فتوای علمای وهابی اهداف غربی‌ها را تأمین می‌کند

22فتوای علمای وهابی اهداف غربی‌ها را تـأمین می‌کند. غربیها سالها تلاش کردند که جهان اسلام را تحت تسلط خود در آورند؛ ولی به اهداف مورد نظر دست نیافتند . یگانه‌‌ترین و بهترین‌ و کوتاه‌ترین راهی که آنان انتخاب کردند، خریدن علمای ساده لوح وهابی است و آنان با فتواهای مضحکشان به خوبی توانستند غربیها را به اهدافشان نزدیک نمایند.

هر چند روال استعمارگران همین بوده که عده‌ای از سران و افراد سرشناس اقوام و قبایل از هر منطقه و کشور را خریده و توسط آنان اهدافشان را دنبال می‌کردند. در اشغال افغانستان توسط طالبان دقیقا همین موضوع اتفاق افتاده است و استفاده از اعتقاد دینی مردم، عالمان دینی را پیش‌ انداخته و خود به بهانه‌‌ی انفجار برج دوقلوی نیویورک به تعقیب بن لادن به افغانستان حمله نمودند. به همین شیوه مهره‌های امریکا( طالبان)توانست افغانستان را در مدت کوتاه تصرف نموده و در اختیار امریکا قرار دهد.

قانون طالبان:

طالبان، هنوز بر این کشور تسلط کامل پیدا نکرده بودند که‌ به طغیانگری و آدم کشی روی آوردند. به بهانه‌های مختلف. قانون من دراوردی خود را پیاده نمودند.‌ به گونه ا‌ی که زنان به تنهایی نمی‌توانستند از منزل بیرون بیایند و زنان در کارهای دولتی حق کارکردن را نداشتند و تلویزیون و رادیو بغیر از سرود طالبانی سرودهای غیر مذهبی را نمی‌توانستند بخش نمایند. مردان حق تراشیدن ریش خود را نداشند و موهای خود را بیش از حد معمول دراز نگذارند و …به طوری که زندگی عادی برای عامه‌ی مردم سخت شده بود.

اختلاف میان اقلیت :

در همان روزهای اولیه حکومت این گروه طغیانگر، اقلیت‌های موجود در آن کشور احساس کردند که در حق آنان ظلم می‌شود . و در بعضی موارد به صراحت اعلام می‌کردند که ازبک‌ها در ازبکستان، تاجیک‌ها در تاجیکستان و هزاره‌ها یا ایران و یا درگورستان بروند و در برخی موارد زمین‌های هزاره‌ها را در میان خودشان تقسیم کرده بودند و بسیاری از هزاره‌ها را در مسیر راه و در بامیان و مزار شریف سر بریدند. به گونه ا‌ی که بعضی از مردم آنجا ، در کشورخود به طور قاچاق مسافرت می‌کردند. و ده‌ها نفر از اقلیت‌ها،‌ در این مسیر مفقود الاثر شدند که تا هنوز که سالها از مفقود الاثرشدن آنان می‌گذرد؛ کسی از سرنوشت آنان اطلاعی ندارد.

از طرفی گروهک طالبان مأموریت داشتند که اهداف امریکا و متحدان آنان را در افغانستان برآورده نمایند و از طرفی می‌بایست نقش طالبانی را بازی نمایند که خوشبختانه دومی آن گونه مورد نظر بود، آنجام نشد. در مدت کوتاهی نظر مردم از گروهک طالبان برگشت و مردم بر علیه این گروه شدند و تنفر خاصی از این گروهک در اذهان مردم به وجود آمد. امریکا که منتظر چنین روزی بود؛ حادثه نیویورک را بهانه قرار داد و به آن کشور حمله کرد. از طرف دیگر اقلیت‌های موجود در افغانستان علاوه بر ظلم و اجهافی که از ناحیه طالبان بر آنان روا داشته می‌شد، هستی خود را نیز در آن کشور به خطر می‌دیدند؛ بنابراین بدون هیچ مقاومتی از آمدن امریکا استقبال کردند.

روی همین حساب، امریکا کشور افغانستان را به تصرف کامل خود در آورد و این یک تجربه‌ای شد برای امریکاییها که می‌توانند با کمک عربستان سعودی، عالمان وهابی را خریده و توسط فتوای آنان، بر کشورهای اسلامی سلطه پیدا نمایند.

