ارسال نشود همان اش و همان کاسه سفالی خواهد بود . دایم دیگران برای برای هزاره کار شکنی نموده و این قصه پر غصه 275 ساله است …به امید اتحاد هزاره های جهان .

 2. دوشنبه 2 آبان1390 ساعت: 15:4

  من هم با جناب دانش موافق هستم و افراد حکومتی صد در صد دست دارند در همچو پروژه های عام المنفعه!
  کار تعمیر پل و پلچک سازی سرک و یا جاده انگوری – داوود – لومان را فقط تا منطقه داوود رساندند و نیمه کاره با بدترین کیفیت و نواقص رها کردند!!
  یک خانه تکانی در دفاتر ولسوالی جاغوری لازم است و باید اهل کار به کار گماشته شوند و ضوابط بر روابط حکم فرما باشد!

 3. سه شنبه 3 آبان1390 ساعت: 8:38

  فساد و اختلاس از صدر تاذیل حکومت جاری است و همه جا حتی کابل پایتخت زیر کله کرزی صاحب، چنین زدوبردهایی صورت میگیردو خورد وبردمیشود. کی به این حساب ها میرسد و می پرسد. ده بار هم اگر جاغوری ولایت شود و خانه تکانی صورت بگیرد، همین آش و همین کاسه است. درچنین شرایطی هرکسی پول کاردارد و اگر به مقامی برسد، معامله میکند. سرک اصلی قره باغ جاغوری چه شد و به کجا رسید؟ از ده میلیون دالر چهار میلیون آنرا خوردند و تا آخرین قریه و دیوار برادران پشتون پخته کردند و پشت کار خود رفتند. خانه طالبان آباد که لااقل همان چند دزد را گرفتند ودار زدند ومردم را از شر شان خلاص کردند! دولتی در کارنیست تا به کارها رسیدگی کند. اظهارات ضد و نقیض جناب رئیس جمهور به ارتباط پاکستان را ببینید؛ طوری گپ میزند که گویا افغانستان یک صوبه از پاکستان است و ایشان گورنر این صوبه پاکستان!!!

 4. چهارشنبه 4 آبان1390 ساعت: 19:41

  با تشکر از گزارشات خوب تان / ای کاش همه ای نما یندگان مردم ما از تلاش و فعالیتها در جامعه ای ما خسته نا پزیر باشد . تا بلکه جاغوری از دیگر امکانات هیج چه . لا اقل ثمره ای این تلاشها امنیت را در راه های جاغوری به ارمغان بیارد .

 5. جمعه 6 آبان1390 ساعت: 16:53

  واقعا درد آور است. یعنی حکومتی که باید خدمتگذار مردم باشد دشمن و خرابکار مردم شده است.
  وای از دست این مقامهای فاسید افغانستان نمی دانم کی کشورما به انسانیت می رسد؟
  از برای خدا حکومت می خواهد که مردم ما گرسنه ودربدر باشد؟!

  چرا اینها اینقدر نمی فامند که وقتی مردم ماهم سیر و راحت شدند به راحتی کل مردم افغانستان ختم می شود
  خوب کار می کنید که دراین سایت گزارشهای ولایت غزنی را هم نشر می کنید برادران ما در ولایت غزنی هم بسیار مظلوم و فرامش شده اند

  دست گل شوما دردنکند

 6. دوشنبه 9 آبان1390 ساعت: 0:5

  قربان این دانش نره شیر بروم . حرفای خوبی برای این ملت بیچاره گفته است. ما مردم باید همصدا از آدمهای دلسوز و هوشیار خو حمایه کنیم درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  البته من تاحال نمی شناختم این آدم را ولی فقط از مصاحبه هایش میگم آدم بدی نباشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*