باپیوستن وزیر احیا و انکشاف وبا افتتاح کار میدان هوای جاغوری سفر مقامات در جاغوری پایان یافت

افتتاح میدان هوای جاغوری

سلام دوستان

سفر (چکر) رسمي مقامات بلند پايه دولتي امروز در جاغوری  با پیوستن وزیر احیا وانکشاف به جمع این هیئت حال هوای دیگر بخود گرفت . امروز ساعت ۱۱:۲۰ دقیقه  دو چرخ بال در آسمان جاغوری  ظاهر شد بعد از چند دقیقه هيئت جديد را به جمع دوستانش رساندند .

  این هیئت که متشكل بود  از وزراي محترم فوايد عامه آقاي نجيب الله آوژن ، داكتر داوود علي نجفي وزير ترانسپورت و هوانوردي ، وزير احيا و انكشاف  آقاي ويس برمك و دیگر  وكلا و نمايندگان مردم در ولسي جرگه  که اسامی و ذکر خیرش در گزارش های قبلی خدمت تان عرض کردم  با قطع نوار میدان هوای جاغوری  به سفرخود پايان يافت .

 صبح امروز محترم ويس برمك وزير احيا و انكشاف وارد ولسوالي جاغوري شد و همراه با وزراي محترم فوايد عامه و وزير محترم ترانسپورت و هوانوردي ميدان هواي جاغوري را كه در منطقه غجور اين ولسوالي موقعيت دارد برای سومین بار با قطع نوار کار آن را رسما افتتاح نمودند و قرار است بزودي كار پروژه ميدان هواي آغاز گردد .

افتتاح میدان هوای جاغوری

ميدان هواي جاغوري كه براي سومين بار کار آن افتتاح مي گردد کمی چندش آور شده و مردم نيز انتظار دارند اين آخرين افتتاح اين ميدان هواي باشد .

مردم ولسوالي جاغوري يك بار ديگر از حضور مقامات حكومتي در اين ولسوالي ابراز قدر داني كردند و با حضور پرشور خود – باشرکت از علماء ، بزرگان منطقه ، جوانان و فرهنگيان در مراسم استقباليه از هيئت محترم دولتي در ميدان هواي جاغوري – در منطقه غجور گرد هم آمده به مهمانان خوش آمد گفتند .  مردم ولسوالی جاغوری مكررا درخواست ها و مطالبات شان را به گوش مسئولین رسانده  و خواسته های شان را مطرح كردند . از جمله در خواست های آنها  مسئله ولايت شدن جاغوري بود.

این برنامه طبق معمول با تلاوت چند از كلام الله مجيد آغاز گرديد و بعد از آن محترم اقاي جاويد كه از انانسر برنامه بود طي يك مقاله كوتاه اما جان دار ، تشريف آوري مسوولين و مقامات دولتي و وكلاي پارلماني را در سرزمين معارف پرور و صلح دوست جاغوري خير مقدم گفته و آنان را به خانه ي امن جاغوري خوش آمديد گفتند سپس ایشان جاغوري را مختصر معرفي کرده و جاغوری را مفتخر دانست كه امروز حضور مقامات بلند پايه دولت جمهوري اسلامي افغانستان با خود دارد .

ایشان افزود : مردم سر فراز و آگاه جاغوري امروز گرد هم جمع شدند تا از دست آورد وزراي محترم كه پس از يك دهه روي كار آمدن حكومت مركزي و انتخابي كه براي اولين بار است كه از جاغوري ديدن مي كند آگاه شوند .

در ادامه نوبت سخن به  آقاي تقديسي ريس شوراي علماي ولسوالي جاغوري رسید ایشان به نمايندگي از مردم ولسوالي جاغوري  ضمن ابراز قدرداني از آمدن وزرا به جاغوري ، يك بار ديگر صدای اعتراض خود را به گوش مسئولین رساند گفت :  واقعا مردم اين ولسوالي از ديد حكومت افغانستان بدور مانده است ولسوالي كه از هر بعد قضيه به برسي بگيريم ثابت مي سازيم كه اين ولسوالي با جمعيت نفوس و جغرافياي وسيع دارد نه در ان ترياك كشت مي شود و نه مردم بشتر احساس نا امني را دارد .

