گزارش تصویری از افتتاح شاخه ی از پوهنتون خاتم النبین ص در ولسوالی جاغوری

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/1.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/10.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/2.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/3.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/4.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/5.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/6.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/7.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/8.jpg

شاخه از پوهنتون خاتم النبين (ص ) در ولسوالي جاغوري با حضور خواهران وبردان  اساتید و محصلين علما بزرگان شخصيت هاي علمي و فرهنگي  افتتاح شد ، این  افتخار بزرگ  را که باعث  تقويت علمي و فرهنگي جوانان و مردم جاغوري  می شود به شما دوستان تبریک عرض می کنم .

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/11.jpg

باز گشايي أطاق سوالات كانكور قرنطين شده پوهنتون خاتم النبيين ص   وبر گزاری  امتحان كانكور روز جمعه تاريخ ٦ ثور١٣٩٢ در جاغوري.

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/12.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/13.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/14.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/9.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/15.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/16.jpg

برگزاری  ازمون  و بازديد از جريان امتحان كانكور در دانشگاه خاتم النبيين ص در جاغوري  روز جمعه  تاريخ     6 ثور   1392

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/17.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/21.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/18.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/20.jpg

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/danishga%20khatm/19.jpg


28 دیدگاه برای “گزارش تصویری از افتتاح شاخه ی از پوهنتون خاتم النبین ص در ولسوالی جاغوری
 1. سلام بر گزارشگر محترم!

  این گزارش کامل نیست بطوریکه آدم عادی مثل من نمیداند که آیا این عمارت مجلل همان دانشگاه خاتم النبیین کابل است یا شاخه جاغوری مورد اشاره شما. لطفا در ارسال گزارش تصویری فنی تر عمل کنید. تا برای همه قابل درک باشد.

 2. شروع نفوذ ایران در جاغوری شروع شد.

  آزموده را آزمودن خطاست! محسيني … براي ملت شريف افغانستان امتحان خودرا داده ، پس اميدوارم كه مردوم شريف جاغوري فريب اين …. را نخورد.

 3. سلام دوستان عزیز!
  گزارشگر نویش و مدیریت محترم سایت! چرا به جای دانشگاه از پوهنتون استفاده شده؛ آیا ملاحظه ات ا.. شیخ محسنی بر حراست از فرهنگ خودی مقدم شده؟ دانشگاه،

 4. ای کاش نمایندگی آن … (محسینی) که فعلابنام دانشگاه در جاغوری افتتاح شده هر گز نمی شد. امید وارم که حد اقل بعضی از مردم ما بتواند بعد ازین متوجه خیانت های ای ….. شود. و دنباله رو آن … نباشد.

 5. ازشما دست اندرکاران سایت جاغوری یک خواهیشمیکنیم گزارش رایکم واضع نشر کنید ادام اصلا جام میماند ازکجا بفهمد این پهنتون بقول شماها که نوشته کردید که ساخته چی وقت ساخته توست کدام اشخاص خیر ساختا شده یا این کی … یک دسته گل دیگر را اب داده یک فیصق دیگر را میندازد .تشکر ازشما وازگزارش نیک تان

 6. با سلام و تشکر از شما
  با این وجود همانطور که دوستان دیگه گفته اند گزارش شما ناقص است و باید در کنار تصاویر یک گزارش کتبی نیز ارائه می کردید و این ابهامات خوانندگانتان برطرف می نمودیدو

 7. لطفا وقتی گزارش را می نویسد درست تر بنویسید تا مردم خبر شوند. کار خبرنگاری این است که مردم از وضعیت خبر شوند نه اینکه مردم بیشتر گیج شوند.

 8. Thanks for the good news regarding opening ceremony of the university of Khatamonabien in the Jaghori district and hope the people of Jaghori appreciate all of those who work hard in order to establish university, school, mosque and so on. Also, thanks the repoter for sharing the news with us.

 9. پایگاه … محسنی در جاغوری باز شد امیدوارم که بزرگان جاغوری ضربه ان را به حد اقل برساند تا مردم خوب جاغوری در کنارهم بتوhند زندگی کند
  سخی

 10. خدارا شكر كه ما شاخه اي از دانشگاه خاتم النبيين را در جاغوري شاهد افتتاح شان هستيم اين براي ما مهم نيست كه اين مربوط كي است واز كجا اب ميخورد مهم انست كه ما ازاين استفاده ميكنيم . بقول معروف علم بياموز اگر درچين هم باشد. . جامعه زماني اگاه شد خود ميداند كه كجا رود و چه را انتخاب كند. اين جاي نگراني نيست خوا ننده اي گرامي.

