گشایش دفتر ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی در جاغوری

دوستان سلام!
دفتر ستاد انتخاباتی داکتر اشرف غنی احمد زی امروز در مرکز جاغوری گشایش یافت!Jaghori1.com
در این مراسم که ده ها تن از مردم جاغوری به شمول علما, نامزدان شورای ولایتی, جوانان وفرهنگیان حضور داشتند که بیشتر این اشتراک کننده ها با مقالات وسخنرانی های شان که در رابطه به انتخابات قرائت میگردید از محتویات برنامه امروزی بود.

آقای محمدهادی بشارت رییس ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی که در جمع مردم جاغوری سخنرانی میکرد در آغاز حضور مردم را در این مراسم خیر مقدم گفته و در مورد اهمیت انتخابات نیز سخنانی را با مردم در میان گذاشت.
آقای بشارت در ادامه افزود: انتخابات برای رشد دموکراسی, اساسی ترین رکن در نظام کنونی است.
وی روی مؤلفه های انتخابات که عبارت از روبنا و زیربنای انتخابات است افزود هرگاه بعد از انتخابات یک قدرت سیاسی مشروع بوجود نیاید انتخابات به عنوان زیربنا نظام مردم سالار بی معنی خواهد بود.
بشارت همچنان در این مراسم یادآور گردید در تاریخ معاصر افغانستان تا دهه نظام دموکراسی انتقال قدرت به صورت مسالمت آمیز نبود وهرازگاهی قدرت سیاسی درکشور با خشونت همراه بوده است.

آقای بشارت ضمن اشاره به آنکه بعد از سقوط رژیم طالبان درکشور انتقال قدرت به شکل مسالمت آمیز صورت گرفت اما جاغوری ها با آنکه تجربه از انتخابات نداشتند تلاش کردند که در انتخابات های گذشته احساساتی وقومی عمل کنند که این عمل مردم، منتج به ناکامی گردید.

jaghori1.com 1

وهم چنین درین مراسم آقای قلندر یادآور گردید که مردم جاغوری در صحنه

سیاست اخلاقی وعاطفی عمل نکنند.

چرا چنین حرکتها در پروسه سیاسی سرنوشت مردم را به معامله گری خواهد گرفت.
کمپاین انتخاباتی ریاست جمهوری به تاریخ 13 حوت   و کمپاینهای انتخاباتی شوراهای ولایتی به تاریخ 13 دلو سال جاری، در سراسر کشور افغانستان, شروع شد.
از تاریخ یادشده تا اکنون چنانچه که به نظر میرسد در وقت باقیمانده مبارزات انتخاباتی در جاغوری بسیار کمرنگ است ومردم انتظار دارند که دفاتر کمپاینها بتوانند در مورد برنامه های کاری نامزدان ریاست جمهوری وشوراهای ولایتی برای مردم معلومات بدهند.
قرار است انتخابات ریاست جمهوری وشوراهای ولایتی در افغانستان, به تاریخ 16 حمل 1393 برگزار گردد.

آموزشی

همچنان قابل یادآوری میباشد که طی دو روز اخیر دو مرکز آموزشی در جاغوری, یکی مرکز آموزشی کمپیوتر تلاش و دیگری هم مرکز آموزشی بهار, برنامه ی را به منظور اعلان نتایج و اهدای جوایز برای شاگردان ممتاز راه اندازی نموده بودند.
مرکز آموزشی کمپیوتر تلاش با آنکه بیش از یک سال از فعالیت کاری شان در قسمت آموزش برنامه های کمپیوتر در جاغوری سپری میشود خوشبختانه به یاری خداوند متعال توانسته است که بیشترین شاگرد را از

Jaghori1 1

برنامه های متفاوت فارغ و تحویل جامعه بدهد.
این مرکز برعلاوه آموزش برنامه های کمپیوتر، مسابقات سرتاسری کمپیوتر و انگلیسی را نیز با همکاری مرکز آموزشی بهار که در بخش آموزش زبان انگلیسی  فعالیت دارد به منظور رشد و ارتقای شاگردان در این دو بخش برای دومین بار در جاغوری برگزار نموده که دیروز دوشنبه برای برندگان جوایز خوبی اهدا گردید.

( بخش صوت این گزارش در جاغوری از 90 اف ام. رادیو جاغوری نیز منتشر شده است )

Mohammad Ali Rahmani

 

27-12-1392

 

Jaghori1 2

 

 

 

 


3 دیدگاه برای “گشایش دفتر ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی در جاغوری
 1. سلام دوستان
  مردم دیگر به پشتون رای نخواهد داد بس است چند صد سال پشتونها حاکم بودند ونتیجه اش افغانستان امروزی است! امروز افغانستان عقب مانده ترین کشور دنیاست ! یعنی بعبارت دیگر از آخراول است! وفقر وبیچاره گی مردم بیداد می کند! ،ظلم وفساد تباهی از حد گذشته است!
  دو دوره حکومت کرزی با توجه به کمکهای هنگفت سازمانهای بین المللی وضعیت را بدتر کرد ، گروهای تروریستی بیشتر قوت گرفت ، فساد اداری و… بیشتر شد و…
  باز مردم به چه امیدی به پشتونها رای دهد ؟!

 2. خیلی متاسفم که تا هنوز در مورد اشرف غنی شناخت در ست ندارید .. واقعا متاسفم به فرهنگیان جاغوری !

 3. با عرض تبریک سال نو خدمت شما مردم خوب و فداکار وطن – چند نکته در باره اشرف غنی روشنی بی اندازم تا بعدا اگر خواستید رأی بدهید به عنوان رئیس جمهوری؛ باید از روی اگاهی و اطلاعات کافی باشد؛ تا معلوم بشود که سرنوشت شما بدست چه کسی رقم می خورد:
  1. اول بدانید که اشرف غنی یک کوچی است. می بینیم که این کوچی ها در سالهای گذشته چه بلایی به سری مردم ما آورده است تا بیاییم الان دوباره او را رئیس جمهور خود استاد کنیم !
  2. اشرف غنی در باره کوچیها گفته است که کوچی ها مردم این سر زمین است در هرجای که خواست زندگی کند اختیار دارد این یعنی مردم و خصوصا مردم هزاره اختیار زندگی خود را نداشته باشد هر جای که خواست سکنا کند و لو زمینی گشتنده دیگران باشد تا حال که همین طور بوده است و ….
  3. می دانید اشرف غنی زنش لبنانی و یهودی است. در این بعدی که اظهار کرده و گفته است که ما اصالتا یهودی بودم و الان مسیحی هستم و به مسیحی بودن خود افتخار می کنم.
  4. تازه به زنان افغانستان این تهمت را زده است که زنان افغانستان به زور مسلمان شده است و اگر شوهر من رئیس جمهور شود من رسما تبلیغ مسیحی می کنم!
  5. اشرف غنی در هر جای می رود خیلی پول پخش می کند آیا می دانید این پول ها را از کجا می آورد؟ از اسراییل و یا قطر و امارات و سعودی که در آینده بخواهی نخواهی این کشورها توقع در قبال کمکهای خویش دارند این یعنی در آینده کشور را دو دستی بدست یهودی, اسراییلی و وهابی تقدیم کردن و …
  آیا می خواهید به یهودی مسلک و و هابی مسلک رأی دهید؟! متأسفانه مردم اول فکر نمی کند بعد از این که کار از کار گذشت به فکرش می افتد دیگر خیلی دیر خواهد بود پس بنا بر این بهتر است الان خوب فکر کنید بعد رأی دهید! متشکر
  غمخوار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*