طی یک ماه گذشته هیچ کشتی حامل پناهجویان غیر قانونی وارد ابهای استرالیا نشده است

طی یک ماه گذشته هیچ کشتی حامل پناهجویان غیر قانونی وارد ابهای استرالیا نشده است

حکومت استرالیا می گوید که طی یک ماه گذشته هیچ کشتی حامل پناهجویان غیر قانونی وارد ابهای این کشور نشده است. عدم ورود کشتی حامل پناهجویان غیر قانونی به ابهای استرالیا طی یک ماه گذشته کاهش قابل توجه در ورود پناهجویان غیر قانونی درین کشور نشان می دهد.

حکومت استرالیا درادامه پالیسی سختگیرانه اش در قبال پناهجویان غیر قانونی اخیرا تصمیم گرفت که کشتیهای حامل پناهجویان غیر قانونی را  دوباره به اندونیزیا باز گرداند. در ماه دیسامبر سال گذشته دست کم سه کشتی حامل پناهحویان غیرقانونی که از اندونیزیا وارد ابهای استرالیا شده بودند دوباره به  اندونیزیا باز گردانده شده است.

باز گردان کشتی حامل پناهجویان غیر قانونی به اندونیزیا بخشی از برنامه های تونی ابوت نخست وزیر استرالیا برای جلوگیری از ورود پناهجویان به خاک این کشور می باشد. این برنامه که رهبری انرا یک جنرال نظامی به عهده دارد چهار ماه قبل اغاز شد.

تونی ابوت همچنین تعهد کرده است که پناهجویانی را که به صورت غیر قانونی وارد استرالیا شوند به کمپ های نارو ومانوس خواهند فرستاد.

به اساس تازه ترین گزارشها طی چهار ماه گذشته دستکم یک هزار ویکصد وهشت پناهجوی غیر قانونی به کمپ های نارو مانوس منتقل شده اند. در حال حاضر نه صد و چهل و دو پناهجو در کمپ نارو و یک هزار دوصد و نود هفت تن دیگر نیز در کمپ مانوس به سر میبرند. طی این مدت همچنین یک صد و سی نه پناهجو به صورت داوطلبانه از کمپ های نارو مانوس به خانه های شان باز گشته اند.

در حال حاضر یک هزار ونه صد وهشتاد وهفت پناهجوی غیر قانونی دیگر نیز در جزیره کریسمس به سر می برند که به گفته مقامات استرالیایی انان به کمپ های نارو ومانوس منتقل خواهند شد. پناهجویانی که به کمپ های نارو مانوس فرستاده شده اند از شرایط زند گی درین کمپ ها به شدت ناراضی هستند. انان می گویند که درین کمپ ها به امکانات صحی ، اب اشامیدنی وامکانات رفاهی دسترسی ندارند. انان همچنین می گویند با وجود که ماههاست درین کمپ ها به سر میبرند اما هنوز از سرنوشت ودر خواست های پناهند گی انان هیچ خبری نیست.

نوشته شده در شنبه پنجم بهمن ۱۳۹۲ ساعت 14:16 توسط احمد نوید – طنینپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*