حمید رحیمی، بوکسر افغانستانی قهرمان مسابقات اتحادیۀ بوکس جهانی (WBU) در بخش آزاد شد.

حمید رحیمی قهرمان بوکس به گزارش خبرنگار پامیر(pamipress.com)، حمید رحیمی، بوکسر افغانستانی با غلبه بر حریف بيلاروسی اش، قهرمان مسابقات اتحادیۀ بوکس جهانی (WBU) در بخش آزاد شد.

گفته می شود که رحیمی توانست حریف خود روسلان رودیچ روسی را در هشت روند مسابقه ضربه فنی شکست دهد.

مجیب الله رحمانی، سخنگوی کمیته ملی المپیک گفت که این مسابقه در شهر هامبورگ کشور آلمان برگزار شد.

پاینده اختری، رییس فدراسیون مشت زنی افغانستان گفت: این مسابقه کاملا حرفه ای برگزار شد و حریف حمید رحیمی دارنده کمربند جهانی بود.

آقای پاینده افزود که با پیروزی حمید رحیمی در این مسابقه، این ورزشکار کشورمان به عنوان مشت زن حرفه ای توانست با ضربه فنی حریفش را شکست دهد و قهرمان در سطح جهان معرفی شود.

مجیب الله رحمانی اظهار داشت: آقای رحیمی در این مسابقه، به خوبی درخشیده و بعد از هشت روند روسلان رودویچ از کشور بیلا روس را شکست داد.

در عین حال، اتحادیه ورزشکاران مقیم اروپا نیز در وب سایت خود این قهرمانی را تائید کرده و آن را تلاش زیاد رحیمی عنوان کرده است.

همچنین آقای اختری گفت: با این پیروزی، جایگاه مشت زنی افغانستان در سطح دنیا نیز تغییر کرده و حریفان بزرگ ما واقعیتی به نام افغانستان را در رقابت های مشت زنی باور کرده اند.

رییس فدراسیون مشت زنی افزود که شرکت یک ورزشکار افغانستانی از قشر اناث به مسابقات المپیک 2012 لندن قطعی شده و به همین ترتیب سه ورزشکار دیگر نیز قرار است که در دور نهایی این مسابقات در 14 حمل سال جدید، در شهر آستانه قزاقستان برگزار مسابقه دهد.

حمید رحیمی

پاینده اختری می گوید که قهرمانی حمید رحیمی، پس از 69 سال اولین عنوان قهرمانی جهان را برای افغانستان به ارمغان آورده و یک دستاورد خوب برای کشور است.

+;نوشته شده در ;جمعه پنجم اسفند 1390ساعت;20:56 توسط;مدیریت وب سایت ; |;


29 دیدگاه برای “حمید رحیمی، بوکسر افغانستانی قهرمان مسابقات اتحادیۀ بوکس جهانی (WBU) در بخش آزاد شد.
 1. شنبه 6 اسفند1390 ساعت: 22:19
  زنده باد چشم بادامی به چشم من خیلی زیبا می درخشی زنده وجاوید باد نام تو چشم بادامی همیشه نام وطن را بلند می کنی اما افسوس که سرنوشت وطن ما وتو در دست مزدوران وکوچی ها رقم می خورند

 2. یکشنبه 7 اسفند1390 ساعت: 12:11
  سلام . اقای رحیمی و نیکپای و دها مدال اور مردم ما تا هنوز عین قرص خورشید درخشیده است .اما افسوس که از نامهای قهرمانهای ما در محافیل سیاسی ارو پا سو استفاده میشود. و هستند کسانی که این قهرمانهارا بنام افغان معرفی میکند و مردم اروپا هم غافیل ازینکه اینها هزاره بوده وتا هنوز هم از حق شان محروم هستند . افغان کسانی هستند که انتحار و انفجار با خودش می اورد نه مدال قهرمانی !!