بلكي مردم اين خطه هميشه با احساس مسوليت و وطن دوستي خواهان آرامش ، امنيت ، تعليم ، اقتصاد ، صلح ، سربلندي مردم افغانستان بوده است . كه خود بيانگر روشن و رسا در ايجاد زمينه ولايت شدن جاغوري مي باشد . حق قانوني و مشروع كه هيچ كسي آن را انكار نه مي تواند .

آقاي تقديسي ضمن اين بيانات از حكومت افغانستان خواست كه جاغوري و جاغوري ها نسبت به مطالبات قانوني شان مورد توجه جدي قرار دهند .

در اين مراسم نيز آقاي داوود علي نجفي وزير ترانسپورت و هوانوردي كه با قطع نوار کار ميدان هواي جاغوري را تثبيت نمود ضمن عرض ارادت و سلام به جناب آقاي ويس برمك وزير احيا و انكشاف دهات در جواب به صحبت هاي آقاي جاويد كه گفته بود كه كار ساخت طياره توسط بچه جاغوري صحت دارد و مورد ستايش قرار گيرد افزود : شخصي که طياره را ساخته از ولسوالي جاغوري است البته آن زمان نامش را نيز فراموش كرده بود ( اقاي صابر شاه رضائي ) ایشان جوان با استعداد كشور است  كه سال گذشته گزارش هاي در مورد خدمت دوستان ارائه گرديد .

بخشي ديگر صحبت هاي آقاي نجفي نيز از عدم امنيت راه هاي موصلاتي جاغوري نگراني داشت گفت: ما مشكل شما مردم را درك مي كنيم و در این راستا ما آمده ايم كه به خواست خود شما ميدان هواي تان را افتتاح كنيم .

بهترين مردم كساني اند كه نفع اش به ديگران مي رسد . اين حديث پيامبر را آقاي ويس برمك وزير احيا و انكشاف دهات خواند .

آقاي برمك از اينكه مورد استقبال گرم مردم ولسوالي جاغوري قرار گرفته بود  و با قرباني يك گاو چاق وفربه روبرو شده بود دست پاچه بنظر می رسید ایشان ضمن این که مسرور بود  مردم جاغوري را ستايش كرد كه شما مردم در تمام زمينه ها رشد چشم گير داشته اي
د و
مطمئين باشيد كه جاغوري جدا از افغانستان نيست و حكومت نيز شما را ناديده نخواهند گرفت .

اقاي برمك مي گويد : هدف از آمدن ما در ولسوالي جاغوري روشن است كه نظر به خواست و تقاضاي وكلاي شما كه به ما راي داده اند به جاغوري آمديم تا از نزديك نياز مندي هاي شما را برسي كنيم به سخنان شما گوش دهيم و خواست هاي شما را بشنويم .

آقاي برمك متوجه قضیه وعده خلافی مسولین شده ومجبور شد این جمله را به زبان بیاورد : ما نه آمديم كه مردم خود را فريب بدهيم ما آمديم آنچه را وعده مي دهيم  عمل نماييم . !!!

خدا را صد بار شکر که در این کشور خراب شده یکی پیدا شد که به جرم بقیه اعتراف کند هزاران بار شکر  که یکی امده نه قصد فریب در کار است ونه پای وعده خلافی در میان .  

آقاي برمك كه هر لحظه فرياد مردم ما را مي شنويد كه ما شهري زندگي ميكنم و ما شهر مي خواهيم اما اقاي برمك از اطلاق شهر به جاغوری انکار می کرد  در حاليكه در هيچ از دهات هاي افغانستان 95 باب مكتب وجود ندارد .

آقاي برمك  گفت : ضمن اينكه در آينده هاي نزديك كار سرك مركز الي منطقه ششپر ولسوالي جاغوري ، پل بوسعيد و از برنامه هاي همبستگي ملي نام گرفته و وعده جدي داد و گفت : تلاش مي كنم سال آينده با يك تيم كاري بهتر در ولسوالي جاغوري ده الي 11 پروژه ديگر در قسمت بازسازي در ولسوالي جاغوري داشته باشيم .

پس از آنكه اين گفته ها ، وعده ها ، نقد و برسي ها به پايان رسيد  و نوار افتتاحيه ميدان هواي جاغوري هم قطع گرديد با توزيع چپن مراسم را خاتمه بخشيد .