امروزه همین علمای وهابی با گرفتن پول کلانی از امریکا و آل سعود؛ فتوای ساده‌لوحانه‌ای را صادر می‌کنند که توسط همین‌ فتواها صدها انسان، جان خود را از دست می‌دهند و اختلاف شدیدی میان علما به وجود می‌آوردند که دشمنان اسلام از این اختلاف به وجود آمده در میان مردم، بهره می‌برند و امریکا را به اهداف شومش نزدیک و نزدیکتر می‌کند. به نمونه‌های از این گونه فتواها اشاره می‌کنم.

اول. بخش اول

فتواها را به سه بخش تقسیم می‌کنیم؛ زیرا بعضی از این فتواها، بیشترین ثمره‌ی آن، ترویج فحشا و فساد است؛‌ تا تبیین مسائل شرعی و اسلامی. بهتر است که مخاطبان محترم با خواندن این گونه فتواها خود به قضاوت بنشینند. برخی از فتواها، برای کمرنگ کردن جهره‌اسلام حقیقی است. و در بخش سوم اعتراف  برخی از علمای وهابی به این که اینگونه فتواها چگونه صادر می‌شود.؟

1. این فتوا از مفتی سعودی به نام (العریفی) است که به نوبه خود قابل تأمل است؛چون که اینگونه فتواها قبل از این که اصلاحات را به وجود آورد؛ فحشا و فساد را در جامعه ترویج می‌کند. به نمونه‌هایی اشاره می‌گردد: « اگر مردى دخترش را که در شرق جهان با وى زندگى مى‌کند به همسرى پسرى در آورد که او در غرب جهان با پدرش زندگى مى‌کند و هیچگاه آن دو یکدیگر را نبینند و از محل زندگى بیرون نروند، سپس شش ماه از ازدواج آنان بگذرد و آن دختر صاحب فرزند شود پدر او‌‌ همان کسى خواهد بود که در غرب دنیا زندگى مى کند، اگر چه هیچگاه همسرش را ملاقات نکرده و حتى ندیده باشد.»[1]

در ادامه می‌گوید :« همچنین اگر کسى را از لحظه عقد ازدواج به مدّت پنج سال زیر نظر نگهبانان زندانى کنند، سپس آزاد شود و به منزلش برود و تعدادى فرزند در کنار همسرش ببیند همه آنان فرزندان وى خواهند بود! اگر چه فرصت یک لحظه دیدار و ملاقات با همسرش را پس از عقد نداشته است. این امر امکانش دور از واقعیّت نیست، زیرا ممکن است بر اثر کرامت یکى از اولیاء با آنکه مسافت بین زن و شوهر زیاد است آن دو به دیدار یکدیگر رسیده باشند و از این راه فرزندى به وجود آمده باشد!»[2] کدام عقل سلیم این گونه فتواها را باور می‌کند. ؟

2. همبستر شدن با همسر مرده حلال است: فتوای جنجال برانگیز دیگری که شیخ عبد الباری الزمزمی، رئیس انجمن مطالعات و تحقیقات در مغرب صادر کرد، این است که هم بستری مرد با همسرش که تازه فوت کرده است، مجاز است!

3. حلیت همجنسبازی!: دعی عبدالله؛ امام جماعت مسجد نور الاصلاح در واشنگتن، ضمن سخنانی ادعا کرد: هم جنس بازی حلال است. وی اعتراف کرد که خود او از نوجوانی آن را تجربه کرده و در زندگی‌اش با چهار مرد رابطه داشته است! زیرا اسلام آن را مجاز شمرده است! وی در پاسخ به این سوال که، شما امام جماعت یک مسجد هستید پس چگونه هم جنس بازی را مجاز می‌دانید؟! پاسخ داد: تمام سعی من این است که اسلام را به صورت امروزی عرضه کنم و با مظاهر تجدد آن را هماهنگ کنم. شکی نیست که حلال شمردن این رابطه یکی از مظاهر پیشرفت اسلام است!

4. حلال بودن فیلم‌های مستهجن؛ «عیسی بن صالح» مفتی سر‌شناس وهابی در جدید‌ترین فتوای خود اعلام کرد: جایز است افرادی که از ناتوانی جنسی رنج می‌برند، فیلم‌های غیراخلاقی مشاهده کنند، به شرط اینکه بازیگران آن مسلمان باشند!

