اولین دیدار انجنیر نفیسه عظیمی با مردم در جاغوری

دیدار خانم عظیمی

سلام دوستان

مهمان سراي ولسوالي جاغوري شب گذشته مهمانان زيادي را به ميزباني قوماندان امنيه ولسوالي جاغوري به ضيافت شام با خود داشت .

در اين مهماني كه انجنير نفيسه عظيمي وكيل مردم در شورا ملي در راس قرار داشت چهره هاي علمي ، فرهنگي ، نمايندگان بعضي قريه جات ولسوالي جاغوري و متنفذين قومي نيز حضور داشتند .

خانم عظيمي كه در صدر مجلس نشسته بود از قوماندان امنيه ولسوالي جاغوري بخاطر ترتيب يك چنين ضیافت ابراز قدر دانی كرد ایشان افزود : هدف از آمدنش به جاغوری دیدار و بازديد با مردم است و ایشان این بشارت داد که قرار است وكلاي ديگر نيز در جاغوري آمده و با مردم ملاقات نمايند .

شاید این یکی از بهترین خبر های بود که وکیل مردم مثل خود مردم دست پاچه آن را اعلان کرد . به نظر مردم سخن وکیل مردم جالب بود چون پس از دو سال خانم نفيسه عظيمي به مردم ولسوالي جاغوري دل داري مي دهد كه وكلاي شما خواهند آمد و با شما نشست هاي خواهند داشت !!!

سخنان انجنير نفيسه عظيمي در حالي اراد مي گردد كه طي دوسال وكالت و وعده هاي كه به وکلا به مردم داده بودند خبری نبود که هیچی بلکه اين اولين بار است كه یکی از چهار نماينده جاغوري به جاغوری آمده و وعده هاي روز رای گرفتن را تكرار مي كند.

حال که این وکلا بعد از آن همه وعده وعید امده قدم  شان روی چشم . ولی خدا وکیلی اگر با دست پر نیامده باشد دیگر خیلی روی زیاد می خواهند با مردم نگاه کند . مخصوصا اینکه با پذیرایی گرم هم مواجه شدند .

بقیه وکلا ظاهرا خانم عظیمی را سپر ساختند تا واکنش مردم را بر سری این نماینده تجربه کنند  فکر کنم  بی جهت خود را به زحمت انداختند اگر یک تلفن به این جانب می زد من خبر خوش را خدمت شان می دادم  و می گفتم تا مردم و مسولین متملق وجود داشته باشد و هوای معامعله نیز در سر داشته باشد خیال تان راحت راحت باشد . هیچ اتفاق نمی ا فتد . بساط جور است .

این در حال است كه مردم عادی از عدم فعاليت اين وكيلان ناراحت ، دل پر و حرف ناگفتنی زیاد در سینه دارد و نگران آينده وضعيت خود در جاغوري می باشد .

بعد از صرف نان مفصل شب ، آقاي عارفي پاتو مدير حج و اوقاف با لحن بسيار لذيز خوش خدمتی را تکمیل و از قوماندان امنيه نیز تشكر کرد .

در پايان محترم آقاي استاد آزاد ضمن اين كه از قوماندان امنيه قدر دانه كرد كه مهماني به اين زيباي و بدون در نظر داشت سمت و سوي از تمام اقشار اجتماعي و منطقه ، چهره هاي فرهنگي و بزرگان ترتیب دادند .

اقای آزاد در مورد تاريچه اولين و كيل و نماينده كه دركدام كشور و چگونه وکیل شد بخواطر اورد صحبت هاي در این باره ارائه داشت . ولی دریغ از خواطره دوسال پیش که این نمایندگان چطوری و با چه وعده های بر کرسی ملت تکیه زد . آقای آزاد واقعا شما آزادید  هرچه دل تنکت می اید بکو  راستی کمی بهتر نبود بجای ان همه  که به ذهنت فشاری آوردی  خواطره  رای گرفتن  دوسال پیش این وکلا را بیاد می اوردی ؟!!!

راستش در هنگام تهیه گزارش در فکر فرو رفته بودم که با این مردم واین مسولین آینده مردم چه خواهند شد .

