انتقال اولین گروه از پناهجویان افغان به جزیره نارو

نخستین گروه از پناهجویان افغان که بصورت غیر قانونی وارد استرالیا شده بودند صبح امروز به جزیره نارو فرستاده شدند. اداره مهاجرت استرالیا با انتشار اعلامیه ی گفته است که یک گروه از پناهجویان به شمول هجده سریلانکایی ، چهارده افغانی ویک ایرانی با استفاده ازیک هوا پیما از جزیره کریسمیس به نارو فرستاده شدند.

این افراد در یک کمپ که به تازه گی از سوی حکومت استرالیا در جزیره نارو ساخته شده است تا زمانی بررسی درخواست های پناهنده گی نگهداری خواهند شد. تا اکنون شش گروه از پناهجویان از خاک استرالیا به جزیره نارو منتقل شده اند. حکومت استرالیا به تاریخ سیزده اگیست سال جاری تصمیم گرفت که پناهجویانی را که بصورت غیر قانونی وارد خاک استرالیا میشوند ، تا تکمیل شدن درخواست های پناهنده گی شان به جزیره نارو بفرستند. ازین تاریخ تا اکنون 181 پناهجوی غیر قانونی به جزیره نارو منتقل شده اند. اولین گروه از پناهجویان غیر قانونی به تاریخ چهارده ماه سیپتامبر سال جاری از جزیره کریسمیس که درخاک استرالیا موقعیت به جزیره نارو فرستاده شدند. نارو جزیره کوچک ودور افتاده ی است که ده جریب وسعت ونه هزار نفر نفوس دارد.

پس از انکه نخستین گروه از پناهجویان به تاریخ چهارده ماه سیپتامبر سال جاری به نارو منتقل شدند 1290 پناهجوی دیگر با استفاده از بیست قایق خود شان به استرالیا رسانده اند. از زمانی که حزب حاکم در استرالیا به تاریخ سیزده اگیست اعلام کرد که بعد از ین درخواست های پناهنده گی پناهجویان در خارج از خاک استرالیا صورت خواهد گرفت در کل 3585 پناهجو جانهای شان به خطر انداخته و وارد استرالیا شده بودند. به صورت کل در سال جاری 11380 پناهجو با استفاده از 174 کشتی وارد ابها استرالیا شده اند.

+;نوشته شده در ;شنبه پانزدهم مهر 1391ساعت;7:17 توسط;احمد نوید – طنین; |;


دیدگاه برای “انتقال اولین گروه از پناهجویان افغان به جزیره نارو
  1. یکشنبه 16 مهر1391 ساعت: 19:38
    سلام همان کسانیکه ازدوکشتی اخیرغرق شده نجات یافتندکجاشدوازدیگران آیااطلاعی دارندومی شناسدیانه؟آیاکسانی هستندکه درجاهای باشندوارتباط تلفنی به بیرون نداشته باشند؟آقای احمدجان نوید-طنین شماکه که این اخبارراتعقیب می کنی دراین باره یک زحمت بکش وجواب این کامنت رابده خداخیرت بدهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*