جاغوری امروز شاهد تظاهرات مسالمت آمیز در رابطه با بسته شدن کابل بانک بود

سلام دوستان

تظاهرات مردم جاغوری

جاغوري امروزچهار شنبه مورخه 3/12/1390 شاهد تظاهرات مسالمت آميز بود . بسته شدن شعبه كابل بانك بلاخره احساسات مردم جاغوري را داغ تر كرد و سرانجام  جمعی از مردم ولسوالي جاغوري به هدایت و رهبري معارف ولسوالي جاغوري دست به تظاهرات مسالمت آميز زدند .

 آنان از مسؤلين كابل بانك و حكومت افغانستان خواستند كه هرگز بايد دروازه كابل بانك به روي مردم ولسوالي جاغوري مسدود نگردد . زيرا مسدود شدن كابل بانك ضمن سلب اعتماد مردم  باعث مشكلات ديگر نيز  خواهند شد .

مردم در اين تظاهرات با شعار دادن الله اكبر ، كابل بانک بايد بسته نشود ، ما با بسته شدن بانك مخالف هستيم ،  اين خواست منطقي ماست و دولت بايد خواست ما را ناديده نگیرد . مردم با اين شعار ها حق شان را در راستاي رشد اقتصادی ، پرداخت سهولت معاشات كارمندان و ادارات معارف و معلمين به گوش مسئولین رساندند  . آنان تاكيد داشتند كه درصورت بسته شدن نمايندگي كابل بانک در ولسوالي جاغوري و نبود امنيت در مسير راه هاي مواصلاتي اين  ولسوالي ، مردم بيش از حد به مشكلات مواجه خواهند شد .

در اين تظاهرات گفته شد درصورت كه نمايندگي كابل بانگ در جاغوري مسدود شود مردم  تظاهرات شان را در سطح وسيع تر گسترش خواهند داد .

قبلا ما در مورد كابل بانک  و اهميت بانگداري گزارش را پيش كش حضور شما دوستان نموده بوديم .كه مردم از بودن بانك در منطقه به مثابه شاه رگ وجودي در بدن از آن ياد آور شده بودند .

اين تظاهرات بيش از يك ساعت با شعار هاي فوق الذكر از لیسه سلطانی آغاز در فضاي جاغوري و تا مقابل نمايندگي كابل باک ادامه یافت .

اما جالب قضيه انجا بود كه از مسؤلين كابل بانگ هيچ كدام از داخل ساختان بيرون نشدند مردم انتظار داشتند که از مسولین کابل بانک پاسخ در یافت کند ویا اینکه مشکلات شما را به مرکز منتقل خواهیم نمود . به هرصورت بسته شدن کابل بانک قبل از هرچیز دود شان به چشم مسولین همین بانک خواهند رفت . مردم بدون اينكه جواب از آنها داشته باشد با صحبت هاي مختصر قوماندان امنيه ولسوالي جاغوري و صحبت هاي مسؤلين معارف اكتفا نموده متفريق گرديدند .

مردم جدا از این واقعه خشمگین است هیچ توجیهی منطقی ، جز تبعیض در اقدام دولت نمی بیند وبا این  سوال اساسي به خانه های خود برگشتند كه چرا بايد كابل بانگ در ولسوالي جاغوري بسته شود ؟!!! وآیا واقعا تبعیض تا این حد ؟!!!!

در این رابطه مي خواستيم نظر مسؤلين شعبه كابل بانک مقيم جاغوري را داشته باشيم كه موفق نشديم . انشاء الله تلاش مي نماييم تا مصاحبه با مسؤلين ساحوي كابل بانگ انجام گردد .

تا گزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مركز جاغوري

+;نوشته شده در ;چهارشنبه سوم اسفند 1390ساعت;17:35 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


13 دیدگاه برای “جاغوری امروز شاهد تظاهرات مسالمت آمیز در رابطه با بسته شدن کابل بانک بود
 1. پنجشنبه 4 اسفند1390 ساعت: 8:20
  دوستان عزیز این تظاهرات هیچ به درد نمیخورد زیرا مردم جاغوری توان بیشتر از یک ساعت تظاهرات را ندارند یعنی حوصله مندی شان کم است چرامردم برای سرک شان که قیر ریزی نمیشود وبی امنیتی راه خویش تظاهرات نمیکنند که برای یک بانک شخصی تظاهرات میکنند.

 2. پنجشنبه 4 اسفند1390 ساعت: 19:41
  خیلی تعائسف انگیز است. ما از دست مردم اعراب به انجا رسیدم اما هنوز آدم نشودیم. شعار دادن الله اكبر یعنی چه؟؟ اگر این را به زبان خود بیگیم چه کار خواهد شد؟ زمنن استفاده از الله اكبر در تظاهرات جهل ندانی ما را نشان میدهد. هر چه از خود وخت دارد.

 3. جمعه 5 اسفند1390 ساعت: 7:25
  واقعا جای تاسف است که در اینگونه تظاهرات شعار الله اکبر سر میدهند!
  این که خدای نخواسته کدام تظاهرات دینتی مذهبی نیست که اینگونه شعار ها میدهند! من از مدیریت محترم خواهیشمندم که این گزارش را اصلاح کند.

