امتحان کانکور در ولایت غزنی

امتحانات كانكور در افغانستان همه ساله با چالشها و تنشها همراه ميباشد.
Kankor new

گرچا افغانستان كشوري است كه اكثر مناطق آن به ويژه ولايت غزني از جمله مناطق سردسير به شمار ميرود؛ با اين حال وزارت تحصيلات عالي كشور از به قول خود وفا ننموده و طبق وعده كه براي فارغين صنوف دوازدهم ولايت غزني داده بود، آنرا عملي نساخت.
قرار بود كه امتحان كانكور در ولايت غزني به تاريخ هفته چهارم ماه قوس برگزار گردد كه در زمان نزديكي آن تاريخ هيئات بازهم آنرا تا اول جدي به تعويق انداخت، سپس در زمانيكه اول جدي نزديك شد بازهم تا تاريخ هفته دوم ماه جدي آنرا به تعويق انداخت كه نگراني شماري از فارغان را برانگيخت.
فارغان كه امسال شامل امتحان كانكور ميشود از اين روند شكايت داشته و ميگويندكه زمان برگزاري امتحان در ولايت غزني كاملا در يك وقت نا مناسب ميباشد؛‌چون غزني ولايت است كه بيش از 15 ولسوالي را در خود جا داده است و در ضمن بيش از 20000 نفر در كانكور امسال ميخواهد شركت نمايند؛ كه اين خود با عث ميشود كه در فصل سرماي زمستان خيليها از امتحان دادن به نسبت افزايش كرايه موتر تا غزني، احتمال مسدودشدن راه ها در اثر حوادث طبيعي مثل باريدن برف وباران زمستاني كه همه ساله سابقه دارد و نبود جاي مناسب در غزني؛ منطقه كه سردي زمستان شان براي همه مردم اين ولايت مشكل زا ميباشد.
بالاخره اين بار به اساس معلومات كه دريافت كرده ام: قرار است روز چهارشنبه مورخ 10 جدي سال جاري هيئات كميته امتحانات كانكور در غزني بيايد و به روز پنجشنبه امتحان را برگزار نمايند، طبق همين خبر و آوازه هاي كه در گوش مردم، به ويژه فارغان صنوف دوازدهم جا گرفته، اكثر فارغين صنوف دوازدهم جاغوري، اين منطقه را به قصد غزني ترك گفته اند.
اينكه تا چه اندازه اين وعده هيئات كميته امتحانات كانكور جامه عمل ميپوشد زمان پاسخ خواهد داد.
گرچا زياد كوشش نمودم كه با آقاي يوسفي مدير اسبق اجراييه معارف در غزني تماس بگيرم كه متاسفانه موفق نشدم؛ بالاخره بعد از تلاش زياد با آقاي هادي شرافت كه در دانشگاه خاتم النبين در كابل ايفاي وظيفه ميكند درتماس شدم و صحبتهاي شان از اين قرار بود:

جهت شنیدن مصاحبه در پایین روی Musahiba کلیک نمایید!

Musahiba
رحمانی جاغوری ۹ جدی ۱۳۹۲


دیدگاه برای “امتحان کانکور در ولایت غزنی
  1. گند جاغوری یک دارد بالا میزند!
    کمپاین خیلی خوبی بود، هادی شرافت که به حمایت سید قیوم نوکر خاص شیخ آصف قندهاری و ایران است خود را کاندیدا کرده، جاغوری یک با این کمپاین خود، گند ی را بالا زد که گویا همایتش را از هادی شرافت اعلان می کند . و مبلغ را از قیوم سجادی دریافت کرده باشد
    قبلا جاغوری یک شیمه خور جمهوری سکوت شده بود اما حالا شیمه خور فیسبوک رادیو جاغوری !
    اگر مردی نظراتم را بدون سانسور نشر کنید و از خود دفاع…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*