مصاحبه ی با جناب اقای ظفرشریف ولسوال محترم جاغوری

zafarsharifبسمه تعالی

سلام دوستان

امروز بعد از مدت ها دوباره توفیق دست داد تا یک بار دیگر گفتگوی داشته باشیم با ولسوال محترم جاغوری  جناب اقای ظفر شریف . شما دوستان را در جریان این گفتگو فرار می دهیم .

جاغوری یک : سلام جناب اقای والسوال  خوب هستید  و…

والسوال جاغوری جناب اقای ظفر شریف : سلام علیکم جناب اقای رحیمی  خوب هستید صحت تان خوب است و ….

جاغوری یک : اقای ولسوال مثل که مصروفیت های تان زیاد است  گاه بیگاه که تماس می گیرم موفق به ارتباط نمی شوم .

والسوال جاغوری جناب اقای ظفر شریف : ممنون تشکر بلی همین طور است گرفتاری است ولی اکثرا مشکل ارتباطی تلفنی  واینترنتی وجود دارد که مانع ارتباط با دوستان می شود .

جاغوری یک : تشکر اقای ولسوال . آقای ولسوال جاغوری این روز ها چه خبر است ؟

والسوال جاغوری جناب اقای ظفر شریف : جاغوری این روز ها خیر خیریت است وضعیت نرمال است  کدام خبر خاص نیست . این روز ها در محافل جاغوری بحث پروژه میدان هوای بود  که تاحدودی شما در جریان هستید .

جاغوری یک : بلی جناب اقای ولسوال به نکته خوبی اشاره کردید پروژه میدان هوایی جاغوری که در این روزهای اخیر به بحث های جدی منجر شده بود خوشبختانه با پیگیری حضرت عالی شاهد آغاز بکار مجدد آن هستیم . ولی اقای ولسوال در قسمت تاخیر ونهایتا ممانعت از اجرای این پروژه حرف حدیث های را در پی داشته و مردم گلایه جدی از ولسوال شان دارند که نباید در مقابل موانع که باعث عقب ماندگی جاغوری می شود چنین برخورد کرد . و یا در مقابل شکایت چند نفر پروژه رسمی دولتی را بخوابانیم  اگر مردم هم شکایت داشته باشد تا حکمی از طریق قانونی نرسد نباید کسی مانع اجرای پروژه شود .

آیا فکر نمی کنید با این برخورد مردم دارانه شما بعضی ها سو استفاده نموده ومانع اجرای پروژه های عام المنفعه شود؟  در حال که والسوال مسئول اجرایی نظیر این پروژه ها است .

والسوال جاغوری جناب اقای ظفر شریف : بلی حرف شما درست است گر چند در اجرایی پروژه زیاد تاخیر نشد ولی این مقدار فکر کنم لازم بود در عین حال آنها چند نفر نبودند بلکه تعداد 150 فامیل بودند .

در راستای حل مشکل، راه های زیادی در دستور کار قرار داشت من جمله استفاده از مجراهای قانونی و زور که در اجرای آن با هیچ مشکل هم مواجه نبودیم . یا حد اقل در بدو کار نیاز به اجرای آن نمی دیدم  برعکس  در حل این مشکل در ابتدای امر ترجیح دادم موضوعات را قومی  منطقه ای وگفتگوی سازنده  که کارساز تر است مد نظر قرار دهم  که شاید هم خواست های مردم برآورده شود وهم کار پروژه تطبیق شود . در میان آنها نیز یک توافق نظر جدی وجود نداشت بالاخره با دوستان مان به همین  نتیجه توافق کردیم که آنها در اجرای پروژه مانع ایجاد نکند در عین حال راه برای احیانا جبران خسارت شان اگر خسارت درکارباشد  باز است می تواند از مجراهای قانونی پی گیری نمایند.

جاغوری یک : تشکر اقای ولسوال از زحمات شما .  سوال که بیشتر در ذهن دوستان مطرح است این است  که آیا این میدان هوای برای طیاره های خاص مد نظر گرفته شده  یا نه طیاره های مسافربری معمولی نیز می تواند در آن نشست و برخاست کند ؟

والسوال جاغوری جناب اقای ظفر شریف : تشکر از شما . خدمت تان عرض کنم این پروژه برای نشست برخواست طیاره مسافر بری معمولی طراحی ودیزاین شده است ولی تا رسیدن به آن مرحله ، چند مرحله در اجرای آن در نظر گرفته شده است .

