تیم ملی فوتبال افغانستان قهرمان جنوب آسیا شد

تیم ملی فوتبال کشور، روز چهار شنبه در بازی فینال جنوب آسیا مقابل تیم هندوستان دو بر صفر جام قهرمانی را از آن خود کرد. با این پیروزی مردم درد کشیده آن کشور را غرق در شادی نمود.

رئیس جمهور کرزی، که خود این مسابقه را از طریق تلویزیون تماشا می‌کرد، پس از اتمام بازی‌، طی پیام، این پیروزی را بر مردم و ملی پوشان تبریک گفت. در آن بیانیه خطاب به جوانان و مردم سراسر کشور گفت: ” جوانان ما نشان دادند ملت ما توانایی پیشرفت و کامیابی را در زمینه‌های مختلف دارند.”

حامد کرزی خاطر نشان کرد: جوانان ما ثابت ساختند که توانایی هر گونه مسابقه را دارند و وطن خود را به ترقی و افتخارات می‌رسانند. اضافه کرد؛ این پیروزی برای ما امید بزرگ است که افغانستان را به طرف ترقی و تعالی به پیش می‌برد و هیچ نیرویی نمی‌تواند مانع آن شود.

حامد کرزی، خطاب به جوانان تیم ملی فوتبال کشور گفت: پرچم افغانستان در شانه‌های شماست، این پرچم را به افتخار بلند کرده و به اهتزاز درآورید.

همچنان رئیس جمهور کشور طی یک تماس تلفنی با یوسف کارگر سر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان، پیروزی بازیکنان افغان را به وی و اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان تبریک گفت.

تیم ملی این کشور که با شکست تیم‌های بوتان، سریلانکا، تساوی با مالدیو و شکست نیپال به فینال رقابت‌های بازیهای جنوب آسیا راه یافته بود، با شکست هند، جام قهرمانی جنوب آسیا را بالای سر برد.

با توجه به صعود تیم ملی افغانستان و راه پیداکردن این تیم به فینال بازی، رئیس جمهور کرزی به وزرای معارف، مالیه و انکشاف دهات دستور داد به خاطر تشویق هرچه بیشتر فوتبالیست‌های افغانستان، به نیپال سفر کنند و از نزدیک این مسابقه را تماشا کنند.

شایان ذکر است رئیس جمهور کرزی به دلیل بازی خوب دروازه بان تیم ملی، مبلغ ۲۰ هزار دالر امریکایی به وی تحفه در نظر گرفته است.!

در همین حال وزارت مالیه اعلام کرده بود که در صورت پیروزی تیم ملی فوتبال در این مسابقه به هریک از بازیکنان یک آپارتمان دولتی پاداش داده می شود.!

جاغوری یک، به نوبه خود این پیروزی ملی پوشان را با بازی کنان تیم ملی و مردم آن کشور تبریک گفته، و در زمینه‌های مختلف زندگی برایشان آرزوی بهروزی و پیروزی دارد و اظهار امیدواری می‌کند که این پیروزی و پیروزیهای دیگر ملی پوشان، موجب شادی مردم غم دیده ما گردد و باعث اتحاد و انسجام اقوام و قبایل شده؛ آنگاه جشن ما تکمیل خواهد شد.

رسیدن خبر قهرمانی تیم ملی فوتبال کشور، مردم پایتخت را غرق در شادی کرد. طعم شیرین این پیروزی به اندازه‌ای بود که همه‌ی مردم را یک پارچه از خانه‌هایشان بیرون کشاند و فریاد سرود ملی فضای شهر کابل را فرا گرفته بود. بوی عطر و شیرینی خوشحالی مردم هوای کشور را عطراگین کرده بود.

شیرینی قهرمانی ملی پوشان به حدی بود که حتی سیاست مداران را نیز تحت تأثیر خود قرار داد و آنان را نیز به میدان هوایی کشاند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*