5. فروش مشروبات الکلی و تجارت جنسی جایز است؛ شیخ «جاسم السعیدی» مفتی سر‌شناس وهابیون بحرین در فتوایی عجیب گفت:‌‌ «همان طور که قبلا هم اعلام کرده بودم، اگر هدف بر طرف کردن کمبود بودجه و ناتوانی اقتصادی بحرین باشد، فروش مشروبات الکلی و تجارت جنسی به اندازه مورد نیاز، البته با اجازه ولی أمر، جایز است»!

۶. حضور هر دختری با پدرش در یک مکان خلوت حرام است؛ شیخ محمد العریفی چهره سر‌شناس وهابیت عربستان سعودی فتوا داده است: «حضور هر دختری با پدرش در یک مکان خلوت حرام است زیرا ممکن است این پدر دارای انحرافات اخلاقی باشد و به دختر خود تجاوز کند»! نکته جالب اینجا است که العریفی این فتوای خود را در گفتگو با روزنامه الأنباء کویت اعلام کرد، گفت: در آیه قرآن کریم آمده که دختران می‌توانند با پدر، برادران، عمو‌ها و دایی‌های خود در جایی خلوت باشند زیرا به آنان محرم هستند اما بنده معتقدم در صورت انحراف اخلاقی حضور دختران حتی با این افراد حرام است.

7. همکاری زن و مرد نامحرم: دکتر عزت عطیه، رئیس بخش حدیث الازهر، فتوا داده است «اگر دو همکار (یک زن و یک مرد) در یک اتاق که درب آن توسط فردی جز آن‌ها باز نمی‌شود، کار می‌کنند، بخواهند بین آن‌ها محرمیت ایجاد شود، زن می‌تواند پنج بار از شیر خود به همکار مرد خود بدهد و بدین ترتیب آن‌ها با هم محرم و حضورشان در یک اتاق، شرعی می‌شود. براساس این فتوای عجیب، در صورتی که این عمل انجام شود، زن می‌تواند چهره و موهای خود را به مردی که شیرش را خورده است، بنمایاند. وی البته این را هم گفته است که چنین محرمیتی باید به صورت رسمی و کتبی ثبت شود. بر اساس این فتوا، کسانی که با این روش محرم می‌شوند، می‌توانند با یکدیگر ازدواج کنند ولی تا قبل از عقد متعارف شرعی، حق داشتن روابط زناشویی را نخواهند داشت.[3]

دوم: عده ای از فتواهایی که از علمای وهابی صادر شده؛ در واقع دین و مسائل دینی را سبک و کمرنگ جلوه می‌دهد و این همان است که دشمنان اسلام می‌خواهند و در این زمینه‌ هزینه‌های کلان پرداخته‌اند.

8. فتوای جهاد نکاح توسط العریفی صادر شده است که در جهان اسلام غوغایی به پا کردد که بعد این را منکر شد. به هر حال این فتوا موجب شد که نود زن چینی از طریق ترکیه وارد سوریه شدند و به مهاجمین سوریه پیوستند.

این گونه فتواهای بی‌مدرک و سست، موجب شد که علمای جوامع اسلامی از خود عکس العمل نشان دهند که برخی در صدد افشای این گونه فتواها بر آمدند و دلیل و مدرک اقامه کردند که این فتواها توسط پولهای کشور سعودی و امریکا صادر می‌شود و هیچگونه اساس و پایه‌ای ندارد.

دوم : بخش دوم

فتواهای که با گرفتن پول صادر می‌شود؛ اهداف آن، کمرنگ جلوه دادن چهره واقعی و حقیقی اسلام است. به نمونه‌های اشاره می‌گردد و سپس در آخر اعتراف عده‌ای از عالمان وهابی است که با گرفتن پول کلان فتواهایی عجیب و غریب صادر می‌کردند که در پایان به آن اشاره می‌گردد.

1. پوشیدن شلوار برای زنان جایز نیست؛ از شیخ ابن جبرین سوال شد: حکم پوشیدن شلوار لی برای زنان چیست؟

جواب: پوشیدن شلوار برای زنان جایز نیست حتى اگر در مقابل زنان یا شوهر خود باشد، به دلیل اینکه تفاصیل بدن را نشان می‌دهد و بعد بر آن عادت می‌کند.

2. خوردن زعفران جایز نیست؛ یکی از اعضای هیئت افتاء کویت در یک فتوای عجیب اظهار داشت: زعفران مواد مخدر است و خوردنش جایز نیست و همچنین مخلوط کردن آن با غذا نزد أکثر فقهاء دارای اشکال می‌باشد و بعضی از آن‌ها کمی از زعفران را که مخدر کننده نباشد جایز می‌دانند و خدای بزرگ دانا‌تر است.