 11. احمدی از استرالیا می 1, 2013 در 6:59 ق.ظ - پاسخ

  با هزار تاسف یکباردیگر جاغوری را قومی رهبری خواهد کرد که خود نا محرم است ویک باردیگر استعداد مردم مارا به تحلیل خواهد برد کناه این کار درمرحله اول به گردن کسانی است که استعداد انجام کاررا دارند ولی غفلت می کنند کاش اموزش ودانش هدف کار باشد که این بقول برادر عزیز فوق نیک بود اما این تبدل به پایگاه خواهد شد که نیروهای جوان مارا جهت بی تفاوتی وجهت مخالف منافع مردم ما خواهد بخشید البته سخنم درطول زمان سنجش خواهد شد به جوانان که منافع مردم خودرا قربانی دیگران نمی کنند توصیه دارم که اهداف مارمولکی صاحبان اصلی این دوکان را با دقت زیر نظر گرفته وجلو رشت ان را بگیرند

 12. این نوکران …. از شروع انتقلاب تا امروز بنام های مختلف مردم ما را خنجر زدند خداوند مردم ما را از شر این خاینین نجات بدهد…

 13. بنظرم افتتاح شاخۀ از دانشگاه خاتم النبیین درجاغوری امر مثبت است. باتوجه با تحصیل کرده های که درجاغوری وجود دارد شاخه های ازسایر دانشگاههای خصوصی ثبت شده درکابل نیز درجاغوری اقدام به چنین امر خیر نماید. نباید علم را با شعار پوچ قوم وسمت وقریه درهم کنیم. حدیث شریف ازپیامبرگرامی اسلام (ص) است: اطلبوا العلم ولوکان بالصین.
  همچنان دولت نیز دانشگاه را درجاغوری تصویب کند . جاغوری باید محور شود برای این کار زیرا مالستان نیز همچنان محروم بوده که حد اقل درولسوالی شان اگر دانشگاه نیست درجاغوری باشد.

 14. عارف خان جاغوری می 1, 2013 در 6:49 ب.ظ - پاسخ

  ما از هرکار فرهنگی استقبال می کنیم و از طرف هر شخصی که باشد. منتها باید توجه داشته باشیم که تله ی در کار نباشد چون رییس کل دانشگاه جناب دکتر س دید بسیار منفی و همراه تنفر نسبت به شهید مزاری و شهدای ملی هزاره و شخصیت های قوم دوست دارند نمونه عینی اش همان پایانامه ای بود که در مدرسه امام در قم دفاع شد که امیال درونی این شخص را بر ملا کرد و با عداوت تمام فصل شهید مزاری حذف نمود.
  ثانیا این موسسه وابسطه به … است شما در میان هزاران سخنرانی چند ده ساله ایشان یک سخنرانی مستقل اگر در باره مظلومیت تاریخی هزاره پیدا کردید جابزه داربد. به نظر بنده انتخابات و تحمیق جامعه از مهمترین اهداف این موسسه است.

 15. ازدست اندرکاران سایت جاغوری یک خواهیش میکنم نطر مردم وببنیندها را حزف نکنید چرا درهرجای که اسم ازایران بورده شده اسم ایران حزف شده بیگزارید مردم نظر بدهد

 16. حلقات مشخص از مردم هزاره با اعمال عصبیت منهای عقلانیت و دیوانه بازی ها و..، جامعه و مردم ما را به جانب قهقرا و ناوبودی فرهنگی و فزیکی رهنمون نموده اند. دست آورد تاریخی آنان شفیع دیوانه ها بوده، که با اعمال تنش های خونین تاریخی، عصبیت و ناباوری را در میان نسل های بعدی « امروز» به ارمغان گذاشته است؛ که صد البته مشکل ساز تاریخی میباشد. دست آورد تاریخی چنین بخش از مرم ما، بخش از جوانان معتاد در زیر پل سوخته کابل میباشد و… حال اگر موسسه تحصیلی در جاغوری راه اندازی میگردد، این بانیان شرارت و فتنه، همچون عمر عاص های زمان دست به فتنه گری وغوغا سالاری بر میزنند! بگذار توده ها روشن و اگاه گردندا این امر نیکو و نوید بخشاست از جانب هرکس و هر شخص که باشد. تعدادی میخواهند تا توده را در قوطی نموده، تا صرف از دریچه گروهک خوشان به فضا و ماحول نگاه بنمایند! لعنت خداوند به چنین قومی و…

 17. با سلام و درود به تمامی دوستان که نظر داده اند.

  این جانب از کلیه دوستان به عنوان یک فرد عادی استدعا می کنم که در اظهار نظرهای شان خرد ورزی, عقلانیت و منطق,پیشه کنند. برای این منظور لازم است که در وحله اول برای شخص خود شان معیار سازی کرده وانگهی بر اساس همان معیار مسئولانه, نظر بدهند.

