تیم والیبال پوهنحی هنرهای زیبا پوهنتون کابل ، قهرمان تورنمینت بهاری ولیبال پوهنحی های پوهنتون کابل

سلام دوستان

تیم والیبال پوهنحی هنرهای زیبا پوهنتون کابل ، قهرمان تورنمینت بهاری ولیبال پوهنحی های پوهنتون کابل شد .

این تورنمینت که چندین هفته قبل آغاز گردیده بود دیروز سه شنبه مورخه 16/3/1391 با قهرمانی تیم پوهنحی هنرهای زیبا و نایب قهرمانی تیم پوهنحی زراعت با حضورداشت وزیر تحصیلات عالی افغانستان به پایان رسید .

به گفته عصمت الله کابتان تیم پوهنحی هنر های زیبا در این تورنمینت به تعداد 16 پوهنحی اشتراک نموده بودند . و بازی ها طبق قرعه کشی داخل جمنازیم ورزشی پوهنتون کابل  صورت گرفته بود به دیدار هم می رفتند .

تبم هنرهای زیبا

تیم پوهنحی هنرهای زیبا پوهنتو کابل که اکثریت آنها را بچه های جاغوری تشکیل می داد یگانه تیم برتر والیبال در پوهنتون کابل است .

محصلین پوهنحی هنرها می گویند :  تیم پوهنحی هنرها تیم شکست ناپذیر است . تمام پوهنحی های پوهنتون کابل یک طرف و پوهنحی هنرها یک طرف می باشد. و آنها تاکید داشتند که خدا را شکر که با همه نارسایی های که بچه ما با آن مواجه است باز هم قهرمان شدند .

تیم هنرهای زیبا

بنده که از سوی محصلین جاغوری برای تهیه گزارش دعوت شده بودم و نیز یکی از تماشاگران بازی فینال در جمنازیم ورشی داخل پوهنتون کابل بوده ام بازی بسیار دیدنی را  شاهد بودم . انصافا بچه های ما بازی زیبایی را انجام دادند . حال هوای بازی بیان گر این بود که پوهنحی هنرها با پوهنحی زراعت بازی نداشتند بلکی بچه های هزاره با تمام ملیت های دیگر افغانستان داشت بازی می کرد .

با اینکه  این تیم والیبال پوهنحی هنرهای زیبا پوهنتون کابل وتحت همین نام بازی می کرد  ولی به دلیل اینکه  بشترین اعضای این تیم را بچه های جاغوری تشکیل می داد  به نام تیم بچه های جاغوری یاد می کرد . در پایان بازی از یک برادر پشتون سوال کردم که بازی را کی برد گفت هزاره های جاغوری  برد . آنها می گفتند هزاره های جاغوری قهرمان شدند و بازی را بردند  . اسم پوهنحی و پوهنتون هیچ مورد استعمال قرار نمی گرفت. این یکی از چیز های بود که خودم شاهد صحنه بودم .

  حال ما خوش از این حرف ها  بیاید  و یا نیاید این بیان گر این است  که پروسه ملت سازی هنور در این مملکت خراب شده خبری از آن نیست . به هر صورت بگذریم این کشور خراب شده را همین حرف ها به تباهی کشاند و تباه کرد . هنوز که هنوز است  چیزی تغییر نکرده است  .

مدت یک هفته است که جهت پیگیری و طی مراحل بعضی اسناد های دولتی به کابل می باشم و با هوای گرم , آلوده و گیرا کابل دارم عادت می کنم . چون می دانم به این راحتی از دست دولت مردان رهایی ندارم و شاید روز های زیاد بخاطر یک کار کوچک به کابل شعبه به شعبه کاغذ پرانی کنیم .

می خواهم بگویم که احساس هم دردی در شعبات دولتی به کلی از ریشه خشک شده و بجای آن وقت کشی ودر نهایت ارباب رجوع کشی جاخوش کرده است . این قدر آدم را اذیت می کند تا مجبور شوی به آنها رشوه بدهی . اما آنها تا حالا متوجه نشده که با کی طرف اند بنده که در طول 5 یا 6 ماه است رشوت ندادم چند روز دیگر هم منتظر می مانم تا آنها از رفت و آمدم خسته شوند و بلاخره مجبور شوند که کارایم را تمام کند . می دانید کاری که آنها می کند چه است ؟ یک امضاء صرف یک امضاء .

بهر صورت با هماهنگی که با همکاران در جاغوری دارم اگر کدام خبر قابل نشر باشد حتما شما را در جریان می گذاریم .

تا دیدار بعد التماس دعا

مومن زاده – کابل

+;نوشته شده در ;چهارشنبه هفدهم خرداد 1391ساعت;19:42 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


4 دیدگاه برای “تیم والیبال پوهنحی هنرهای زیبا پوهنتون کابل ، قهرمان تورنمینت بهاری ولیبال پوهنحی های پوهنتون کابل
 1. پنجشنبه 18 خرداد1391 ساعت: 0:54
  مومن زاده عزیز سلام و درود!
  عزیز برادر چقدر به جا و عادلانه خواهد بود که به جای کلمات پوهنزی و پو… از کلمات شیرین پار سی همانند دانشگاه و.. استفاده شود. شما اگر یک اوغان را بکشید هم به جای پوهنزی کلمه دانشگاه را نوشته نه خواهد کرد. پس ما چرا این قدر کم توجه و بی عار هستیم! امید وارم ازرده نشوید چون زحمات تان قابل قدر میباشد!

 2. پنجشنبه 18 خرداد1391 ساعت: 2:20
  خوب نبود اگر بجای این دو کلمه (پوهنحی هنرهای زیبا پوهنتون ) ازدانشکده و دانشگاه استفاده میشد. شما محافظه کاری نکنید چون کرزی چیزی برایتان نداده که از شما بگیرد.
  موفق باشید .
  میرحسن سروری

 3. پنجشنبه 18 خرداد1391 ساعت: 21:23
  این اشکال وارداست زیرازبان فارسی وپشتو رسمیت دارد.اگرآنهاپوهنتون وپوهنحی میگه مابایددانشگاه ودانشکده بگوییم وبنویسیم.مرحوم آقای صدیق فرهنگ درکتاب افغانستان درپنج قرن اخیر مینویسدوقتی غلام فرهادرئیس حزب افغان ملت بررسمیت زبان پشتو تنها تاکیدکرددرمقابل رمضان علی شریفی وکیل جاغوری بااستدلال به آیه شریفه وعلمه البیان مجلس راقانع کردوفیصله شدکه هردوزبان رسمی باشد.

 4. شنبه 20 خرداد1391 ساعت: 21:41
  به بچه هاي تيم دانشكده ي هنرهاي زيباي كابل تبريك مي گويم. اقاي مومن زاده گزارش تان را خواندم و كاش از روند بازي چيزايي مي نوشتيد و البته كه ميدانم كه رابطه ي خوبي با واليبال نداريد. مثلا ما نميدانم كه برد اينها سه صفر بوده يا چند چند…. اينها نكات مهمي در بازي واليبال اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*