فینال جام والیبال … مواد خوارکی تاریخ گذشته جمع آوری و به آتش کشیده شد

سلام دوستان

فينال جام واليبال ولسوالي جاغوري تا روز جمعه هفته بعدي به تعويق افتاده است . گرچند مسئولین امر علت روشن برای تاخیر آن ذکر نکرده است ولی خدا کند که این تاخیر برای هر چه باشکوه برگزار شدن فینال باشد نه برای کدام مسایل حاشیه ای دیگر . چون چندمین سال است که جام به پایان نمی رسد  این مسئله برای جاغوری ها بسیار سنگین تمام می شود امید در هفته آینده این فینال برگزار گردد وما شاهد بازی خوبی از هر دو تیم پر طرفدار باشیم .

خبر دیگر اینکه :

مواد اوليه خوراكي تاریخ گذشته و فاسد شده كه از هفته قبل تا اكنون در ولسوالي جاغوري جمع آور شده بود در هفته جاري با حضور مسئولين امنيتي ولسوالي جاغوري به شمول آقاي دگروال اسدالله قوماندان امنيه ، آقاي طوفان آمر امنيت ملي ، آقاي ميرزائي شاروال ، نماينده صحت عامه آقاي داكتر عبدالقيوم ، جمع از منصوبين ادارات دولتي ولسوالي جاغوري و نماينده بازار سنگماشه حريق و طعمه آتش گرديد .

مواد كه حريق گرديد شامل پپسي ، مرندا ، نوشابه ، رب ، تورشي ، كيك هاي سفري ، پنير ، چاكلت ، آب ميوه ،  و … تاريخ گذشته ، فاسد و بي كيفيت بوده كه امروز به آتش كشيده شد .

با وجود سرازیر شدن مواد خوراکی رنگارنگ ونا آشنای فروشنده ها وخریداران این مسئله معضل بزرگ برای سلامتی مردم جاغوری به حساب می ایند . وباید زود تر از این ها اقدام می شد . در عین حال امید وارم این برنامه به خوبی اجرا شود سلامتی مردم مورد تهدید قرار نگیرد .

مسئولین وعده داده وگفته اند که این برنامه بدون اغماض اجرا می گردد . قرار است اين روند ادامه داشته باشد و باقي دكان هاي سنگماشه ، غجور ، انگوري ، بابه به شمول بازار چه هاي كه در ولسوالي جاغوري موقعيت دارد برسي و از مواد تاريخ گذشته و فاسد تصفيه خواهند گرديد .

به گفته آقاي ميرزاي شاروال ولسوالي جاغوري كساني كه براي ورود و فروش مواد فاسد و تاريخ گذشته جلوگيري نكند برخورد قانوني شده و جريمه خواهند شد .

دكانداران بايد متوجه باشند تا از فروش نمودن چنين مواد هاي فاسد خوراكي در بازار هاي جاغوري خود داري نمايند . تا از وقوع انواع بيماري هاي نيز جلوگيري گردد .

هر مواد خوراكي و ادويه ي كه تاريخ آن گذشته فاسد شده باشد غير قابل استفاده مي گردد . لذا ضروري مي باشد كه مشريان و عرضه كنندگان پيش از خريداري اجناس تاريخ دار به تاريخ و زمان آن توجه كنند و در غير آن استفاده و فروش آن ممنوع مي باشد .

مردم ولسوالی جاغوری از این اقدام نیک دولت در ولسوالی جاغوری خوشبین هستند و آنان تاکید می دارند که در آینده اگر خودشان با چنین مواد های تاریخ گذشته روبرو شدند با دولت همکاری نموده آنان را در جریان قرار می دهند .

تاگزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مركز جاغوري

+;نوشته شده در ;جمعه یازدهم فروردین 1391ساعت;14:17 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


دیدگاه برای “فینال جام والیبال … مواد خوارکی تاریخ گذشته جمع آوری و به آتش کشیده شد
  1. شنبه 12 فروردین1391 ساعت: 3:1
    سلام
    کاری که خیلی وقت باید انجام میشد حالا انجام دادند باز هم تشکر حد اقل همین یک کار نیک را به نفع مردم انجام دادند امیدوارم که همین طور ادامه بیدهند،تا مردم عزیز جاغوری همیشه سالم وصحتمند باشند،اگر همین طور از طرف شاروالی و ریاست صحت عامه یک تیم نظارتی (البته رشوتخور نباشد) بر همه دکانداران که مواد غذایی عرضه میکنند وجود داشته باشد ،خدمت بس بزرگی هست.
    سخی از انگوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*