 3. دوشنبه 8 اسفند1390 ساعت: 6:21
  اقای سیدعصمت الله نقوی معامله به ان میگوید که شما سید ها در سری کوی افشار کردیدهزاران زن بچه به دفاع را به خاک خون یکسان کردید این نام های مثتعار
  که به این ان فحش مید هید شما استید

 4. دوشنبه 8 اسفند1390 ساعت: 13:13
  سید عصمت الله نقوی راس موگیه امی خلیلی که بیخی مردار کیده تمام مردم آزره ره قربانی چوکی خو کیده!!!!

  آقای مبارز کلگی ره ده تایی یک ساتول نکو.

 5. دوشنبه 8 اسفند1390 ساعت: 18:6
  افرین بچه قوم ره که نام قوم را ده دنیا بلند کدی خدا از بزرگی کم نکنه تو ره. واقعا وقتی عکس تو ره در تمامی سایت های مختلف دیدم اشک ام جاری شد که بچه هزاره هم می تواند افتخار مردم و سرزمین اش باشد. خدا سالهای سال تو را برای مردم ات نگه دارد. شا باس شاباس شاباس

 6. سه شنبه 9 اسفند1390 ساعت: 0:21
  دوستان جنگل تر و خوشک دارد, و این سایت جاغوری است که امروز مردم شان در سطح دنیا نام کشیده و همه دنیا میداند که این مردم علم پرور و زحمت کش است.
  ما باید کوشش کنیم که جاغوری را خود ما جاغوریان بسازیم سید و ازره نکنیم همه ما برادر و انسان هستیم و از جاغوری عزیز هستیم.

 7. سه شنبه 9 اسفند1390 ساعت: 8:18
  علی همان سید نقوی است

  سید نقوی خود را با اقای خلیلی رودر رو نکو خلی از خیرس های تو نتوانیست
  شوله خو بوخر برده خوکو اکر چه عکس که در پشتسری شما است معلوم میشودکه شما هم از همان جره خواران مسعود سیاف استه من کاری به ان ندارم که سری شما در اوخوری کسی دیگر و خرده نیشقار میکندجونیتان جای دیگر بخود صدا میکند

 8. سه شنبه 9 اسفند1390 ساعت: 9:25
  سلام جناب مبارز وباقی دوستان:
  اول به خداوند بزرگ(ج) قسم اگرپیام را که بنام (علی) نویشته او من باشم .
  دوم اگریک نفر سادات یاچند نفر دیگرمعامله را درافشار انجام داده است شمالطفاً تمام سادات هارا درجمع آن قرارندهید ودرآن حزب از تاسیس تاکنون 80% آنرا برادران هزاره ماتشکیل میدهند بنده هم لعنت میفرستم بر معامله گران که همه روزه مردم مارا آله دست خود قرارداده ومعامله سیاسی میکنند.
  سوم اگر بعضی از سادات ها که منظورشماهست بامسعود هم پیمان بودن سنگرش از روز اول تااکنون معلوم هست ودرپیش هرکس وناکس خیز نمیزنند مانند بعضی برادرانیکه یک روز از سیاف حمایت میکنند یک روز از کرزی وروز بعدی باز هم درپهلوی مسعودیان قرارمیگیرند که هیچ کسی تاکنون ریشته سیاست اینهارا نفهمیده اند ماوشماباید یک فکر درست را درقبال این قسم رهبران بکنیم که حق باکسیت .
  چهارم درمورد عکس که شمایک جمله کوتاه را ارایه کردیده اوسید عضو شورای مرکزی حزب وحدت دوران استادبزرگ عبدالعلی(مزاری"رح) بوده است شاید شما تاریخ نخوانده اید واز زبان کوردلان تاریخ تاریخ را شنیده اید .
  آرزو دارم که هیچ برادر ماازحقیقت چشم پوشی نکنند ولعنت برتفرقه اندازان بین سادات وهزاره (شیعه)ولو هرکی باشد یامن اگر قصد تفرقه داشته باشم یاتو ویا دیگران لعنت به همچون کسان قضاوت دردست دوستان.