3. خوردن گوجه فرنگی برای مسلمانان حرام است؛ یک گروه در مصر که به گروه اتحادیه اسلامی مردم مصر مشهور است، ادعا نمود که خوردن گوجه فرنگی برای مسلمانان حرام است چرا که وقتی گوجه فرنگی را بطور عمودی برش می‌دهیم، در وسط آن یک صلیب می‌بینیم. بنابراین گوجه فرنگی بجای پرستش خداوند، صلیب را می‌پرستد. صلیبی که بجای خداوند واحد به وجود ۳ خدا معتقد است. بنابراین گوجه فرنگی مسیحی است و خوردن آن حرام است.

4. روزه برای افراد مناطقی که قطعی مکرر برق دارند، واجب نیست؛ شیخ عبدالمحسن عبیکان از مفتیان وهابی و مقامات بلندپایه وزارت دادگستری عربستان چندی پیش در فتوایی که در روزنامه الخلیج چاپ عربستان منتشر شد، فتوای عدم وجوب روزه برای مناطقی که قطعی مکرر برق دارند را صادر کرد.
5. کسی که به علت بیماری ایدز بمیرد، شهید است؛ شیخ احمد ابویوسف، رییس مرکز ارشاد مذهبی در وزارت دیانت مصر، در پاسخ به استفتای مردی که پرسیده بود، نظر اسلام در مورد مرد مسلمانی که بر اثر ایدز بمیرد چیست؟ پاسخ داد: هرکسی که به علت بیماری ایدز بمیرد، از نظر اسلام شهید به حساب می‌آید!

۶. خوردن گوشت جن جایز است؛ محمد الزغبی مبلغ مصری با صدور فتوایی، خوردن گوشت جن را درصورت دسترسی به آن مجاز دانست.

۷. شنیدن قرآن کریم در زمان رانندگی و در محل کار است؛ شیخ جمال قطب رئیس سابق کمیته فتوای دانشگاه الأزهر مصر در فتوای جنجالی خود، شنیدن قرآن کریم در زمان رانندگی و در محل کار را حرام اعلام کرده است.

8. استفاده از کمربند ایمنی: پوشیدن کمربند ایمنی حرام است! زیرا مانع قضا و قدر می‌شود!

9. بهداشت گوشت: شستن گوشت قبل از پختن بدعت است؛ ابن تیمیه: شستن گوشت بدعت است، چنانکه اصحاب پیامبر رضوان الله علیهم در عهد پیامبر (ص) گوشت را بدون شستن می‌پختند و می‌خوردند!

10. حرام بودن خوردن سمبوسه؛ جنبش الشباب المجاهدین جوانان مبارز در سومالی با صدور فتوایی در ماه رمضان اعلام کرد خوردن سمبوسه به علت شکل سه ضلعی آنکه مشابه ثالوث مقدس مسیحیان است، حرام است.

11. تارکان نماز: شیخ صالح الفوزان یکی از مفتی‌های وهابی سعودی در پاسخ سوالی درباره افراد تارک‌الصلاة و وظیفه افراد در مقابل آنان مدعی شد که این افراد را باید دور کرد و اگر توبه نکردند کشتن آنان نیز واجب است!

برخی دیگر از فتاوای عجیب شامل: استفاده از دوچرخه و سوار شدن بر آن را حرام است زیرا وسیله شیطان هست/ روشن کردن کولر در غیاب شوهر برای زن حرام است/ خوردن گوشت ذبح شده بدست شیعیان حرام است. / حلال بودن ازدواج پدر با دخترش که از طریق غیر مشروع یعنى زنا به دنیا آمده باشد. / دیدن چهره‌ نامزد ازطریق اینترنت حرام است/ اگر چند نفر از شیر یک گوسفند استفاده کنند خواهر و برادر رضایى مى شوند و داستان محرمیّت و حرمت ازدواج دامنگیرشان خواهد شد.[4]

فتواهایی که از سوی علمای وهابی صادر می‌شود؛ گذشته از این که در احادیث و روایات وجود ندارد؛ بلکه با عقل و منطق هم سازگاری ندارد. به عنوان نمونه در یکی از فتواها دیده می‌شود که می‌گویند: بچه‌ی نابالغ می‌تواند پیش نماز باشد.!