در فاز اول اجرای این پروژه احاطه میدان است زیر ساختار کار باید اماده شود .که این مرحله در حال تطبیق است.m

در فاز دوم  ومرحله دوم خط رانوی (باند پرواز) است که از طریق وزارت ترانسپورت به  مراحل داوطلبی  داده شده است ولی هنوز کار مرحله دوم شروع نشده است .midan havayi

ولی همین شرکت که وظیفه اجرای این پروژه در این مرحله را داشت با امکانات که در اختیار داشت توانست منطقه هموار بسازد  و زمینه ای نشست و برخاست هواپیما کوچک را فراهم نمایند . طیارات کوچک می تواند از این میدان استفاده کند .

در فاز سوم که قرار است اجرای بشود این است طیارات کلان که در مسافرت ها از آن ها استفاده می شود در این میدان از آنها استفاده شود وزیر ساختارها براین اساس طراحی شده است ولی تا رسیدن به مرحله مطلوب ،  نیاز به همکاری همه جانبه دارد که انشالله بزودی انجام شود .

جاغوری یک : تشکر از شما اقای ولسوال از دیگر پروژه ها چه خبر ؟ پروژه های نظیر اسفالت جاده مواصلاتی غزنی قرباغ جاغوری ؟ اصلا حرف از این پروژه ها درمیان است ؟

والسوال جاغوری جناب اقای ظفر شریف : بلی در سال 1392 پروژه های در سطح جاغوری در دستور کار قرار دارد  امید وارم که این پروژه ها مراحل قانونی خود را هرچه زود طی نموده به مرحله اجرایی برسد.

 از جمله  این پروژه ها که  در سال جاری اجرایی می شود  پروژه ای  قرباغ غزنی جاغوری است که در مرحله اول  در حدود 2 کیلومتر از این راه که خیلی هم مهم است بیش از چهارصد هزار دالر هذینه شان براورد شده است اجرایی خواهند شد  واز طرف فواید عامه هذینه شان در نظر گرفته شده است  هم چنین هزینه کل پروژه در حدود دو میلیون دالر براورد واز طرف فواید عامه در نظر گرفته شده است . البته در حدود چهار صد هزار دالر شان صرف هزینه سروی نقشه طرح دیزاین می شود بقیه هزینه ها در قیر ریزی جاده استفاده خواهند شد .

پروژه دیگر که در دستور کار امسال در جاغوری قرار دارد سرک لومان تا منطقه رسنه ولسوالی گیلان  است برای طرح ودیزاین آن نیز مبلغ 500 هزار دالر در نظر گرفته در مراحل داوطلبی قرار دارد امید وار هستیم که هرچه زود تر مراحل داو طلبی خود را طی کند کار دیزاین ونقشه شان شروع شود . این پروژه نیز عملیاتی شود .

جاغوری یک : انشالله به امید موفقیت های بشتر شما جناب آقای شریف ولسوال محترم جاغوری . ما دیگر با این همه خبر های خوش عرض ندارم شما اگر گفتنی با خوانندگان خوب سایت جاغوری یک دارید در خدمت شما هستیم  وگر نه شما به خدای کریم سپرده وبا شما تا  گفتگوی دیگر خداحافظی می کنم .

والسوال جاغوری جناب اقای ظفر شریف : تشکر از شما جناب اقای رحیمی که زمینه ارتباط ما را با دوستان دور از وطن فراهم می کنید .

