جزئیات بیشتر در مورد راهپیمایی امروز مردم جاغوری

بینندگان فضای مجازی سلام!Tazahorat (40) copy

مردم جاغوری امروز چهارشنه و دیروز  سه شنبه شاهد  یک مراسم المناک تشیع جنازه محمدشریف “خلیلی” بودند، کسیکه چندروز قبل توسط مخالفان مسلح دولت به قتل رسید.

جنازه وی شام دیروز  زمینی، از مرکز ولایت غزنی به جاغوری منتقل گردید و مراسم تشیع جنازه امروز در مقابل تعمیر ولسوالی جاغوری برگزار گردید.

این مراسم با حضور صدها تن از شهروندان جاغوری، به شمول مسئولین حکومتی، علما، جوانان و فرهنگیان همراه بود که آقایان: ظفرشریف ولسوالی جاغوری، آقای بلاغی کاندیدای شورای ولایتی، آقای اکبری از وابسته گان، آقای شریفی رییس ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله و مدیریت مرکز آموزشی روشنگر، هر کدام به نوبت خود سخنرانی نمودند.

سخنرانان اکثرا به ستایش از رزمندگان ارتش ملی، آقای خلیلی را به عنوان یک قهرمان حامی وپاسدار وطن یاد کرد و از مردم جاغوری خواستار ادامه دادن راه این شهید به حمایت از وطن شدند.

با آنکه قرار بود جسد آقای خلیلی توسط طیاره از غزنی به جاغوری منتقل گردد؛ اما این امر جامه عمل نپوشید.

 درهمین حال آقای شریفی میگوید که مردم جاغوری نیاز به طیاره ندارد و بازوان این مردم قدرت حمل جسد فرزند شانرا دارد، بلکه طیاره باید برود جسد دشمنان وطن را حمل کند.

اما این هم شایان ذکر میباشد که سخنرانان خواهان انتقام گیری خون خلیلی از دشمنان وطن شدند.Tazahorat (5) copy

آقای اکبری از جمله کسانی بود که در مراسم تشیع جنازه خلیلی، گزارش کشته شدن وی را به دست دشمنان وطن ابراز داشتند که دوستان میتواند آنرا از در پایین از قسمت صوت بشنود.

بخش صوت گزارش دستگیری شریف خلیلی 

ودیگر اینکه در این مراسم مردم شاهد شنیدن پیامهای تسلیتی نهادهای حزبی وسیاسی نیز بودند.

با وجود خواستهای پی در پی مردم جاغوری از حکومت افغانستان، جهت برا تأمین امنیت مسیر جاغوری – غزنی؛ اما تا هنوز هیچگونه عملکرد دراین زمینه صورت نگرفته است، جز اینکه در زمان انتخابات شعارها زیاد شنیده میشود و عملی نمیشود.

 این تنها آقای خلیلی نیست که در این مسیر جانش را از دست داده است، بلکه ده ها هموطن دیگر در این مسیر کشته، اسیر و مورد اذیت وآزار قرار گرفته اند و به اضافه آن مال واموال مردم از سوی دزدان به یغما برده شده  وهیچکسی در این مورد هم توجهی نداشته  که خشم اکثر این مردم را برانگیخته است.

در همین حال مردم جاغوری با صدور قطع نامه پنج ماده ای، از حکومت افغانستان خواهان تامین امنیت و مجازات قاتلین آقای خلیلی شدند.  { برای شنیدن قطع نامه وگفتگو، روی لینک پایین که به نام قطعنامه و مصاحبه میباشد کلیک فرمایید! }

بخش صوت قطعنامه و مصاحبه

آقای شریف خلیلی، سه شنبه هفته گذشته از مسیر دشت قره باغ ولایت غزنی توسط افراد مسلح مخالفین دولت ربوده شد وپس از سه روز گرفتاری به قتل رسید.

در واکنش به همین رویداد مردم ولسوالی جاغوری از حکومت، خواستار پایان پذیرفتن چنین رخدادهای تروریستی هستند.Tazahorat (23) copy

جسد آقای خلیلی که برشانه های مردم حمل میشد از مسیر پیشروی ولسوالی تا دوراهی مالستان با شعارهای (جناب رییس جمهور – امنیت امنیت، مرگ برطالبان، سکوت سرد دولت – خیانت است به ملت، دولت بی کفایت – امنیت امنیت و… ) راه پیمایی شانرا ادامه دادند.

وی افسر ارتش ملی بود که در ولایت هلمند در قطعه خاص کوماندو یا اسپیشل فورس ایفای وظیفه میکرد.

آقای خلیلی در حالی توسط مخالفان مسلح کشته میشود که دوهفته قبل 21 تن از ارتش ملی در غازی آباد ولایت کنر به دست نیروهای دهشت افگن وتروریست کشته شدند، که عدم حضور آقای کرزی  در مراسم تشیع جنازه آنان خشم مردم افغانتسان را برانگیخت.

بخش صوت این گزارش در جاغوری،  امروز از رادیو جاغوری نیز منتشر شده است.

Tazahorat (5) copy Tazahorat (19) copy Tazahorat (23) copy Tazahorat (29) copy Tazahorat (33) copy

Mohammad Ali Rahmani  14-12-1392


دیدگاه برای “جزئیات بیشتر در مورد راهپیمایی امروز مردم جاغوری
  1. خاينين را اول بايد از بين مردم جاغورى شناسائ كرد. چون بيدون همكارى خاينين داخيلى اين كار ممكين نيست. از داخيل راپور داده شده كه جوان مرد در هركت بوده اگر نه جلادان طاليب از كجا بايد بيداند كه اين جوانمرد شهيد ما از كجا و در كجا در حال عزيمت است. الله جزاسن، الله كهره سن اي طاليبان بيسواد و مردار ره..
    حسينى از ديار دور