 9. سه شنبه 9 اسفند1390 ساعت: 10:47
  من از دوستان خواهش میکنم که بیشتر اب در اسیاب دشمن نریزد .خدارا شاهد میگیرم این سید نقوی در خیلی سایتها از ملیت هزاره دفاع نموده و حتا دشنامهای را هم اجانب بنامش داده است .بیشترین نظر این سید نقوی به اسم خودش در سایت افغان پپر است .

 10. سه شنبه 9 اسفند1390 ساعت: 15:24
  سلام خدمت همه دوستان عزیز:
  بنده مدت هشت سال میشود که دریکی از ارگانهای دولتی درپست های مختلف آن ارگان ایفای وظیفه کردم اکنون که مدت اضافه ازدوسال است که بحیث مدیریت یک بخش کلیدی اجرای وظیفه میکنم زمانیکه دراین اداره آمدم فقط وفقط (سه) نفر هزاره درآنجابود که مکمل پرسونل آن 365 نفر است درطول همین دو سال بنده به یاری پروردگار عالم توانسته ام که به تعداد (43)نفر را درآن اداره تعین بست نمایم که درمیان این (43) نفر فقط (5)نفرشان سادات هست (2) نفرشان شیعه لوگری وباقی مانده تماماًازجمله برادران وپیروان جدم (هزاره) هستند ازاینکه شرائیط امنیتی خراب است بنده نمیتوانم که بیشتر دراین مورد شامل بحث شوم .
  من سپاس گزار مردم هزاره هستم زیرا این هزاره هابودند که دین جدم را ومذهب تشیع را درافغانستان توسط خون خویش زنده نگهداری کرده وبنده تاروز قیامت مدیون احسان این قوم هستم اگر سربنده هم دراین راه ازدست رود از یاری آنهادست نمیوردارم آنهایکه تفرقه دربین هزاره وسادات می اندازند خداوند بزرگ نابور شان کند.

 11. پنجشنبه 11 اسفند1390 ساعت: 0:6
  مدیریت محترم جاغوری یک " لطفا به انسانهای مجهول الهو یه و حقیر اجازه ندهیدکه با نامهای هزاره و دیگر نامهای مستعار تیشه به ر یشه مردم زده و نفاق و چند دستگی را بین اقوام به وجود اورده و به ر یش همه بخندد" نگذار ید از این وبسایت و دیگر سایتها به خاطر رسیدن به اهداف بی شرمانه و ننگین خود که همانا انداختن تفرقه و نفاق است استفاده کنند" مطمئن باشید که این اشخاص به هزاره هم در وقتش رحم نکرده و از نام و هو یت و اصالت ان هم به عنوان طعمه استفاده خواهند کرد .

 12. پنجشنبه 11 اسفند1390 ساعت: 18:13
  اقای نقوی منظور من شخص شما نبود" شما هرکس و در هر کجا هستی ان قدر جرات داری که با نام خود نظر می دهی. مننظور من از اشخاص مجهول الهو یه کسانی است که با نامهای هزاره, ازره و……..با به اسطلاح جانب داری از قوم هزاره " فقط در صدد بد نام کردن هزاره ها هستند. افغانها را عاملان انتحار و انفجار می نامد که هرگز چنین نیست . شک نکنید دوستان" این گونه اشخاص و الهیاری در یک جبهه هستند که هدفشان چیزی نیست جز انداختن تفرقه و نفاق بین مردم از راه مذهبی و قومی .