  اکثریت عظیم مردم ما به مذهب (حالا چه خوب چه بد) اهمیت و قدسیت اولا و علیا را قایلند. بنا بر این شما چه بخواهید و چه نخواهید مردم از افرادیکه درین راستا کار می کنند, حمایت و پشتیبانی میکنند.
  1: شخص و یا حزبی که توانست به این مذهب, رسمیت ببخشد؛ همین آیت الله العظمی محسنی بود.
  2: تمام گروه های چپی و راستی بیدین و با دین ما وابسته بوده, هستند و خواهند بود. اما میزان وابستگی حزب حرکت اسلامی به ایران به شکل معامله سیاسی بوده که در جهان معمول است. یعنی که چه را میدهی و چه می خواهی؟ در حالیکه از سازمان نصر و سایر گروه های پیرو ولایت فقیه به شکل عمال و مزدوری, بوده است.
  3: کمک های را که آیت الله محسنی دامت برکاته شریف در جریان جهاد یا شورش داخلی جمع آوری میکرد, مصرف جبهه ها میگردید. باقیمانده آنرا بعد از ختم جنگ به مقتضای زمان صرف مسائل دینی و فرهنگی نموده و می کنند. و باوجود متعلق بودن به اقلیت قومی بخاطر هوش و درایت سیاسی که داشته؛ خود در تصمیم گیریهای اصلی قدرت یک وزنه بوده است. حالا به پاس اینکه ایشان استادش از جاغوری بوده و مردم جاغوری هم راست یا دروغ به فرهنگ پروری و آموزش و پرورش علاقه دارند؛ آمده اند که شما را نیز شریک بسازند؛ با کدام منطق این عمل خیر ایشان سزاوار سرزنش است؟ در حالیکه خودتان با اینهمه آدم دو پا مصارف یک باب مدرسه زادگاه تان را با وجود داشتن توان مالی,تامین نه می کنید.
  نتیجه اینکه اگر محسنی نوکر ایران است, کشتمند نوکر روس است, اکرم یاری نوکر چین بود و شما نخواستید و نمی خواهید که کمک ها و ابتکارات آنها را برای رهایی از یوغ استبداد, بپذیرید آیا هیچ وقت از خود پرسیده اید که چه میخواهید؟ چه کسی با کدام ایدیولوژی و مفکوره!؟ لابد خواهید گفت که خلیلی یا محقق. چرا معامله محقق با سیاف عامل اصلی فاجعه افشار و حزب اسلامی و کار کردن خلیلی با طالبان و آقای رویش با افغان ملت که همه گی دشمنان قسم خورده ماست؛ برای هیچ کدام تان, سوال برانگیز نیست؟! اصلا معیار گزینش شما درین موارد چه است؟ نامبرده ها جه کرده اند؟ شرکت های خصوصی و ساختمانی خلیلی و حرم سرای محقق کدام مشکل شما را حل می کند؟ سیاست و برنامه آنها که بدرد تو بخورد چه ها و کدام ها هستند؟ اینها پیروان و تربیت شدگان بابه مزاری هستند؛ که شما برایش سینه چاک می کنید.
  اصلا این مردم جاغوری چه دارند و چه داشته اند که اینقدر فخر فروشی می کنند؟ مگر نه اینست که از آغاز شورش در افغانستان تا هنوز یک نفر بی سواد مطلق به نام باشی حبیب از جنوب غرب و کسی دیگرمشابه آن به نام عرفانی از شمال بر شما حکومت کرده و هنوز هم می کنند. تمامی شخصیت های تان را از شما گرفتند و شما در یک مقطع زمانی, اختیار مال و جان خود را نداشتید. آیا می توانید یک برنامه فرهنگی که الزامات تکمیلی آن مثل موسیقی, نمایش و غیره را شامل باشد؛ در جاغوری برپا کنید؟ بطور قطع, نه. بنا بر این وقت آن رسیده است که در گفتارها و کردارهای خود بازنگری کرده و از فکر خود, خاک باد کنید؛ نه اینکه هر چه به شما گفتند طوطی وار, پارس بزنید.