مردم جاغوری و مسولین  گرامی ، فرهنگی های محترم مهمان نوازی قبول . ولی به یاد اوردن پروژه های مثل راه جاغوری غزنی و بسیاری پروژه عمرانی که هر مسئول وعده های گوش فلک را کرده فکر می کنید کی باید آن را به آنها گوش زد کرد ؟!!!

در پايان يك موزيك انتقادي نيز آماده گرديده كه اميد مورد توجه شما دوستان قرار بگيرد .

اين روز ها جاغوري كدام خبر خاص نيست اما جاغوري در هر هفته دو روز يا سه روز را شاهد بارندگي هاي خوبي مي باشد .

برای گوش دادن موزیک انتقادی روی موزیک کلیک نماید

تا گزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مركز جاغوري

+;نوشته شده در ;چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1391ساعت;22:35 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


12 دیدگاه برای “اولین دیدار انجنیر نفیسه عظیمی با مردم در جاغوری
 1. پنجشنبه 28 اردیبهشت1391 ساعت: 2:42
  تشکر از گزارش تان اشتباه املایی تانرا ما مد نظر نمیگیریم.
  اگر عنوان آن را شکم پر کردن انتخاب میکردید بر شدت انتقادی بودن و خبری بودن آن افزوده و در تائید خبر تاثیر زیاد میتوانست داشته باشد.
  اما آنچه را به عنوان مهمانی و ضیافت شام ذکر نموده اید بیانگر رضایت شما از روال کار میباشد که در زیر بازهم به انتقاد از وکیل و نماینده مردم پرداخته اید این دو به هیچ وجه همخوانی ندارد و صحت خبر یا گزارش را مریض میسازد.
  ببخشید اگر گستاخی شده باشد.

 2. پنجشنبه 28 اردیبهشت1391 ساعت: 13:45
  سلام به برادران جاغورئ ومومن زاده عزیز تقدیم میدارم در اصل مردم چاپلوس هستم فقط چشم به دستخوان دارم ازچهار نفر یک چهره جدید به پارلمان فرستادیم سه نفر آن سابقه کارئ دارد کدام کارئ به جاغورئ نکرده است امان مثل مشهور است که آزموده را آزمودن خطا ست تا ما مردم جاغورئ بیدار نشوم همین آش ست همین کاسه

 3. پنجشنبه 28 اردیبهشت1391 ساعت: 15:1
  در کشور ما ده دل و صد دینه زیاد است
  آزرده مشو یک دل و یک دینه نداریم.

  چند دزد از این منطقه در پارلمان رفت
  از پارلمان خیری به این کلبه نداریم.

  امام علی ع میفرماید: مردم هر دوره و زمان سزاوار حاکمانی اند که بر آنها حکومت میکنند.
  حالا مردم ما هم فکر کنم ارزش بیشتر از این را ندارند چون با هر سازی می رقصند. گذشته خود را خیلی زود فراموش میکنند و به خیلی پول اندک خود شان را میفروشند. خوب نتیجه اش هم همین میشود. در زمان انتخابات پارلمانی هم همه شاهد بودیم که چه افتضاح در منطقه بود. 99 فیصد مردم ما منطقه ای و یا هم قومی رای میدادند بدون اینکه لیاقت این افراد را و یا کارکرد های گذشته شان را مد نظر بگیرند مثل رمه دنبال چوپان روان بودند. اگر آخوند مکتب بود که 300 خانه طرفدارش بود هم خودرا کاندید کرده بود و اگر از دزدان سابق بود هم خودرا کاندید کرده بود و غیره………… مردم هم بخواطر منطقه گرایی برای شان رای میدادند. خوب نتیجه اش همین میشود. من بر عکس دیگران که فکر میکنند مردم جاغوری بسیار روشن و فهمیده اند فکر میکنم از مردم جاغوری کرده بی عقل و کودن در هزاره جات یافت نمیشود. چون هر چه سواد این مردم بالا میرود خودخواهی و منطقه گرایی این مردم بیشتر و بیشتر شده میرود. در حوتقول با 1800 خانه 2 کاندید پارلمانی داشتیم و همچنان در انگوری و داوود …… از چند هزار خانه ناوه یک نفر بخواطر این نفاق نتوانست رای بیاورد همه کاندید ها خودرا لقمان حکیم میدانستند و رای مردم را تکه تکه کردند…… و همچنان در دیگر مناطق جاغوری. این چهار نفریکه در پارلمان راه پیدا کردند هم شانس آوردند که در خیلی از ولسوالی های دیگر غزنی مردم از ترس طالب در رای گیری شرکت نتوانستند و اگر نه همان یک نفر هم به زور راه پیدا میکرد.. حالا ما چه از این وکیل صاحب ها بنالیم، باید از خود بنالیم که اینهاییکه با رای مردم رفتند و در آنجا جا خوش کردند هرگز برای یکبار هم که شده احساس نکردیم که از اینها بپرسیم که شما در طول این دو سال چه دست آوردی داشتید؟؟؟؟؟ فکر نکنم در طول همین دو سالیکه اینها در پارلمان رفتند یک نفر ریش سفید و یا ارباب و یا هم از عالی جنابان روحانی به اینها تماس گرفته باشد و در باره کارکردهای شان شوال کرده باشد. خداوند مردم مارا کمی سر عقل بیاره…….

