مشروح گزارش از ورود هئیت بلند پایه دولتی به جاغوری

سلام دوستان

در گزارش قبل از ورود مهمانان ومسولین بلند پایه دولتی به جاغوری خدمت تان عرض کردم  ومختصرا در این مورد توضیح دادم  اما مطالبی از این گزلرش ماند که الان می خواهیم خدمت تان به عرض برسانم .

در این مراسم بعد از آقای ظفرشریف ولسوالی جاغوری  آقاي دگروال اسد الله انصافي قوماندان امنيه ولسوالي جاغوري با اراد قطعه شعري مقدم مهمانان را گرامي داشت .

و نيز آقاي نايبي مدير معارف ولسوالي جاغوري بطور فشرده از مشكلات و كمبوتاتيكه در 95 باب مكتب در ولسوالي جاغوري مشاهده مي شود ياد آوري كرد .

اقاي نايبي افزود : مردم معارف دوست جاغوري تا همين لحظه از مكابت شان با جديت دفاع كرده اند و در تحمل و معاشات معلم و اعمار ساختمان هاي مكابت سخت تلاش نموده اند . كه از اين پس توان همكاري مردم نيز كاهش خواهند يافت و بناء حكومت افغانستان مكلف است و در رشد و ارتقاء ظرفيت معارف ولسوالي جاغوري توجه همه جانيبه داشته باشند .

بر همگان روشن و هويداست كه مردم ولسوالي جاغوري حامي صلح و امنيت در كشور بوده و هيچگاه نخواسته شورش و خشونت دامن گير اين مردم باشد از اين جهت فرزندان صلح دوست اين مرز و بوم با رهايي كبوتران صلح در فضايي جاغوري به حكومت و مردم افغانستان نشان مي دهد كه جنگ راه حل در اين كشور نيست و با صلح همزیستی مسا لمت امیز بايد از معارف در سراسر كشور حمايت شود .

در مراسم استقبال از وزيران و وكلا در جاغوري ، محترم آقاي رضواني به نمايندگي از تمام مردم شريف ولسوالي جاغوري ، حضور مقامات حكومتي و نمايندگان مردم را ، در اين خطه صلح دوست و معارف پرور خير مقدم گفت و به نمايندگي از مردم حرف دل و درد دل مردم را طي يك سخنراني فشرده و داغ بيان داشت . ایشان در آغاز سخنانش مطالبه حقوقي و سياسي مردم كه همانا ولايت شدن جاغوري است مطرح ساخت و افزود : مردم ما سال هاست كه چشم انتظار تحقق اين مسئله است مسئله ي كه اگر از ديدگاه هاي متفاوت آن برسي كنيم هرگز بي جا نخواهند بود.

زيرا ما حق خود را مطابق به قانون اساسي افغانستان مطالبه مي كنيم و هرگز ادعا نداريم كه حق ديگران را براي ما بدهند.

آقاي رضواني زماني كه مي خواست به خواست هاي ديگر جاغوري بپردازد اشاره به معضل های نمود كه گاه بیگاه دامین گیر مردم می شود ایشان مالکیت زمين در افغانستان را به خواطر نداشتن سند دولتی ویا یک معیار دقیق برای تشخیص دقیق زمین ها يك معضل بزرگ خواند كه همواره مردم با حكومت درغذب زمين ادعا هاي بي مورد و با مورد دارند و گاهی كار به خشونت و نزاع كشيده می شود. كه علت آن عدم تعریف معیار دقيق حكومت از اراضي مي باشد .

اقای رضوانی خواطره ماستر پلان شهر جاغوری را توسط وزیر وقت در گذشته به یاد آورده و با وجود اين همه چالش ها در در رسیدن منطقه و مردم ولسوالي جاغوري به امکانات شهری از حكومت مي خواهند كه اين ولسوالي که با معيار هاي شهري در تطابق قرار دارد و اين مردم شهري زندگي مي كند و خواهان شهر سازي مي باشند نه نقشه شهر . از مسولین خواست به وعده هابش عمل کند .

آقاي رضواني كه به صورت فهرصت وار مطالبات مردم را مطرح مي كرد در بند برق و انرژي برق را نظر به درايت كاري مردم ولسوالي جاغوري از ضرورت هاي مبرم خواهند . و در صورت اعمار بند برق و توليد برق امكان ايجاد شركت هاي صنعتي و ايجاد زمينه كار براي جوانان اين ولسوالي خواهند شد .

آقاي رضواني در پايان صحبت هايش مسئله ي سرك جاغوري قره باغ را مطرح ساخت كه كار اين سرك همانند ولايت شدن جاغوري معماي شده كه هيچ كسي جواب آن را پيدا كرده نه مي تواند .

با وجود كه افغانستان از كمك هاي جامعه جهاني مستفيد شده و مي شود اما معلوم نيست كه اين كمك ها در كجا به مصرف مي رسد و يا چه گونه حيف و ميل مي گردد كه هيچ نتيجه اش را ما نديده ايم .

آقاي رضواني افزود : در حاليكه اين كمك ها بيهوده به مصرف مي رسد در عوض مردم ولسوالي جاغوري با فروش تخم مرغ زمينه تعليم و تحصل را براي فرزندان شان فراهم مي كند .

كمك هاي جامعه جهاني بايد در زير بنا هاي كشور به مصرف برسد و اگر اين كمك هاي مالي و مساعدت ها جامعه جهاني در جاي كه نياز است به مصرف برسد سرک جاغوري قره باغ و جاغوري گيلان به صورت اساسي آن اعمار مي شد .