 18. از کلیه ای اندیشمندان واستادان وفرهیختگان جز این انتظار نمی رود که با شاخه ی خاتم النبین در جاغوری مبارزه ی مثبت کنند و از منفی کاری دوری نمایند رقابت های مثبت به نفع نسل جوان و جوانان با استعداد مردم ماست ورقابت های منفی فرست ها رااز دست می دهند

 19. افتتاح شعبه ازدانشگاه خاتم النبین درجاغوری بشتر ازیک مراکزتجارتی نخواهد

 20. دوستان گرامی، درود شعبه دانشگاه خاتم النبین یا بنا به عنوان چندش آور سایت«پوهنتون» در واقع یک شعبه از بخش کابل است که در بازار غجور یک ساختمان مجلل را با مبلغ گزاف کرایه نموده که ریاست آن با آقای علیرضا اخلاقی اوتقول است. از اینکه مردم جاغوری در پول دادن استادند چرا این پول به جیب دانشگاه نرود تا شاید جمعی از فرزندان جاغوری از آن با سواد برآیند و دیگر مردم ناچار نباشند با مبلغ گزاف راهی کابل شده و به دیگر مراکز دانش تجاری و دانشگاه های پول ساز و پولگیر بپردازند. پس خیلی جای نگرانی نیست کاری هم به شیخ آصف ندراد هرکه پول داد وارد آنجا میشود و در آخر همانند دیگر دانشگاه های پولی قبولی و نمره صد هم مال کسانی است که خوب پول بدهند همین. این که جوش زدن ندارد.

 21. به اطلاع کلیه دوستان رسانیده می شود که الحاج موسی رضایی رییس محترم موسسه تحصیلات عالی خواجه عبدالله انصاری هرات ، به حول الهی یک صفحه به نام شیخ موسی رضایی درفیسبوک بازکرده اند . ازعزیزان خواهش می شود که به این صفحه سرزده و مارا با نقدهای سازنده خود یاری فرمایید . الحاج شیخ موسی رضایی . موفقکم الله

 22. پایگای … در غجور مبارک میگویم
  هواداران … که برتبل خوشالی میکوبد
  این جوب تبل یک وقت در نیشمنگاه خودش خواهد خورد

 23. این دانشگاه کدام استاد هم دارد؟؟ تازه بقول دوستان بجای دانشگاه چرا پهونتون را به کار بردید؟؟؟ در اکثر از محفلات در والسوالی جاغوری عکس کرزای دیده می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 24. دوستان سلام!
  باید خدمت شما به عرض رساند اینکه محسینی و مرید های اش هیچ وقت برای مردم هزاره خدمت نکرده و نمیکند.
  بلکه محسینی هزاره ها را محارب میداند و ویدیو شان هم موجود است که گفته هزاره ها محارب اند.
  در ضمن یکی از دوست ما گفته که مذهب شیعه را محسینی به رسمیت شناساند که این درست نیست بلکه مزاری بود که مذهب شیعه را به رسمیت شناساند.
  ….

  .د؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 25. یکی از دوست مابنام یعقوب زاید گفته بود که دست آورد بعضی هزاره ها شفیع دیوانه است. من میگویم باید هم باشد چون همان شفیع دیوانه بود که ما امروز هستیم اگر همان شفیع ها نمی بود این محسینی تو امروز نسل از هزاره ها در این کره خاکی نمیماند . تو که با هوش بودی شاید نبودی یا هم اگر بودی فرار کرده بودی.
  من یک هزاره هستم و به همان شفیع های خود افتخار میکنم.
  تو که هزاره نیستی برو به همان محسینی ات مصروف باش.

 26. ما باید ملت باشیم نه فرقه می 19, 2013 در 5:56 ب.ظ - پاسخ

  با سلام . جای بسی تاسف است که به هر اتفاقی با عینک بدبینی نگاه کنیم . مردم حاظر هستند فرزندان خود را از کانون خانواده دور کنند و به کابل بفرستند اما در کنار خانواده تحصیل نکنند . سعی کنید راه رشد را بر جوانان با یاوه گویی و بدبینی از بین نبرید و هر حرفی را بدون توجه به عواقبش نزنید و بیش از این مردم را از یک صدا شدن منع نکنید .

 27. در مورد اینکه تلاش چه کسی بود تا مذهب تشیع در افغانستان رسمی شود دید گاه های متفاوت وجود دارد و هر کس سنگ ان را در سینه خود می کوبد , اما دور از انصاف است که نقش ایت اله محسنی را نادیده گرفته و او را چون هزاره نیست مورد نکوهش قرار دهیم, وانگهی بسا انسان های غیر هزاره بودند و هستند که خدمات تاریخی را برای مردم هزاره انجام دادن مثل شهید اسمعل بلخی و همین ایت اله محسنی و …
  از طرف دیگر خیلی انسان های هزاره بودن و هستند که بنام هزاره جنایت های نا بخشودنی را در حق مردم هزاره انجام دادن مانند جنایت قنل عام 23 سنبله که منجر به کشته شدن 29 هزار نفر از مردم هزاره گردید. بنابرین معیار خاین و خادم بودن قومیت شخص نیست بلکه عمل شخص است که باید با چشم باز و دور از دایره تنگ حزبی و قومی نگرست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*