 4. جمعه 5 اسفند1390 ساعت: 15:31
  درود به جاغوری عزیز!
  انوقت که کلمه الله اکبر استفاده می شود ،دیگر نمی توان ان را یک حرکت مدنی تلقی کرد،چون کلمه الله اکبر یک کلمه است که برای سر بریدن استفاده میشود، مثلکه طالبان، القائده و چچینی ها سر ادمها را می برند الله اکبر می گویند، شما در سایت (لایف لیک )نگاه کنید میبینید که چگونه هنگام سر بریدن ادمها این کلمه را بکار میبرند، پس در یک حرکت مدنی و حقوقی معنی ندارد، امید وارم که مدیران این گونه برنامه ها به این چیز ها توجه کند، ووقت مردم با الله اکبر والله اکبر ضایع نکنید و بگذارید که مردم انچه حق شان است با شعار های شان مطالبه کند.
  سخی

 5. جمعه 5 اسفند1390 ساعت: 22:9
  این بیچاره چیزی دیگه یاد ندارن که شعار بدن. همین که بعد از سال ها جرات کدن امدن و شعار دادن ام خانه شی اباد.
  امی ره ام ده فال نیک بیگرید شاید اغازی باشد برای همگرایی بیشتر.

 6. جمعه 5 اسفند1390 ساعت: 23:58
  دوستان عزیز من چند سالی است در خارج هستم دوکان دارم ….. 
  موقع سر بریدن گسفند همیشاه کلمه الله اکبر میگویام….

 7. شنبه 6 اسفند1390 ساعت: 7:30
  سلام دوستان:
  درزمانیکه مردم میخواستند برای اینکه حق مردم هزاره(شیعه) ازبین رافته منظورم چرا سرک های هزاره جات قیر ریزی نمیشود یک تعداد ازمردم میخواستند که تظاهرات نمایند همین آخوندا بودند که مانع این کار شد ولی امروز بخاطر یک بانک شخصی کلمیه الله اکبر بزرگ را استفاده میکنند چرا برای حق مدنی خویش تظاهرات نمیکنید برای همه مامعلوم است که کابل بانک برشکست شده است.

 8. دوشنبه 8 اسفند1390 ساعت: 21:31
  سلام
  اقای تقوی با احترام خدمت شما بگویم این که هزاره یعنی شیعه نیست وشیعه جز هویت هزاره ها شده نمی تواند، هزاره هزاره است اگر او شیعه است یا سنی،مسیحی است یا بدون دین، امید وارم که دیگر کلمه هزاره را مترادف به شیعه استفاده نکنید. لطفا لطفا…………..
  سخی

 9. سه شنبه 9 اسفند1390 ساعت: 15:39
  سلام
  اقای تقوی این چه سوال است که شما از من میکنید، من اگر مسیحی باشم یا به قول شما شیعه، شاید هم بدون دین باشم، ولی چه ربط دارد به هزاره بودن، خوب فکر کن! بطور مثال میگویم دوستان خفه نشوند، یک نفردر یک دین یا مذهب تحقیق میکند، فرض کن این مذهب … است، در اخیر تحقیقات به این نتیجه میرسد که این مذهب درست نیست، مرود بودایی میشود، پس او بودایی شد. ولی هزاره بودن شان برای همیشه جاویدانه است،از شما احتراما خواهش میکنم که کلمه مقدس هزاره را با هییچ دین و مذهب مترادف استفاده نکن. دوست عزیزم از من خفه نباشی با اروزوی موفقیت هر چه بشترشما، خدا حافظ
  سخی

 10. پنجشنبه 11 اسفند1390 ساعت: 9:37
  سلام سخی جان اگر درحق شماازطرف بنده کدام جسارت صورت گرفته باشد معزرت میخواهم:
  افسوس که شماوبلاگ ندارید واز وبلاگ بنده هم سرنمیزنید.
  هزاره فقط شیعه آن هزاره هایکه راه نیاکانش را فراموش کرده فقط همرای تیشه به پای هزاره های شیعه میزنند نمونه مثال هزاره های دره پنجشیر وسرخ پارسا که سنی هستند ازهزاره بودن خود که انکارمیکنند هیچ تازه به هزاره هاتوهین هم میکنند آه یک حرف است پله (ترازو) را هم مشاهده میکنند اگرکدام تاجک نباشد باز آنها هم هزاره هست اگر تاجک را دید باز تاجک است نه هزاره قضاوت بدست دوستان.

 11. سه شنبه 16 اسفند1390 ساعت: 13:22
  در افغانستان امروز چه بخواهیم یا نخواهیم هزاره با کلمه شیعه مترادف شده است.
  هرچند که در حقیقت فرق می کند، زیرا هزاره نژاد است و شیعه مذهب. شاید این ترادف از آنجا ناشی شده که هزاره به خاطر اعتقاد شدید و نیز قیافه خاص خود در تمام شرایط و حتی در خفقان‌ترین دوران شیعه مانده است و لی سایر نژادها مثل قزلباش و سید و غیره در راحتی و آسایش و فایده شیعه است و در هنگام خطر شیعه بودن خود را انکار می کنند!.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*