روند برگزاری امتحان کانکور غزنی به شیوه جدید ( غیر منتظره )

Kankor new
آيا نحوه برگزاري امتحان كانكور در ولايت غزني با استقبال محصلين روبرو شد يا نگراني شانرا برانگيخت؟
قبل از اينكه به اين پرسش پاسخ دهم لازم ميبينم كه چند خبر كوتاه را با شما عزيزان كه هم اكنون بيننده صفحه وبسايت جاغوري يك دات كام هستيد شريك سازم.
اول اينكه در گزارش قبلي خدمت شما مطلب تحت عنوان ( امتحان كانكور در ولايت غزني ) را منتشر نمودم؛ و مطمئن هستم كه دوستان آنرا مرور كرده اند.
زمان برگزاري امتحان كانكور در ولايت غزني با باريدن برف زمستاني امسال باعث شد كه چند تن از محصلين جاغوري كه قبلا در كابل به سر ميبردند در حال سفر به غزني در مسير كابل – غزني تصادف نمودند كه منجر به صدمه ديدن چند تن آنان شدند.
اسامي محصلين كه به روز سه شنبه 10 جدي،كه در اين مسير تصادم نمودند قرار ذيل ميباشد:-
1. مرضیه ولد کاظم علی از لیسه نسوان فاطمیه اشکه داود
2. رحمت الله ولد محمد ظفر
3. حسین علی ولد حیات الله ولدیت نوروز علی از لیسه ذکور خدایداد
4. محمد یاسین ولد محمد طاهر از لیسه ذکور تمکی.

روز چهار شنبه مورخ 11 جدي سال جاري روند توزيع كارتهاي شموليت در امتحان كانكور با يك انفجار مهيب در نزديكي دانشگاه غزني همراه بود؛
ماجرا از اين قرار بود: گفته ميشود كه يك نفر يك بمب را در بين دستكول خود جاسازي نموده بود كه خوشبختانه توسط پوليس دستگير و در نزديكي كوه كه در جوار دانشگاه غزني موقعيت دارد توسط پوليس انفجار داده شد كه واقعا از خطر بزرگ جلوگيري به عمل آمد.
فرداي آنروز كه پنجشنبه بود انفجار مايني در نزديكي اده كابل واقع در ولايت غزني به وقوع پيوست كه به فضل خداوند متعال كدام خسارات جاني در پي نداشت، صرف گوشه از شاهراه غزني – كابل را كه ماين در آن جا جاسازي شده بود تخريب گرديد.
بالاخره روز جمعه قرار بر اين شد كه داوطلبان امتحان كانكور 1392 براي 1393 بايد سراز ساعت 9 قبل از ظهر در محل امتحان بدون داشتن موبايل و يا كدام وسايل ديگر ارتباطي كه باعث مختل ساختن صحنه امتحان گردد حاضر گردند كه اين امر بطور رسمي جامه عمل پوشيد، اما با نگراني داوطلبان امتحان كانكور!
داوطلبان امتحان كانكور از اين نگراني داشتند كه هيئات موظف شده كه از طرف وزارت تحصيلات عالي كشور در غزني اعزام شده بودند به قول خود وفا ننموده و داوطلبان را از وقت اعلان شده توسط خود آنها ( هيئات ) كه عبارت از ساعت 9 ق.ظ. تعيين گرديده بود تا نزديكي نماز شام يعني ساعت 5 عصر، با شكم گرسنه و در سرماي زمستان منتظر ماندند چي؟ حتي روند برگزاري امتحان به نحوي بود كه شكايت اكثر داوطلبان را برانگيخت؛ جزئيات بيشتر را در بخش صوت كه در پايين است شنيده ميتوانيد.
تغييرات!
سالهاي گذشته هر داوطلب بايد اوراق حل جوابات را با پنسل نوع HB2 نشاني ميكردند؛ كه امسال با قلم نوع رنگ سيا اوراق بايد نشاني ميشد.
طبق قانون امتحان كانكور به هر نحوي كه باشد يا آزمايشي يا رسمي، بايد حداقل دو ساعت و چهل دقيقه وقت داده شود كه متاسفانه اين امتحان از دوساعت بيشتر طولاني نشد.
{( چند نکته مهم مشکلات کانکور حوزه غزنی قرار ذیل بود
1- کمبود فورم کانکور که این نکته را شدیدا بعضي دوستان انتقاد كرده اند و آنها هم پذيرفته اند.
2-تاریک بودن فضای امتحان ، این نکته نیزبصورت جدی ار رییس دانشگاه غزنی پرسیده شد و ایشان پذیرفتند.
3- کمبود وقت که برای برخی دوستان حدود یک ساعت بیشتر وقت داده نشده بود. این نکته نیز از جانب هیئت پذیرفته شد.
4- رفتار نادرست هيئت کانکور که برخی از شاگردان را به شكل توهين آميز بالگد زده بود و برخی از شاگردان را بدون كدام مورد تلاشی کرده بود. این نکته نیز ازجانب هیئت کانکور پذیرفته شد.
نکات فوق بصورت کتبی از جانب والی غزنی امضا شده و جمع از دوستان آنرا دنبال خواهیم کرد.)}