 13. جمعه 12 اسفند1390 ساعت: 2:48
  جناب نقوی من چند روزی خیلی مصروف بودم نتوانیستم در جواب دورغ گوی شما چیزی
  بگویم در اول حقیقت گفتن خیلی تلخ است دوم چه بخواهی چه نخوای تائثیری خود دارد این اولین بار است از نام نقوی در چند جای از رهبری شهید بابه مزاری تمجید شده این خودش در جای خود کاری نیکوی است
  سوم شما گفتید به جدم من به سید بودن شما باور ندارم اگر میخواهی علمی منطقی بشنوی مقاله استاد علیزاده مالیستانی را در سایت جمهوری سکوت بیبین شما مثل طالیب ها از نام دین استفاده کرده در حقیقت ریشه دین مذهب را خشک مینمایئد ساله های سال از صادیقی ما مردم استفاده جوی نمودید کد کد را در بین مامردم میکنید تخم را در بین دشمنان هزاره میندازید

 14. جمعه 12 اسفند1390 ساعت: 10:51
  آقای مباز :
  علیزاده مالستان خودش به سادات سخت احترام دارد شاید ازنام اوکسی استفاده غلط کرده باشد شماهرکی هستید حداقل آدرس ایمیل تان را بگزارید شاید شماهرگز هزاره نباشید این تفرقه است که درمیان اقوام هزاره وسادات می اندازید یعنی ازآب گل آلود ماهی میگیرید.

 15. جمعه 12 اسفند1390 ساعت: 11:15
  اقای جمال الدین من وقتکه تحت نام قوم خود مینویسم و بنام این قوم سر فراز میبالم و مینازم. شما یکدفعه چشمانی بادامی تان را باز نموده اید که تحت نام ازره من در چندین نظر سنجی این وبلاگ نظر دادم .و شما از اثرات مثبت من که در قبال مردم خود نوشتم پی به موئثر بودنش ببرید که من هزاره و یا ازره درد بند و بادرد تر از شما هستم که تحت نام ازره نوشتم و مینو یسم .و بالفرض تحت نام کمال الدین نوشتم شما متیقن هستید مجهول الهو یه نیستم و معلوم الهویه شدم و یا هم نام مبارک شما. تا زمانکه تو هین و تحقیر نباشد تحت نام مستعار نوشتن ایرادی ندارد شما لطفا در نظر سنجی این سایت نکات منفی که نظر دادم تذکر بدهید …
  همان تیشه را که بر ریشه زدم در همین نظر سنجی بنو یسد . والسلام

 16. جمعه 12 اسفند1390 ساعت: 12:5
  سلام برای همه
  من نمخواهیم تمام سید ها را بد بگویم اما سید نقوی ان عکس که در سایت خود قرار داده صایب ان عکس را خوب مشناسیم سید مصطفی کاظیمی دشمن مردم هزاره بود اطلاعات … اجیر شده مسعود بعد از ان که خیانت شان افشاشد از غرب کابل فرار کرد در دامن بادار خود یعنی مسعود سیاف قرار گیرفت بعد از انیکه کابل در دست طالیب افتاد در دامن طالیب خوده انداخت

  امابلی سید نقوی مقاله اقای علیزاده را حتما باید بخوانی ان وقت جده خود را میدانی

 17. شنبه 13 اسفند1390 ساعت: 3:4
  854(استاد عليزاده مالستاني)
  alizadeh-ma.blogfa.com/
  جناب سید نقوی این سایت استاد علیزاده مالستانی شما تایفه از قران هم خودرا بالاتر میگیرید به آیه قران هم باور ندارید فقت به دورغ فیرب بازی بالای شانه مردم سوارمیشوید

 18. شنبه 13 اسفند1390 ساعت: 7:34
  قابل توجه محترم جواد عبداللهی:
  شهیدسیدمصطفی کاظمی عضو شواری مرکزی حزب وحدت اسلامی بوده قوماندان اعلی حزب سپاه به فرماندهی محمداکبری بوده زمانیکه حزب وحدت بعداز شهادت مزاری ازهم پاشید هرکی راه خودرا گرفت وسیدکاظمی نه اینکه خودرا دردامن طالب نه انداخت بلکه تادم آخر درمقابل آنهاجنگید یک کمی تاریخ را مطالعه نماید.