  علی از اروپا

 4. جمعه 29 اردیبهشت1391 ساعت: 14:50
  SALAM ALI JAN DASTED DARD NAKONA harfi dili mara gofti. chighadar chapolosi chighadar mantagha garayee. moga ki dar shahri korha yak chshma shah ast. faghat agar nemakala khandan wa nawishtan ra balad bod khod ra basawad migera.dar akhar mikhaham begoyam ki mardomi jaghori shoari seyasi shan zeri sefar ast. man brayee in mardom doaa mikonam ki az khabi ghaflat bedar shawad wa marazi khod khahi ra az sari inha beroon konad. Farid az London

 5. جمعه 29 اردیبهشت1391 ساعت: 23:29
  سلام به همه مردم جاغوری و سران جاغوری آفرین برشما بجای اینکه به فکری حال مردم باشید همش به فکری خوردن هستیت مردم همه به ایران و باقی کشور ها آواره وسرگردان هستند به جهنم شما خوش باشید

 6. شنبه 30 اردیبهشت1391 ساعت: 18:58
  بلی ! بودند و هستند در ولسوالی جاغوری که فقط برای منافع شخصی شان کار کرده و میکند .مردم باید خودشان با سر نوشت شان سهیم شود و نگذارند تا سود جویان هر روز دل به صفره های رنگین خوش کند.

 7. شنبه 30 اردیبهشت1391 ساعت: 19:14
  این جناب قوماندان امنیه اگر از حقوق دولتی اش چنین مهمانی را ترتیب داده که غیر ممکن است و در غیر آن حتما جیب مردم را خالی کرده و از پول رشوت ، چنین ضیافت های چرب را ترتیب میدهد . این شخص فقط به قکر تفریح و خورد و نوش است نه به فکر امنیت و سلامتی جان مردم . وای برحال مردمی که چنین حاکم داشته باشند

 8. یکشنبه 31 اردیبهشت1391 ساعت: 13:24
  قوماندان جان افرين بخوريد تا مي توانيد بخوريد. اگر لبريز شديد باز هم بخوريد.

 9. دوشنبه 1 خرداد1391 ساعت: 23:0
  salam ba shoama aqaia mominzada….amiee aqai qomandan amneia ghiar az mihmani khoda diga kar nadara .bokhor inshalah az holqom tu pas baia tu dozd palid ra…tu dozd palid hilmand ra khodi . kabul ra khodi ..alee da jan mardom jaghori shoro kidee…..in shalah kee ay katokto pas baia

 10. سه شنبه 2 خرداد1391 ساعت: 5:47
  ولسوالی را باید نامش را بدل کنید اسمش را مهمان سرای جاغوری گزاشت امی قمندان صاحب خانه زندگی نداره مهمانی خودرا ده ولسوالی میگیره یا ولسوالی ره خیال ارگ کده

 11. سه شنبه 2 خرداد1391 ساعت: 17:4
  مامور مجید خان دستت از دسترخوان دولت کشیده شده تو باید ابراز نظرت این چنین باشد ..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*