همانطوری که قبلا خدمت مردم عزیز جاغوری عرض کردم وبازم خدمت خوانندگان خوب سایت جاغوری یک عرض می کنم . که در ارتباط تطبیق پروژه ها مردم جاغوری باید همکار با ما باشد ما مشکلات زیادی دیگر در تطبیق پروژه ها داریم حالا اگر مشکلات دیگر خدای نخواسته به این مشکلات اضافه شود بی تردید موفق نخواهیم شد مثال واضح شان پروژه میدان هوای بود گرچند با همکاری خود مردم مخصوصا همکاری برادران قریه گردن خدیداد دوباره در حال تطبیق است ولی همین مقدار نیز نباید صورت بگیرد .  مردم فهیم جاغوری باید شرایط وحساسیت ها درک کند ومسولین محلی را در اجرای پروژه ها کمک کند و بهانه به دست دیگران ندهند .

ضمنا امید وارم هستیم پروژه های دیگر در سنگماشه بزودی شروع شود ضمنا پروژه خرد ریز دیگر نیز جز درخواست ما در سطح جاغوری  بوده که امید وارم آنها نیزدراین سال اجرایی وتطبیق شود .

جاغوری یک : با تشکر فروان از شما جناب اقای شریف ولسوال محترم جاغوری که وقت تان را دراختیار سایت جاغوری یک قرار دادید . آرزوی توفیق دارم برای شما و دیگر همکارانتان در ولسوالی زیبای جاغوری . تا فرصت دیگر وگفتگوی دیگر خدا نگهدار شما

والسوال جاغوری جناب اقای ظفر شریف : ما به نوبه خودم از شما تشکر می کنم سرفراز موفق باشی خدا نگهدار

این بود گفتگو و سوال های ما با ولسوال محترم جاغوری جناب اقای شریف

راستی دوست عزیز اگر شما جای ما می بودید چه سوالی را از ولسوال خود می کردید ؟ به نظر شما جای چه سوالی در این مصاحبه خالی بود ؟

شما دوست عزیز سوالهای تان در نظرات مطرح نموده وما این سوال ها را به دیده منت گذاشته واز انها در گفتگوی آینده استفاده نموده وبا ولسوال محترم در میان خواهیم گذاشت.  پاسخ آن را از زبان ولسوال خواهیم شنید  . منتظر سوالها ونظرات نیک تان هستیم تا آن زمان ودیدار دیگر خدا نگهدار


8 دیدگاه برای “مصاحبه ی با جناب اقای ظفرشریف ولسوال محترم جاغوری
 1. میراحمد لومانی جولای 25, 2013 در 9:55 ق.ظ - پاسخ

  سلام به دوستان بازدید کننده این سایت!
  پیشنهاد بنده این است تا حد ممکن از وابستگی های مان به برادران افاغنه کاسته گردد! از ان جمله راه های موصلاتی که یکی از ضرورت های اولیه مردم هزارستان و جاغوری میباشد! راه، ترانزیت و ترانسپورت گزینه های حیاتی اند… بیشتر روی گزینه راه های مواصلاتی جاغوری- ناهور- بهسود- کابل؛ و دیگر مناطق هزارستان کار استراتیژیکی صورت بگیرد.. نسل های آتیه ممنون چنین پروژه هایی خواهند بود!!

 2. عرذ سلام ادب خيتمت مردوم جاغوري
  غ .سوالي ماه از اغاي شريف ونومااينداه اين است
  كي.شوماه كودام پلان دارت ؟مسلن ميداني ورزشي
  فوتبال ،واليبال ،تيكواندو ،جوتو ،تينيس،بوكس،جيمناستيك،پرواريش اندام.
  وه بنداي آبجاغوري بايت در نذرگرفته شوه و سالي يك باركونسيرت گريفته شوه در جاغوري .ماه كودام خوشي ره در جاغوري نديدم غ فوتبال ،واليبال ،توي.
  بهاري جاغوري ره ساديقانه بايت پيشبورت.و اينكي اقتيسات جاغوري ره در نظر گريفت.peace AFG
  Ali UK

 3. سلام به دوستان و خوانندگان
  راستي آقاي ظفر خوب خالي بندي كرده است
  ظفر خود يك دست نشانده است نه ….