در طي این سه روز كه وزير محترم ترانسپورت وزير محترم فوايد عامه و دیگر  مسولین مصروف بازديد از اين ولسوالي بود در ادامه این سرکشی ها این هیئت روز گذشته از كار سرك سرلومان الي منطقه داود زيرک ولسوالي جاغوري ديدن بعمل آوردند و با مردم شريف ناوه جاغوري نيز ملاقات كردند در جربان کار ابن پروژه قرار گرفت .

و هيئت محترم دولتي راهي ولسوالي مالستان شدند .

و نظر مردم نيز گرفته شده كه به زودي در ادامه گزارش ثبت خواهند شد .

تا آماده شدن آن التماس دعا .

مومن زاده مركز جاغوري 

+;نوشته شده در ;شنبه بیست و چهارم تیر 1391ساعت;17:12 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


4 دیدگاه برای “باپیوستن وزیر احیا و انکشاف وبا افتتاح کار میدان هوای جاغوری سفر مقامات در جاغوری پایان یافت
 1. شنبه 24 تیر1391 ساعت: 19:7
  بازهم بگویید مردم بیدار و آگاه جاغوری؟
  قربانی کردن گاو چاق پیش پای دولتیان از این جنس بر خواسته از بیداری مردمی است که سه بار یک میدان هوایی اش افتتاح شده و به نتیجه نرسیده؟
  اف بر این بیداری و تف بر این بی درد و نفهمی ما
  چرا ما قربانی نشویم؟ هر چه که مردم را بیشتر اذیت کنند میزان استقبال و تنوع آن بالاتر میرود.

 2. یکشنبه 25 تیر1391 ساعت: 22:35
  محمد علی اخلاقی نماینده ی ولایت غزنی در مجلس نمایندگان در تماس تلفنی با تلویزیون تمدن گفت: شماری از نمایندگان ولایت غزنی در مجلس نمایندگان همراه با وزیران ترانسپورت، فواید عامه و انکشاف شهری که به این ولایت سفر کرده اند، صبح دیروز با قطع نواری کار این میدان هوایی را رسما افتتاح نمودند.
  اخلاقی گفت فعلا یک میلیون دالر برای آغاز به کار این میدان اختصاص یافته است.

  به گفته ی وی وزیر فواید عامه نیز وعده داده که کار سرک نیمه کاره ی قره باغ اروزگان را دوباره از سر بگیرند.

 3. سه شنبه 3 مرداد1391 ساعت: 0:28
  سلام. تشکر مومن زاده جان واقعا گزارش حرفه ای نوشته اید زنده باشید. اما یک جوان پیدا نشده که یکی دو چپلاق به دهن مقاماتی که با سفرهای کمپاینی مردم جاغوری را به مسخره می گیرند می زد.

  مشکل اول ما راه جاغوری است که سالها پیش بودجه اش تصویب شده بود اما هنوز در ساختن آن مشکل تراشی می شود. میدان هوایی چه درد مردم فقیر جاغوری را دوا می کند. مردم برای خرید یک بوجی آرد به غزنی با طیاره رفت وآمد کنند؟ شما بگویید چند فیصد مردم جاغوری با طیاره سفر خواهد کرد؟

  وکیلای ما همه زن هستند و دولت هم که در نادیده گرفتن جاغوری و کلیه ساحات هزارجات تعمد دارد. این سفرهای سمبلیکی و تبلیغاتی می دانید که به خاطر فشار کنفرانس توکیو و ظاهر سازی برای باز سازی متوازن است. نه به خاطر تلاش زن وکلای ما. شما می دانید در این روزها و شب ها تشت کرزی از بام افتاده و به شدت از سوی جامعه جهانی تحت فشار قرار گرفته که چرا از کمکهای جهان تنها برای باز سازی یک نقطه افغانستان و نقاطی که وزیر و رئیس در کابینه دارند استفاده کرده است؟ اگر این فشار ها نباشد حتی همین افتتاح سمبلیک هم صورت نمی گرفت.

  اگر امکانش هست این نظر بنده را تحت عنوان نظر یک خواننده به عنوان یک پست کوتاه بگذارید. زنده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*