 19. شنبه 13 اسفند1390 ساعت: 13:3
  اقای سید نقوی شما از تاریخ حرف میزنید من خود شاهیدی در غرب کابل بودم

  در اوج جنک کابل در زمان حیات رهبر شهید در 23 سنبله با یک دسیسه خیانت مجبور بفرار از غرب کابل در کاخ فرعون زمان قرار گرفت

  اینبار خوده در ما چسپانده

 20. یکشنبه 14 اسفند1390 ساعت: 1:48
  سلام به همه بیرارای قن. قهرمانی رحیمی بیرار به تمام مردم افغانستان مبارک باشه. واقعا افتخار بزرگی است بنده از دیدن عنوان خبر که یکی از فرزندان ما وشما مقام قهرمانی جهان ره کسب کیده بی نهایت خوشحال شدم.

 21. یکشنبه 14 اسفند1390 ساعت: 4:41
  اگر از حق نگذریم .از غرب کابل اقای اکبری و خیل شان با یکعده سید ها یکجا به طرف کاخ فرعون زمان رفتند .

 22. یکشنبه 14 اسفند1390 ساعت: 10:7
  آقای جواد عبداللهی:
  درآن جنایت دست تمام سادات هادخیل نبوده چراشمااین حرفهارا دامن میزنید درآن جنایت هابعضی ازبرادران هزاره مانیز دست داشته بودند که قوماندانان حزب حرکت اسلامی اکثراًهزارهابوده است درهرسنگر 90% هزاره وجود داشت وبنده شامل کدام حزب تاکنون نیستم وسادات های منطقه مانیز شامل کدام حزب ویا گروه جنگی نبوده وفعلاًهم از سادات هاکرده هزاره هادرحزب آقای انوری که شمابیشتر او را متهم به آن جنایت میکنید شامل است درتمام وزارت خانه ها سهم فعال دارد که اکثرشان هزاره هستند که نماینده شان دروزارت دفاع ملی تورنجنرال سردارمحمد(اباالفضل) وبرادر او قوماندان زون هماهنگی ساحوی در ولایت دایکندی هست از جیغتوی غزنی از قوم هزاره هست دربین هرقوم انسانهای خوب وبد پیدامیشه آرزو دارم که دیگر به قوم سادات توهین نکنید آیاخبر دارید که دست یار نزدیک استاد مزاری کی بود ؟که تادم مرگ اورا همراهی کرد آقای سید علی علوی.

 23. دوشنبه 15 اسفند1390 ساعت: 12:17
  اقای نقوی من بعضی از سید ها را گفتم مثله سری مصطفی کاظیمی بود که شما ان را پشوای خود قرار دادید که ابن ادم در گذشته خود خوب بوده یا بد بوده که شما هم در خوبی بدی این ادم شریک استید در تاریخ 23سنبله13.73 سید مصطفی کاظیمی سید عالمی بلخی سید مرتضوی محمد اکبری از غرب کابل در دامن دشمن
  هزاره پنابورد تمام اطلاعات سیاسی و نیظامی بابه مزاری را در اخطیار دشمن قرارداد
  بعد از ان حملات دشمن بالای غرب کابل سنگنتر شد تاایکه مسعود سیاف با یک تبانی سیاسی باطالبان محاسره حرب وحدت را تنتر کرده تا اینکه غرب کابل سقود کرد

  شما از تاریخ به نفع خود استفاده میبرید همین علیزاده ما لیستانی را هم شماقبول نداشتید که دورغ است

 24. سه شنبه 16 اسفند1390 ساعت: 10:16
  جناب آقای جواد عبداللهی:
  باید به گذشته صلوات دهیم وآینده را احتیاط کنیم بهرصورت من وتو یک دیگرخویش را درقسمت این نظرات قناعت داده نمیتوانیم.
  بنده شامل هیچ حزب نیستم حتی حزب شهید سیدمصطفی (کاظمی)صرف ازدفاع آن درحکومت موقت وانتقالی برای حق هزاره ها خوشم آمد که اولین کسی بود که برای رفتن کوچی ها دربهسود او در بین پارلمان افغانستان صدای انتقادش را بلند کرد وبعد دیگران شنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*