  بايد سوال مي كرديد كه شما به عنوان ولسوالي جاغوري در طول اين سال هاي كه در جاغوري بوديد براي مردم جاغوري چه كرديد ؟”
  نه اينكه تشكر آقاي ظفر ……

  سوال دگر راستي اين گزارشگر جاغوري يك كجا شد كه هميشه دم از فعال بودن مي زد ؟

  گزارشگر تان آدم با وفا بود درضمن سخن گوي حكومت جاغوري .
  چرا غيب شد نه كند كه دلش آب بازي درياي استراليا زده . ؟

  بر هر حال من خود شاهد تمام قضيه هاي جاغوري هستم ولي هيچ كار كرده نه مي توانم چون تنها هستم . و خيلي ها عليه من راه افتاده اند .

  محبي نور جاغوري

 4. قومای محترم جاغوری سلام !
  به نظر من میدان هوای صرفا به اشخاص نظیر ولسوال وچند وکیل بیکاره ساخته میشود که هرازگاهی از سرزمین پدری شان بدون ترس وترور طالبان طی وبدون تحمل راه های خراب ازکابل به جاغوری وبرعکس ان مسافرت کنند سوال من این است آیا مردم که کرایه موتر را ندارند میتوانند از این میدان هوای استفاده نمایند ؟
  بهر حال آبادی پروژه ها در جاغوری هرچه باشد به نفع مردم خواهد بود ولی در نظرداشت اولویت ان کار مهم است کار سرک وقیر ریزی ان از سالها است که زمزمه میشود ولی یک متر کار نخواهد شد .
  جناب ولسوال با خوش نمودن مردم وعده های چرب ونرم میدهد که امسال سال دیگه وشاید یکدهه بعد قیر ریزی صورت گیرد وای بحال مردم بیچاره چه خواهد شد ظفر شربف ووکیل صاحبا بازارش خوب گرم است .

 5. سلام بر همه گی بخصوص سایت جاغوری یک که گاه از گاه عزیزان دور ازوطن را بخبرهای دلچسب تان باخبر می سازید جهان سپاس امید که کار حبر رسانئی شما بطرفی را حیفظ کرده ومرز رسانئی شما مورد قبول عزیزان گردد .
  دوم کسانی که به اسانی میتواند انتقاد کند ازوضعیت جاغوری هم باخبر هستند بحای حرف چرا لطف کرده یک سایت خبر گزاری را هم راهندازی نمیکند که همه مطمئین شود وخبر های بطرفی را ازانها بشنویم .بد بختانه فقط انتقاد بلد هستیم و بس ……
  اومیدواریم که کار میدان هوائی جاغوری بدون کدام مزاهیمت به پایان برسد وخاک بچم مانی دشمنای این سرزمین گردد ازمردم شریف جاغوری خواهیش میکنم نگزارید دشمن دربین شماها دشمنی ایجاد کند هر پروژه که بخیر شمابود ازانها استقبال نمائید
  …. و سلام بااومید همبستگی کلی ازره یک اتحاد ویک اتفاق دورود بروح پاک بابه مزاری بزرگ

 6. تا آنجا كه من معلومات دارم اين ميدان هوايى در اثر تلاش شبانه روزي خود ولسوال براى مردم ساخته ميشود نه براي شخص ولسوال ويا هم كدام وكيل پس از نظريات ناعاقلانه و بي معنا خود لطفا جلوگيرى نماييد. من هم به نوبه خود از ولسوال محترم آقاى ظفر شريف و امسال وى كه تا حد توان تلاش ميكنند به مردمش خدمت كنند يك جهان سپاس گذارم

 7. دوستان محترم سلام !
  شما بهتر درجریان هستید که سرک جاغوری از چندین سال قیر ریزی نمیشود جناب والسوال در این مورد چرا تلاش نمی نماید .
  میدان هوای در این ولسوالی به تلاش وزحمت کشی شخص قاسمی وزیرپرتلاش برنامه ریزی ومنظور شد سپس توسط جناب نجفی وزیر فعلی کار ان رسما آغاز شد .
  پس ولسوال چه وکارش کجا ؟

 8. من از موضوع كاملا آگاهى دارم !!
  آقاى قاسمى و داكتر نجفى هم بعد از درخواست هاى پي در پي شخص ولسوال كار ميدان هوائي را منظور كردند. بازهم از تك تك ايشان خوشحاليم چه وزير باشد و يا هم ولسوال به ما صداقت مهم است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*