کاروان المپیک لندن به همراه مدال اور کشور نیک پای عزیز امروز با استقبال پرشور مردم به کشور باز گشتند

بازگشت روح الله نیک پا سلام دوستان

امروز سه شنبه ۲۴/۵/۹۱ شهر کابل حال هوای دیگر داشت  مردم حق شناس کشور بدور جو سازی ها وحق نشناسی های عده ای متعصب وجاهل یکپارچه برای استقبال از تنها مدال آور کشور وگروه شرکت کننده در المپیک لندن خود را اماده می کردند .

ما هم می خواستیم به استقبال روح الله نیکپا و کاروان ورزشی افغانستان در میدان هوای کابل برویم تا با گزارش خود  دیگر دوستان دور از وطن را در این شادی شریک بسازیم .  قرار است مراسم اصلی در مصلی شهید مزاری برگزار گردد . بدین منظور صبح زود از گولایی مهتاب قلعه “برچی” طرف کوته سنگی حرکت کردم از فرودگاه تا مصلی شهید مزاری کاروان شرکت کننده المپیک لندن را همراهی کرده وازآنان اسقبال به عمل اوریم .

روح الله نیک پا

 در مسیر کاراوان ورزشی و مدال اور کشور روح الله نیکپا عزیز تدابیر خاصی امنیتی گرفته شده بود. غرب کابل با نصب پستر های روح الله نیکپا و چوک شهید مزاری با ترانه های داوود سرخوش حال و هوای دیگر بخود گرفته بود  .

هزاران تن از باشندگان شهرکابل با نصب پستر های از روح الله نیکپا به موتر های شخصی شان و با شعار دادن زنده باد قهرمان ملی روح الله نیکپا احساسات شان را به نمایش می گذاشتند .

صبح زود به کوته سنگی رسیدم دوستان منتظرم بودند ترافیک بی حد و اندازه است همراهانم پیشنهاد کردند با توجه به ترافیک که امروز وجود دارد  اگر حالا حرکت کنیم شاید در مراسم میدان هوای نرسیم . حالا که قرار شده مراسم در مصلی شهید مزاری برگزار گردد ما هم منتظر می مانیم تا کاروان ورزشی در غرب کابل تشریف بیاورند و در آن مراسم استقبالیه شرکت کنیم .

مصلی شهید مزاری محل برگزاری استقبال از ورزشکاران و تنها مدال آور کشور روح الله نیکپا است لحظات گذشت که سر و صدای رنجر های ترافیک بلند شد ( رانده کرولای فلان پلت توقف کن)

چند رنجر ترافیک و چند رنجر پلیس پیش و موتر های نصب شده از عکس های روح الله نیکپا به دنبال و با شعار های زنده باد قهرمان ملی و تنها مدال آور کشور روح الله نیکپا بطرف مصلی شهید مزاری غرب کابل اسکورت می شدند .

مصلی شهید مزاری محل برگزاری استقبال از روح الله نیکپا و کاروان ورزشی است که در المپیک لندن اشتراک نموده بودند.

در این مراسم سران بلند رتبه دولتی و تعداد از نمایندگان شورا ملی اشتراک داشتند که از آن جمله

در مراسم یاد شده آقای محمد محقق , محمد ظاهر اغبر رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان سخنرانی کردند .

آقای محقق گفت : مردم ما ثابت کرده اگر از صلح و امکانات برخوردار باشند می توانند که جای بسیار از کشور ها را با مدال آوری و قهرمانی بگیرد .

و سخنرانان هر یک به نوبه خود ورزشکاران ، بالخصوص روح الله نیکپا تنها مدال آور افغانستان را مورد تشویق قرار داده و او را افتخار افغانستان و قهرمان مدالی کشور می خواندند .

روح الله نیکپا، نثار احمد بهاوی، تهمینه کوهستانی، اجمل فیض زاده و مسعود عزیزی، ورزشکاران افغانستان هستند که در مسابقات المپیک لندن شرکت ورزیده بودند.

مومن زاده – کابل

+;نوشته شده در ;سه شنبه بیست و چهارم مرداد 1391ساعت;12:25 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


دیدگاه برای “کاروان المپیک لندن به همراه مدال اور کشور نیک پای عزیز امروز با استقبال پرشور مردم به کشور باز گشتند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*