راهپیمایی دانش آموزان وفرهنگیان جاغوری در مقابل توطئه جدید سهمیه بندی کنکور

به نام و ياد خدا وبا عرض سلام خدمت دوستان عزيز!
از آنجاييكه همه تان در جريان هستيد وزارت تحصيلات عالي كشور مي خواهد كه كنكور را سهميه بندي نمايد . در همين حال خشم اكثر مردم را در مقابل این عمل ضد انسانی برانگيخته است .  در اكثر مناطق افغانستان ، مردم خصوصا دانش آموزان راهپيمايي مي كند كه اين قانون نبايد تصويب بشود.
اين جاست كه ولسوالي جاغوري نيز يكي از ولسواليهاي پرنفوس ولايت غزني به شمار مي رود و در عين حال سالانه بيش از 1500 نفر را وارد آزمون كنكور مي نمايد كه سال قبلي بيش از 1600 دانش آموز و امسال قرار شنيده ها بيش از 2000 دانش آموز شايد وارد آزمون كنكور بشود.
اين در حالي است كه هر روز از طرف مقامات بالا كه در راس معارف كار مي كند اكثرا تلاش دارد تا راه پيدا نمايد كه دانش آموزان هزاره نتواند به دانشگاهاي كشور راه پيدا نمايند و قوانين متعدد را پيشنهاد مي نمايد كه يكي از اين قوانين زشت و ناپستد كه به هيچ قانون ديگر هماهنگي ندارد از طرف متعصبين پيشنهاد شده كه اين خود ضربه بزرگي به جاغوريان مي باشد .
فلهذا دانش آموزان اين مرز و بوم اين قانون را هرگز نمي پذيرند و شما نیز با نظرات و مقاله های تان در مقابل این عمل زشت بیاستید . 
قرار است امروز پنجشنبه مورخ 27 سرطان سال جاري مردم اين سر زمين خصوصا دانش آموزان و فرهنگيان از مقابل ليسه استاد عبدالغفور سلطاني تا مقر ولسوالي جاغوري به منظور محكوميت قانون پيشنهاد شده راهپيمايي نمايند.

گزارش بیشتر تا لحظات بعد از محمدعلی “رحمانی”پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*