منبع مطلب داخل قوس: فيسبوك غلام رضا “اميد” مسئول مركز آموزشي روشنگر در جاغوري.
و در اخير ساير معلومات و شكايات داوطلبان امتحان كانكور را كه به وبسايت جاغوري يك دات كام شكايت نموده اند، را از پلير كه در پايين است شنيده ميتوانيد!
با كليك نمودن روي Kankor 1392-1393 Ghazni صدا را شنيده ميتوانيد.
Kankor 1392-1393 Ghazni 1
صحبت دومي:
Kankor 1392-1393 Ghazni 2

محمدعلي “رحماني” 14 دي ماه ( جدي ) 1392 خورشيدي.


2 دیدگاه برای “روند برگزاری امتحان کانکور غزنی به شیوه جدید ( غیر منتظره )
 1. سلام آقای رحمانی با تشکر از زحمات تان از شنیدن خبر کانکور و اعمال تبعیض علیه فرزندان جاغوری و توهین هایی که به آن ها شده بود و در گزارش شما نیامده بود دلم بیش از پیش آزرده شد بنظرم آینده بسی تاریک تر از آن است که تصور می شود. آیا به این دولت می توان دولت ملی گفت؟

  • با سلام و وقت بخير خدمت آقاي دانش عزيز!
   از اينكه لطف نموديد ديدگاه تانرا ابراز نموديد متشكرم.
   گرچا خيلي علاقه دارم كه براي دوستانيكه در خارج از كشور مقيم اند، معلومات و انواع گزارشات را در سايت منتشر نمايم كه متاسفانه بعضي اوقات با واكنشي بعضي زورمندان روبرو ميشوم و فكر ميكنم كه شايد كسي نباشد كه دستم را بگيرد، و در ضمن اگر ازاين موضوع بگذريم؛ بي نهايت درتلاش هستم كه گزارشات را سر وقت خدمت دوستانم به نشر بسپارم يا دست اورد خودم يا باذكر منبع كه اين چنين هم شده است.
   وديگراينكه: از اينكه امسال خودم هم فارغ و شامل امتحان كانكور شده بودم فلهذا امكان نداشت كه وسايل خبرنگاري مثل دوربين عكاسي و دستگاه ضبط صوت را با خود انتقال دهم، زمانيكه وسايل را در اختيار نداشته باشم پس نشر گزارش در صورت عدم موجوديت سند هم براي خودم و هم براي سايت و بعضي دوستان مشكل ساز خواهد بود.
   بازهم آقاي دانش عزيز موضوعات اصلي را در بخش گفتگو شنيده ميتوانيد.
   متشكرم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*