کار پروژه سرک سر لومان الی منطقه داود متوقف شد

سلام دوستان

پروژه کار سرک سر لومان الی منطقه داود ولسوالی جاغوری که چند مدت قبل آغاز گردیده بود بعد از ظهر دیروز چهار شنبه مورخه 17/3/1391 کار آن توسط مسوولین محلی ولسوالی جاغوری متوقف گردید .

آقای ظفرشریف ولسوالی محترم ولسوالی جاغوری طی تماس تلیفونی به ما گفتند : بنا به شکایت مردم و نمایندگان مردم مبنی بر کار بی کیفیت سرک ، کار سرک سر لومان الی منطقه داود ولسوالی جاغوری شدند و بعد از دیدن کار آن متوقف داده شده است .

آقای شریف گفتند : بعد از اینکه کار متوقف شد والی محترم ولایت غزنی و وزیر صاحب فواید عامه نیز در جریان گذاشته شده است . و قرار بر این شده که هئیت با صلاحیت طی چند روز آینده در ولسوالی جاغوری آمده از کار کرد این شرکت دیدن نمایند .

کار تطبیق این پروژه را شرکت بنام  همکار به عهده دارد و معلوم نیست که از سوی کدام نهاد یا موسسه تمویل می گردد . طبق قرار داد با شرکت قرار بوده که این مسیر به شکل درجه دو ساخته شود .

شرکت همکار که چند سال قبل نیز مسیر داود الی بازار انگوری ولسوالی جاغوری را کار کرده بود این بار نیز کار های خود را به همان سمت گسترش داده اند . بی کیفیتی کار سابق آنها نمایان گر تقلب است که انصافا نه می توان نادیده گرفت .

اما ولسوالی جاغوری می گوید : معلوم نیست که این شرکت از کجا تمویل می گردد و تا حالا هیچ نوع سند به ولسوالی جاغوری ارائه نداشته و ما هم آگاهی نداریم که با کی قرار داد کرده و بودیجه قرارداتی آن چند می باشد .

طی تماس که با وکیل علام سخی و نماینده مردم داود داشتیم آنها گفتند : قرار معلومات باید مسیر سر لومان الی منطقه داود ولسوالی جاغوری به شکل درجه دو ساخته شود اما شرکت که تطبیق کننده این پروژه است از مواد های غیر استاندارد استفاده می کنند و سمنت را همراه خاگ در سنگ کاری ها استفاده کرده اند . آنها می گویند :

مردم منطقه داود خواهان برسی این تقلب و خیانت شرکت همکار از جانب نهاد های عدلی و قضای گردیده اند .

نماینده مردم داود تاکید داشت که اگر به خواست های مردم این منطقه توجه نشود مردم خواهان خسارات که در تطبیق این پروژه دیده اند می گردند .

تا دیدار بعد التماس دعا

مومن زاده کابل

+;نوشته شده در ;پنجشنبه هجدهم خرداد 1391ساعت;10:53 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


5 دیدگاه برای “کار پروژه سرک سر لومان الی منطقه داود متوقف شد
 1. جمعه 19 خرداد1391 ساعت: 5:16
  این یک اقدام نیک است و باید از نمایندگان مردم داود قدردانی کرد بخاطر تلاش و نظارت شان بر این پروژه عام المنفعه.
  باید شخص خود والی صاحب آقای موسی اکبر زاده و ولسوال محترم ظفر شریف صاحب قضیه را بطور جدی پیگیری کنند و متخلفین مخصوصا این شرکت تقلبی راه سازی را مورد پیگرد قضایی قرار دهند.
  ما مردم شاهد تقلب کاری این شرکت مسیر انگوری الی داود را به چشم سر دیدیم و آن وقت نمایندگان انگوری متاسفانه هیچ اقدام نکردند واین بار مردم و نمایندگان داود و سرلومان باید جلو این متخلفین را میگرفتند که خوبشختانه گرفتند.

 2. شنبه 20 خرداد1391 ساعت: 6:56
  او بررو او خوارو ! دولت فاسد ووکیل صاحبا بی کفایت اند از مو بیچاره مردوم چیز کار ساخته یه؟ سرک ناوه گری را کاشکی جور نموکد امو گینی شی داد خدا بود!!

 3. یکشنبه 21 خرداد1391 ساعت: 11:57
  هی برادر مومن زاده چه بگویم؟ خو ب خبر داری که این شرکت در جاغوری قاچاقی کار می کرد یعنی اگر با آمریت فواید عامه غزنی هماهنگ می شد آنها تا صد سال دیگر هم اجازه ای کار در جاغوری را ولو ساختن یک سرک خامه باشد نمی دادند!

  به خاطر همین موسسه ای یونپس که تمویل کننده ای این پروژه است وقتی دید آمریت فواید عامه غزنی اجازه کار در جاغوری را نمی دهد به صورت خصوصی و باهزینه ای مستقل خود اقدام به راه اندازی ساخت این سرک خاکی کرد که آنهم با فساد اجرا کننده های کار مواجه شد
  حالا باید ولسوال گفتنی جاغوری و آقای دانش مواظب باشند که کار این سرک تعطیل نشود و فورا به یک موسسه دیگر واگذار کنند.
  اما ولسوال گفتنی جاغوری و نماینده های پارلمان جاغوری شعور درک این مسایل را ندارند.
  تفصیل مطلب را در آدرس ذیل بخوانید

  http://1o2.

 4. دوشنبه 22 خرداد1391 ساعت: 5:49
  متخلفین باید هرچی زودتر به پنجه قانون سپرده شوند تا دیگر از این کارهای خلاف منافع مردم نکنند…….
  جناب میرزائی نکند که از طرفداران قمندان عرفانی بچه سفدر……… هستی و با گپ های کنایه آمیز ات میخوای بگی که قمندان عرفانی بهتر از این مرد دلسوز ظفرشریف است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*