محترم آقاي نجيب الله اوژن وزير فوايد عامه افغانستان كه اولين بار است از ولسوالي جاغوري ديدن مي كنددر جایگاه قرار گرفت خطاب به مردم گفت: يكي از آرزو هايم بود كه روزي ولسوالي جاغوري را از نزديك ديدن كنم و با مردم حرف بزنم .و امروز خوشحالم این امر تحقق یافت . ایشان از مردم جاغوری ستايش به عمل آورد .

وزير فوايد عامه به وعده هاي قبلي حكومت افغانستان يك بار ديگر وعده سپرد سرگ كه ولسوالي جاغوري را به غزني وصل مي كند به زودي كارش شروع خواهند شد ایشان پرده از معمای به اجرای نگذاشتن سرک جاغوری قره باغ برداشته  و یاد آور شد :  قبلا كار اين سرك در پلان حكومت افغانستان نبوده و شركت ها يا هر نهاد ديگر که قراردادتي با یکدیگر امضا کرده هزينه آن حيف و ميل كرده است .

آقاي آوژن گفت : قرار است كه كار پخته كاري مسير جاغوري قره باغ از منطقه از سر لومان الي قره باغ مجددا آغاز گردد .

محترم آقاي داوود علي نجفي وزير ترانسپورت و هوانوردي افغانستان كه پس از رسيدن به چوكي اين وزرات خانه اين اولین بارش است ك


4 دیدگاه برای “مشروح گزارش از ورود هئیت بلند پایه دولتی به جاغوری
 1. جمعه 23 تیر1391 ساعت: 12:52
  این آقای نجفی چقدر پر رو هست دیگه! واقعا که ریز خوار سفره استبداد همین طور باید باشد! امده و مثل یک بد ماش برای مردم خط و نشان میکشد! رسما بازار دلالی را آغاز نموده است! شما به کرزی رای ندادین…! معلومه که دلش از بیداری و هوشیاری مردم جاغوری خون هست! کسی نبود که به این آقا بگوید که، شما کی به رای ملت و مردم ارزشی قایل هستید. با " حبار " دور یک سفره نشسته اید و هر غلطی که دل تان خواست انجام می دهید!! مگر همین خود جناب عالی نبودید که گفته بودید من کرزی خان را رئیس جمهورذ ساختم نه انتخاب ملت!؟ شما میدانید که با این حرف تان چه خیانت بزرگ ملی را مرتکب گردیده و چه یک کار نامه ننگین تاریخی را از خود به یاد گار گذاشته اید؟! به جای انکه از ملت و مردم معذرت بخواهید، بلبل زبانی هم میکنید! داود خان مردم دیگه گسفند نیست؛ نسل جدید رو به بیداری میروند …

 2. جمعه 23 تیر1391 ساعت: 14:8
  سلام جاغورى ها كسى به نجفى نكفت توكاسه داغ تر آش نباش فكرحركت هاىت باش به جرم فساد مالى از وظيفه سبكدوش نشى برادر تو درثبت احوال جاغورى بدون شيرينى كار نميكرد نميدانم حاله درثبت احوال ست نه

 3. جمعه 23 تیر1391 ساعت: 17:30
  او برار بیخبر حاجی مسافر آقای نجفی که کمی بهتر هست لااقل کمی سواددارد اما وای از حفیظ برادرش که دردفتر ثبت واحوال جاغوری کار میکند بحیث یک دزد شما فکر میکنم اشتبا گرفته ای این برادر نجفی هست آقای حفیظ که دراداره ثبت واحوال کار میکند تا هنوز هست خوب خودرا جاه زده برای دزدی بخدا قسم از یک تذکره قانونی برای مردم مبلغ 30000 هزار افغانی هم گرفته است متسفانه جه عرض کنم با این دزد بی انصاف

 4. جمعه 23 تیر1391 ساعت: 21:30
  سلام به تمامی دوستای که نظر بنده را بخوانش میگیرند امید وارم هر جای که هستید خوب خوش سلامت باشید .
  این حرف هویداست که دولتی در هیچ جای از افغانستان وجود ندارد . نه برای هزاره ها نه برای پشتون و نه برای هیچ قوم دیگری پس برای چی ما به این دولت دل ببندیم این فکر اشتباه است که حتا اسم از دولت و دولت داری ببریم . و منتظر باشیم که کی از کجا برای ماکمک میاورد . دیگر راهی نداریم به جز اینکه خود ما برای خود ما کاری بکنیم و از خود واکنشی نشان دهیم جاغوری میتواند با این همه نیروی جوان و پر استعداد که در خود جای داده در سطح افغانستان و حتا در سطح بین الملل حرف برای گفت داشته باشد . بشرطی که ما خود را باور داشته باشیم به نیروی جوان خود اعتماد کنیم . و به این فکر باشیم که ما میتوانم و خداوند ما راهمراهی میکند .پس لازم نیست که دست روی دست بگزاریم و به این فکر باشیم که کدام کشور برای ما یک بوجی آرد میدهد و یا کدام کشور برای ما یک بو جی کد میدهد . اگر ما این این فکر را بکنیم قطعا" بازنده ایم. پس باید تلاش داشته باشیم ما میتوانم جاغوری را زیبا کنیم با اتحاد با اتفاق با هم نظری با هم خواهی . با هم فکری ما میتوانم که جاغوری آباد سازیم ما میتوانیم . ما میتوانیم . ما میتوانیم …..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*