آنان به این باور هستند که بچه‌ی نابالغ، هنوز گناه نکرد و از گناه پاک است، می‌شود پشت‌سر وی اقامه نماز کرد. [5]این فتوا، با کدام احادیث و روایات مطابقت و باکدام عقل و منطق سازگاری دارد.؟

نمونه‌ی دیگر از این گونه فتواهای مضحک، از سوی گروه مشهور به حلب برای تروریست‌های سوری صادر گردیده؛ از این است : «برخی برادران مسلمان، بنابر سنت رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) ریش‌های خود را بلند کرده‌اند، در ریش‌هایشان شپش‌های مبارکی به وجود آمده است، این مسئله به دلیل کمی استحمام آنها و در دسترس نبودن همیشگی آب اتفاق افتاده است، این افراد فقط برای وضوی قبل از نماز از آب استفاده می‌کرده‌اند بنابر این ریش‌هایشان پس از مرطوب شده و عدم شستشوی کامل به مکان مناسبی برای رشد شپش تبدیل شده است.

کشتن این شپش‌های مبارک حرام است! بنا براین به این برادران توصیه می‌شود برای کم شدن خارش ناشی از وجود این شپش‌ها و جلوگیری از ازدیاد آنها از حنا استفاده نمایند.هر کس با این فتوا که توسط سه مفتی دینی تایید شده مخالفت کند به 50 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

نه تنها در فتواهای مفتی‌های سلفی‌، ترویج فحشا و فساد وجود دارد ؛ بلکه بدعت در اسلام نیز جایز شمرده می‌شود. آیا نکشتن شپش از آن سنت‌هایی است که شما به آن باور دارید؟ در حالی که این سنت پیامبر(ص) نیست! اگر هست مدرک بیاورید.

بخش سوم:

یک شیخ اماراتی فاش کرد که برای صدور هر فتوای جهادی، میلیون‌ها دالرپول به شیوخ پرداخت می‌شود. شیخ وسیم یوسف، یکی از مبلغان اماراتی در سخنانی که از شبکه تلویزیونی الاخباریه پخش شد، گفت: «ویران کردن کعبه که چراغ راه مسلمانان و ستون اسلام است نزد خداوند آسان تراز ریختن یک قطره خون یک مسلمان است، اما در حال حاضر خون‌های مسلمانان به خاطر فتواهای باطل و ادعایی ریخته می‌شود و همّ و غمّ صادر کنندگان این فتواها نیز میلیونها دالری است که دریافت می کنند.»[6] وی در همان سخنرانیش به اسم دو نفر از مفتی‌های که پولی فتوا صادر می‌کنند، العریفی و قرضاوی را نام می‌برد و خود اعتراف می‌کند که من از این فتواهای پولی اطلاع دارم.

در یک سند مربوط به سال ۲۰۱۰ ، به وزارت خارجه امریکا گزارش شده که چه میزان از بودجه این پروژه گسترده برای “خرید فتوا” هزینه شده است. این گزارش نشان می‌دهد. بخشی از پول‌هایی که شیوخ ثروتمند وهابی به پاکستان و افغانستان می‌فرستند، به عربستان بازگردانده می‌شود تا به مفتی‌هایی پرداخت شود که فتوا و مجوز آنها برای انجام عملیات تروریستی و بمب گذاری لازم است.

شیوخ ثروتمند عربی، این پول‌ها را به ظاهر با عنوان کمک‌های بشردوستانه و کارهای خیریه، اما در اصل به نیت ترویج وهابیت و تربیت بمب گذاران انتحاری در اختیار موسسات و سازمان‌های به ظاهر مذهبی می‌گذارند.[7]

مطالب آورده شده، به قدر کافی روشن و واضح است و نیاز به توضیخ بیشتر ندارد. قضاوت را به عهده‌ی شما خوانندگان واگذار می‌کنیم و توصه‌ای من به آن عده‌ای که در مسیر خلاف واقع قرار گرفته و هنوز کار از کار نگذشته، تجدید نظر نمایند. امید است که با خواندن این مطالب، گوشه‌ای از واقعیت‌ها روشن شده باشد و با اندک تحقیق به تمام مسائل، دست پیدا خواهید نمود.

والسلام علی من التبع الهدی.

[1] خبرگزاری آوآ،

[2]  ————–

[3]  خبرگزاری آوا-3/5/92-

[4] ————

[5]  صدای آوا- 11/5/92.

[6]  صدا آوا -20/5/92.

[7]  http://avapress.com/vdccosqm.2bqi08laa2.html(2/6/1392سایت صدای افغان ا)


دیدگاه برای “فتوای علمای وهابی اهداف غربی‌ها را تأمین می‌کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*